Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3351 Re: Smartphone diskusije

Post by Dr Kova »

Maharadza wrote:Kada smo kod note-a, izgleda da je za N3 iz telecom-a izašao OTA update, ~800MB kaže mi buraz, nema šta drugo biti osim lollipopa! :mrgreen:
Meni još na Note 4 nema update-a :mrgreen:, gledam na sammobile, nema ni za snapdragon ni za exynos
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3352 Re: Smartphone diskusije

Post by Dr Kova »

Troll_Happens wrote:dvoumim se izmedju dva modela samsung note 4 ili iphone 6. Prije sam imao samsung ali jos kad je druga generacija galaksija izasla i dosta je kocio da li se do danas sta poboljsalo ne znam. Trenutno sam na iphonu i sve leti. Jedina nedoumica za iste ili za manje para djeluje mi da je samsung mnogo bolji izbor barem na papiru da li je u stvarnosti tako ne znam. Ako ko ima malo vise iskustva ili pomenute modele ne bi bilo lose da sta napise. Note me najvise brine sto je glomazan i zbog nosenja. Za svaki komentar zahvalan. :)

Ja sam promijenio dosta telefona, ali kad sam uzeo Note sjebao sam se kakav je ovo telefon, tj. nije telefon nego zvijer. Baterija odlična, ekran savršen, kamera isto vrhunska, prebrz je. Kod mene je Snapdragon, imam neki osjećaj da je Exynos bolji zbog 14 nm tehnologije i podrške za 64 bit-a koji bi ga u slijedećim nagoradnjama trebale bolje iskorititi. Nemam nikakvih zamjerki. Kad se malo ušteliš sa olovkom, nebo je granica. Što se tiče veličine, jeste povelik, ali je fino urađen sa onom imitacijom kože nazad ne klizi nimalo. Ja sam se navikao jako brzo na veličinu. Kada uzmem bilo koji drugi telefon, nekako mi je premali. Što se tiče nosanja u džepu, u normalnim farmerkama ili pantolama nema nikakvih problema, malo se osjeti, ali to nije nikakav problem. Da ne dužim, ukoliko se odlučiš za Note, tu nema fule. Sretno :thumbup:
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#3353 Re: Smartphone diskusije

Post by Troll_Happens »

Buckethead wrote:
Troll_Happens wrote:dvoumim se izmedju dva modela samsung note 4 ili iphone 6. Prije sam imao samsung ali jos kad je druga generacija galaksija izasla i dosta je kocio da li se do danas sta poboljsalo ne znam. Trenutno sam na iphonu i sve leti. Jedina nedoumica za iste ili za manje para djeluje mi da je samsung mnogo bolji izbor barem na papiru da li je u stvarnosti tako ne znam. Ako ko ima malo vise iskustva ili pomenute modele ne bi bilo lose da sta napise. Note me najvise brine sto je glomazan i zbog nosenja. Za svaki komentar zahvalan. :)

Ja sam promijenio dosta telefona, ali kad sam uzeo Note sjebao sam se kakav je ovo telefon, tj. nije telefon nego zvijer. Baterija odlična, ekran savršen, kamera isto vrhunska, prebrz je. Kod mene je Snapdragon, imam neki osjećaj da je Exynos bolji zbog 14 nm tehnologije i podrške za 64 bit-a koji bi ga u slijedećim nagoradnjama trebale bolje iskorititi. Nemam nikakvih zamjerki. Kad se malo ušteliš sa olovkom, nebo je granica. Što se tiče veličine, jeste povelik, ali je fino urađen sa onom imitacijom kože nazad ne klizi nimalo. Ja sam se navikao jako brzo na veličinu. Kada uzmem bilo koji drugi telefon, nekako mi je premali. Što se tiče nosanja u džepu, u normalnim farmerkama ili pantolama nema nikakvih problema, malo se osjeti, ali to nije nikakav problem. Da ne dužim, ukoliko se odlučiš za Note, tu nema fule. Sretno :thumbup:
e hvala drug na tako iscrpnom izvjestaju. Pregledao sam i ja dosta testova sto se tice tih tehnickih stvari i stvarno je vrh, ali je opet lakse kad cujes misljenje nekoga ko ga ima i ko ga vec koristi neko vrijeme. Vidjecu jos ali najvjerovatnije je da ce odluka pasti na Note :thumbup:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3354 Re: Smartphone diskusije

Post by Dr Kova »

Troll_Happens wrote: e hvala drug na tako iscrpnom izvjestaju. Pregledao sam i ja dosta testova sto se tice tih tehnickih stvari i stvarno je vrh, ali je opet lakse kad cujes misljenje nekoga ko ga ima i ko ga vec koristi neko vrijeme. Vidjecu jos ali najvjerovatnije je da ce odluka pasti na Note :thumbup:
Nema na čemu. I vidljivost na direktnom suncu je odlična. Ako odluka padne na Note, ganjaj Exynos N910C. :thumbup:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3355 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

Buckethead wrote:
Maharadza wrote:Kada smo kod note-a, izgleda da je za N3 iz telecom-a izašao OTA update, ~800MB kaže mi buraz, nema šta drugo biti osim lollipopa! :mrgreen:
Meni još na Note 4 nema update-a :mrgreen:, gledam na sammobile, nema ni za snapdragon ni za exynos
Koliko sam ja upratio lollipop za N4 kasni radi Virtual Reality Gear podrške koju valjda još nisu integrisali u Lollipop za N4, jbg nije uvijek predanost imati više opcija, pogotovu ako ti se žuri za Update. :D
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3356 Re: Smartphone diskusije

Post by Dr Kova »

Maharadza wrote: Koliko sam ja upratio lollipop za N4 kasni radi Virtual Reality Gear podrške koju valjda još nisu integrisali u Lollipop za N4, jbg nije uvijek predanost imati više opcija, pogotovu ako ti se žuri za Update. :D
Meni fakat nije hića, imao sam već Lollipop. Nisam znao da zbog toga kasni. Hvala ti na info, živio :thumbup:
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#3357 Re: Smartphone diskusije

Post by Troll_Happens »

Buckethead wrote:
Troll_Happens wrote: e hvala drug na tako iscrpnom izvjestaju. Pregledao sam i ja dosta testova sto se tice tih tehnickih stvari i stvarno je vrh, ali je opet lakse kad cujes misljenje nekoga ko ga ima i ko ga vec koristi neko vrijeme. Vidjecu jos ali najvjerovatnije je da ce odluka pasti na Note :thumbup:
Nema na čemu. I vidljivost na direktnom suncu je odlična. Ako odluka padne na Note, ganjaj Exynos N910C. :thumbup:
ja to sam vidio kad sam ga direktno na sunce okrenuo sve se super vidi malo je blijedje ali su boje prirodne 100%. ima li velike razlike izmedju tog Exynos N910c i Snapdragon N910f ? cuo sam da se taj Exynos brze grije.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3358 Re: Smartphone diskusije

Post by Dr Kova »

Troll_Happens wrote: ja to sam vidio kad sam ga direktno na sunce okrenuo sve se super vidi malo je blijedje ali su boje prirodne 100%. ima li velike razlike izmedju tog Exynos N910c i Snapdragon N910f ? cuo sam da se taj Exynos brze grije.
Ne mogu ti potvrditi 100%, jer nisam imao Exynos, niti ga koristio, ali čisto sumnjam da se grije više od SD. Meni se LG na Snapdragonu jako grijao, pa i S5. Note se isto ugrije kad ga opteretim, ali nije ništa strašno. Prilikom normalnog korištenja se ne grije. MIslim da u svakodnevnom korištenju nema bitnih razlika između SD i Exynosa. Da mogu sada birati, izabrao bih Exynos.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#3360 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

jel samo ja primjetim vece bezele od prethodnika?
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3361 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

Quaresma wrote:jel samo ja primjetim vece bezele od prethodnika?
Zato se dosta raje nada da je ovo ipak neka phablet verzija, a da će smartphone verzija G4 zadržati minimalne bezele i što niži "screen to body ratio"! Ipak je ovo gore leak, sada je samo pitanje čega?! :mrgreen:
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#3362 Re: Smartphone diskusije

Post by shandrprcSA »

posto u BHT-u nema huawei G7, kakav je huawei ascend mate 7...misljenja, iskustva? :D

edit: ipak uzet G7
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3363 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

Google is pursuing the development of next-gen battery technology http://www.androidauthority.com/google- ... ch-600151/

Hvala Bogu, krajnje je vrijeme da se malo fokusiraju na bateriju. :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3364 Re: Smartphone diskusije

Post by insomnia78 »

Hoce zena telefon, lomi se izmedju S5 i LG G3
Sta bi vi odabrali?
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#3365 Re: Smartphone diskusije

Post by mufa1 »

Glas za g3, više je ženskiji :D kod mene žena bila skeptična sto se tiče g3,a sad ga nebi mijenjala ni za jedan drugi...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3366 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

G3, noviji, moćniji, ljepši! :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3367 Re: Smartphone diskusije

Post by insomnia78 »

:thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3368 Re: Smartphone diskusije

Post by insomnia78 »

Znam nas'o sam ovo :lol: :bih:
User avatar
plagijator1975
Posts: 2575
Joined: 13/07/2011 23:13

#3369 Re: Smartphone diskusije

Post by plagijator1975 »

insomnia78 wrote:Hoce zena telefon, lomi se izmedju S5 i LG G3
Sta bi vi odabrali?
Nema dileme, G3 definitivno :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#3371 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

Obojica su razbili staklene pivske flaše i uboli jedan drugog. Jedan od njih je čak razbio staklenu flašu o glavu svog cimera.
:roll:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3372 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

Jeli neko koristio huawei ascend g620s i kakva su iskustva? Najviše me kamera zanima, jer mob ima novi 64bit snapdragon procesor i dosta je brz, tako da u performanse ne sumnjam.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3373 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

agent_zero wrote:Jeli neko koristio huawei ascend g620s i kakva su iskustva? Najviše me kamera zanima, jer mob ima novi 64bit snapdragon procesor i dosta je brz, tako da u performanse ne sumnjam.
Niko veze nema, a?
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3374 Re: Smartphone diskusije

Post by pirmin »

Puno mi dati bubreg za S5. :-)
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3375 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

Oppo R7 i R7 plus izašli:

Image

Image

http://www.gsmarena.com/oppo_r7_and_r7_ ... w-1253.php



Lijep dizajn, pogotovu ova plus verzija sa tanjim bezelima! :thumbup:
Post Reply