Slučaj Dženan Memić II

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#476 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Mishelinke »

kvinoja wrote: 23/07/2023 07:13 "Kako sarajevski kulorai tvrde Prevljak je rasprodao svo svoje boagstvo i pobjegao u Tursku jer se protvi njega vodi istraga za počinjenje ratne zločine u zoni njegove komandane odgovornsoti. Drugi pak tvrde da je pobjegao zbog bojazni epiloga suđenja u „slučaju Memić“ jer neki od sarAjevskih mafioza prozivaju da stoji iza ubistva Đenana Memića."

Ima li ko da potvrdi ovo, uteče nam general??
I mene ovo zanima jel istina.

I jel Prevljakova vila (bila) ona na samom početku igmanskog puta, blizu Stojčevca?
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#477 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Sto se Prevljaka tice, vjerovatno je istinito i jedno i drugo. Istraga povodom navodnih ratnih zlocina je vjerovatno zasnovana na jednom spisku za cije postojanje vec godinama znaju odredjeni ljudi. Taj spisak navodno sadrzi imena i popisane radnje, odnosno je navodno neka vrsta "informacije" koju je sakupljao jedan rahmetlija, ne mogu previse u detalje, za vrijeme rata u BiH. Nemojmo zaboraviti da je Hrasnica (tj. kompletna zona odgovornosti Prevljaka) bila svojevrstan hub za sverc, jer je apsolutno sve sto je moglo ili trebalo uci ili izaci iz Sarajeva u tim godinama, moralo preci preko Hrasnice, kroz ruke Prevljakovih ljudi, te je neko poput rahmetlije mogao imati super pristup informacijama iz tog doba. Prica se, medjutim, da na tom spisku ima i imena politickih protivnika, te da je barem jedan dio toga u potpunosti izmisljen, sa ciljem da se neki od njih, prijeteci im predajom spiska nadleznim organima, drze u saci.

Po mojim informacijama, ako je imao nekakav odnos sa Alisom, njegova uloga u slucaju Memic je vezana za zataskavanje, premda ne mogu iskljuciti i da pripada ekipi nalogodavaca.

Napominjem da ne znam da li i u kojoj mjeri ga Tuzilastvo sumnjici, samo zakljucujem na osnovu mojih licnih saznanja. Shodno tome smatram da je prozivka samo predstava za javnost, slicno kao i sto je Stojnic "gurao" na Ziju kao glavnog odgovornog, u onim trenucima kada je istraga bila vec jako blizu stvarnim izvrsiocima, valjda pokusavajuci time zaustaviti ono sto se zaustaviti ne da. Tako je trebalo istragu odvesti ponovo u pogresnom smjeru.

Ima Prevljak sigurno lojave prste od copanja, ali nije on sam pojeo tepsiju pite :)
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#478 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

Mutava vjerovtano ne moze da progovori :lol: sto od uvaljeno joj kriminala sto od sramote sta je radila i sta je bio povod za ubistvo. Al polako, tiha voda brijege valja. Jes da je vec 7 propalih godina
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#479 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Mishelinke »

td_maajka wrote: 23/07/2023 11:55 Sto se Prevljaka tice, vjerovatno je istinito i jedno i drugo. Istraga povodom navodnih ratnih zlocina je vjerovatno zasnovana na jednom spisku za cije postojanje vec godinama znaju odredjeni ljudi. Taj spisak navodno sadrzi imena i popisane radnje, odnosno je navodno neka vrsta "informacije" koju je sakupljao jedan rahmetlija, ne mogu previse u detalje, za vrijeme rata u BiH. Nemojmo zaboraviti da je Hrasnica (tj. kompletna zona odgovornosti Prevljaka) bila svojevrstan hub za sverc, jer je apsolutno sve sto je moglo ili trebalo uci ili izaci iz Sarajeva u tim godinama, moralo preci preko Hrasnice, kroz ruke Prevljakovih ljudi, te je neko poput rahmetlije mogao imati super pristup informacijama iz tog doba. Prica se, medjutim, da na tom spisku ima i imena politickih protivnika, te da je barem jedan dio toga u potpunosti izmisljen, sa ciljem da se neki od njih, prijeteci im predajom spiska nadleznim organima, drze u saci.

Po mojim informacijama, ako je imao nekakav odnos sa Alisom, njegova uloga u slucaju Memic je vezana za zataskavanje, premda ne mogu iskljuciti i da pripada ekipi nalogodavaca.

Napominjem da ne znam da li i u kojoj mjeri ga Tuzilastvo sumnjici, samo zakljucujem na osnovu mojih licnih saznanja. Shodno tome smatram da je prozivka samo predstava za javnost, slicno kao i sto je Stojnic "gurao" na Ziju kao glavnog odgovornog, u onim trenucima kada je istraga bila vec jako blizu stvarnim izvrsiocima, valjda pokusavajuci time zaustaviti ono sto se zaustaviti ne da. Tako je trebalo istragu odvesti ponovo u pogresnom smjeru.

Ima Prevljak sigurno lojave prste od copanja, ali nije on sam pojeo tepsiju pite :)
Ali od početka ovog slučaja kroz medije i u javnosti se konstantno provlače tri prezimena, a to su: Memić (Senaidova loza), Prevljak i Budnjo.

Vidjećemo šta će tužilaštvo reći na to sve, ali kažu gdje ima dima....

Jedno je sigurno, a to je da sad mnogi nakon ove presude spavaju u tenama.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#480 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

Al ja vala jedva cekam i dalidu da javno upiski gacice, vjerovatno za sada samo potajno piskiriski :izet:
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#481 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Murizov intervju na portalu radiosarajevo:

"Vidjeli smo jedan šokantan detalj koji nisam ni ja znao - da su brisali snimke iz Hitne pomoći. Znao sam da su istrgli protokol, al da su brisani snimci, to je šokantno. Direktorica Hitne i Alija Budnjo su od dvije sestre djeca."

Što izgleda voli ta porodica brisati snimke :?
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#482 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Još jedan detalj sa radiosarajevo portala:

"Slali su razne ljude da bi pričali razne priče, ali nismo hvala Bogu nikada nasjeli ni na šta. Imali smo sreće da to provalimo uvijek... Znali smo glumiti Ifet i ja, unesemo se u tu priču... Šta smo sve morali proći. Da vi vidite kako su to mrtvi hladni ljudi. Da li ih negdje vježbaju, ja ne znam.. Pričaju detalje iz Aleje, Dženan ovako, Alisa onako, pa se zapitate Bože mili jel moguće. Tako ih navježbaju da nam lansiraju vijesti pa su jadni tužioci išli u Švicarsku, Njemačku, sve su htjeli da provjere."

Rszumijem da su u početku skretali istragu na razne ljude: Ploskića, one momke iz Saneline zabilješke, cigane. Ali nova informacija je da su to nastavili raditi i dalje.
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#483 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Focanski klan je, ipak, najjaci u bošnjaka.
Pokoji sa strane uleti, sto rodbinski, sto poslovno, ali zna se ko u nas vodu nosi, a ko kosi. :bih:
kvinoja wrote: 23/07/2023 17:30 Murizov intervju na portalu radiosarajevo:

"Vidjeli smo jedan šokantan detalj koji nisam ni ja znao - da su brisali snimke iz Hitne pomoći. Znao sam da su istrgli protokol, al da su brisani snimci, to je šokantno. Direktorica Hitne i Alija Budnjo su od dvije sestre djeca."

Što izgleda voli ta porodica brisati snimke :?
Btw. i ja sam ovo cula prvi put u ovom intervjuu i mislila sam da sam pogresno cula. Ali i Feraget je u nekom drugom intervjuu spomenuo, tako da je to vjerovatno dio istrage.
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#484 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Između dodao je kako proteklih sedam godina veliki broj ljudi je dolazio i govorio lažne priče.

“Veliki broj ljudi nam je dolazio. Do sada nam je rečeno 64 imena ubice, a mi se držimo tri imena od početka. Kada me pitaju ko je sve te ljude slao? Kažem samo da ih je služba slala. Dođu i oni koji su kao navodno čuli neke detalje, ali ima oni koji su tvrdili. Sada da li im se plaća i ko im plaća, ne znam. Ali rade za službu. Mnogi su dolazili i pričali detalje sa lica mjesta i ono čak što ne bi trebali da znaju. Neke detalje koje ne znam ni ja. Mi onda sve proslijedimo tužiocima i zato sve traje dugo jer treba vremena da se sve provjeri. Kada vide da je krenula dobro istraga, odmah plasiraju nešto drugo. Iskreno, malo je drugačija situacija kako se promijenila politika. Drugačije je i kako se promijenio šef Obavještajne sigurnosne agencije”, kazao je Memić.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Istaknuo je kako nakon godišnjih odmora istraga ide dalje te tvrdi da ima još dosta materijala i svjedoka.

“Bit će i novih doktora iz Hitne pomoći. Nakon sedam godina sam i ja saznao da je brisan snimak i u Hitnoj pomoći. To nisam ni ja znao, ni Ifet. Malo je onih koji bi progovorili zbog grižnje savjesti. Neki će šutjeti do kraja. Svi su imali priliku, ali neće. Neki su prepali pa su svjedočili. Svjedočenje načelnika Policijske uprave Ilidža nikada neću prihvatiti. Puno mi je zla nanio, prijetio je policajcima. Ustvari, prepao se za sebe. Neću prihvatiti da on bude svjedok, on mora odgovarati. Promijenila se situacija, ljudi su čekali priliku da progovore. Ne može preko koljena. Preozbiljno je”, kazao je Memić.
https://n1info.ba/vijesti/memic-nakon-t ... -u-hitnoj/
k4mi
Posts: 306
Joined: 12/02/2013 10:57

#485 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by k4mi »

Ateista wrote: 22/07/2023 14:24 Vec sam par puta pisao na ovim temama, ali denden, dzolix i armando/martina sa svim svojim profilima, te je bilo mozda jos par njih, su jedan od glavnih razloga zasto sam i prije pve presude bio siguran da alisa nije cista, da nekog brani i da iza tih osoba stoji citava masinerija koja na sve nacine pokusava da siri dezinformacije kao kontru onome sto je muriz radio i vrsio pritisak na uz pomoc javnosti da se slucaj ne zaboravi.
Nacin na koji su ih branili i ucestvovali samo na ovoj temi je bio jako degutantan, ali hvala im sto su mi pomogli da budem jos sigurniji u svoje misljenje.
Ne mogu reci da se nisu trudili, ali samo jako naivne osobe su mogle nasjesti na njihove price.
tacno da nista ne znas o slucaju, kada vidis par ovih nickova koji su se nakacili na ovu (i samo ovu) temu, jasno je da se nesto desava. Na hiljade postova su napisali, valjda neki zaljubljenici u proces krivicnog postupka pa objasnjavali laicima sta se desava, kako Muriz nije u pravu itd itd.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#486 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Ateista »

k4mi wrote: 25/07/2023 12:55
Ateista wrote: 22/07/2023 14:24 Vec sam par puta pisao na ovim temama, ali denden, dzolix i armando/martina sa svim svojim profilima, te je bilo mozda jos par njih, su jedan od glavnih razloga zasto sam i prije pve presude bio siguran da alisa nije cista, da nekog brani i da iza tih osoba stoji citava masinerija koja na sve nacine pokusava da siri dezinformacije kao kontru onome sto je muriz radio i vrsio pritisak na uz pomoc javnosti da se slucaj ne zaboravi.
Nacin na koji su ih branili i ucestvovali samo na ovoj temi je bio jako degutantan, ali hvala im sto su mi pomogli da budem jos sigurniji u svoje misljenje.
Ne mogu reci da se nisu trudili, ali samo jako naivne osobe su mogle nasjesti na njihove price.
tacno da nista ne znas o slucaju, kada vidis par ovih nickova koji su se nakacili na ovu (i samo ovu) temu, jasno je da se nesto desava. Na hiljade postova su napisali, valjda neki zaljubljenici u proces krivicnog postupka pa objasnjavali laicima sta se desava, kako Muriz nije u pravu itd itd.
Upravo to, vidi se iz aviona da nisu cista posla i da su tu na zadatku.
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#487 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Neka ih malo u "Banovićima" :D
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#488 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by ovo_malo_duse »

Ateista wrote: 21/07/2023 07:10
td_maajka wrote: 21/07/2023 06:51

Nervoza pred presudu, izgleda :bih:
Ja nisam nervozna, meni bas super. Sta god da bude, bude, bitno je da je dobar dio istine koju su pokusali sakriti vec izasao na vidjelo, a tek slijedi ludilo mozga u drugoj istrazi. :)
:thumbup:
To je to, nervoza koju lijece bespotrebnim pisanjem gluposti.
Nadam se da ce preduda biti pozitivna, bar za nekog od njih, ako bude mozemo opet ocekivati 7 dana sutnje dok ne dobiju adekvatne instrukcije sta i kako dalje pisati.
U sridu nema sta.. :izet: :izet: :izet: :D
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#489 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by jantruscek »

td_maajka wrote: 25/07/2023 12:39 a mi se držimo tri imena od početka.



slali su tolike emisare, da njega i Ifeta obmanu, mogao je i on reci koja su tri imena u igri
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#490 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Ateista »

ovo_malo_duse wrote: 25/07/2023 13:09
Ateista wrote: 21/07/2023 07:10

:thumbup:
To je to, nervoza koju lijece bespotrebnim pisanjem gluposti.
Nadam se da ce preduda biti pozitivna, bar za nekog od njih, ako bude mozemo opet ocekivati 7 dana sutnje dok ne dobiju adekvatne instrukcije sta i kako dalje pisati.
U sridu nema sta.. :izet: :izet: :izet: :D
Sad ima i do toga sto zu botovi banovani. :D
suspect_zero
Posts: 25856
Joined: 11/10/2008 21:45

#491 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by suspect_zero »

jantruscek wrote: 25/07/2023 13:52
td_maajka wrote: 25/07/2023 12:39 a mi se držimo tri imena od početka.



slali su tolike emisare, da njega i Ifeta obmanu, mogao je i on reci koja su tri imena u igri


Zašto bi on?....nije na njemu to da govori ....misliš onako kao Denis na Face-u...eto znam ja, Zijo je!
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#492 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

td_maajka wrote: 25/07/2023 12:39
Između dodao je kako proteklih sedam godina veliki broj ljudi je dolazio i govorio lažne priče.

“Veliki broj ljudi nam je dolazio. Do sada nam je rečeno 64 imena ubice, a mi se držimo tri imena od početka. Kada me pitaju ko je sve te ljude slao? Kažem samo da ih je služba slala. Dođu i oni koji su kao navodno čuli neke detalje, ali ima oni koji su tvrdili. Sada da li im se plaća i ko im plaća, ne znam. Ali rade za službu. Mnogi su dolazili i pričali detalje sa lica mjesta i ono čak što ne bi trebali da znaju. Neke detalje koje ne znam ni ja. Mi onda sve proslijedimo tužiocima i zato sve traje dugo jer treba vremena da se sve provjeri. Kada vide da je krenula dobro istraga, odmah plasiraju nešto drugo. Iskreno, malo je drugačija situacija kako se promijenila politika. Drugačije je i kako se promijenio šef Obavještajne sigurnosne agencije”, kazao je Memić.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Istaknuo je kako nakon godišnjih odmora istraga ide dalje te tvrdi da ima još dosta materijala i svjedoka.

“Bit će i novih doktora iz Hitne pomoći. Nakon sedam godina sam i ja saznao da je brisan snimak i u Hitnoj pomoći. To nisam ni ja znao, ni Ifet. Malo je onih koji bi progovorili zbog grižnje savjesti. Neki će šutjeti do kraja. Svi su imali priliku, ali neće. Neki su prepali pa su svjedočili. Svjedočenje načelnika Policijske uprave Ilidža nikada neću prihvatiti. Puno mi je zla nanio, prijetio je policajcima. Ustvari, prepao se za sebe. Neću prihvatiti da on bude svjedok, on mora odgovarati. Promijenila se situacija, ljudi su čekali priliku da progovore. Ne može preko koljena. Preozbiljno je”, kazao je Memić.
https://n1info.ba/vijesti/memic-nakon-t ... -u-hitnoj/
N.M. je trenutno načelnik PU Ilidža?
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#493 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by jantruscek »

suspect_zero wrote: 25/07/2023 14:56
jantruscek wrote: 25/07/2023 13:52


slali su tolike emisare, da njega i Ifeta obmanu, mogao je i on reci koja su tri imena u igri
Zašto bi on?...
A ko drugi?
Pa nećeš ti ili ja
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#494 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

jantruscek wrote: 25/07/2023 15:16
suspect_zero wrote: 25/07/2023 14:56

Zašto bi on?...
A ko drugi?
Pa nećeš ti ili ja
“Uskoro”, kaže Muriz Memić i dodaje: “Ja sam lično pričao s tužiocima o imenima izvršioca. Pustit ćemo tužiocima da rade svoj posao. "

Muriz postupio po zakonu i svoja saznanja o imenima ubica rekao državnim tužiocima.
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#495 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

@kvinoja ako nije doslo do kakve smjene za koju ne znam, jeste taj.

Ali, cim je Muriz ovako direktno rekao sve to vezano za njega, mislim da je daleko odmaklo. I preporucujem svima koji ovo citaju, a znam da citaju, da je zadnja sansa nekima da sebe koliko-toliko spase. Njima ne vrijedi govoriti o "cinjenju prave stvari", ali mozda im je stalo do njih samih. Ipak je razlika da li ces da izadjes iz zatvora jos prije nego ti dijete krene u skolu, ili ces tamo ostati do poslije mature..
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#496 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

kvinoja wrote: 25/07/2023 13:05 Neka ih malo u "Banovićima" :D
Ma fali vala ova marsovska ekipa d.j.l :izet: :izet: i baš bi bilo zanimljivo vidjeti šta sad pričaju i pišu? Jesu li im Seferovići i dalje najprisrčnija bića :lol: i kako će kombija prežaliti, i ljubinu pivu u ruci .... 8-)
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#497 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Sto se njih tice, i pticama na grani je jasno bilo da botuju.

Nekad bih nesto i napisi, svjesno pogresno, pa da vidim na sta ce se nakaciti :lol: Grozan je ovo slucaj, tragican, ali je i izrazito komicno koliko su se hvatali za neke stvari, koliko im je bitno bilo (i bit ce opet mozda, moguce je i da su novi "nikovi" na pomolu :mrgreen: ) da ubijede ljude, da u ovom slucaju postoje "dvije istine".

U ovom slucaju postoji samo jedna istina, a ona zvuci ovako:

Dzenan Memic je u 8.2.2016. godine napadnut, zajedno sa Alisom Mutap, nakon cega je Dzenan 15.2.2016. godine preminuo. Od 8.2.2016. godine pa do danas se radi na zataskavanju njegovog ubistva. Muriz i Arijana Memic, zajedno sa advokatom Ifetom Feragetom, uz pomoc i podrsku mnogobrojnih gradjanki i gradjana, rade sve sto mogu i znaju, da odgovorne dovedu pred lice pravde. I, ako Bog da, u tome ce i uspjeti. :bih:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#498 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

Jel ono dvoje vec u zatvoru? I ko je treci?
DonieBrasco
Posts: 15560
Joined: 31/08/2016 16:09

#499 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by DonieBrasco »

Imaju pravo zalbe pa ce se i to morati sacekati.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#500 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by MensurM »

Vrijedi pogledati, jako sličan slučaj

@karanana ti bi mogao pogledati naprimjer https://www.netflix.com/ba/title/81648987
Post Reply