smart tv

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

aida25
Posts: 674
Joined: 25/02/2011 12:42

#26 Re: smart tv

Post by aida25 »

bežično, ma spojeno je sve sad ti kažem sve radi nekoliko aplikacija a ona aplikacija da ukucaš stranicu ne funkcioniše, samo se ne može surfat, tj. ove obične stranice otvarat...
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#27 Re: smart tv

Post by modem33 »

aida25 wrote:Pozdrav, nedavno sam kupila smart tv pa jos uvijek ga istrazujem... Da mi je na internet, samo mi radi youtube, app browse web ne radi pa zna li ko sta treba instalirat, pise da nesto fali, i kako to uopste instalirat kad ne mogu na internet-je li preko usba? Mogu li se uopste gledat filmovi na njemu na ovim domacim stranicama, ucitava li previse sporo? Eto ako neko ima smart tv da se javi...


Smart TV ne podrzava flash .... "blokiran" ....

Smart TV podrzava "HTML 5" video .....

U prijevodu za neznalice: nece moci gledati video ako na web stranici je instaliran "flash player"
a moci ces gledati video ako na web stranici je video stavljen pod "HTML 5" format.

8-)


PS. flash je blokiran i u android mobitelima .....
a nekad update te aplikacije moras uraditi jer nece pokrenuti aplikaciju jer je novija verzija izasla.
aida25
Posts: 674
Joined: 25/02/2011 12:42

#28 Re: smart tv

Post by aida25 »

Ma mogu ja video gledat ali ne mogu otvarat stranice sa tekstom, browse web aplikacija-kad ukucam tu bilo koju stranicu samo pise network problem. Usput pogledala sam 3d film, nije lose ali su one naocale potpuno beskorisne, moze se i bez njih gledat...
aida25
Posts: 674
Joined: 25/02/2011 12:42

#29 Re: smart tv

Post by aida25 »

Sliver wrote:
aida25 wrote:bežično, ma spojeno je sve sad ti kažem sve radi nekoliko aplikacija a ona aplikacija da ukucaš stranicu ne funkcioniše, samo se ne može surfat, tj. ove obične stranice otvarat...
a da probas update TV-a. mozda proradi.
Probala, pise tv is up to date, znaci sve sto treba instalirano je. Ko da gledam nesto bezveze a ja ne znam tu caku, ali nema veze.
aida25
Posts: 674
Joined: 25/02/2011 12:42

#30 Re: smart tv

Post by aida25 »

Ma ok je ba, nije loše mada ja sam očekivala ko zna šta...
User avatar
rovac13
Posts: 5196
Joined: 08/12/2013 16:17

#31 Re: smart tv

Post by rovac13 »

Meni je puno skinutih 3d filmova izgledalo nista posebno,dok crtani madagaskar 3 je izgledao bas dobro,puno izrazen 3d ,isto na youtube prezentacije u 3d izgledaju prenaglaseno hoce tip da ti izbije oci nekom sipkom.Potrazi vise filmova,kad gledas 3d bez naocara moralo bi biti razmazano po ekranu bezze
User avatar
typeOnegative
Posts: 4899
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#32 Re: smart tv

Post by typeOnegative »

Sliver wrote:
aida25 wrote:Ma mogu ja video gledat ali ne mogu otvarat stranice sa tekstom, browse web aplikacija-kad ukucam tu bilo koju stranicu samo pise network problem. Usput pogledala sam 3d film, nije lose ali su one naocale potpuno beskorisne, moze se i bez njih gledat...
hmmmm, tu nesto nije dure. ne znam kakav je utisak s pasivnim, ali mislim da bez njih bi slika trebala biti mutna
U pravu si , nije nešto ok . Ja imam LGa sa polarizacijskim naočalama i bez cvika slika je negledljiva i razmazana .. Tek kad ih staviš izoštri se i dobije dubinu . Mislim da to uopce nije bio 3D film , dok kolegica kaže da ga je normalno gledala bez cvika ..
Intelinside
Posts: 45
Joined: 21/11/2012 22:20

#33 Re: smart tv

Post by Intelinside »

Da li neko može da mi pomogne oko izbora tv-a. Razmišljam da kupim LG 42" LED Full HD TV 42LB5500.
Ima li ga neko i da li valja? :)
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3055
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#34 Re: smart tv

Post by suad-sarajevo »

Imam smart tv Panasonic 50AS500. Ima svoj market za aplikacije ali siromasno je to. Postoji li neko rjesenje da se instaliraju dodatne aplikacije?
User avatar
Truba
Posts: 82063
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#35 Re: smart tv

Post by Truba »

ne znam kome da se požalim :mrgreen: nakon pola godine gledanja tableta i filmova i serija
sve ok
u većini slučajeva pogledam do kraja bez problema

i ljeto
prazna soba ajde da pogledam na smartTV :D na famozna 42 inča
u 5 od 5 puta navečer sam zaspao :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: postajem #karanana :mrgreen:
nekako se osjećam odvojeno od filma i serije... kunjam po sekund onda ne skontam radnju pa se vraćaj :roll:
lijepi tablet ima da kupim od 12 inča :D
Post Reply