Slike starog Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#7051 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Nepass »

Ubaciti dva arapa, dzirla i dva golfa II mislio bih da je danas uslikano :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#7052 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Pitar sa Kariba »

Image
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7053 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Banksy »

Seawolf wrote:
Pitar sa Kariba wrote:Evo i od mene za napuniti naftaricu.... :D

Image
Da je još pronaći fotografije one na Višnjiku i one na Mejtašu (što je Miljenko krivi za smrt jablanova).
Odlična.
Tačno, i tamo su bile, sve sam zaboravila, ccc...
Seawolf
Posts: 7735
Joined: 14/06/2012 22:59

#7054 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Seawolf »

Banksy wrote:
Seawolf wrote: Da je još pronaći fotografije one na Višnjiku i one na Mejtašu (što je Miljenko krivi za smrt jablanova).
Odlična.
Tačno, i tamo su bile, sve sam zaboravila, ccc...
Eh, koliko sam puta kada imadoh pet, šest godina išao sa pokojnom bakom do one iznad krivine na Višnjiku, po lož ulje ... Ona uprti kanister od 25 lit, a ja onaj od 5 lit.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#7055 Re: Slike starog Sarajeva

Post by PM72 »

A pumpa u Hriste Boteva?
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#7056 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Filter »

PM72 wrote:A pumpa u Hriste Boteva?
jos je tu. tj temelji su tu :D
one kod vijecnice nema ni u tragovima
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#7057 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Stari_Jarac »

Pitar sa Kariba wrote:Evo i od mene za napuniti naftaricu.... :D

Image
Kako se na ovoj staroj crno-bijeloj fotografiji može vidjeti ili čak osjetiti neka pozitivna atmosfera i energija onog doba. Danas kada prođem tu, imam osjećaj da hodam po nekom post-apokaliptičnom pejsažu iz nekog SF-a :shock: :cry:
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#7058 Re: Slike starog Sarajeva

Post by breuer »

Stari_Jarac wrote:
Pitar sa Kariba wrote:Evo i od mene za napuniti naftaricu.... :D

Image
Kako se na ovoj staroj crno-bijeloj fotografiji može vidjeti ili čak osjetiti neka pozitivna atmosfera i energija onog doba. Danas kada prođem tu, imam osjećaj da hodam po nekom post-apokaliptičnom pejsažu iz nekog SF-a :shock: :cry:
nemoj vala da kakiš :) taj park tu je jedan od najljepših dijelova Sarajeva i super je što nema pumpe više tu...
zikamu
Posts: 2955
Joined: 10/09/2005 09:40

#7059 Re: Slike starog Sarajeva

Post by zikamu »

Nekadašnja Parkuša

Image
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#7060 Re: Slike starog Sarajeva

Post by orinoco »

Na mnogim fotografijama iz prošlosti Sarajeva uočavam dosta zelenila, stabla na lokacijama na kojima ih danas nema, a ne bi smetala da su tu. Čini se da neko u Sarajevu sistemski siječe drveće, a ne sadi novo :(
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#7061 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Pitar sa Kariba »

8-) :srce:
Image

1980.
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#7062 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Stari_Jarac »

breuer wrote:
Stari_Jarac wrote:
Pitar sa Kariba wrote:Evo i od mene za napuniti naftaricu.... :D

Image
Kako se na ovoj staroj crno-bijeloj fotografiji može vidjeti ili čak osjetiti neka pozitivna atmosfera i energija onog doba. Danas kada prođem tu, imam osjećaj da hodam po nekom post-apokaliptičnom pejsažu iz nekog SF-a :shock: :cry:
nemoj vala da kakiš :) taj park tu je jedan od najljepših dijelova Sarajeva i super je što nema pumpe više tu...
Bar na ovoj temi nisam očekivao tako glup i nekulturan komentar, ako ti je to najljepši dio grada onda to sve govori :(
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#7063 Re: Slike starog Sarajeva

Post by BadBoy »

Može li mi neko pomoći i napisati gdje se nalazi(la) ova pumpa? Ne mogu da skontam koji je ovo dio grada
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#7064 Re: Slike starog Sarajeva

Post by zateznistub »

BadBoy wrote:Može li mi neko pomoći i napisati gdje se nalazi(la) ova pumpa? Ne mogu da skontam koji je ovo dio grada
Ma preko puta bivše američke ambasade. Kad desno hoćeš u kralja Tomislava a lijevo prema Koševu ili pionirskoj.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#7065 Re: Slike starog Sarajeva

Post by BadBoy »

zateznistub wrote:
BadBoy wrote:Može li mi neko pomoći i napisati gdje se nalazi(la) ova pumpa? Ne mogu da skontam koji je ovo dio grada
Ma preko puta bivše američke ambasade. Kad desno hoćeš u kralja Tomislava a lijevo prema Koševu ili pionirskoj.
Hvala, skontao! :thumbup:
RJ57
Posts: 3403
Joined: 10/04/2017 15:12

#7066 Re: Slike starog Sarajeva

Post by RJ57 »

orinoco wrote:Na mnogim fotografijama iz prošlosti Sarajeva uočavam dosta zelenila, stabla na lokacijama na kojima ih danas nema, a ne bi smetala da su tu. Čini se da neko u Sarajevu sistemski siječe drveće, a ne sadi novo :(
to očito nisi upoznat sa par osnovnih stvari iz ratnog sarajeva :D
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#7067 Re: Slike starog Sarajeva

Post by breuer »

Stari_Jarac wrote:Bar na ovoj temi nisam očekivao tako glup i nekulturan komentar, ako ti je to najljepši dio grada onda to sve govori :(
vi gospodine očito nikad niste prošli tim parkom kad u proljeće obehara, tu u blizini sam proveo djetinjstvo i svakodnevno prolazio tuda, pohađao II gimnaziju na kraju krajeva, i veoma dobro poznajem taj reon, govoriti kako je bilo ljepše kad je tu stajala benzinska pumpa je malo je reč smiješno...

i ne, nisam Ganićeva kćerka :D
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#7068 Re: Slike starog Sarajeva

Post by thekupus »

Uh, to je jedino mjesto u centru Sarajeva koje se moze nazvati parkom, a ne zelenom povrsinom.

Prelijep prostor i dan danas, sa velikim potencijalom za razvijanje. Steta je sto se taj park ne nastavlja od Sutjeske skroz do Stadiona Kosevo, tada bi to bio pravi pravcati park kakvog imaju veliki gradovi. Pricali su mi kako je drvece bilo gusto prije rata, vec sad mogu zamisliti kako ce biti za 10ak godina kad ovo mlado naraste.

Inace, vjerovatno sad jedan od najljepsih dijelova Sarajeva za zivot. Jedini problem je copor cuka koji se s vremena na vrijeme pojavi.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7069 Re: Slike starog Sarajeva

Post by bitanga_sa_otesa »

breuer wrote:
Stari_Jarac wrote:Bar na ovoj temi nisam očekivao tako glup i nekulturan komentar, ako ti je to najljepši dio grada onda to sve govori :(
vi gospodine očito nikad niste prošli tim parkom kad u proljeće obehara, tu u blizini sam proveo djetinjstvo i svakodnevno prolazio tuda, pohađao II gimnaziju na kraju krajeva, i veoma dobro poznajem taj reon, govoriti kako je bilo ljepše kad je tu stajala benzinska pumpa je malo je reč smiješno...

i ne, nisam Ganićeva kćerka :D
i meni je ljepse bilo s benzinskom,drvecem,austrijskom kucom...jesam li i ja seljak?? :run:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7070 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Ned071 »

bitanga_sa_otesa wrote:
breuer wrote:
Stari_Jarac wrote:Bar na ovoj temi nisam očekivao tako glup i nekulturan komentar, ako ti je to najljepši dio grada onda to sve govori :(
vi gospodine očito nikad niste prošli tim parkom kad u proljeće obehara, tu u blizini sam proveo djetinjstvo i svakodnevno prolazio tuda, pohađao II gimnaziju na kraju krajeva, i veoma dobro poznajem taj reon, govoriti kako je bilo ljepše kad je tu stajala benzinska pumpa je malo je reč smiješno...

i ne, nisam Ganićeva kćerka :D
i meni je ljepse bilo s benzinskom,drvecem,austrijskom kucom...jesam li i ja seljak?? :run:
sto me to od tebe ne čudi :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7072 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Banksy »

bitanga_sa_otesa wrote:
breuer wrote:
Stari_Jarac wrote:Bar na ovoj temi nisam očekivao tako glup i nekulturan komentar, ako ti je to najljepši dio grada onda to sve govori :(
vi gospodine očito nikad niste prošli tim parkom kad u proljeće obehara, tu u blizini sam proveo djetinjstvo i svakodnevno prolazio tuda, pohađao II gimnaziju na kraju krajeva, i veoma dobro poznajem taj reon, govoriti kako je bilo ljepše kad je tu stajala benzinska pumpa je malo je reč smiješno...

i ne, nisam Ganićeva kćerka :D
i meni je ljepse bilo s benzinskom,drvecem,austrijskom kucom...jesam li i ja seljak?? :run:
Nisi, samo stariš, a mladost je uvijek ljepša. Ako ćemo pošteno, ovi parkovi su danas zaista ljepši, bogatiji raznim vrstama drveća, uređeniji i bolje održavani od onih predratnih.
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#7073 Re: Slike starog Sarajeva

Post by black »

thekupus wrote:Uh, to je jedino mjesto u centru Sarajeva koje se moze nazvati parkom, a ne zelenom povrsinom.

Prelijep prostor i dan danas, sa velikim potencijalom za razvijanje. Steta je sto se taj park ne nastavlja od Sutjeske skroz do Stadiona Kosevo, tada bi to bio pravi pravcati park kakvog imaju veliki gradovi. Pricali su mi kako je drvece bilo gusto prije rata, vec sad mogu zamisliti kako ce biti za 10ak godina kad ovo mlado naraste.

Inace, vjerovatno sad jedan od najljepsih dijelova Sarajeva za zivot. Jedini problem je copor cuka koji se s vremena na vrijeme pojavi.
prije rata je bio plan za 'zelenu transverzalu' (ze-tra/zetra) na potezu od druge gimnazije preko zetre, pionirske i dalje, ideja prof. Neidharta da se kosevska dolina spoji u formi zelene transverzale sa trebevicem, tako bi grad bio ljepsi a istovremeno bi bolje cirkulisao vazduh u zimskim danima, ne znam bas detalje al ideja je postojala
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7074 Re: Slike starog Sarajeva

Post by bitanga_sa_otesa »

Banksy wrote: Nisi, samo stariš, a mladost je uvijek ljepša. Ako ćemo pošteno, ovi parkovi su danas zaista ljepši, bogatiji raznim vrstama drveća, uređeniji i bolje održavani od onih predratnih.
meni je prije bio ljepsi ,s puno drveca...
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#7075 Re: Slike starog Sarajeva

Post by thekupus »

black wrote:
thekupus wrote:Uh, to je jedino mjesto u centru Sarajeva koje se moze nazvati parkom, a ne zelenom povrsinom.

Prelijep prostor i dan danas, sa velikim potencijalom za razvijanje. Steta je sto se taj park ne nastavlja od Sutjeske skroz do Stadiona Kosevo, tada bi to bio pravi pravcati park kakvog imaju veliki gradovi. Pricali su mi kako je drvece bilo gusto prije rata, vec sad mogu zamisliti kako ce biti za 10ak godina kad ovo mlado naraste.

Inace, vjerovatno sad jedan od najljepsih dijelova Sarajeva za zivot. Jedini problem je copor cuka koji se s vremena na vrijeme pojavi.
prije rata je bio plan za 'zelenu transverzalu' (ze-tra/zetra) na potezu od druge gimnazije preko zetre, pionirske i dalje, ideja prof. Neidharta da se kosevska dolina spoji u formi zelene transverzale sa trebevicem, tako bi grad bio ljepsi a istovremeno bi bolje cirkulisao vazduh u zimskim danima, ne znam bas detalje al ideja je postojala
ah vidis, cuo sam za to, ali nisam povezao sa ovim svojim mastanjem. Steta sto su tu groblja sad, stvarno bi bilo posebno od Druge gimnazije do Pionirske skoro kroz park setati, prava pluca grada bi postojala
Post Reply