Slike Banjaluke

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#176 Re: Slike Banjaluke

Post by pirmin »

potočanka wrote:Image

s vrha šehitluka..
Mislim da sam prvi i jedini do sad koji se sa ovim...

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... dJk7XWI4WA

...spustao sa Shehova.
Jest`da me raja cudno gleda al` barem spasim koljena. :D
Inace, kad god sam u BL, obavezno svaki dan penjanje, ako vremenski uslovi dozvoljavaju.

Prirodno cistiliste za tijelo i dusu. :D 8-)
smack
Posts: 583
Joined: 28/05/2014 14:38

#177 Re: Slike Banjaluke

Post by smack »

pirmin wrote:
potočanka wrote:Image

s vrha šehitluka..
Mislim da sam prvi i jedini do sad koji se sa ovim...

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... dJk7XWI4WA

...spustao sa Shehova.
Jest`da me raja cudno gleda al` barem spasim koljena. :D
Inace, kad god sam u BL, obavezno svaki dan penjanje, ako vremenski uslovi dozvoljavaju.

Prirodno cistiliste za tijelo i dusu. :D 8-)
Auuu otkada ja ovdje nisam bio..od `90-ih. Mislim na Sehitluke. Popnes li se do Tresnjika kad si tu?
Slika prava :thumbup: daj malo kisikaaa :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#178 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Sam' da vam mahnem. :D

Image

Image

Image
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15611
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#179 Re: Slike Banjaluke

Post by problemnatravunu »

Image

Image
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#180 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#181 Re: Slike Banjaluke

Post by Saian »

banjaluka078 wrote:Bio lijep dan za škljocanje. :)

http://fotkanje.blogspot.com/2014/11/se ... i-dio.html
Image

wow :shock: ovdje sam se kao mali igrao, ako je ovo gore Kosmos, a ono amo nasha mahalska dzamija, kako se zvala ova ulica prije rata? u ovoj kuci iako mislim da je bila starija je zivio jedan djechak imenom Azem, nemam pojma sta je s njim, mislim da je tu bio negdje u blizini i neki zhuti, bash zhuti koNbi ili autobus u mnijem nevoznom stanju, sjo koji flesh, hvala
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#182 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Jeste Kosmos. :)
Nema na čemu.
User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#184 Re: Slike Banjaluke

Post by Saian »

- Ovo je prvi slučaj da sam ja ovde vidjela. Žao mi je što se to desilo u gradu i žao mi je što živim sa takvim ljudima i što takvi žive u našem gradu”, kazala je Nada Popadić iz Udruženje “SOS Šapice” Gradiška.


1. malo ti je off topic ovo

2. Ne znam sta bih rekao, jako zhalosno, no opet sreca pa ga nisu, nakon sto su ga ubili, zakopali na neobiljezheno mjesto, pa onda za koji mjesec iskopali pa prebacili kamionima nedaleko od kakvog oblizhnjeg sela u sekundarnu grobnicu da zametnu trag. Jos se i koja vikendica mogla napravit povrh te sekundarne grobnice. Ja sam cuo da su se i takve stvari deshavale u tom kraju. Ne d'o Bog nikome.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#185 Re: Slike Banjaluke

Post by Ommadawn »

Meni je zao Poljokanovog parka sto su ga unistili. Tu sam prve dane djetinjstva proveo. Tad je sa nama zivjela moja tetka koja se u to vrijeme skolovala u Banja Luci pa me je skoro svaki dan (zavisi kako je vrijeme dozvoljavalo) vodila u taj park gdje se sa drustvom sastajala a navecer se znala gitara zasvirati. Cesto su pustali i muziku u tom parku, sjecam se da su meni davali da pustam ploce sa gramofona a ja tada dijete od 2-3 godine, tek se naucio pustati ploce na onom malom Iskraphono, a kod ovih bio pravi razglas i malo mocniji gramofon.
User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#186 Re: Slike Banjaluke

Post by Saian »

Sjo Poljokanov park :D, meni mati nije dala preko ceste samom, bio mali, helem nekad djeca krenu pa i ja odem kriomice, ne kazem dze sam bio, al jednom se zaigr'o gore i zaboravio da negdje u goste treba ic' to popodne na sta ce mene zhenski roditelj trazit' i dozivat... i yada, yada, yada :D zakasnimo mi u te goste :D


dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#187 Re: Slike Banjaluke

Post by dert »

E, tu sam bio na radnoj akciji 1971. godine :roll:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#188 Re: Slike Banjaluke

Post by sheilak »

Saian wrote:Sjo Poljokanov park :D, meni mati nije dala preko ceste samom, bio mali, helem nekad djeca krenu pa i ja odem kriomice, ne kazem dze sam bio, al jednom se zaigr'o gore i zaboravio da negdje u goste treba ic' to popodne na sta ce mene zhenski roditelj trazit' i dozivat... i yada, yada, yada :D zakasnimo mi u te goste :D
kolokvijalno, bio si bjen? :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#189 Re: Slike Banjaluke

Post by Ommadawn »

Ma jok nije nimalo... :D
User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#190 Re: Slike Banjaluke

Post by Saian »

sheilak wrote:
Saian wrote:Sjo Poljokanov park :D, meni mati nije dala preko ceste samom, bio mali, helem nekad djeca krenu pa i ja odem kriomice, ne kazem dze sam bio, al jednom se zaigr'o gore i zaboravio da negdje u goste treba ic' to popodne na sta ce mene zhenski roditelj trazit' i dozivat... i yada, yada, yada :D zakasnimo mi u te goste :D
kolokvijalno, bio si bjen? :D
Eh da sam samo kolokvijalno bio :D :D no nesto mi je maglovit taj dio :D, al se sjecam, domachinovog "Pa gdje ste dosad mi smo mislil da cete oko 5!" na sta je mene moja mati skidajuci cipele pogledala, a ja se tiho u sebi zahvalio manitu-u sto pogledi ne mogu ubijati :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#191 Re: Slike Banjaluke

Post by Ommadawn »

Saian, da nisi zivio u blizini one prodavnice "Izvor"?

Usput, kad si oko spominjanja prelaska preko ceste - mi smo jedno vrijeme (moje prve godine djetinjstva) zivjeli na Tranzitu, gdje je naravno prolazila ta obilaznica Banja Luke (ul. Augusta Cesarca - tako se tad zvala) i mama mi je rekla da se ne smijem priblizavati cesti a kamoli bilo sta drugo.
Iz nekog razloga, moj otac je svoj Volkswagen parkirao na drugoj strani ceste a moj drug Cakani i njegov rodjak Samir (obojica malo stariji od mene) su presli cestu i stajali i virili u tatin auto i govorili kako vide neku igracku unutra. Ja nestrpljiv i radoznao (4 godine), usudim se da predjem cestu i provirim kad tamo naravno nista. U medjuvremenu su njih dvojica pisali i presli cestu a ja kad sam skontao da su me prevarili odlucim da krenem za njima ali tad naidje kamion. U istom momentu iz kuce je izasla moja mama, vidjela me i uhvatila je panika. Naislo je jos vozila, ja je nisam cuo sta govori ali od straha se nisam pomjerio. Mama je uspjela da predje cestu, uzme me za ruku i vrati se nazad u kucu.
Sad sta je dalje bilo, ne bih u detalje - ali dovoljna opomena da cestu jos zadugo ne prelazim sam :) Srecom, te godine smo odselili odatle na neko bezbjednije mjesto.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#192 Re: Slike Banjaluke

Post by sheilak »

@ommadawn

joj :-) jesi imao super frendove. vec se u tom ranom odbu od 6 godina mogao spoznati njihov podli karakter... :D

Saian wrote:
Eh da sam samo kolokvijalno bio :D :D no nesto mi je maglovit taj dio :D, al se sjecam, domachinovog "Pa gdje ste dosad mi smo mislil da cete oko 5!" na sta je mene moja mati skidajuci cipele pogledala, a ja se tiho u sebi zahvalio manitu-u sto pogledi ne mogu ubijati :D
trebao si joj uzvratiti pogled. :D ili prijaviti mamu domacinu...pa da onda vidis batina. :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#193 Re: Slike Banjaluke

Post by Ommadawn »

sheilak wrote:@ommadawn

joj :-) jesi imao super frendove. vec se u tom ranom odbu od 6 godina mogao spoznati njihov podli karakter... :D
Mislim da su vec uveliko krenuli u osnovnu skolu, prvi-drugi razred... Ali ima i gore. Ja sam sa 6 godina u Sarajevu svjedocio kako su moji dosta stariji rodjaci i njihovi drugovi zvali telefonom miliciju (onu Titinu, znas, sto je prvo batinala pa poslije postavljala pitanja) govoreci kako im komsija (koji im se prethodno zamjerio) ganja zenu sa sjekirom oko kuce. To je bio prizor.

Nejse, nego sta je sa onom banjom sa toplom vodom u Gornjem Seheru? Koji li je "junacina" razvalio ulaz u istu, dabogda mu supak razvaljivali... :izet:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#194 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Ommadawn wrote:
Nejse, nego sta je sa onom banjom sa toplom vodom u Gornjem Seheru? Koji li je "junacina" razvalio ulaz u istu, dabogda mu supak razvaljivali... :izet:
Kojom banjom? Bivšim bazenom ili nekom od privatnih kuća s prostorijama s termalnom vodom?

Bazen će poslovati u sklopu zavoda za rehabilitaciju ("Zotović", Trapisti), Kobilj ga više ne drži, a u nekoliko kuća se može fino izbanjati za 3 KM/sat.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#195 Re: Slike Banjaluke

Post by Ommadawn »

Mislio sam na onu staru banju dole, kad se sidje na onaj liman kod Zelenog mosta u Seheru, tik ispod Seranica. Onako u stijeni bude. Bila su tu nekad vrata, lijepo oblikovana ali nema ih vise. Ako nadjem sliku, stavit cu ovdje - ako nadjem iPod na kojem se to nalazi.

Cime se sad Kobilj bavi? Prije rata je izmedju ostalog imao onu preradu plastike, pa onda bazen u Seheru...

Ko sad drzi kafanu Ilidza? Kada sam 2007-e bio tamo, izgledala je k´o stala, izlizani i prljavi tepisi, katastrofa...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#196 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Za Ilidžu nemam pojma, ne znam da sam 2 puta u životu tamo ušla.
Kobilj sad drži motel, renoviran je onaj pored mosta u Šeheru, bavi se građevinom s bivšim gradonačelnikom, tako tom "sićom".
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#197 Re: Slike Banjaluke

Post by Ommadawn »

banjaluka078 wrote:Za Ilidžu nemam pojma, ne znam da sam 2 puta u životu tamo ušla.
Kobilj sad drži motel, renoviran je onaj pored mosta u Šeheru, bavi se građevinom s bivšim gradonačelnikom, tako tom "sićom".
Zna lopov s kim ce pod ruku. Vise bi mi bilo cudo da propao. Sreca ipak da je motel renoviran, onako je izgledao bas sablasno.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#198 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#199 Re: Slike Banjaluke

Post by Ommadawn »

:thumbup: za slike!
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#200 Re: Slike Banjaluke

Post by pirmin »

Banjalucka raja



Post Reply