Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#4101 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

zateznistub wrote:
Quaresma wrote:
istu stvar sam uocio, ne znam da li imas natrpan telefon slikama kao sto sam ja imao, takodjer dosta i videa snimljenog.

a i dobra kamera kod p9 lite, maloprije pregledavao sto sam slikao, pozitivno sam iznenadjen

nakon p9 lite sam razmisljao o kasnijem prelasku na neki huawei telefon, al opet ja volim stock android, ili bar near stock.
a ne znam, nema nesto aman puno slika, još manje videa. A na ranijim aparatima gdje je možda bilo i više slika taj problem nisam imao :(
Kontam da ga odnesem negdje na servis da reinsraliraju nougat kontam da bi to možda pomoglo? Sta misliš?
pa svakako vracanje na tvornicke bi trebalo pomoci, to mozes i sam uraditi, ulaskom u recovery mode, hauwei je to jako pojednostavio, a mozda ima nesto sa ovim sto megamax kaze
Mega Man X wrote:Nisam upućen toliko u P9, ali da li ima slot za SD karticu?
Jer mnogi kažu da SD kartica u telefonu zna nekad da uspori ostalo, navodno.

Možda i resetovanje pomogne. Nekad nije loše "osvježit" telefon.
pa mozda je ovo i problem, najbolje bi bilo izvaditi memorijsku i isprobati ponovo.

inace na memorijskoj su mi samo pjesme, vecinom flac format, pa zato tu memorijska uskače u pomoć, sve ostalo ide na internu memoriju telefona.

posto nemam P9 lite uz sebe, ne mogu ni testirati, no ko ima, neka isproba i javi.

Idemedosumom wrote:Imao sam Xperiu Z3+, bile mrlje/fleke na displeju, naročito uočljive kada je svijetla pozadina. Ova pojava se zove backlight bleed. Vratio telefon u prodavnicu, oni poslali na servis, servis mi dao novi uređaj (nakon nekih 40-tak dana čekanja), na novom uređaju isti problem samo još gore izraženo.

Nije mi se dalo više peglati, prodam ga, Sony telefone neću kupovati u skorije vrijeme.

Meni je prvi put nekad prosle godine u decembru popustila power tipka, odnesem i zamjene za 10ak dana, sve super radilo do 6. mjeseca
crkla volume down tipka, valjda unutar uredjaja ´zaglavila´

jer mi se stalno smanjivao zvuk, ja pojacam, on se automatski smanji i ukljuci no disturbing mode. i onda kad restartujes telefon palio se safe mode.

odnesem na servis, i tu onda nastane belaj, vrate mi, kaze zamjenjena ploca, vis se i ne sjecam koji sam kvar imao, uglavnom, jednom sam dobio telefon, zadrzao ga kod sebe mozda 7 dana, i crkne display, ponovo mi zamjene maticnu, onda ne radi mikrofon.

problemi se dešavaju kod svakog proizvodjaca, ovde iskljucivo krivim agram servis. u detalje sam im ispricao za probleme, i dzaba

prije ovoga sam imao lumiu 1020, imao problem sa kamerom, prvi put odnio oni nista nisu uradili, drugi put vratim, i kazem sta je problem, gdje se javlja, i onda ljudi poprave. i od tad nikavkih problema, sad samo zeza baterija, jer ju je sestrić maksimalno istrošio, čak mi je otisao i onaj usb port, čas registruje kabal, čas en registruje.


kod nas u servisima rade amateri, čast izuzetcima, a takvih je manjina, i to je činjenica.
noviclan
Posts: 10904
Joined: 31/10/2013 06:48

#4102 Re: Smartphone diskusije

Post by noviclan »

zamjena displaya na sony z2 gdje preporuviti
User avatar
oldtajmer
Posts: 5002
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#4103 Re: Smartphone diskusije

Post by oldtajmer »

dvoumim se izmedju moto z play i huawei honor 8 ,koji izabrati :D
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#4104 Re: Smartphone diskusije

Post by Dr Kova »

oldtajmer wrote:dvoumim se izmedju moto z play i huawei honor 8 ,koji izabrati :D
Huawei
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4105 Re: Smartphone diskusije

Post by avaks »

Mislim da je vakat da malo vijeđamo jabuku:
Image
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#4106 Re: Smartphone diskusije

Post by Mega Man X »

:lol: :lol:

Ne možeš ti to Apple ovcama dokazati.
Last edited by Mega Man X on 17/09/2017 12:26, edited 1 time in total.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4107 Re: Smartphone diskusije

Post by avaks »

Još uvijek imaju jednu prednost, ažuriranja :D
Ostalo je odavno na strani androida, ruku na srce :thumbup:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#4108 Re: Smartphone diskusije

Post by casanova123 »

Ko nije sebi instalirao iOS 11 na iPhoneu, moja preporuka je da ga instalira sto prije. Stvarno je poprilican skok od 10tke..
Mozete install beta verziju preko apple profilea(samo progooglajte) ko ne zna :D
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#4109 Re: Smartphone diskusije

Post by AsharaK »

Ne znam jesam li na pogrešnoj temi, imam problema sa tachem, nekad jednostavno počne štekati, počnu se aktivirati potpuno druga slova na tastaturi dok pišem isl. Jel imao ko tih problema? Huawei G8
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#4110 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

casanova123 wrote:Ko nije sebi instalirao iOS 11 na iPhoneu, moja preporuka je da ga instalira sto prije. Stvarno je poprilican skok od 10tke..
Mozete install beta verziju preko apple profilea(samo progooglajte) ko ne zna :D
u cemu je konkretno skok naspram 10tke? meni sve isto izgleda kad se otkljuca telefon
User avatar
luminator
Posts: 305
Joined: 26/10/2013 19:42

#4111 Re: Smartphone diskusije

Post by luminator »

oldtajmer wrote:dvoumim se izmedju moto z play i huawei honor 8 ,koji izabrati :D
Moto z play.
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#4112 Re: Smartphone diskusije

Post by Sarlo Akrobata »

luminator wrote:
oldtajmer wrote:dvoumim se izmedju moto z play i huawei honor 8 ,koji izabrati :D
Moto z play.

Honor 8.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4113 Re: Smartphone diskusije

Post by mayab »

avaks wrote:Mislim da je vakat da malo vijeđamo jabuku:
Image
Već poznato od prije !

Image
Leon16v
Posts: 5781
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4114 Re: Smartphone diskusije

Post by Leon16v »

Imam problem sa Xperia M5, kada zovem nekog ne čujem da zvoni, a kada se osoba javi, on mene čuje, ja njega ne.
A kada upalim zvucnik, cuje se regularno

Uradio sam Softwer repair, i onda je proradilo, funkcionisalo jedan dan, i evo sada opet ista situacija.

Gdje bi mogao bit belaj? Hvala :-D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4115 Re: Smartphone diskusije

Post by avaks »

Sony je smeće, polij to benzinom što bi naš kolega neki reko' :lol:
Šalu na stranu.

Hardverska greška očigledno nije ako je poslije vraćanja na tvorničke proradilo... Je li ti i preko aplikacija isto (whatsapp, viber ili koju već koristiš za pozive)?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#4116 Re: Smartphone diskusije

Post by diablobih »

I meni je M4 aqua imala problema s tim, 1 mjenjano pod garancijom, i opet se pojavio isti problem. Sony vise ne ide u moju kucu.
TFD
Posts: 74
Joined: 14/09/2017 14:45

#4117 Re: Smartphone diskusije

Post by TFD »

Možel mi neko objasniti zašto u 2017. godini izlaze mobiteli koji nemaju EIS? Ne kotnam jel skupo il teško il ih jednostavno boli briga? Imaš video snimanje 4k al nemaš nikakve stabilizacije
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#4118 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

diablobih wrote:I meni je M4 aqua imala problema s tim, 1 mjenjano pod garancijom, i opet se pojavio isti problem. Sony vise ne ide u moju kucu.
kriv je agram, treba inspekciju poslati u onaj servis, sam imam problema sa njima.


nazalost, moracu i ja bjezati jedno vrijeme od sonya sve dok ih agram bude ovde zastupao
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#4119 Re: Smartphone diskusije

Post by diablobih »

Oni su regularno zamjenili, bilo fino mjesec, dva, i onda opet, sad kakav su dio oni stavili, Boga pitaj...
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#4120 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

diablobih wrote:Oni su regularno zamjenili, bilo fino mjesec, dva, i onda opet, sad kakav su dio oni stavili, Boga pitaj...
pa i meni su tako Xperiu Z5 sjebali, vec 5 puta nosim na servis, i svaki put crkaje telefon, pa da ga jebes, ne moze se desiti tako da sam crkaje od sebe nikako, hajd jednom dva puta, moze se desiti neki hardverski kvar, ali vise od toga, jednostavno njihovo neznanje.

kao da ne znaju sta rade, jednom dobio telefon nisu motoric za vibraciju dobro postavili, pa skroz cudna vibracija radila, sav telefon nekako trzao, isto tako jednom dobio telefon ne radi jebeni mikrofon za razogovore, znaci uopste nije radilo.



Zao mi telefona, radi kao doksa, dugo nisam bio ovako zadovoljan jednim telefonom, bacio se malo i da pravim teme za xperije, imao nekih ideja, ali cini se da cu morati bataliti Sonya na kraju.
TFD
Posts: 74
Joined: 14/09/2017 14:45

#4121 Re: Smartphone diskusije

Post by TFD »

Raja koji mobitel do 700 km?

Mora imat:
1. dobru kameru, koja ne posustaje u uslovima slabog osvjetljenja 8-)
2. dobru bateriju
3. dobru izradu, da ne bude ništa stakleno osim displeja :mrgreen:
4. OIS
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#4122 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

HTC 10 je tu negdje ili G5
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4123 Re: Smartphone diskusije

Post by Edin H. »

Je li hladno?

Ceka li se u redovima? :skoljka:


https://www.klix.ba/scitech/tehnologija ... /170922094
TFD
Posts: 74
Joined: 14/09/2017 14:45

#4124 Re: Smartphone diskusije

Post by TFD »

Quaresma wrote:HTC 10 je tu negdje ili G5
I ja sam mislio HTC 10. Ovo rodici kupujem, pita ona vrijedil dodat još love pa kupit s7 ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#4125 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

TFD wrote:
Quaresma wrote:HTC 10 je tu negdje ili G5
I ja sam mislio HTC 10. Ovo rodici kupujem, pita ona vrijedil dodat još love pa kupit s7 ?
Ja koristim s7, i baterija nije bas najbolja, ako je to kriterij. Sto se kamera tice, nece promasiti ni sa htc 10 ,a Boga mi ni sa S7
Post Reply