Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3601 Re: Smartphone diskusije

Post by Dr Kova »

avaks wrote:Inače kupujemo smartphone da bi se igrali na njima (primarno) :thumbup:
Ali zato sa iphone 4s ne možeš fotografiju poslati na bilo koji drugi fontele (ma bilo šta preko bluetooth) osim iphone ali neka Fallout shelter radi na 512MB rama :lol:
Kada smo kod ibalkona već:
http://www.bug.hr/vijesti/iphone-6s-aut ... 47162.aspx
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3602 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

Pirija wrote:igre bolje izgledaju i bolje rade na ios-u

cujem crasha vam Fallout Shelter iako imate po 3-4 gige rama

http://www.forbes.com/sites/insertcoin/ ... pting-bug/
The bug appears to crop up when a phone dies in the middle of gameplay, or when it runs out of memory
a radi na iphone 4s sa 512 rama :izet:
Evo ja na G2 imam "samo" 2GB pa nikada nisam doživio crash sa fallout shelter-om, a redovno šutam barem sahatak! Još kasnije (kada sam nakucao 200 dweller-a u prvom vault-u koji je dosadio) skinuo jedan "krekovani" vault savegame i ubacio (što vi na iBalkonu možete samo sanjati) i dobio ovo:

Image

Image

Imao i više od 1000 ovih "lunchbox"-a (u svakome dođe po nešto, oružje, čak i novi "napucani" dweller) kao i "mr. handy" robota....'taj rad! :izet: :izet: :izet:

Ono što vi možete sanjati samo, editovanje samih savegame fajlova:

Image

Inače, taj 4s sa 512MB košta gotovo isto koliko i G2 polovan a mogu misliti kako ti je veselo na 3,5'' šutati fallout, ono prstom uzmeš dweller-a - pokriješ pola ekrana! :lol: Dok je to na G2 i 5,2'' lagano i bez problema! 8-)

Tako da se ne bih složio da je iOS toliko bolji čak ni za gaming kao što kaže lik gore, možda neki naslovi bolje optimizovani, ali zato sve zatvoreno, balkon klasični dok kod androida kada hoću pokazati npr. svoj vault nekome, mogu samo poslati savegame, on to ubaci kod sebe i gleda/igra na svom uređaju (u ovome slučaju nije bez razloga 3 savegame/vault slot-a otvoreno)! Isto radi kod većine ostalih igara! 8-)
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3603 Re: Smartphone diskusije

Post by SONY_91 »

made_in_sarajevo wrote:http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_z2_pro-6396.php

jel ko cackao ovaj Lenovo, neko iz iskustva zna kakav je? :mrgreen:
Nitko ti se ne javlja, izgleda da su isti uređaji rijetki u BiH. Ali, možda ih BH Telecom 'progura' na tržištu sada kada ih imaju u ponudi. Inače, ja sam kratko koristio Lenovo uređaj, nije bio u pitanju Z2 Pro ali je bio uređaj iz VIBE serije, X2. Jedina zamjerka je bio OS, ali, Z2 Pro ima dual OS, imaš i Stock i prekuhani Android tako da je to plus. CPU je poznat tako da tu ne bi trebalo biti problema a za ostalo pogledaj par recenzija ako si zainteresiran za kupovinu istog uređaja jer teško da ćeš dobiti dojmove iz prve ruke :wink:
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#3604 Re: Smartphone diskusije

Post by forest gump »

Kakve gluposti valjaju ovi ajfonaši.

LG G3 je mrtvi gejmerski fablet.
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#3605 Re: Smartphone diskusije

Post by forest gump »

Ovo što na momente malo prekida je do screen recordera. I rezoluciju je ubio.

User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3606 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

forest gump wrote:Ovo što na momente malo prekida je do screen recordera. I rezoluciju je ubio.

A tek da vidiš kako leti kada mu smanjiš rezu na 1080p...

http://www.phonearena.com/news/We-chang ... es_id65982
We have two key takeaways from our LG G3 resolution experiment:

The LG G3 becomes an even better smartphone in 1080p mode. For the price of rooting, changing your Android launcher (a must, as LG Home is made for Quad-HD), and an almost imperceptible loss in image quality, the G3 becomes a faster device that feels noticeably livelier and stays mostly cool to the touch. You can even turn off LG's stock, heavy-handed thermal mitigation settings comfortably, without fear of overheating. When we tried this tweak in Q-HD mode, this same LG G3 almost disintegrated itself.

Unfortunately, downgrading the resolution didn't resolve the LG G3's battery woes. We only saw a negligible 7 minute 47 second (1.97%) improvement.

Read more at http://www.phonearena.com/news/We-chang ... wiObF1b.99
Naravno, vremenom će sve više app-ova podržavati veću rezu, ali trenutno je ionako 90% još uvijek na 1080p (pa i niže) tako da se ovo itekako isplati! :thumbup:
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#3607 Re: Smartphone diskusije

Post by forest gump »

Moj G3 ima 3gb rama tako da apsolutno nema šanse da bude brži.

Asphalt fura bez ikakvih lagova i trzanja. Rekoh već da na snimku ima trzanja zbog encodiranja screen rekordera.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3608 Re: Smartphone diskusije

Post by Dr Kova »

Nakon čitanja svega ovog, mogu samo reći: "lijepi Android"

http://www.phonearena.com/news/10-might ... AP_id74629
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#3609 Re: Smartphone diskusije

Post by radiša »

sto je ovaj cat telefon ovako skup?karakteristike su mu ok izgled nako vala...
http://www.gsmarena.com/cat_s40-7456.php
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3610 Re: Smartphone diskusije

Post by avaks »

Pogledaj okvir i certifikate:
- IP68 certified - dust and water proof (up to 1m for 60 mins)
- Drop-to-concrete resistance from up to 1.8 m
- MIL-STD-810G certified - salt, dust, humidity, rain, vibration, solar radiation, transport and thermal shock resistant
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#3611 Re: Smartphone diskusije

Post by radiša »

skonto sam da je neunistiv al opet puno kosta...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3612 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

radiša wrote:sto je ovaj cat telefon ovako skup?karakteristike su mu ok izgled nako vala...
http://www.gsmarena.com/cat_s40-7456.php
Iz istog' razloga iz kojeg' za ip6 sa hardverom iz 2012. moraš bubreg dati...jer je prije svega statusni simbol/brend/kult! :mrgreen:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3613 Re: Smartphone diskusije

Post by febo_acm »

Ne znam vala kako CAT moze biti status ili simbil, ali neka ti bude :D Barem kada su mobiteli u pitanju.

Ja imam CAT kao sluzbeni mobitel i po meni je odlican. Ne bih dao tolike pare da ga ja placam, ali kao sluzbeni moze :D

Podnosi sve zivo, otporan na sve, baterija odlicna. Za te specifikacije mobitel radi pravo brzo jer je skoro pure Android. Ispao mi je nebrojeno puta do sada, ali to me savrseno ne interesuje :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3614 Re: Smartphone diskusije

Post by supercali »

febo_acm wrote:Ne znam vala kako CAT moze biti status ili simbil, ali neka ti bude :D Barem kada su mobiteli u pitanju.

Ja imam CAT kao sluzbeni mobitel i po meni je odlican. Ne bih dao tolike pare da ga ja placam, ali kao sluzbeni moze :D

Podnosi sve zivo, otporan na sve, baterija odlicna. Za te specifikacije mobitel radi pravo brzo jer je skoro pure Android. Ispao mi je nebrojeno puta do sada, ali to me savrseno ne interesuje :D
pa nije ni pisao da je cat statusni simbol nego iphone
a cat je skup vjerovatno jer je taj radni telefon i ne znam je li vezan za caterpillar pa mozda zbog toga
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3615 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

supercali wrote:
febo_acm wrote:Ne znam vala kako CAT moze biti status ili simbil, ali neka ti bude :D Barem kada su mobiteli u pitanju.

Ja imam CAT kao sluzbeni mobitel i po meni je odlican. Ne bih dao tolike pare da ga ja placam, ali kao sluzbeni moze :D

Podnosi sve zivo, otporan na sve, baterija odlicna. Za te specifikacije mobitel radi pravo brzo jer je skoro pure Android. Ispao mi je nebrojeno puta do sada, ali to me savrseno ne interesuje :D
pa nije ni pisao da je cat statusni simbol nego iphone
a cat je skup vjerovatno jer je taj radni telefon i ne znam je li vezan za caterpillar pa mozda zbog toga
Naravno da nije statusni simbol ali brend u građevinarstvu svakako jeste, jer haman pa svako dijete zna za "žuti bager" sa CAT natpisom! :thumbup:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#3616 Re: Smartphone diskusije

Post by Cherry-Cherry »

Šta raditi, kada se zaledi smartphone? Neće ni da se upali.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3617 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

Cherry-Cherry wrote:Šta raditi, kada se zaledi smartphone? Neće ni da se upali.
Servis!?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#3618 Re: Smartphone diskusije

Post by sema911s »

User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#3619 Re: Smartphone diskusije

Post by sema911s »

Cherry-Cherry wrote:Šta raditi, kada se zaledi smartphone? Neće ni da se upali.
Izvadi bateriju, Ili ostavi na punjacu par sati,
Il potrazi kako za taj sati model ide hard reset


Ili ako je pametni povezi ga na komp. Pa tako probajj



Koji je tel. U pitanju
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3620 Re: Smartphone diskusije

Post by Capsicum »

Kako mislis nece da se upali? Ako je zaledjen, onda je valjda upaljen? Ili mislis da se ugasio i nece da se upali?

Ako je zaledjen (dakle upaljen, ali ne reaguje), onda ga trebas resetovat. Znaci probaj sa nekom kombinacijom power + volume up ili power + volume down i tako drzat dok se ne ugasi (10tak sekundi). Moralo bi upalit, a ako imas mobitel kome se moze izvadit baterija, onda mozes i to uradit.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#3621 Re: Smartphone diskusije

Post by Cherry-Cherry »

Zaledio se dok je bio upaljen. Onda sam ga ugasila i sad neće da se upali opet. Soni xperia je u pitanju i ne može se izvaiti baterija.
A bio je na punjaču par sati.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3622 Re: Smartphone diskusije

Post by Capsicum »

Koja xperia? Probaj s ovim kombinacijama tipki sto sam napisao. Drzi ih bar 10-15 sekundi, odnosno dok ne osjetis da je zavibrirao 3 puta.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#3623 Re: Smartphone diskusije

Post by Cherry-Cherry »

Xperia m2
Probala, ništa...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3624 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

Cherry-Cherry wrote:Xperia m2
Probala, ništa...
Supruga mi u mene ima isti telefon i sličan problem. Probaj power dugme samo drzati neko vrijeme
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3625 Re: Smartphone diskusije

Post by Capsicum »

Cherry-Cherry wrote:Xperia m2
Probala, ništa...
Probaj ovo:
http://sony-xperia.mobi/eng/sony-xperia ... ia-m2.html
Post Reply