Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
febo_acm
Posts: 10240
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3326 Re: Smartphone diskusije

Post by febo_acm »

Sto ajfonasi rekli... Sve su to kopije iPhona, nije bitno da li su izašli prije ili poslije... :D


@edit
s tim što možeš i M7 uzeti kao primjer, a on je izašao i ranije...
User avatar
Maharadza
Posts: 16729
Joined: 30/01/2013 15:13

#3327 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

febo_acm wrote:Sto ajfonasi rekli... Sve su to kopije iPhona, nije bitno da li su izašli prije ili poslije... :D


@edit
s tim što možeš i M7 uzeti kao primjer, a on je izašao i ranije...
:lol: :lol: ispade da je baš tako a dobro si za M7:

Image

Image

COPY-PASTE! :lol: :lol: Uz napomenu da se M7 ne savija u džepu! :lol: :lol: :lol:

HTC M7 Released 2013, March
IP 6 Released 2014, September
probook
Posts: 4604
Joined: 13/10/2013 22:38

#3328 Re: Smartphone diskusije

Post by probook »

Ovo poredjenje itzgleda tel je postalo smijesno, nzm sta ocekujete kada su svi telefoni isti. Proslo je vrijeme tipkica ovakvih onakvih itd. Sada samo ekran eventualno jedna tipka sa prednje strane i to je to.
User avatar
Quaresma
Posts: 6711
Joined: 19/07/2010 16:37

#3329 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

jako poredjenje, baš kao i ovo
Image
Image
User avatar
Maharadza
Posts: 16729
Joined: 30/01/2013 15:13

#3330 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

:lol: :lol:
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#3331 Re: Smartphone diskusije

Post by mufa1 »

Hahaha, fakat, kad se funboy počne vadit... :lol: :lol: :lol:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3332 Re: Smartphone diskusije

Post by johntra »

belami1111 wrote: Kupi nećeš se sekunde pokajati. Imam i ja jedan odličan telefon . Poredim ga sa lumiom 830 iako su gotovo iste veličine dužina i širina zbog tog što je P7 znatno tanji gotovo 2 milimetra izgleda na prvi pogled da je manji . Inače telefon je i estetski jedan od najlepših smatrfona...Kvaliteta izrade na visokom nivou aluminij i gorila 3 staklo naprijed i pozadi....U svakom slučaju bolji izbor od bilo kog samsunga u svom rangu ( bolje optimiziran softver EMUI 3.0 kao što qler reče preporodio telefon i estetski i funkcionalno..
hvala ti...je li baš EMUI 3.0 pod moranje ili?
User avatar
Quaresma
Posts: 6711
Joined: 19/07/2010 16:37

#3333 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

mufa1 wrote:Hahaha, fakat, kad se funboy počne vadit... :lol: :lol: :lol:
dovrsi rečenicu, fanboy čega?
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3334 Re: Smartphone diskusije

Post by Chuckie »

mufa1 wrote:Hahaha, fakat, kad se funboy počne vadit... :lol: :lol: :lol:
funboy?
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#3335 Re: Smartphone diskusije

Post by mufa1 »

A vidi ih sto se redaju... :lol: :lol: :lol:
Kuvet
Posts: 621
Joined: 22/05/2012 11:58

#3336 Re: Smartphone diskusije

Post by Kuvet »

Ljudi dvoumim se izmedju dva telefona: LG G3 ili HTC one M8? Koji je bolji?
User avatar
Maharadza
Posts: 16729
Joined: 30/01/2013 15:13

#3337 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

Kuvet wrote:Ljudi dvoumim se izmedju dva telefona: LG G3 ili HTC one M8? Koji je bolji?
Po meni G3 bez dileme; veći ekran, veća rezolucija, više RAM-a, bolja kamera, veća baterija! Jedino izrada i zvučnik bolji kod M8!

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=6294
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58882
Joined: 03/08/2010 19:04

#3338 Re: Smartphone diskusije

Post by kakavdanakneiskustvu »

kako neki klip sa youtube snimiti na mobitel ili bar pjesmu?
User avatar
permanentan
Posts: 459
Joined: 30/01/2008 14:11

#3339 Re: Smartphone diskusije

Post by permanentan »

kakavdanakneiskustvu wrote:kako neki klip sa youtube snimiti na mobitel ili bar pjesmu?
Ja na androidu koristim TubeMate, odlicna aplikacija.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58882
Joined: 03/08/2010 19:04

#3340 Re: Smartphone diskusije

Post by kakavdanakneiskustvu »

permanentan wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kako neki klip sa youtube snimiti na mobitel ili bar pjesmu?
Ja na androidu koristim TubeMate, odlicna aplikacija.

hvala
User avatar
madesa
Posts: 4224
Joined: 26/07/2013 02:37

#3341 Re: Smartphone diskusije

Post by madesa »

kakvi su ovi LEagoo mobiteli, ima li ko iskustva sa njima ?
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#3342 Re: Smartphone diskusije

Post by iSwagga »

madesa wrote:kakvi su ovi LEagoo mobiteli, ima li ko iskustva sa njima ?
ime ti sve kaze
User avatar
madesa
Posts: 4224
Joined: 26/07/2013 02:37

#3343 Re: Smartphone diskusije

Post by madesa »

stalno mi iskacu nakve reklame,kako da ih se rijesim
User avatar
rajv0sa
Posts: 3147
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#3344 Re: Smartphone diskusije

Post by rajv0sa »

User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#3346 Re: Smartphone diskusije

Post by Troll_Happens »

dvoumim se izmedju dva modela samsung note 4 ili iphone 6. Prije sam imao samsung ali jos kad je druga generacija galaksija izasla i dosta je kocio da li se do danas sta poboljsalo ne znam. Trenutno sam na iphonu i sve leti. Jedina nedoumica za iste ili za manje para djeluje mi da je samsung mnogo bolji izbor barem na papiru da li je u stvarnosti tako ne znam. Ako ko ima malo vise iskustva ili pomenute modele ne bi bilo lose da sta napise. Note me najvise brine sto je glomazan i zbog nosenja. Za svaki komentar zahvalan. :)
User avatar
Maharadza
Posts: 16729
Joined: 30/01/2013 15:13

#3347 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

Troll_Happens wrote:dvoumim se izmedju dva modela samsung note 4 ili iphone 6. Prije sam imao samsung ali jos kad je druga generacija galaksija izasla i dosta je kocio da li se do danas sta poboljsalo ne znam. Trenutno sam na iphonu i sve leti. Jedina nedoumica za iste ili za manje para djeluje mi da je samsung mnogo bolji izbor barem na papiru da li je u stvarnosti tako ne znam. Ako ko ima malo vise iskustva ili pomenute modele ne bi bilo lose da sta napise. Note me najvise brine sto je glomazan i zbog nosenja. Za svaki komentar zahvalan. :)
To mu i jeste jedini "nedostatak", a najbolje da isprobaš oba i vidiš koji tebi lično više odg. mada porediš phablet sa "klasičnim" smartphone uređajem! Kod phableta se u jednu ruku podrazumijevaju nešto veće dimenzije uređaja! :P

Inače, bilo koji note je za većinu ostalih uređaja a pogotovu za iOS balkon jedna vrsta miniPC-a tako da je svakako u softverskom pogledu daleko nadmoćniji!



Još na to dodaj Virtual Reality gear koji stiže...Ja se ne bih dvoumio sekunde! :mrgreen:
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#3348 Re: Smartphone diskusije

Post by Troll_Happens »

Maharadza wrote:
Troll_Happens wrote:dvoumim se izmedju dva modela samsung note 4 ili iphone 6. Prije sam imao samsung ali jos kad je druga generacija galaksija izasla i dosta je kocio da li se do danas sta poboljsalo ne znam. Trenutno sam na iphonu i sve leti. Jedina nedoumica za iste ili za manje para djeluje mi da je samsung mnogo bolji izbor barem na papiru da li je u stvarnosti tako ne znam. Ako ko ima malo vise iskustva ili pomenute modele ne bi bilo lose da sta napise. Note me najvise brine sto je glomazan i zbog nosenja. Za svaki komentar zahvalan. :)
To mu i jeste jedini "nedostatak", a najbolje da isprobaš oba i vidiš koji tebi lično više odg. mada porediš phablet sa "klasičnim" smartphone uređajem! Kod phableta se u jednu ruku podrazumijevaju nešto veće dimenzije uređaja! :P

Inače, bilo koji note je za većinu ostalih uređaja a pogotovu za iOS balkon jedna vrsta miniPC-a tako da je svakako u softverskom pogledu daleko nadmoćniji!



Još na to dodaj Virtual Reality gear koji stiže...Ja se ne bih dvoumio sekunde! :mrgreen:
pa drzao sam i jedan i drugi u ruci i koristio. Kod Note 4 cak je moguce i jednom rukom sms pisati. To je najmanji problem hajd i kad se prica moze proci. Ali u dzepu vec zulja kad ga stavis pogotovo ako farmerke obuces nije da ga ne osjetis. Ali kamera ubija, display, apps i ostale stvari. Dok za razliku iPhone sem fancy izgleda ne nudi nista puno i vise nego moj Iphone 5. Sad ne znam jedino ako bi se uzeo onaj samsung watch pa u kombinaciji sa njim bi bilo lakse koristenje Note-a. Ali mislim sve preko 5" ekrana je pretjerano i nepotrebno. Mada je osjecaj fenomenalan kad se cita nesto i kad se dopisuje s nekim. Stvarno tesko za odluciti da je barem malo manji dileme ni pitanja ne bi bilo.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#3349 Re: Smartphone diskusije

Post by Troll_Happens »

KvaziExpert wrote:
Troll_Happens wrote:... da je barem malo manji dileme ni pitanja ne bi bilo.
onda sačekaj s6

i ja imam nijjet :D da mlatnem note 4 na ljeto, kad istekne ugovor za postojeći, mada mi se već s6 lagano uvaljuje :mrgreen:
da ali samo 6s ce biti puno vise para. Sad pocetna cijena mu je 700 eura. A note se vec moze naci za 600. Mozda budem cekao do sept da vidim sta ce Apple izbaciti pa onda odluciti. S obzirom da ce tada i note 5 izaci ova cetvorka ce biti jeftinija tako da ako iphone ne ponudi nista bolje odluciti se za samsung i gotovo. Jer i iphone 6 sa samo 16 gb puno vise kosta od note koji ima duplo vise memorije a jos plus su mu kartice jeftinije.
User avatar
Maharadza
Posts: 16729
Joined: 30/01/2013 15:13

#3350 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

Kada smo kod note-a, izgleda da je za N3 iz telecom-a izašao OTA update, ~800MB kaže mi buraz, nema šta drugo biti osim lollipopa! :mrgreen:
Post Reply