Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#1126 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Sara03 »

Cherry-Cherry wrote:Napada se i žrtva.
Nemoj samo na gospodina Budnju i cijenjenog advokata. :oops:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1127 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Cherry-Cherry wrote:
Ali dobro eto, nek da snimak sa hotela, da svi vidimo i svi ćemo vjerovati. :-D
:thumbup:

a kad "vi"povjerujete ili ne, zavisno da li zelite vjerovati, onda cete i presuditi


ukratko, ukinuti policiju, tuzilastvo, sud, advokate ... dostavljati "vama" sve dokaze (samo ne znam ko ce vam ih skupljati :?: ) pa da vi birate :thumbup:


nevezano za ovaj slucaj, nego generalno ... ljudi koji misle da je policija duzna predociti tokom istrage svaki dokaz, svako saslusanje, svakog svjedoka, sve sa svim detaljima "vama" :-) pa da vi budete zadovoljni ... imaju problema sa razumijevanjem rada policije.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#1128 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

Stvarno, ne znam odakle nam ideja da trebamo i pravo da smijemo sumnjayi i na neki nacin nadzirati rad policije, tuzilastva, suda... Jer svi oni postoje radi nas, oni su mi, a dio nas su oni. Ili mozda ne, meni moj babo ne moze platit da neko drugi sluzi kaznu ako ubijem pseto, a kamoli insana. Ali haj' :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#1129 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ultima_palabra »

MensurM wrote:Advokat vas moli da Tužilaštvu ili porodici žrtve dostavite informacije o vezi ili poznanstvu Alise Mutap i gospodina Muamera Budnje.
To je onaj nepoznati gospodin Budnjo?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1130 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

lijepa u dusi wrote:Stvarno, ne znam odakle nam ideja da trebamo i pravo da smijemo sumnjayi i na neki nacin nadzirati rad policije, tuzilastva, suda... Jer svi oni postoje radi nas, oni su mi, a dio nas su oni. Ili mozda ne, meni moj babo ne moze platit da neko drugi sluzi kaznu ako ubijem pseto, a kamoli insana. Ali haj' :mrgreen:

kao prvo svako smije biti sumnjicav, kao drugo imam dojam da ti spadas u grupu VI, ali bez navodnika, direktno zainteresovanih i normalno je da reagujes
kao trece "na neki nacin" nadzirati ... moze, sirok je to pojam - na neki nacin - dok je legalno

ali zahtijevati da se javnosti prezentuje svvaki korak tokom istrrage :-) i da se javno objavi svaki dokaz ... da bi javnost izvodila svoje dokaze i zakljucke i presude :D
a pri tome zanemarivati ono sto je sud nasao za shodno da objavi
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1131 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Banksy »

MensurM wrote:

Advokat vas moli da Tužilaštvu ili porodici žrtve dostavite informacije o vezi ili poznanstvu Alise Mutap i gospodina Muamera Budnje.

MensurM wrote:

Ne tvrdim ja da ga Budnjo nije ubio, nego da je bio na policiji i pušten.

Isto kao i svi prethodni Alisini momci koji su optuživani za ubistvo.

User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1132 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

Ma to Mensura onako kaže... :mrgreen:

E čuj svi bivši momci... Je li baš bivši momci ili bivše mušterije? :oops:
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#1133 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by foton »

MensurM wrote:Bla, bla, bla...

Otac da ima dokaze iznio bi, da zna ime rekao bi. Sve ostalo je nagađanje i mahalanje, koje zasad ide njemu u prilog. Nakon presude moraće reći šta zna, ako zna.
Kome da kaze? Tuziteljstvu? Onima koji navodno vec znaju ime pocinioca (reci ime, ja cu prezime... ili obrnuto), onima sto salju policiju da izuzmu izvjestaj nezavisne komisije? Onima sto "izgube" snimke koji mogu biti dokazi? Onima sto "ne daju" aktere dogadjaja? Koji ne daju pristup informacijama advokatima... koji mijenjaju iskaze... koji nisu sposobni da naprave konzistentnu rekonstrukciju... pa amnezija... pa telefoni... Kako to da je Murizova istraga dosla makar do snimka sa ambasade a ovi drugi nisu???

Medijima? Haha... Meni/tebi/na forumu? ccc...

A za ovo podebljano????? Ne kontam kako njemu ISTA moze ici u prilog. Sta to on ima da dobije ili izgubi?

Sazvakali smo temu, znamo stavove, cekamo presudu... i rasplet.
zenit dozic
Posts: 2421
Joined: 07/09/2014 11:48

#1134 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zenit dozic »

Pa valjda je tuzilastvo trebalo trazit snimak od budnje po sluzbenoj duznosti a ne memic.
Jebote ovo samo kod nas ima.

Ne znam kakav je taj memic bio ni u sta se uvuko, ali kad sam vidio rekonstrukciju isto ko da sam pogledo jeftinu komediju. I sad kao mi bi trebali vjerovat tuzilastvu i njihovoj verziji :roll: nakon toga :run:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#1135 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Imal sta novo? Ubica jos mirno seta nemirnim ulicama grada naseg.
User avatar
Truba
Posts: 81782
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1136 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

nije jedini
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#1137 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

To ne bi rijesilo probleme nekih buducih Dzenana. Ovako, jasno nam je pokazao koliko smo sitni i beznacajni kao ljudi, u drzavi za covjeka.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#1138 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Sara03 »

MensurM wrote:Imal sta novo? Ubica jos mirno seta nemirnim ulicama grada naseg.
Toliko ubica i lopova šeta ovim gradom, al' ti oni izgleda ne smetaju.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#1139 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meteorit135531 »

lijepa u dusi wrote:To ne bi rijesilo probleme nekih buducih Dzenana. Ovako, jasno nam je pokazao koliko smo sitni i beznacajni kao ljudi, u drzavi za covjeka.
Nemoj bgt tih političkih izjava. Ko god počini ubistvo u Bosni , bude uhvacen i procesuiran, osuđen i sporoveden u prdekanu. I u 95 % slučajeva ubica bude uhvaćen u rekordnom vremenu.
Specifikum za Dzenanov slučaj je da onaj ko se maca lati, od maca i gine. Momak je imao oraha u džepovima, i koliko god se svi trudili da ga prikazu kao uzoritog momka koji je , eto slučajno bio sa tom curom, ta vam priča ne može proći.
Ipak o mrtvima sve najbolje , i nek živi lijepo sjecanje na tog momka.
Ali ipak nije sve crno bijelo u ovom slučaju. I nema se vise sta raspravljati na ovu temu, ispisali smo na desetine stranica.
Ono sto može rasvijetliti ovu stvar , su konkretni dokazi koji će potvrditi nečije tvrdnje. Sve ostalo je naprdjivanje i mlacenje prazne slame u nedogled. Ova saga traje već dobrih 18 mjeseci
I to je kraj.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#1140 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Sara03 »

meteorit135531 wrote:...
O mrtvima sve najbolje, al' je imao oraha u džepovima. Kojih? :-)

Ukrast ću nekome već izrečenu misao, al' hajde nam objasni, molim te, kojih je to oraha u džepovima imao pokojni Denis Mrnjavac?
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#1141 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by meteorit135531 »

Sara03 wrote:
meteorit135531 wrote:...
O mrtvima sve najbolje, al' je imao oraha u džepovima. Kojih? :-)

Ukrast ću nekome već izrečenu misao, al' hajde nam objasni, molim te, kojih je to oraha u džepovima imao pokojni Denis Mrnjavac?
Pokojnog Denisa Mrnjavca su ubili momci koji su uhvaćeni za manje od 24 sata , sudjeno im je , dobili su zaslužene kazne, odstranjeni su iz društva i sprovedeni su na odsluženje zatvorske kazne.
U motive ubistva stvarno ne želim ulaziti. U Americi su ljudi sedamdesetih godina strepili od serijskih ubica npr., i dan danas se ljudi ubijaju iz sasvim niskih i nelogicnih pobuda..
Jedan član bande će ubiti drugog člana bande , samo jer pripadaju suprotnim klanovima.
Ali svaki ubica bude otkriven i bude mu suđeno za to što je uradio. Bojim se da se u Dzenanovom slučaju borimo protiv nekog imaginarnog ubice, koji postoji samo u projekcijama nekih ljudi koji nas žele uvjeriti da je Bosna u rangu Nigerije, gdje ubijes čovjeka , operes ruke i odeš na pecanje , bez ikakve odgovornosti.
I manite se politike koju petljate i kad treba otići na ćevape na čaršiju.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#1142 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hrle1976 »

meteorit135531 wrote:
Sara03 wrote:
meteorit135531 wrote:...
O mrtvima sve najbolje, al' je imao oraha u džepovima. Kojih? :-)

Ukrast ću nekome već izrečenu misao, al' hajde nam objasni, molim te, kojih je to oraha u džepovima imao pokojni Denis Mrnjavac?
Pokojnog Denisa Mrnjavca su ubili momci koji su uhvaćeni za manje od 24 sata , sudjeno im je , dobili su zaslužene kazne, odstranjeni su iz društva i sprovedeni su na odsluženje zatvorske kazne.
U motive ubistva stvarno ne želim ulaziti. U Americi su ljudi sedamdesetih godina strepili od serijskih ubica npr., i dan danas se ljudi ubijaju iz sasvim niskih i nelogicnih pobuda..
Jedan član bande će ubiti drugog člana bande , samo jer pripadaju suprotnim klanovima.
Ali svaki ubica bude otkriven i bude mu suđeno za to što je uradio. Bojim se da se u Dzenanovom slučaju borimo protiv nekog imaginarnog ubice, koji postoji samo u projekcijama nekih ljudi koji nas žele uvjeriti da je Bosna u rangu Nigerije, gdje ubijes čovjeka , operes ruke i odeš na pecanje , bez ikakve odgovornosti.
I manite se politike koju petljate i kad treba otići na ćevape na čaršiju.
Ubiti covjeka, oprati ruke i otici na pecanje je najlakse. Treba malo sjesti i razmisliti plan. Les mozes u roku 3h izbrisati sa traga zemlje kao da je propao u zemlju. Prave ubice rade sami i super su sahiste.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#1143 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by lijepa u dusi »

Jedva cekam da se ugusite saopstvenim jezikom kad Muriz dokaze istinu.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#1144 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by karanana »

O kojim orasima u dzepovima pricamo? Nesto konkretno? Moguce, jer je nosao pistolj. Ali nemam nista konkretno. Cak i da ima to znaci da je zaista ubijen s predumisljajem.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#1145 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Sara03 »

meteorit135531 wrote:
Sara03 wrote:
meteorit135531 wrote:...
O mrtvima sve najbolje, al' je imao oraha u džepovima. Kojih? :-)

Ukrast ću nekome već izrečenu misao, al' hajde nam objasni, molim te, kojih je to oraha u džepovima imao pokojni Denis Mrnjavac?
Pokojnog Denisa Mrnjavca su ubili momci koji su uhvaćeni za manje od 24 sata , sudjeno im je , dobili su zaslužene kazne, odstranjeni su iz društva i sprovedeni su na odsluženje zatvorske kazne.
U motive ubistva stvarno ne želim ulaziti.
U Americi su ljudi sedamdesetih godina strepili od serijskih ubica npr., i dan danas se ljudi ubijaju iz sasvim niskih i nelogicnih pobuda..
Jedan član bande će ubiti drugog člana bande , samo jer pripadaju suprotnim klanovima.
Ali svaki ubica bude otkriven i bude mu suđeno za to što je uradio. Bojim se da se u Dzenanovom slučaju borimo protiv nekog imaginarnog ubice, koji postoji samo u projekcijama nekih ljudi koji nas žele uvjeriti da je Bosna u rangu Nigerije, gdje ubijes čovjeka , operes ruke i odeš na pecanje , bez ikakve odgovornosti.
I manite se politike koju petljate i kad treba otići na ćevape na čaršiju.
Al' u ovom slučaju, i te kako ulaziš u motive ubistva. Govoriš da je momak, kojeg uopšte nisi ni poznavao, imao oraha u džepovima? Šta želite dokazati sebi, nama? Da možda nije čist, da ga se svakako trebalo roknuti, pa sad ćao đaci... :-)
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#1146 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hladan.preminger »

Hoce li biti to ime "ubice" saopsteno nama laicima?
Posto taj mali sto je bio u njemackoj nije ubica, a otac kaze da zna ko jeste.

Sve otsalo je mlacenje prazne slame.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#1147 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by beobasket »

hladan.preminger wrote:Hoce li biti to ime "ubice" saopsteno nama laicima?
Posto taj mali sto je bio u njemackoj nije ubica, a otac kaze da zna ko jeste.

Sve otsalo je mlacenje prazne slame.
Do 2525 bi trebalo.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#1148 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by karanana »

Ja ne vjerujem da frajer ima ista konkretno. Mozda samo ima ime za koje on sumnja ali ne vjerujem da ima ista drugo. Jer zasto nesto odugovlaciti?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#1149 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ultima_palabra »

Pa ako Tuzilastvo ovako brani Budnju koji je bio u Njemackoj i kojeg niko nije spomenuo, mozemo samo zamisliti sta bi bilo da ga otac jeste spomenuo, njega ili nekog bliskog njemu.

Ne bi mu ginuo zatvor ili psihijatrija.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#1150 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Spomenuo ga je svjedok u čiju priču otac vjeruje. To ti dođe na isto.
Locked