Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#4076 Re: Smartphone diskusije

Post by avaks »

Ako je isti uređaj u pitanju možeš komotno i advokata.
Da je ne znam ti kakav servis do sada su ti trebali dati nov uređaj ili je to krajnji bezobrazluk i 2 puta da im nosiš a ne 5 ccc
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4077 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

shalla wrote:
zateznistub wrote:Pitao sam na jednoj temi pa da priupitam i ovdje

Kome jebat umrle jer moram peti put predati telefon na servis i to ovlašteni?
:|
Koji je mobitel?
Xperia xa
Tri puta mrlja na displeju, a evo drugi put gubi mrezu kako GSM tako i mobilnu...
Tacno mi dođe da odem u servis i razlika radnju. Do sad slao preko telekoma sad odoh drito u servis da im jebem sve od do
avaks wrote:Ako je isti uređaj u pitanju možeš komotno i advokata.
Da je ne znam ti kakav servis do sada su ti trebali dati nov uređaj ili je to krajnji bezobrazluk i 2 puta da im nosiš a ne 5 ccc
Joj ko ce se peglat sa advokatom...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#4078 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

Prvo pokusaj samo zaprijetiti advokatom... mozda upali
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4079 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

skafiskafsnjak wrote:Prvo pokusaj samo zaprijetiti advokatom... mozda upali
Ima li ono nesto zaštita potrošača ili ombudsman???
Stvarno sam ljut ko puška
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#4080 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

zateznistub wrote:
skafiskafsnjak wrote:Prvo pokusaj samo zaprijetiti advokatom... mozda upali
Ima li ono nesto zaštita potrošača ili ombudsman???
Stvarno sam ljut ko puška
Ja sam davno nekad nosio 3 ili 4 puta...takodjer neki sony bio..ne sjecam se. Samo sam im zaprijetio inspekcijom, isti takav samo novi telefon su mi dali
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4081 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

skafiskafsnjak wrote:
zateznistub wrote:
skafiskafsnjak wrote:Prvo pokusaj samo zaprijetiti advokatom... mozda upali
Ima li ono nesto zaštita potrošača ili ombudsman???
Stvarno sam ljut ko puška
Ja sam davno nekad nosio 3 ili 4 puta...takodjer neki sony bio..ne sjecam se. Samo sam im zaprijetio inspekcijom, isti takav samo novi telefon su mi dali
Probam to sa inspekcijom čim mi žena dođe sa posla jer je kod nje taj. Pisao sam i preko mesengera ima neka Sony stranica na facebooku.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#4082 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

ja sam zvao BHTleecom ...
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#4083 Re: Smartphone diskusije

Post by MTV »

Koji servis jel Agram?! Ako su oni to su ovlasteni sabani!
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#4084 Re: Smartphone diskusije

Post by MTV »

Dobih jutros Android 7.0 na A5 2017. Za sada fino izgleda i radi ali mi nije jasno zasto su Igre nestale sa pocetnog zaslona i ono kad ides na aplikacije a sve su jos uvijek instalirane na telefonu.

Nisam ga vracao na tvornicke postavke jer sasvim dobro radi. Mrzime onda instaliranje milion aplikacija.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#4085 Re: Smartphone diskusije

Post by valjuga »

zateznistub wrote:
skafiskafsnjak wrote:Prvo pokusaj samo zaprijetiti advokatom... mozda upali
Ima li ono nesto zaštita potrošača ili ombudsman???
Stvarno sam ljut ko puška
Deset godina sam radio po servisima,te bih ti savjetovao direktan odlazak serviserima i saburli ispričat razvoj događanja.E ako te ne ispoštuju onda ih odjebi i zaprijeti inspekcijama i tako to :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4086 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

valjuga wrote:
zateznistub wrote:
skafiskafsnjak wrote:Prvo pokusaj samo zaprijetiti advokatom... mozda upali
Ima li ono nesto zaštita potrošača ili ombudsman???
Stvarno sam ljut ko puška
Deset godina sam radio po servisima,te bih ti savjetovao direktan odlazak serviserima i saburli ispričat razvoj događanja.E ako te ne ispoštuju onda ih odjebi i zaprijeti inspekcijama i tako to :D
Tako sam i nastupio, jbg onaj na prvoj liniji je najmanje kriv a i bio je stvarno fin.
Poslušao sam ideju da zamjenim sim karticu (iako u dva druga uređaja radi bez ikakvih problema) i evo drugi dan sve b.o.
Kaze da xperia XA I nougat nisu bas u najboljim odnosima...
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#4087 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

sestra nosa Xperiua XA, ja apdejtovao preko Flashtoola, nikakvih prigovora.

Sto se tice servisiranja, i ja sam nosio 3-4 puta najmanje, ne sjecam se tacno koliko vise, uglavnom, Xperia Z5 koju sam tada imao, od 6. mjeseca, pa do prije dvije sedmice, telefon bio na servisu.

Mjenjali maticnu 2-3 puta, dobijem telefon, iduci dan ga vratim. U telekomu saopstim detaljno sta je problem, gdje se javlja, kako se javlja. Ali u Agramu ne slusaju. Takodjer, uzmem broj telefona od agrama, pitam da li je stigao uredjaj na servis, kaze da jeste, i kad sam htio da im saopstim sta je problem, kaze ne sikiraj se, mi to sve istestiramo dobro prije slanja nazad sa servisa. Al u qrcu, ja dobio telefon nazad, ne radi mikrofon.

Toliko o Agramu i njihovom servisiranju, u hrvatskoj su znali ljudima ponistavati garancije, kao voda ulazila u telefon, odnosno bojali su one stikere.
A vidim nisi jedini, svoju XA si slao dosta puta, kao i ja Z5.

Zbog agrama ne zelim uzeti Sonyev telefon, jednostavno, ne zelim da mi se ovo vise ponavlja, ne zelim da nosam zamjenske uredjaje, sebi jos veceg belaja nanijeti. A Xperiu Z5 sam zavolio samo tako, radi ko singerica.
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#4088 Re: Smartphone diskusije

Post by MTV »

Velim ja sabani, neotesanci, seljacine. Nestrucni ljudi rade, a ovlasteni su. Tragedija!!
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4089 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

Quaresma wrote:sestra nosa Xperiua XA, ja apdejtovao preko Flashtoola, nikakvih prigovora.

Sto se tice servisiranja, i ja sam nosio 3-4 puta najmanje, ne sjecam se tacno koliko vise, uglavnom, Xperia Z5 koju sam tada imao, od 6. mjeseca, pa do prije dvije sedmice, telefon bio na servisu.

Mjenjali maticnu 2-3 puta, dobijem telefon, iduci dan ga vratim. U telekomu saopstim detaljno sta je problem, gdje se javlja, kako se javlja. Ali u Agramu ne slusaju. Takodjer, uzmem broj telefona od agrama, pitam da li je stigao uredjaj na servis, kaze da jeste, i kad sam htio da im saopstim sta je problem, kaze ne sikiraj se, mi to sve istestiramo dobro prije slanja nazad sa servisa. Al u qrcu, ja dobio telefon nazad, ne radi mikrofon.

Toliko o Agramu i njihovom servisiranju, u hrvatskoj su znali ljudima ponistavati garancije, kao voda ulazila u telefon, odnosno bojali su one stikere.
A vidim nisi jedini, svoju XA si slao dosta puta, kao i ja Z5.

Zbog agrama ne zelim uzeti Sonyev telefon, jednostavno, ne zelim da mi se ovo vise ponavlja, ne zelim da nosam zamjenske uredjaje, sebi jos veceg belaja nanijeti. A Xperiu Z5 sam zavolio samo tako, radi ko singerica.
Iako nemam ništa protiv Sony dizajna, dapače, nikad vise Sony u moju kuću pa taman ga sam Akio Morita servisirao iz groba.
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#4090 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

MTV wrote:Velim ja sabani, neotesanci, seljacine. Nestrucni ljudi rade, a ovlasteni su. Tragedija!!
ja da sam imao neki svoj telefon sa strane, da iole zamjeni Z5, slao bih ja njima i dalje da servisiraju, mućka đubrad.

sve rada bi čovjek da uzme sa pravom garancijom.

zateznistub wrote: Iako nemam ništa protiv Sony dizajna, dapače, nikad vise Sony u moju kuću pa taman ga sam Akio Morita servisirao iz groba.

ma dizajn mi ne igra više veliku ulogu, Z5 mi dobro dože ovako kad ležim i gledam YT


sad na Z5 su tako tihi zvučnici, i dalje druga me strana jedva čuje, sve se moram nadovikivati, neki kazu da oni sebe cuju na slusalici kad mi govore.
kad ukljucim zvucnik, sto radim cesto, jer pricam dosta sa rodbinom, pa ovako svako iz familije voli nesto dodati reci, bukvalno se moras drzati telefon pored usta da bi te druga strana cula, dok kod huawei P9 lite jebote mozes koristiti za konferencije. 5 metara se udaljis od telefona, druga te strana normalno cuje.


Softwer na Z5 je beton, radi ko podmazano sve, zato mi sve ovo tesko i pada.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4091 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

P9 lite je Tito, samo nesto u zadnje vrijeme dok pokrene kameru treba mu godina. Ne znam šta li bi moglo biti...
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4092 Re: Smartphone diskusije

Post by kokuz_sa »

zateznistub wrote:P9 lite je Tito, samo nesto u zadnje vrijeme dok pokrene kameru treba mu godina. Ne znam šta li bi moglo biti...
Kod mene kamera fercera normalno..na 7ci
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4093 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

kokuz_sa wrote:
zateznistub wrote:P9 lite je Tito, samo nesto u zadnje vrijeme dok pokrene kameru treba mu godina. Ne znam šta li bi moglo biti...
Kod mene kamera fercera normalno..na 7ci
I kod mene je nougat I kamera, kad proradi, super slike daje ali je problem u periodu od kad dirnem ikonicu kamere do njenog pokretanja zna proći ohoho. Prvo crn ekran na kojem se samo vidi dugme za slikanje, pa onda se pojavi slika ali jedno tri četiri sekunde zaštopa isto kao da je to u stvari uslikana slika a ne ono sto vidi objektiv...
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#4094 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

zateznistub wrote:
kokuz_sa wrote:
zateznistub wrote:P9 lite je Tito, samo nesto u zadnje vrijeme dok pokrene kameru treba mu godina. Ne znam šta li bi moglo biti...
Kod mene kamera fercera normalno..na 7ci
I kod mene je nougat I kamera, kad proradi, super slike daje ali je problem u periodu od kad dirnem ikonicu kamere do njenog pokretanja zna proći ohoho. Prvo crn ekran na kojem se samo vidi dugme za slikanje, pa onda se pojavi slika ali jedno tri četiri sekunde zaštopa isto kao da je to u stvari uslikana slika a ne ono sto vidi objektiv...
istu stvar sam uocio, ne znam da li imas natrpan telefon slikama kao sto sam ja imao, takodjer dosta i videa snimljenog.

a i dobra kamera kod p9 lite, maloprije pregledavao sto sam slikao, pozitivno sam iznenadjen

nakon p9 lite sam razmisljao o kasnijem prelasku na neki huawei telefon, al opet ja volim stock android, ili bar near stock.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4095 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

Quaresma wrote:
istu stvar sam uocio, ne znam da li imas natrpan telefon slikama kao sto sam ja imao, takodjer dosta i videa snimljenog.

a i dobra kamera kod p9 lite, maloprije pregledavao sto sam slikao, pozitivno sam iznenadjen

nakon p9 lite sam razmisljao o kasnijem prelasku na neki huawei telefon, al opet ja volim stock android, ili bar near stock.
a ne znam, nema nesto aman puno slika, još manje videa. A na ranijim aparatima gdje je možda bilo i više slika taj problem nisam imao :(
Kontam da ga odnesem negdje na servis da reinsraliraju nougat kontam da bi to možda pomoglo? Sta misliš?
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#4096 Re: Smartphone diskusije

Post by Mega Man X »

Nisam upućen toliko u P9, ali da li ima slot za SD karticu?
Jer mnogi kažu da SD kartica u telefonu zna nekad da uspori ostalo, navodno.

Možda i resetovanje pomogne. Nekad nije loše "osvježit" telefon.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#4097 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

Mega Man X wrote:Nisam upućen toliko u P9, ali da li ima slot za SD karticu?
Jer mnogi kažu da SD kartica u telefonu zna nekad da uspori ostalo, navodno.

Možda i resetovanje pomogne. Nekad nije loše "osvježit" telefon.
Ima slot ali ga koristim za drugu sim. Vraćao na fabričke, ali ništa. Kažem još jedino da probam reinstalirati čitav OS... Ne znam da li se to pomoći
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#4098 Re: Smartphone diskusije

Post by Sarlo Akrobata »

zateznistub wrote:
Mega Man X wrote:Nisam upućen toliko u P9, ali da li ima slot za SD karticu?
Jer mnogi kažu da SD kartica u telefonu zna nekad da uspori ostalo, navodno.

Možda i resetovanje pomogne. Nekad nije loše "osvježit" telefon.
Ima slot ali ga koristim za drugu sim. Vraćao na fabričke, ali ništa. Kažem još jedino da probam reinstalirati čitav OS... Ne znam da li se to pomoći

Zvuci kao neki bug na aplikaciji kamere, mislim da bi ti reinstalacija pomogla. Mozes rootati tel pa izbisati kameru i naci apk iste, ili jednostavno flashati novi software na njega.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#4099 Re: Smartphone diskusije

Post by Idemedosumom »

Imao sam Xperiu Z3+, bile mrlje/fleke na displeju, naročito uočljive kada je svijetla pozadina. Ova pojava se zove backlight bleed. Vratio telefon u prodavnicu, oni poslali na servis, servis mi dao novi uređaj (nakon nekih 40-tak dana čekanja), na novom uređaju isti problem samo još gore izraženo.

Nije mi se dalo više peglati, prodam ga, Sony telefone neću kupovati u skorije vrijeme.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#4100 Re: Smartphone diskusije

Post by probook »

Zena ima Sony XA i nikakvih problema radi ok.
Post Reply