Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#926 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

i koliko sam ja čuo, mislim da načelnik lično nije blizak nijednoj strani.
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#927 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Vega_Brothers »

Ja imam dvije dijametralno suprotne teorije:

Teorija A BILA JE SAČEKUŠA

Neko ga je sačekao iza drveta i mučki iza leđa udario letvom. Planirao je da ga pretuče ali se uspaničio kad je vidio da je Dženan nepomično pao na tlo već poslije prvog udarca pa je odustao.

Djevojka iz razloga što joj je napadač drag ili ga se boji je odlučila glumiti amneziju a dogovorila se sa napadačom da i nju lupi koji put da ne bude sumnjivo, Dženan svakako i ako se probudi nije ništa vidio.

Romi su i prijetnjama i obećanim nagradama kupljeni a možda jednostavno toliko glupi da ni sami nisu sigurni jesu li ga udarili ili nisu pa ih je bilo moguće i uvjeriti da jesu. Autosugestija je čudo.

Teorija B UDARIO GA KOMBI

Djevojka stvarno ima amneziju.

Romi su ih zaista udarili kombijem a naknadno dodatno oštetili vozilo pa onda sve popravili da zbune istragu. Oprečne izjave i priznanja su također pokušaj zbunjivanja istrage, prvobitno su mislili da će sa priznanjem dobiti manju kaznu a kasnije kad su vidjeli koliko je Muriz upro skontali su da treba njeg pustiti da dokaže i da su skroz nevini. Samo ovo bi značilo da oni nisu glupi već majstori zločina sa visokim IQ, zločinački par i novi Boonie i Clyde.

Advokat potpaljuje oca i gleda da mu izvuče svaku marku.

Sve ostale kontradiktornosti jednostavno su plod toga da su nam detektivi, policajci, vještaci, tužitelji itd. na nivou Bat Battertona iz stripova o Zagoru.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#928 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Jimmy McNulty »

Poslije ovoga zaista treba stati sva priča je li riječ o yebenom kombiju koji momka udara samo o glavu ili je riječ o udarcu u glavu koji je završio tragično:

Image
Image


Nema te države na svijetu (osim Bosne naravno) u kojoj jedno Tužilaštvo kaže da je ubistvo pa kad skontaju da valja zaštitit nekog yebenkovića odjednom je to saobraćajna nesreća u kojoj se ništa ne slaže ni š čim.

Pa zar nisu mogli već nać' nekog cigu koji bi priznao da je Dženana odvalio palicom jer ga je htio opljačkat ili šta ti ja znam. Pa zar su fakat toliko glupi, ili su odmah na licu mjesta smjestili cigama, ili šta ti ja znam.

Al' sve ovo nema šanse da se ovako dogodilo kkao oni tvrde.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#929 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by karanana »

Mjesto da je obratno, ja citajuci temu i arijanu pomalo sve vise naginjem na oficijelnu stranu tuzilastva.
Zasto? Ok nelogicne su stvari oko kombija. Ali sta mi je do sada druga strana ponudila? Tapkanje u mraku. More bit da je ovo, more bit da je ono. More bit da je budnjo, budnjin placenik, neki treci jebac ili grupa jebaca. Zivot nije film. Da je dosao budnjo ili neko treci i udario dzenana, zar mislite da bi u te dvije-tri minute alisa spontano pristala da bude udarena i da pristane da laze za napadaca? A i da se za to vrijeme nadje i cigo s kombijem koji bi pristao da robija za neku cifru. Koji je alisi tu motiv? Ako je sharala sa tim napadacem, zasto je uopste i hodala sa dzenanom? Nije ovo film pa da od muza ima finansijske koristi a vamo se karindza sa nekim drugim i onda uroti da ubije muza. Ja tu uopste ne vidim logiku da ga neko napadne zbog alise ili da se alisa udruzi s nekim ko ga je napao. Ne iskljucujem ubistvo ali ne vjerujem da je pichka motiv.
Koliko su dugo hodali njih dvoje?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#930 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Ne treba ništa da ponudi druga strana. Ne bi trebala da postoji ta strana, nego samo Tužilaštvo i optuženi. Tužilaštvo treba da ponudi logično i prihvatljivo objašnjenje, a ono je ponudilo priču kakvu "pas s maslom ne može pojesti", i onda naravno da u takvoj situaciji postoji odbijanje te verzije i potraga za alternativnim verzijama.

Eno na pretprošloj stranici tepsija nacrtao shematski prikaz "slučaja" prema Tužilaštvu. Ništa s ničim.
Last edited by tranquil on 23/06/2017 16:33, edited 1 time in total.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#931 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pecpec »

Radi zena i para su se ratovi vodili.Decko sigurno nije dzabe nosio pistolj sa sobom.Da je neki kabadahija bio culi bi sigurno vec za njega prije ovoga.Taj bunjo da je cist u svemu dao bi snimak i kraj price.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#932 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

JThomas wrote:ali je lavovski dio o narodu koji proganja jadne tajkune i izmišlja zavjere protiv njih :mrgreen:

uh, u sridu :!:
bez zelenih smajlija :|

narod se herojski bori protiv lopova na vlasti - anonimno po tastaturi ... :oops:
najlakse je ovako, neko servira zrtvu po mjeri prosjecnog nezadovoljnog opljackanog bosanca, koji onda iz fotelje istresa sve iz sebe, a em je anoniman em ima pokrice - nisam ja prvi ... eno pise nedje ...



a kad treba dic gujicu, izaci na proteste, biti uslikan, ili se potpisati imenom i prezimenom ... :zzzz:

cak ni na izbore ne izlazi ...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#933 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

evo ti na ovoj stranici skeniranog najvažnijeg razloga što se priča. i pričalo bi se svugdje, jer maksimalno ima povoda za to.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#934 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Sara03 »

pecpec wrote:Radi zena i para su se ratovi vodili.Decko sigurno nije dzabe nosio pistolj sa sobom.Da je neki kabadahija bio culi bi sigurno vec za njega prije ovoga.Taj bunjo da je cist u svemu dao bi snimak i kraj price.
Tačno. Može imati alibija koliko mu je volja, al' sve dok ne predoči taj snimak, neće nikako skloniti sumnju sa sebe.

Zašto ga krije, koji je razlog tome? Koga štiti, sebe, nekog trećeg?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#935 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by O'zone »

wowausername
Posts: 115
Joined: 21/06/2017 18:50
Location: Sarajevo

#936 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by wowausername »

Sara03 wrote:
pecpec wrote:Radi zena i para su se ratovi vodili.Decko sigurno nije dzabe nosio pistolj sa sobom.Da je neki kabadahija bio culi bi sigurno vec za njega prije ovoga.Taj bunjo da je cist u svemu dao bi snimak i kraj price.
Tačno. Može imati alibija koliko mu je volja, al' sve dok ne predoči taj snimak, neće nikako skloniti sumnju sa sebe.

Zašto ga krije, koji je razlog tome? Koga štiti, sebe, nekog trećeg?
Itekako sumnjivo, citajuci clanak sa Fokusa, sluzbenici su dolazili 2 puta u hotel po snimak, da bi bili vraceni oba puta, iako je potvrdjeno da postoje 2 snimka koja su relevantna istrazi. Nakon sto su dosli opet 2 dana poslije, snimci nisu bili prisutni na sistemu, iako se iskljucuje mogucnost da se snimci video nadzora samo cuvaju 24h. Jer ako postoje snimci sa video nadzora iz 8, 9 i 10 feb kad su sluzbenici dosli prvi put 19. feb, to znaci da se cuvaju snimci makar mjesec dana unazad. Nestajak struje definitivno ne bi mogao uzrokovati da samo snimci od 8, 9 i 10 feb. nestanu sa HDD-a.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#937 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

i otac u onome od juče kaže - daj mi snimak. što bi prije značilo da misli da pokriva nekoga drugog, nego da je nešto on...
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#938 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meteorit135531 »

Ja da sam na mjestu Muamera Budnje, sad bi redom tuzio sve ljude koji su se usudili moje ime povezivati sa ovim, i koji su citav moj zivot okrenuli naopacke. Tu prije svega, mislim na one novinare, Latica prije svega.
Bez obzira koliko mu caca bio mocan, koliko god on bio bahat, arogantan, nadmen, i sirov. On je prije svega, covjek. Covjek koji ima pravo na svoju privatnost, koji ima pravo da se njegov zivot ne prevrce po novinarskim stupcima, sve do te mjere da ljudi znaju i datume i vrijeme kad je imao svadju sa svojom zenom, i sta se sve desavalo u njegovom/njihovom zivotu.
Njegov zivot nije reality show, nit je uz svoj pristanak, zelio da se to objavi na portalima.

Postoji valjda neki zakonski okvir koji definise do koje granice novinari smiju ici, i koje granice ne smiju preci.
Mislim da on ima i vise nego dovoljno razloga, da tuzi sve novinare koji su ga dovodili u vezu sa ovim.

Na stranu sve nelogicnosti ovog slucaja, ali opet dolazi do izrazaja onaj nas sindrom "mahale", koja mjeri, ocjenjuje, sudi, osudjuje, i presudjuje.
Mislim, kroz citav ovaj slucaj, dozvolili smo sebi da proizvoljno konstruisemo ono sto nasoj masti odgovara, pa smo tako imali nemali broj situacija gdje se nudio neki scenarij, a u sustini ostali smo bez ikakvih zakljucaka. (kriv je onaj Ploskic, kriv je Muamer, krivo je Tuzilastvo, kriva je policija.. itd itd)

Bilo je evidentno propusta. Bosna jeste smijesna drzava. Ali, ponudite nam nesto, nesto konkretno, nesto opipljivo.
Onako, kako covjek cita objave njegove sestre, cini mi se da trci pred rudu, i da osipa paljbu po Dalidi , sto je i Muriz uradio. Mozda ishitreno, mozda je trebao imati meksi pristup.
Sad je glavnoj kantonalnoj tuziteljici proradio njen ego, i mislim da vrti mantru u glavi :
Kad se vec drznuo da me optuzi, da bude toliko hrabar , e da mu ja sad pokazem...

mislim da je Tuzilastvu sad najmanje bitno da trazi prave krivce. Mislim da vec nije bitan ni Muamer Budnjo, ni njegov caca, ni reis, ni bilo ko.

Mislim da je sada na sceni licni obracun izmedju Dalide Burzic i Muriza Memica. Sve ono sto je trebalo ostati u domenu profesionalnog odnosa, sad je vec preraslo u licni konflikt. A jedino sto ih sad povezuje je Dzenanova smrt i slucaj koji je toliko medijski eksponiran, da ce neko morati izgubiti tu bitku.
Ili Tuzilastvo, ili Muriz.
Na kraju mi ne znamo sta sad porodica hoce. Spominju snimak sa hotela, a otkud znaju sta se moze naci na sminku? Bila je mrkla noc, mozda nista nije zabiljezeno na njemu.. mozda nesto i postoji.. mozda stvarno i jeste vidljivo ko je tada prolazio pored hotela.. ali traziti snimak poslije toliko vremena

Traze snimak poslije godinu i po dana? Apsurd.
Cini mi se da je licno Alija Budnjo rekao Murizu da je njegov sin ubijen. To je Muriz, cini mi se i spomenuo. Muriz je i radio kod Alije Budnje.

E sad, otkud sada da je snimak trazi poslije toliko dugo vremena i ima li uopste potrebe da vjerujemo Memicima, ako ni oni ne znaju sami sta vise hoce..
Te snimak, te poligraf, te ja znam ko je, ali necu jos da kazem..
bila su trojica, Alisa je dovela Dzenana da se potuce i rasprave cija ce biti.. :roll: Ja sve znam , za mene je istraga zavrsena.. itd itd..

Mislim da je stvarno vrijeme da Muriz kaze ono sto zna.. Ovako nema smisla dalje ici i razglabati.
wowausername
Posts: 115
Joined: 21/06/2017 18:50
Location: Sarajevo

#939 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by wowausername »

Jok ba, snimci su trazeni prosle godine: https://www.fokus.ba/vijesti/bih/slucaj ... ra/622013/
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#940 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ali_G »

A fakat sta bi trebalo da pokaze taj famozni snimak? Ako je taj hotel s ove gore slike on uopste nema veze sa Alejom?
Kod tuzilastva masa rupa i nelogicnosti, porodica sve bazira na rekla kazala. Interesantno je i tolika zar u tvrdnjama da nije nesreca nego ubistvo, a to prakticno traje od samog dogadjaja. Da li bi se toliko borili da nemaju nesto opipljivo?
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#941 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Sara03 »

I sam Muriz je davno rekao dotičnom da mu uruči snimak, al' jok. :oops:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#942 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Kad vidim post od dvije stranice u kom se lamentira nad "naopačke okrenutim životom" nekog bogatog skorojevića koji je bio pod istragom, a istovremeno u drugoj porodici mrtvo tijelo, a niti ima krivca, niti postoji nekakav normalan rad i zaključak Tužilaštva vezan za to, jasno mi je od kuda vjetar duva.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#943 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pecpec »

Covjek ce vjerovatno reci sta zna kad osjeti potrebu za to a ne kad ga pojedinci pokusavaju navuci.Krecem samo logikom da se isti taj Memic sigurno nebi zajebavao sa smrcu svoga sina i izmisljao kojekakve pocinioce,price itd.Kad je vama koji citate postalo ono kao pa daj kazi vise,mozete misliti kako je tek njemu.Davno bi on zavrsio svu ovu borbu da nema konkretnih dokaza.Mozda bi taj snimak pokazao kako taj bunjo izlazi iz hotela i kraj price o tome kako je bio van BiH.Ne mora pokazivat uopste ubistvo.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#944 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

Ali_G wrote:A fakat sta bi trebalo da pokaze taj famozni snimak?
Sada nikada nećemo saznati, zar ne?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#945 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

JThomas wrote:evo ti na ovoj stranici skeniranog najvažnijeg razloga što se priča. i pričalo bi se svugdje, jer maksimalno ima povoda za to.
skeniran je razlog zasto se prica. :thumbup:

ja nigdje ne vidim ni jedno ime.


realno, da li bi se ovaj slucaj odjednom digao da se prozvani krivac preziva recimo budnjic i da mu stari radi kao konobar u nekoj birtiji?


dobar dio raje se lozi KONTRA budnja, radeljasa, izmetbegovica, terzica, brankovica ... i dalida, komesara, policije ... nego sto se realno brine za sam slucaj
sve heroji otpora na kafe pauzi ili dok cekaju veceru, prije izlaska ...pod nickovima :-)
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#946 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Sara03 »

Ali_G wrote:A fakat sta bi trebalo da pokaze taj famozni snimak?
Onda je pravo pitanje - zašto se taj famozni snimak krije, ako ne bi trebalo biti ništa sumnjivo na njemu?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#947 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

Ali_G wrote:A fakat sta bi trebalo da pokaze taj famozni snimak? Ako je taj hotel s ove gore slike on uopste nema veze sa Alejom?
Kod tuzilastva masa rupa i nelogicnosti, porodica sve bazira na rekla kazala. Interesantno je i tolika zar u tvrdnjama da nije nesreca nego ubistvo, a to prakticno traje od samog dogadjaja. Da li bi se toliko borili da nemaju nesto opipljivo?
otac tvrdi da mu je više ljudi iz policije i iz tužilaštva bilo reklo da je ubistvo. i neke tri sedmice nakon obdukcije - tužilaštvo izlazi i javno sa tim. i na ovom portalu je bilo.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#948 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by karanana »

Kad te pogazi i ubije auto i vozac pobjegne, da li je to ubistvo? U policijskom rjecniku.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#949 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

uglavnomja wrote:
JThomas wrote:evo ti na ovoj stranici skeniranog najvažnijeg razloga što se priča. i pričalo bi se svugdje, jer maksimalno ima povoda za to.
skeniran je razlog zasto se prica. :thumbup:

ja nigdje ne vidim ni jedno ime.


realno, da li bi se ovaj slucaj odjednom digao da se prozvani krivac preziva recimo budnjic i da mu stari radi kao konobar u nekoj birtiji?


dobar dio raje se lozi KONTRA budnja, radeljasa, izmetbegovica, terzica, brankovica ... i dalida, komesara, policije ... nego sto se realno brine za sam slucaj
sve heroji otpora na kafe pauzi ili dok cekaju veceru, prije izlaska ...pod nickovima :-)
sve je to 1. razvodnjavanje i 2. zamjena teza. zna se ko jedini može i mora riješiti slučaj i ponuditi uvjerljivu verziju. oni to nisu uradili. a ti opet samo što ne napišeš - pa šta ljudi hoće? i još misliš da se to ne vidi...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#950 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Jimmy McNulty »

karanana wrote:Kad te pogazi i ubije auto i vozac pobjegne, da li je to ubistvo? U policijskom rjecniku.
Saobracajna nesreca sa smrtnom posljedicom.

Ubistvo je jedino ako si imao predumisljaj vozilom ubit covjeka.

U konkretnom slučaju cigani nisu imali predumisljaj.
Locked