Slučaj Dženan Memić II

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 17364
Joined: 31/03/2019 14:56

#651 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by vjeshalica »

suspect_zero wrote: 30/04/2024 18:51
vjeshalica wrote: 30/04/2024 09:57
liaar wrote: 30/04/2024 09:49

niko ko naš dzolix, ribar naš neofirni
Prvobitno je bio MensurM, koje su to bravure bile

Prva osoba nad kojom sam iskoristila blok....nevjerovatno koliko je jedno vrijeme bio bezobrazan i grub.
Muriz je dosta iznio detalja koji nisu bili poznati, a npr MensurM je samo vrsio rekonstrukcije iz dana u dan na osnovu samo onoga sto se vucalo po medijima. Bila je dostupna presuda KS, preko 200 stranica moras bas koncentrisat se na detalje. Ono sto mu nije odgovaralo je izmisljao,podmetao i fantazirao. Rekla sam mu to direktno milion puta, ali je imao komotitet rijetko vidjen u forumskom svijetu gdje su mu se tolerisale bolesti sa vise profila. Jedna od morbidnijih tema.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#652 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

Cherry-Cherry wrote: 21/03/2024 19:43 Vrijeme je najbolji sudija. Sve više ljudi uviđa, da je ovo sve ubleha.
Kako mislis ubleha?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17364
Joined: 31/03/2019 14:56

#653 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by vjeshalica »

Nastasia wrote: 03/05/2024 11:02
Cherry-Cherry wrote: 21/03/2024 19:43 Vrijeme je najbolji sudija. Sve više ljudi uviđa, da je ovo sve ubleha.
Kako mislis ubleha?
Pa eto, da Muriz nazor plasira da je ubistvo,a zapravo je samo obicna saobracajna nesreca sa smrtnom posljedicom i to slucajna bez ikakve namjere.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#654 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

vjeshalica wrote: 03/05/2024 11:28
Nastasia wrote: 03/05/2024 11:02
Cherry-Cherry wrote: 21/03/2024 19:43 Vrijeme je najbolji sudija. Sve više ljudi uviđa, da je ovo sve ubleha.
Kako mislis ubleha?
Pa eto, da Muriz nazor plasira da je ubistvo,a zapravo je samo obicna saobracajna nesreca sa smrtnom posljedicom i to slucajna bez ikakve namjere.
Aha, iskreno meni se iz godine u godinu o slucaju mjenja misljenje. Bila sam apsolutno uz Muriza prvih godina, posjecivala sam sve prve proteste, itd. Pa Sam postala jako skepticna u onom periodu kad je Arijana tek ulazila u politiku, a sada se opet klatno vraca na Murizovu stranu.

Ako je cista saobracajka, zasto jednostavno ne nadju odgovorne, dokazu krivicu I zavrse sa spekulacijama.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17364
Joined: 31/03/2019 14:56

#655 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by vjeshalica »

Muriz tvrdi da nije. Vidjecemo dalje sta ce se desavati.
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#656 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kadinica »

Nastasia wrote: 03/05/2024 11:38
Ako je cista saobracajka, zasto jednostavno ne nadju odgovorne, dokazu krivicu I zavrse sa spekulacijama.
Zato što nije čista saobraćajka, a ni čisto ubistvo, nego kombinacija toga.

Tužilaštvo nažalost nije uspjelo dokazati, a zbog propusta i nesposobnosti u istrazi, djeluje kao zavjera i prikrivanje.

Seferovići su počinili djelo, ali ih je Muris oslobodio, ne želeći povjerovati da mu je sin izgubio život na ovako banalan način. Više voli vjerovati da je u igri pola države i da neko tako uticajan ima motiv da ga ubije, a da ostali imaju motiv da to prikriju.

Sad nema kuda, nego ponavljati priču da on zna počinioca, ali čeka da to sud kaže, pri čemu sud neće nikada ništa reći, osim onoga što se napiše u optužnici, a optužnica je rezultat istrage i prikupljanja dokaza.

Žao mi je Muriza, a prije svega Dženana. Čovjeku je trabala psihološka pomoć da preživi traumu i gubitak, a dobio je lešinare oko sebe koji su ga zbog vlastitog interesa potpuno izbezumili.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#657 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

kadinica wrote: 03/05/2024 13:13
Nastasia wrote: 03/05/2024 11:38
Ako je cista saobracajka, zasto jednostavno ne nadju odgovorne, dokazu krivicu I zavrse sa spekulacijama.
Zato što nije čista saobraćajka, a ni čisto ubistvo, nego kombinacija toga.

Tužilaštvo nažalost nije uspjelo dokazati, a zbog propusta i nesposobnosti u istrazi, djeluje kao zavjera i prikrivanje.

Seferovići su počinili djelo, ali ih je Muris oslobodio, ne želeći povjerovati da mu je sin izgubio život na ovako banalan način. Više voli vjerovati da je u igri pola države i da neko tako uticajan ima motiv da ga ubije, a da ostali imaju motiv da to prikriju.

Sad nema kuda, nego ponavljati priču da on zna počinioca, ali čeka da to sud kaže, pri čemu sud neće nikada ništa reći, osim onoga što se napiše u optužnici, a optužnica je rezultat istrage i prikupljanja dokaza.

Žao mi je Muriza, a prije svega Dženana. Čovjeku je trabala psihološka pomoć da preživi traumu i gubitak, a dobio je lešinare oko sebe koji su ga zbog vlastitog interesa potpuno izbezumili.
Ne znam, cini se suvise banalno da to bude slucaj. Suvise je nepravilnosti da se sve podvede pod javasluk. Vidjecemo
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6807
Joined: 20/02/2013 14:14

#658 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Cherry-Cherry »

Ja sam prvih godina vjerovala Murizu, da je sve teorija zavjere i da je u pitanju neki moćnik, ali kako vrijeme prolazi, a ništa se ne dešava, postala sam skeptična. Eto toliki moćnik, da ga cijela država štiti, hau jes no. Premijer Federacije završi u zatvoru, ali moćnik je moćniji od svega.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#659 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

Cherry-Cherry wrote: 03/05/2024 13:31 Ja sam prvih godina vjerovala Murizu, da je sve teorija zavjere i da je u pitanju neki moćnik, ali kako vrijeme prolazi, a ništa se ne dešava, postala sam skeptična. Eto toliki moćnik, da ga cijela država štiti, hau jes no. Premijer Federacije završi u zatvoru, ali moćnik je moćniji od svega.
Isto je sa mnom, prvih godina sam vjerovala Murizu. Imam neku raju na Ilidzi, Mutapovi nisu na dobrom glasu, i sva moja raja je tvrdila da i oni znaju sta se desilo, ali sute, jer saznace se. Uglavnom, davali su bezrezervnu podrsku Memicima, isli na proteste, i ja sa njima.

S godinama su se svi usutili, udaljili od te price i pokreta pravda za Dzenana, usutili se da znaju sve o slucaju, i pojeo vuk magarca.

Opet, ovdje ako iskazes skepticizam, odmah si MensurM, pa se bojim i komentarisat slucaj iskreno.
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#660 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kadinica »

Jest,odmah budeš SDA ako se usudiš razmišljati suprotno.

Hiljade je neriješenih ubistava i oslobađajućih presuda, ali ovdje se analizira svako slovo i zarez, da bi se našao neki dublji smisao i duboka država.

Zašto je nemoguće povjerovati da su Dženana i Alisu udarili Romi kombijem (malom brzinom, dok se vozač sageo da nešto uzme), pa Dženan nasrnuo na vozača, ovaj uzeo pajser ispod sjedišta i dotukao ga ?

Poslije događaja imamo bijeg, prodaju kombija, hapšenje i priznanje.

Pa iskusnog Karkina, koji odigrava maestralno, koristi situaciju i čiji branjenici povlače iskaze i priznanje.

I sad imamo što imamo: Seferoviće koji nisu počinioci, ali su pod pritiskom priznali djelo. Jednostavno je - neka kažu ko ih je pritisnuo, odnosno ko ih je poturio kao izvršioce?
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#661 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

kadinica wrote: 03/05/2024 13:58 Jest,odmah budeš SDA ako se usudiš razmišljati suprotno.

Hiljade je neriješenih ubistava i oslobađajućih presuda, ali ovdje se analizira svako slovo i zarez, da bi se našao neki dublji smisao i duboka država.

Zašto je nemoguće povjerovati da su Dženana i Alisu udarili Romi kombijem (malom brzinom, dok se vozač sageo da nešto uzme), pa Dženan nasrnuo na vozača, ovaj uzeo pajser ispod sjedišta i dotukao ga ?

Poslije događaja imamo bijeg, prodaju kombija, hapšenje i priznanje.

Pa iskusnog Karkina, koji odigrava maestralno, koristi situaciju i čiji branjenici povlače iskaze i priznanje.

I sad imamo što imamo: Seferoviće koji nisu počinioci, ali su pod pritiskom priznali djelo. Jednostavno je - neka kažu ko ih je pritisnuo, odnosno ko ih je poturio kao izvršioce?
Ono sto je pocelo buditi sumnju i jeste oslobadjanje Seferovica i amnestije njihovog ucesca u ovom slucaju odmah po oslobadjajucoj presudi.

Nikada ni 5% pritiska koji je stavljen na Alisu da se sjeti neceg sto je navodno zaboravila, nije stavljen na Seferovice da priznaju ko i kako ih je nagovorio na preuzimanje krivice. Zar upravo u njima ne lezi rasvjetljavanje slucaja.

Ja pored Dalide i slicnih ipak ne vjerujem ni da je cisto ubistvo u saobracajnoj nesreci, jednostavno postavka ljudi koja je radila na slucaju mi ne ulijeva nikakvo povjerenje da su savjesno odradili posao.

Isto tako, ne vjerujem da Muriz zna ista o slucaju, vjerujem da je to njegov nacin zastrasivanja ljudi za koje mozda sumnja da su pocinioci i skrivaci.

A Feragetima i slicnima, sto su za licnu slavu iskoristili Murizovu bol, vjerujem jos manje nego njemu.

Daj Boze da se ovo rjesi, ali sve mi se cini, vrtimo se u krug osam godina. Okej, neko mocan... Pa mjenjale su se vlade, i lokalne i drzavne, mi opet nemamo nikakvih novih sa znanja, nista rasvjetljeno, sem sto je Alisi presudjeno da laze o dogadjaju (iako istina o dogadjaju nikad nije osvjetljena.)
Kako znamo da ona laze ako ne znamo sta je istina?
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#662 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kadinica »

Pa tužilaštvo je najslabija karika, oni su sve krivi, spoj nesposobnosti i javašluka, Dalida je trebala biti sankcionisana, a ne nagrađena većom pozicijom
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#663 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

kadinica wrote: 03/05/2024 14:37 Pa tužilaštvo je najslabija karika, oni su sve krivi, spoj nesposobnosti i javašluka, Dalida je trebala biti sankcionisana, a ne nagrađena većom pozicijom
Dalida je svakako trebala i bez ovog slucaja biti uklonjena, ima ona aferima na sve strane.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#664 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

Tek vidim I da je ovaj Sehovic hapsen, a bio je docekan klicima na ovoj temi kao najbolji, najsposobniji, najposteniji, najnajnaj
td_maajka
Posts: 1044
Joined: 05/02/2021 09:57

#665 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Jesam li nesto propustila ili pisemo 2017. godinu? :zoka:
Ili je ipak da jednostavno poslije te godine izgleda niste pratili uopste desavanja u slucaju.

Sta god da je, mirno spavajte, sve ce se saznati kada za to dodje vrijeme :bih:
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#666 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

Jos uvijek doslovno nista nije rasvjetljeno konkretno od 2017. Sem te potvrdjene presude da Alisa ne govori istinu, iako istina jos nije ni utvrdjrna.

Zar nije logic nije prvo utvrdit istinu, pa onda osudit nekog za laz.
td_maajka
Posts: 1044
Joined: 05/02/2021 09:57

#667 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Ma jest logicnije bi bilo, a najlogicnije bi bilo da je ubica tu noc kad je uhapsen i zadrzan, pa optuzen i onda osudjen. Logicno bi bilo i da je djevojka ispricala sta joj se desilo momku. Ali, evo nije.

Posto su se prisutni i (sve)prisutni odlucili tada da ubicu puste i posalju na put, a da je najbolje ako Alisa jednostavno suti, imamo ovo sto imamo. Ubice na slobodi, Alisa ide u cuzu.

Ono sto je nekako najmanje logicno je da nicim izazvani pricamo o saobracajnoj nesreci koja se nije ni desila i Ljubi kojeg je Muriz kao oslobodio, nakon sto smo culi, vidjeli i procitali stotine iskaza, dokaznog materijala i vise od jedne presude u kontekstu ovog slucaja. Sorry, ali to je manje logicno od bilo cega drugog.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#668 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

td_maajka wrote: 03/05/2024 15:47 Ma jest logicnije bi bilo, a najlogicnije bi bilo da je ubica tu noc kad je uhapsen i zadrzan, pa optuzen i onda osudjen. Logicno bi bilo i da je djevojka ispricala sta joj se desilo momku. Ali, evo nije.

Posto su se prisutni i (sve)prisutni odlucili tada da ubicu puste i posalju na put, a da je najbolje ako Alisa jednostavno suti, imamo ovo sto imamo. Ubice na slobodi, Alisa ide u cuzu.

Ono sto je nekako najmanje logicno je da nicim izazvani pricamo o saobracajnoj nesreci koja se nije ni desila i Ljubi kojeg je Muriz kao oslobodio, nakon sto smo culi, vidjeli i procitali stotine iskaza, dokaznog materijala i vise od jedne presude u kontekstu ovog slucaja. Sorry, ali to je manje logicno od bilo cega drugog.
A nije logicno utvrditi odakle to da se Ljubo uopste nadje u ovoj prici? Ko ga je platio da da lazni iskaz (ili ucjenio, itd)

Upravu si, prica sa Romima je nelogicna i tesko se uklapa u cjelokupnu sliku.

Ali zatvorska kazna nekom da ne govori istinu, iako Niko ne zna sta je istina, ima jos manje smisla of svega toga.

Ja zaista zelim da se Dzenanov ubica ili ubice nadju i da im se sudi, po mogucnosti na nekom nezavisnom sudu a ne ovom nasem koruptivnom, ali tvoje pjenjenje na svakog ko ne obozava porodicu Memic sigurno tome nece pomoc.
kvinoja
Posts: 456
Joined: 03/12/2021 23:37

#669 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Here we go again... :run:
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#670 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

Standardno, cim nisi Memic obozavaoc, odmah neke sumnje :lol:
kvinoja
Posts: 456
Joined: 03/12/2021 23:37

#671 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Nastasia wrote: 03/05/2024 14:53 Tek vidim I da je ovaj Sehovic hapsen, a bio je docekan klicima na ovoj temi kao najbolji, najsposobniji, najposteniji, najnajnaj
Kad je hapšen?
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#672 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

kvinoja wrote: 03/05/2024 16:08
Nastasia wrote: 03/05/2024 14:53 Tek vidim I da je ovaj Sehovic hapsen, a bio je docekan klicima na ovoj temi kao najbolji, najsposobniji, najposteniji, najnajnaj
Kad je hapšen?
Pardon, da mu se najavljuje hapsenje te da mu je zabranjen pristup tajnim podacima zbog suradjivanja sa narko kartelima.

Eh sad, u Bosni se nikad ne zna, je li fkt korumpiran, ili se pokusava sklonit jer je cist...
kvinoja
Posts: 456
Joined: 03/12/2021 23:37

#673 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Nastasia wrote: 03/05/2024 16:09
kvinoja wrote: 03/05/2024 16:08
Nastasia wrote: 03/05/2024 14:53 Tek vidim I da je ovaj Sehovic hapsen, a bio je docekan klicima na ovoj temi kao najbolji, najsposobniji, najposteniji, najnajnaj
Kad je hapšen?
Pardon, da mu se najavljuje hapsenje te da mu je zabranjen pristup tajnim podacima zbog suradjivanja sa narko kartelima.

Eh sad, u Bosni se nikad ne zna, je li fkt korumpiran, ili se pokusava sklonit jer je cist...
Znači nije hapšen. A za to drugo se slažem, mada sve i kad bi se pokazalo da ni on nije imao čiste namjere u ovom slučaju, to bi Murizovu borbu činilo još težom.
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#674 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kadinica »

td_maajka wrote: 03/05/2024 15:47 Ma jest logicnije bi bilo, a najlogicnije bi bilo da je ubica tu noc kad je uhapsen i zadrzan, pa optuzen i onda osudjen. Logicno bi bilo i da je djevojka ispricala sta joj se desilo momku. Ali, evo nije.

Posto su se prisutni i (sve)prisutni odlucili tada da ubicu puste i posalju na put, a da je najbolje ako Alisa jednostavno suti, imamo ovo sto imamo. Ubice na slobodi, Alisa ide u cuzu.

Ono sto je nekako najmanje logicno je da nicim izazvani pricamo o saobracajnoj nesreci koja se nije ni desila i Ljubi kojeg je Muriz kao oslobodio, nakon sto smo culi, vidjeli i procitali stotine iskaza, dokaznog materijala i vise od jedne presude u kontekstu ovog slucaja. Sorry, ali to je manje logicno od bilo cega drugog.
Ova teorija i izvršilac se spominje od prvog dana.

Ne vidim napredak u slučaju.

Ako nije bila saobraćajka, zašto su je Seferovići izmislili?
Jedno je lagati da se izvučeš, a sasvim drugo je lagati da se uvališ maksimalno i da dobiješ zatvorsku kaznu. Dakle, lakše je da Seferovići progovore, a to izgleda nije cilj.

Cilj je da Alisa ide u zatvor, evo otići će, hoće li se slučaj tada riješiti. Neće, nažalost.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#675 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

kvinoja wrote: 03/05/2024 16:12
Nastasia wrote: 03/05/2024 16:09
kvinoja wrote: 03/05/2024 16:08

Kad je hapšen?
Pardon, da mu se najavljuje hapsenje te da mu je zabranjen pristup tajnim podacima zbog suradjivanja sa narko kartelima.

Eh sad, u Bosni se nikad ne zna, je li fkt korumpiran, ili se pokusava sklonit jer je cist...
Znači nije hapšen. A za to drugo se slažem, mada sve i kad bi se pokazalo da ni on nije imao čiste namjere u ovom slučaju, to bi Murizovu borbu činilo još težom.
Ono sto je sigurno istina, da su se mnogi lesinari okupili kao navodni prijatelji porodici i dodatno razvodnili i otezali pricu.

Da li je Nermin jedan od tih, pa najvjerovatnije, ove Sky akcije nisu bezazlene, aliiiii aliii opet ne bi bila sigurna :lol:

I zbog tog navijam da se slucaj rjesi.
Jer sta god da se desilo, apsolutni je poraz da se ni nakon 8 god ne moze osvjetlit.
Post Reply