SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19751 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Sis :kiss: Vidi se da smo ki sestre, odmah za najskuplju...trebala si ovo kofeinsko cudo od Ordinary, punooo je jeftinije, 6.7Euros, a ako narucis 25Eura njihovih proizvoda, postarina je besplatna.Ova kolegica koja testira ovu kafu i zeleni caj za oci je zadovoljna..
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19752 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

_Mila_ wrote:Kakav je mac studio face and body foundation?
Odlican! Posebno za ljeta.
Jedina im je mana sto nema puno boja. Ja sam svijetla (ivory) ali mi je N1 taman. Uzela sam C1...nije zut kao sto se cini na prvu.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19753 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Zoya wrote:I dok sam tu da pitam, koja vam je krema protiv bora ispod ociju najbolja? Nije mi bitna cijena. I je li normalno da ispod jednog oka ima vise bora :? :-) Na lijevom slabo skroz medjutim na desnom :shock:
Ja za jutro koristim borghese fluid...ne nalijepi se sminka. Na strawbery kupim, 30 ml je oko 55 KM.
Uvece ulje uglavnom, decleor. Ako to natekne oko ociju onda nemoj ulje.
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#19754 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ma_zdra'o »

Jel moze preporuka za primer ili podlogu za sjene na kapcima?

Moji jednostavno nisu suhi i za par sati kao da nemam sjene (zato i ne koristim sjene)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19755 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

ma_zdra'o wrote:Jel moze preporuka za primer ili podlogu za sjene na kapcima?

Moji jednostavno nisu suhi i za par sati kao da nemam sjene (zato i ne koristim sjene)
Ako ti ima ko zbaviti u sephori, too faced je najbolji.
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#19756 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by didzej1602 »

ma_zdra'o wrote:Jel moze preporuka za primer ili podlogu za sjene na kapcima?

Moji jednostavno nisu suhi i za par sati kao da nemam sjene (zato i ne koristim sjene)
urban decay ako ti cijena ne igra ulogu i ako je mozes gdje vani ili online zbaviti, od ovih kod nas meni je artdeco bila dobra, a dobrom se pokazala i essence i love stage cini mi se da se zove, drzala mi je sjene po cijeli dan :D
_Mila_
Posts: 78
Joined: 10/05/2014 10:41
Location: Sarajevo

#19757 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by _Mila_ »

@Michun: Hvala. Kupila. Zaista je odlican. Ja sam N3.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#19758 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Odlijepila mi se sjena iz onog njenog kućišta ali se nije rasula. Kako da je zalijepim?
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#19759 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by boracha »

naletih na ovo a znam da se ovdje spominjalo

http://www.lilypebbles.co.uk/2017/05/th ... OTdCW2Y.97

koliko je inace postarina? i 25 eura ne carine? znam da je to 50 maraka al et za svaki slucaj da priupitam :D
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#19760 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

boracha wrote:naletih na ovo a znam da se ovdje spominjalo

http://www.lilypebbles.co.uk/2017/05/th ... OTdCW2Y.97

koliko je inace postarina? i 25 eura ne carine? znam da je to 50 maraka al et za svaki slucaj da priupitam :D
Jesi li mislila naručivati?
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19761 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

boracha wrote:naletih na ovo a znam da se ovdje spominjalo

http://www.lilypebbles.co.uk/2017/05/th ... OTdCW2Y.97

koliko je inace postarina? i 25 eura ne carine? znam da je to 50 maraka al et za svaki slucaj da priupitam :D
Meni nisu carinili, jer je ispod 50KM, ali jesu naplatili 9.50 KM postanske usluge..Naime, njihov referent tvrdi da toliko kosta sto sortiraju postu i dopreme je do mene..A ne znam zaasto je to tako ako je postarina placena do krajnje adrese? Ocito oni smatraju da nije pa to sto nam dopreme od carinskog terminala do kucne adrese kosta gotovo 10KM..Eto samo da ne dozivis neugodno iznenadjenje poput mene..
Ja sam kupila oba primera, i onu kafeinsk0+nesto iz zelenog caja protiv podocnjaka...Primer koristim svakodnevno, posto trosim podlogu Imagekoju prije nisam mogla iskoristiti jer mi nekako nije odgovarala, sad je nanosim preko ovog primera beautyblenderom i zadovoljna sam..
Je li iko od vas probao Image i koliko kosta?
Gdje ono ima Catrice, u CM-u ili DM-u?
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19762 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

AAmilaAA wrote:
boracha wrote:naletih na ovo a znam da se ovdje spominjalo

http://www.lilypebbles.co.uk/2017/05/th ... OTdCW2Y.97

koliko je inace postarina? i 25 eura ne carine? znam da je to 50 maraka al et za svaki slucaj da priupitam :D
Jesi li mislila naručivati?
Ja vec mjesec dana cekam da nabave pumpice, ima na njihovom websiteu objasnjenje zbog prevelikog broja narudzbi nisu u stanju nabaviti pumpice za podloge jer su u samo nekoliko dana primili 250 000 narudzbi..Sve ostalo se moze naruciti i dodje za 15tak dana..
Ja cu mislim sutra naruciti neke stvarcice za lice..Uzicala sam narudzbu na 25.50Eura, sto je prema likeforexu 49.96KM.. :D ko zna koliko ce mi ovaj put naplatiti sortiranje i isporuku..
Podloge se mogu kupiti na jos nekim britsiteovima koji ne isporucuju u BiH.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19763 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

manekenka u penziji wrote:Odlijepila mi se sjena iz onog njenog kućišta ali se nije rasula. Kako da je zalijepim?
vidi se da si u peMziji :D
ohoHO ljepilo?
Last edited by Michun on 07/06/2017 10:25, edited 1 time in total.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#19764 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Michun wrote:
manekenka u penziji wrote:Odlijepila mi se sjena iz onog njenog kućišta ali se nije rasula. Kako da je zalijepim?
vidi se da si u peMziji :D
ohoHO lejpilo?
:D

Zahvaljujem! Ni na kraj pameti mi nije bilo. Guglam neke smjese od medicinskog alkohola, ali mi se nije skroz sasula, pa mi se nije dalo zezat sa tim.

:kiss:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#19765 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

manekenka u penziji wrote:
Michun wrote:
manekenka u penziji wrote:Odlijepila mi se sjena iz onog njenog kućišta ali se nije rasula. Kako da je zalijepim?
vidi se da si u peMziji :D
ohoHO lejpilo?
:D

Zahvaljujem! Ni na kraj pameti mi nije bilo. Guglam neke smjese od medicinskog alkohola, ali mi se nije skroz sasula, pa mi se nije dalo zezat sa tim.

:kiss:
smjesa sa alkoholom je kad ti se raspe skroz sjena pa da je sastavis.
mada, ne bi se zezala iskreno ja. osim ako nije sjena od 100 KM.
Ako se samo odvalila posudica, super ljepak fercera.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#19766 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Ma jasta je nego skupa, a uz to nova. Samo sto sam je otvorila ona otpade u komadu iz kućišta i sad se osipa, pitanje je kada će se sva sasuti :oops: :oops: : :twisted: zato bih da je popravim
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#19767 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by didzej1602 »

BJB wrote: Je li iko od vas probao Image i koliko kosta?
Gdje ono ima Catrice, u CM-u ili DM-u?
Imas i u cm i dm, ali je vazda rasprodato, budu samo najsvjetlije nijanse pudera. Ja sam probala concealer, on je oko 7km, nije los, a puder je oko 13, 14 km cini mi se, ali nikad nisam uspjela ugrabiti odgovarajucu nijansu
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#19768 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

BJB wrote: Je li iko od vas probao Image i koliko kosta?
Gdje ono ima Catrice, u CM-u ili DM-u?
Korektor je jako dobar a puder katastrofa - oksidira.
Bacila sam ga
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19769 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Kathleen Lights nahvali korektor i podlogu na youtube, pa rekoh da probam to cudo..Onda samo korektor. A to za oksidiranje puder sam procitala, ali na licu ovih nekih youtuberica i blogerki izgleda normalno..Mislila sam uzeti light beige 010...Al' necu, hvala Venomous..
Ono u DM-u ima Pupa kozmetika..Bem ti carinu, uzela bih ili ByTerry ili Charlotte Tilbury light wonder ali ne smijem..Odrase carinici. :-x :-x :-x
Kupila Becca Backlight primer, predivan je, samo sto nisam pocela plakati kad sam skontala koliko sam morala platiti PDV, taksu i carinu..
Sta da radimo da podignu onu glupu granicu od 50KM..Da je barem 100 ili 150KM..
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19770 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

manekenka u penziji wrote:Ma jasta je nego skupa, a uz to nova. Samo sto sam je otvorila ona otpade u komadu iz kućišta i sad se osipa, pitanje je kada će se sva sasuti :oops: :oops: : :twisted: zato bih da je popravim
ma malo je pritisni suhim prstom ili necim metalnim, kasicicom za kafu..
Nemoj sipati med.alkohol k'o sto sam ja jedanput pa je zeznula skroz.
Zene, ide li neka od vas cesto u CM da mi provjerite nesto? Koje sve pupine podloge imaju? :D :D Please..
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#19771 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Ma ne mogu bas ni pritiskati
Stavit ću ispod ljepilo pa sta bude

Image
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#19772 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Imas pravo nemoj pritiskati, mogla bi se rasuti ili puknuti..ma malo sekundnog, truncicu samo..
Je li koja od vas zagledala ove Pupine podloge? Hajd'mo zene aktivirajte se malo, moram se pripremiti za shopping u subotu.
je li neka mozda koristila neku od Pupinih podloga?
Image
Image
Image
Image
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#19773 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

Stigla LA MER krema, pakovana u paketu srednje veličine. Ja reko šta je ovo ovoliko, kad ono nekakvo sijeno okolo kreme i pakovanje u sredini. I onda opet u pakovanju kremica od 15ml :lol: Sinoć sam je nanjela. Dosta je masna i dovoljno je samo 'trun'. Baš je dobra. Vidjet ću rezultate za par sedmica. U tom paketu su tušnuli dva testera parfemčića, jaoj, zaljubila sam se u miris. Jedan se zove aphrodisiac, a drugi typical me :shock:
Image

Stigla mi je i GLAMGLOW maska za lice. Kakvo osvježenje za lice kada se drži preko noći :thumbup:
Image

Ovo je super stvar ako želite da vam šminka bude na 'mjestu' čitavog dana. Ne znam kako će se na plus 40 ponašati :-?
Image
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#19774 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by didzej1602 »

Zene gdje idete na sredjivanje obrva? Sve moze osim onih arabian Melisa ili kako vec, ne planiram cekati termin pola godine :-)
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#19775 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bluemore »

zeneee kakve su sjene revolution, vidjela zaljubila se
valjaju li :?
Post Reply