Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3901 Re: Smartphone diskusije

Post by semirsar »

supercali wrote:
semirsar wrote:
mufa1 wrote:A sto jednostavno ne kupis neku finu kameru, neki mirorless, sa dva objektiva.. Polovno se moze vrlo lako uklopit u taj budzet.. Nema tog telefona koji moze parirat bilo čemu sa objektivom i vecim senzorom..
jes vala, a kad pozeli odma sad ovog trena podijeliti ono sto vidi sa nekim drugim valja kuc doc ili nedje drugdje pa to odradit, a ako pozeli nekog pozvat i pitat za zdravlje il nesto nako po potrebi valja se zarovit po djepu i vadit mobilni il da vidi status nekog na fejsthepljucpljuc itd...
ma super su mi oni likovi ko ti sto vazdi znaju potrebe drugih i cude se kako sami ne nadodju na istu pamet , po tebi je i victorinox suvisan, bolje je kompletan kuhinjski escajg i alat za razne prigode nosat sa sobom da su uvik pri ruci :mrgreen:
aj ostaj ti nama ziv i zdrav i ne zamjeri stogod :thumbup:
Vidi miline imas kameru kojoj ni jedna kamera mobitela ne moze nista
Jedan dodir i na ekranu mobitela slika
Odmah nakon slikanja prebacuje se na mob

Image
:mrgreen: jos da ima utor za sim karticu i sve sto ide uz to da bi bio mobilan u svakom pogledu, dje bi mu bio kraja, glavni baja u mahali 8) :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3902 Re: Smartphone diskusije

Post by MTV »

Maharadza wrote: Ma jašta je, npr. kod švaba se očekuje u prodaji idućeg mjeseca i zasad 230 Eura (32GB) i 299 Eura (64GB) očekivane cijene! Odličan odnos uloženo-dobiveno (barem na papiru)! :thumbup:
K'o da gledam i nova Nokia 3310 kod nas u piljarama biti 200 KM. Dok ce u saturn.de biti 59,99 eura.

Dati 600-650 KM za mobitel u piljari sa software garancijom gdje ni software ne znaju popraviti, neka hvala. Ubio sam se par puta i nikad vise. Rekao bi da je ok 650 KM ali da je domodu ili Tehnomagu ovako jok.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#3903 Re: Smartphone diskusije

Post by TDK-90 »

Da li se iPhone 4 koji je meni po izradi nekako najljepsi :-D moze koristi u obicne svrhe razgovor sms i nesto procitati na internetu...nista posebno obicni korisnik :D
Da li se isplati nabaviti iPhone 4 u dobrom stanju ili je to skroz zastarilo tolko da nije za upotrebu, nikas nikada imao iPhone pa bih malo da isprobam, veliki ekrani me ne zanimaju pozzz
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#3904 Re: Smartphone diskusije

Post by Modest Musorgski »

supercali wrote:
semirsar wrote:
mufa1 wrote:A sto jednostavno ne kupis neku finu kameru, neki mirorless, sa dva objektiva.. Polovno se moze vrlo lako uklopit u taj budzet.. Nema tog telefona koji moze parirat bilo čemu sa objektivom i vecim senzorom..
jes vala, a kad pozeli odma sad ovog trena podijeliti ono sto vidi sa nekim drugim valja kuc doc ili nedje drugdje pa to odradit, a ako pozeli nekog pozvat i pitat za zdravlje il nesto nako po potrebi valja se zarovit po djepu i vadit mobilni il da vidi status nekog na fejsthepljucpljuc itd...
ma super su mi oni likovi ko ti sto vazdi znaju potrebe drugih i cude se kako sami ne nadodju na istu pamet , po tebi je i victorinox suvisan, bolje je kompletan kuhinjski escajg i alat za razne prigode nosat sa sobom da su uvik pri ruci :mrgreen:
aj ostaj ti nama ziv i zdrav i ne zamjeri stogod :thumbup:
Vidi miline imas kameru kojoj ni jedna kamera mobitela ne moze nista
Jedan dodir i na ekranu mobitela slika
Odmah nakon slikanja prebacuje se na mob

Image
koji ovo k? daj neki link :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3905 Re: Smartphone diskusije

Post by semirsar »

Modest Musorgski wrote:
supercali wrote:
semirsar wrote: jes vala, a kad pozeli odma sad ovog trena podijeliti ono sto vidi sa nekim drugim valja kuc doc ili nedje drugdje pa to odradit, a ako pozeli nekog pozvat i pitat za zdravlje il nesto nako po potrebi valja se zarovit po djepu i vadit mobilni il da vidi status nekog na fejsthepljucpljuc itd...
ma super su mi oni likovi ko ti sto vazdi znaju potrebe drugih i cude se kako sami ne nadodju na istu pamet , po tebi je i victorinox suvisan, bolje je kompletan kuhinjski escajg i alat za razne prigode nosat sa sobom da su uvik pri ruci :mrgreen:
aj ostaj ti nama ziv i zdrav i ne zamjeri stogod :thumbup:
Vidi miline imas kameru kojoj ni jedna kamera mobitela ne moze nista
Jedan dodir i na ekranu mobitela slika
Odmah nakon slikanja prebacuje se na mob

Image
koji ovo k? daj neki link :mrgreen:
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#3906 Re: Smartphone diskusije

Post by Ali_G »

TDK-90 wrote:Da li se iPhone 4 koji je meni po izradi nekako najljepsi :-D moze koristi u obicne svrhe razgovor sms i nesto procitati na internetu...nista posebno obicni korisnik :D
Da li se isplati nabaviti iPhone 4 u dobrom stanju ili je to skroz zastarilo tolko da nije za upotrebu, nikas nikada imao iPhone pa bih malo da isprobam, veliki ekrani me ne zanimaju pozzz
Dat ce on ruke, samo pitanje je u kakvom ces ga stanju naci. Ja licno nikad ne bih uzimao model star 6-7 godina. Ako se ipak odlucis za njega gledaj po mogucnosti da nije na njemu iOS 7, sa 6icom je fluidniji
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#3907 Re: Smartphone diskusije

Post by LikeLike »

Jel moze preporuka za dobar tablet 10'' displej. Da me dobro sluzi bar 2-3 godine. Cijena do 500-600KM ?????
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#3908 Re: Smartphone diskusije

Post by TDK-90 »

Ali_G wrote:
TDK-90 wrote:Da li se iPhone 4 koji je meni po izradi nekako najljepsi :-D moze koristi u obicne svrhe razgovor sms i nesto procitati na internetu...nista posebno obicni korisnik :D
Da li se isplati nabaviti iPhone 4 u dobrom stanju ili je to skroz zastarilo tolko da nije za upotrebu, nikas nikada imao iPhone pa bih malo da isprobam, veliki ekrani me ne zanimaju pozzz
Dat ce on ruke, samo pitanje je u kakvom ces ga stanju naci. Ja licno nikad ne bih uzimao model star 6-7 godina. Ako se ipak odlucis za njega gledaj po mogucnosti da nije na njemu iOS 7, sa 6icom je fluidniji
Hvala na odgovoru :-D
Ma nekako mi najljepsi zbog toga a tacno je da su stari vec :-?
5, 6 su skupe ako su dobre ko nov Samsung neki :wink:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3909 Re: Smartphone diskusije

Post by channel10 »

Kakav je iphone 6s, a kakva sedmica? Ima li velike razlike izmedju njih? Kakvi su oni naspram S7?

Mislio promijeniti telefon pa ne znam sta bih. Volio bih neki novi sony, ali ih u Mtelu nema.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3910 Re: Smartphone diskusije

Post by Tesla Edison »

channel10 wrote:Kakav je iphone 6s, a kakva sedmica? Ima li velike razlike izmedju njih? Kakvi su oni naspram S7?

Mislio promijeniti telefon pa ne znam sta bih. Volio bih neki novi sony, ali ih u Mtelu nema.
Sve što može 7 može i 6S. Sve ostalo je stvar prestiža.
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#3911 Re: Smartphone diskusije

Post by rolltroll »

sveo sam si izbor na dva telefona prije svega zbog cijene ali sad mi je još teže donijeti odluku. Oba telefona imaju neke svoje prednosti i mane ali bi prevagu dao onom s boljom kamerom pa ne znam šta preporučujete. Dakle, dvoumim se između redmi note 4 i P9 lite.
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#3912 Re: Smartphone diskusije

Post by citroen xm »

P9 lite u verziji sa 3 gb RAM-a. :thumbup:
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#3913 Re: Smartphone diskusije

Post by rolltroll »

ma tako sam i mislio...tako da ću najvjerovatnije i uzeti P9. Ovaj P10 mi je ipak preskup.
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#3914 Re: Smartphone diskusije

Post by citroen xm »

Moja dva zadnja telefona su bili Huawei, nosao sam ih po 2 godine dok ne obnovim ugovor pa proslijedim dalje. Oba su još uvijek kući i rade bez kvara. Prvi 4 godine, a drugi evo ušao u treću. I opet bi uzeo Huawei, čak sam i mislio ovaj p10 lite jer ima dobru cijenu kod operatera, ali nikako da ga nabave pa uzeh nekog jeftinog i solidnog kineza takođe na ugovor.P10 lite je i za moj ukus u prodavnici skup.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3915 Re: Smartphone diskusije

Post by amar1994 »

Ljudi treba mi mala pomoc , od juce mi telefon sam pali zvuk , ne bitno da li stavim na vibraciju ili silent , prodje koja sekunda i upali zvuk :run:

Galaxy C5 , android 6.0.1 :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3916 Re: Smartphone diskusije

Post by konektovan »

amar1994 wrote:Ljudi treba mi mala pomoc , od juce mi telefon sam pali zvuk , ne bitno da li stavim na vibraciju ili silent , prodje koja sekunda i upali zvuk :run:

Galaxy C5 , android 6.0.1 :thumbup:
E moj Amare, ti sa Japanca na Juznog Korejca?! :D :D :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3917 Re: Smartphone diskusije

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:Ljudi treba mi mala pomoc , od juce mi telefon sam pali zvuk , ne bitno da li stavim na vibraciju ili silent , prodje koja sekunda i upali zvuk :run:

Galaxy C5 , android 6.0.1 :thumbup:
E moj Amare, ti sa Japanca na Juznog Korejca?! :D :D :D
:lol: :lol:

evo prestalo :-) :run:
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#3918 Re: Smartphone diskusije

Post by probook »

Ako kome treba Samsung A5 2016 gold boja, bez packe na sebi (zastitna futrola od prvog dana) neka se javi u pp :thumbup:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#3919 Re: Smartphone diskusije

Post by Zoya »

Gledam ovaj novi Sony XZ premium ali je mislim glomazan. Vječiti sam zaljubljenik u Sonyeve telefone inače.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3920 Re: Smartphone diskusije

Post by MTV »

Previse ima "mesa" gore i dole. Da je upola bio bi vrh. Meni nijedan mobitel nije preglomazan pa ni S8+, imam vecu sapu.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#3921 Re: Smartphone diskusije

Post by Zoya »

Da, čitala sam da mu je to mana. Meni je prevelik, trebaju mi dvije ruke da ga držim :-)
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#3922 Re: Smartphone diskusije

Post by probook »

User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3923 Re: Smartphone diskusije

Post by MTV »

Zoya wrote:Da, čitala sam da mu je to mana. Meni je prevelik, trebaju mi dvije ruke da ga držim :-)
Ako ti se svidja onda ga drzi sa obje ruke i rijesen problem. :)

probook wrote:A sta uzeti Mi5 ili A5 2017?

http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh ... hone2=6948
Za A5 2017 topla preporuka imam ga 5 dana i gnjavim ga maximalno. Asphalt 8 ide glatko al se desi tu i tamo da trze malo koji frame i to je to. Veliki pomak u odnosu na A5 2016. Za Xiaomi nemam pojma.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3924 Re: Smartphone diskusije

Post by semirsar »

MTV wrote:
Zoya wrote:Da, čitala sam da mu je to mana. Meni je prevelik, trebaju mi dvije ruke da ga držim :-)
Ako ti se svidja onda ga drzi sa obje ruke i rijesen problem. :)

probook wrote:A sta uzeti Mi5 ili A5 2017?

http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh ... hone2=6948
Za A5 2017 topla preporuka imam ga 5 dana i gnjavim ga maximalno. Asphalt 8 ide glatko al se desi tu i tamo da trze malo koji frame i to je to. Veliki pomak u odnosu na A5 2016. Za Xiaomi nemam pojma.
cinemapremiere 1,2 pa sad i A5... jedes li, spavas li... vidimo da te nejma na forumu :lol:

usput, cestitke za novi fon i da te dugo posluzi :thumbup:
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#3925 Re: Smartphone diskusije

Post by probook »

A kakav je Honor 8 :|
Post Reply