Škoda Fabija

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22822
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#226 Re: Škoda Fabija

Post by drndalo »

Ako si to radio u ovlastenom, oni taj nalog i racun moraju imati u kompjuteru...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#227 Re: Škoda Fabija

Post by goran16v »

newklear wrote: Radio sam u ovlaštenom Škoda servisu ali nisam dobio ni nalog ni račun ni nikakav papir. Platio bobinu 47 KM i doviđenja...
Koji servis tacno, ako nije tajna? Ima tu i tvoje je greske, nisi trebao dinara dati dok ti ne daju racun i tvoj stari dio.
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#228 Re: Škoda Fabija

Post by pajero »

goran16v wrote:
newklear wrote: Radio sam u ovlaštenom Škoda servisu ali nisam dobio ni nalog ni račun ni nikakav papir. Platio bobinu 47 KM i doviđenja...
Koji servis tacno, ako nije tajna? Ima tu i tvoje je greske, nisi trebao dinara dati dok ti ne daju racun i tvoj stari dio.
Potpisujem. Meni kad rade obicnu zamjenu ulja i filtera dobijem kopiju naloga, koju potpisem i racun naravno!
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#229 Re: Škoda Fabija

Post by goran16v »

pajero wrote:
goran16v wrote:
newklear wrote: Radio sam u ovlaštenom Škoda servisu ali nisam dobio ni nalog ni račun ni nikakav papir. Platio bobinu 47 KM i doviđenja...
Koji servis tacno, ako nije tajna? Ima tu i tvoje je greske, nisi trebao dinara dati dok ti ne daju racun i tvoj stari dio.
Potpisujem. Meni kad rade obicnu zamjenu ulja i filtera dobijem kopiju naloga, koju potpisem i racun naravno!
Ne znam za ostale servise, ne zelim da ih hvalim, ali u ASA PSS-u sam uradio bezbroj servisa i kupio dijelove i nikad se nije desilo da mi ne otvore radni nalog za radove u koji upisuju simtpome i generalije auta (koji potpises) odnosno izdaju racun za servis i dijelove, pa cak i za stop salter od 20 KM i ostave dijelove u gepek. Ja sam cak na osnovu naloga jednom odbio da platim jer sam auto dovezao radi redovnog servisa i kuckanja u prednjem trapu. Poslijepodne me zovu kazu auto gotov, odem tamo, auto ispred servisa, faktura vec spremna, kaze lik platite da vam predam auto. Pitam sta je kuckalo naprije, kazu nista ne kucka. Pod br. 1 nisam mahnit da tvrdim da je nesto pokvareno, a nije i pod br. 2 hocu da serviser napravi krug sa mnom jer necu nista placati dok se ne uradi ono zbog cega sam dovezao auto, a ne da vi proberete sta da uradite i to naplatite. Ispostavilo se da treba promijeniti stabilizatore (to sam znao i ja ali za 40KM/sat necu da im govorim sta treba da mijenjaju). Kako na jedan nalog ne mogu izdati 2 fakture, a fakturu vec izdali i koju ja necu da je platim, sef servisa odmah trazi od mene radni nalog. U radnom nalogu uredno upisano "zamejna ulja i svih filtera, kuckanje u prednjem trapu, pregled vozila". Znaci smptomi upisani prilikom predaje auta, nisam se naknadno sjetio pa zanovjetam, oni pozurili da radni nalog zatvore fakturom - epilog besplatna zamjena stablizatora. Da nidam imao nalog mog'o sam borbene pjevat'.
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#230 Re: Škoda Fabija

Post by newklear »

goran16v wrote:
newklear wrote: Radio sam u ovlaštenom Škoda servisu ali nisam dobio ni nalog ni račun ni nikakav papir. Platio bobinu 47 KM i doviđenja...
Koji servis tacno, ako nije tajna? Ima tu i tvoje je greske, nisi trebao dinara dati dok ti ne daju racun i tvoj stari dio.
Ma skontao sam i ja naknadno da je moja greška. ali nisam upućen kako ta procedura ide. prije bih samo mijenjao filtere i ulje i sve mi uredno popune u servisnoj knjizi, platim i doviđenja... a za što bi mi služio moj stari dio koji je skinut sa auta?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#231 Re: Škoda Fabija

Post by goran16v »

newklear wrote:
Ma skontao sam i ja naknadno da je moja greška. ali nisam upućen kako ta procedura ide. prije bih samo mijenjao filtere i ulje i sve mi uredno popune u servisnoj knjizi, platim i doviđenja... a za što bi mi služio moj stari dio koji je skinut sa auta?
Njima bi trebao sluziti kao dokaz da je ono sto su tvrdili da treba zamjeniti i sto su naplatili uistinu zamjenjeno, a tebi kao dokaz kod eventualne reklamacije u slucaju da 2 x zele zamjeniti isti dio (lijepo podastres radni nalog, dio i racun).

Inace mi je prilicno suhveli da ovl. servis tek tako na divljaka i bez ikakve procedure uzima u rad i naplacuje. Znam neke renomirane ovl. servise, zapravo podosta njih, gdje se o cijeni servisa i dijelova moze pregovarati mimo cjenovnika, pa cak i one gdje se jos uvijek izdaju izumrli nota-racuni umjesto fiskalnih (sto znaci da se uveliko mulja na prijavi prometa) ali svaki od njih otvori kakav-takav radni nalog i izda kakav-takav racun kao osnovu za garanciju.
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#232 Re: Škoda Fabija

Post by pajero »

[/quote]
Ne znam za ostale servise, ne zelim da ih hvalim, ali u ASA PSS-u sam uradio bezbroj servisa i kupio dijelove i nikad se nije desilo da mi ne otvore radni nalog za radove u koji upisuju simtpome i generalije auta (koji potpises) odnosno izdaju racun za servis i dijelove, pa cak i za stop salter od 20 KM i ostave dijelove u gepek. Ja sam cak na osnovu naloga jednom odbio da platim jer sam auto dovezao radi redovnog servisa i kuckanja u prednjem trapu. Poslijepodne me zovu kazu auto gotov, odem tamo, auto ispred servisa, faktura vec spremna, kaze lik platite da vam predam auto. Pitam sta je kuckalo naprije, kazu nista ne kucka. Pod br. 1 nisam mahnit da tvrdim da je nesto pokvareno, a nije i pod br. 2 hocu da serviser napravi krug sa mnom jer necu nista placati dok se ne uradi ono zbog cega sam dovezao auto, a ne da vi proberete sta da uradite i to naplatite. Ispostavilo se da treba promijeniti stabilizatore (to sam znao i ja ali za 40KM/sat necu da im govorim sta treba da mijenjaju). Kako na jedan nalog ne mogu izdati 2 fakture, a fakturu vec izdali i koju ja necu da je platim, sef servisa odmah trazi od mene radni nalog. U radnom nalogu uredno upisano "zamejna ulja i svih filtera, kuckanje u prednjem trapu, pregled vozila". Znaci smptomi upisani prilikom predaje auta, nisam se naknadno sjetio pa zanovjetam, oni pozurili da radni nalog zatvore fakturom - epilog besplatna zamjena stablizatora. Da nidam imao nalog mog'o sam borbene pjevat'.[/quote]

Upravo tako (ovaj prvi dio price) radi i Auto agent u Blazuju (Osjek). Naprave radni nalog, urade po njemu sve, vrate ti stare dijelove, objasne ti sta su napravili i sta bi trebalo napraviti u skorije vrijeme i onda tek ako ti kazes OK, oni izdaju racun...
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#233 Re: Škoda Fabija

Post by newklear »

goran16v wrote:
newklear wrote:
Ma skontao sam i ja naknadno da je moja greška. ali nisam upućen kako ta procedura ide. prije bih samo mijenjao filtere i ulje i sve mi uredno popune u servisnoj knjizi, platim i doviđenja... a za što bi mi služio moj stari dio koji je skinut sa auta?
Njima bi trebao sluziti kao dokaz da je ono sto su tvrdili da treba zamjeniti i sto su naplatili uistinu zamjenjeno, a tebi kao dokaz kod eventualne reklamacije u slucaju da 2 x zele zamjeniti isti dio (lijepo podastres radni nalog, dio i racun).

Inace mi je prilicno suhveli da ovl. servis tek tako na divljaka i bez ikakve procedure uzima u rad i naplacuje. Znam neke renomirane ovl. servise, zapravo podosta njih, gdje se o cijeni servisa i dijelova moze pregovarati mimo cjenovnika, pa cak i one gdje se jos uvijek izdaju izumrli nota-racuni umjesto fiskalnih (sto znaci da se uveliko mulja na prijavi prometa) ali svaki od njih otvori kakav-takav radni nalog i izda kakav-takav racun kao osnovu za garanciju.
Šuhveli ili ne, ja sam opisao kako se meni dogodilo i da je to 100% ovlašteni servis, mjesto gdje sam kupio novo auto.
Ne želim nikoga ovako javno prozivati, dovoljno sam rekao - radi se o ŠKODA SERVISU
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#234 Re: Škoda Fabija

Post by goran16v »

newklear wrote: Šuhveli ili ne, ja sam opisao kako se meni dogodilo i da je to 100% ovlašteni servis, mjesto gdje sam kupio novo auto.
Ne želim nikoga ovako javno prozivati, dovoljno sam rekao - radi se o ŠKODA SERVISU
Ako je zaista tako kao sto tvrdis i ako ti zasta nisu izdavali radne naloge i racune onda odmah pisi direkt Skodi i objasni stvar, ovl. servis, zamjenjen dio, stari nije ostavljen vlasniku, nije nikakav dokument tj nalog prilikom prijema, nije izdat izdat racun, poslije 2 dana opet isti kvar.
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#235 Re: Škoda Fabija

Post by newklear »

goran16v wrote:
newklear wrote: Šuhveli ili ne, ja sam opisao kako se meni dogodilo i da je to 100% ovlašteni servis, mjesto gdje sam kupio novo auto.
Ne želim nikoga ovako javno prozivati, dovoljno sam rekao - radi se o ŠKODA SERVISU
Ako je zaista tako kao sto tvrdis i ako ti zasta nisu izdavali radne naloge i racune onda odmah pisi direkt Skodi i objasni stvar, ovl. servis, zamjenjen dio, stari nije ostavljen vlasniku, nije nikakav dokument tj nalog prilikom prijema, nije izdat izdat racun, poslije 2 dana opet isti kvar.
Da, uredu, ali na osnovu čega da pišem? kad nemam baš nikakav dokaz da sam bio na servisu... pravo sam se zaj.... ali sreća šteta je samo 50 KM - 2 puta platiti isti dio...
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#236 Re: Škoda Fabija

Post by vnm »

moj drug je dva puta u dvije godine mijenjao bobinu, fabia sa istim motorom 2006. godiste. cuo sam od nekoliko slucajeva gdje su se kvarile bobine na tim motorima.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#237 Re: Škoda Fabija

Post by goran16v »

newklear wrote:
goran16v wrote:
newklear wrote: Šuhveli ili ne, ja sam opisao kako se meni dogodilo i da je to 100% ovlašteni servis, mjesto gdje sam kupio novo auto.
Ne želim nikoga ovako javno prozivati, dovoljno sam rekao - radi se o ŠKODA SERVISU
Ako je zaista tako kao sto tvrdis i ako ti zasta nisu izdavali radne naloge i racune onda odmah pisi direkt Skodi i objasni stvar, ovl. servis, zamjenjen dio, stari nije ostavljen vlasniku, nije nikakav dokument tj nalog prilikom prijema, nije izdat izdat racun, poslije 2 dana opet isti kvar.
Da, uredu, ali na osnovu čega da pišem? kad nemam baš nikakav dokaz da sam bio na servisu... pravo sam se zaj.... ali sreća šteta je samo 50 KM - 2 puta platiti isti dio...
Na osnovu iskustva koje si imao sa servisom jer je nepostojanje dokaza upravo i problem koji imas. Ti si klijent i nije tvoje da znas prava i obaveze servisa, ali njihovo jeste.
Nista te kosta da napises dopis, mozda budes imao direktne koristi pa ti nesto priznaju, mozda budes imao indirktne tako sto ce servis poceti raditi po pravilima, mozda servis mrvicu dobije po prstima, bar neugodno pitanje od strane centrale, sto su zapravo i zasluzili, ali na kraju krajeva znaces da si uradio sves to si mogao da skrens paznju na nepravilnosti.
dukiduk
Posts: 13
Joined: 01/12/2012 15:55

#238 Re: Škoda Fabija

Post by dukiduk »

Dosta ljudi dijeli komentara , a da nisu nikada sjeli, a kamoli vozili taj 1.2HTP.

Ako već hoćeš 1.2HTP onda traži sa crvenom oznakom od 47KW 2003 - 2006 gotište. I sa 500.000km nema problema. Jeftini za održavanje, pravi zvrkovi. Potrošaći urbane su cca.8.0l, kombinovana cca.6l, otvorena cca.5l.

Sve u svemu pouzdan automobil, dosta jeftiniji od 1.4TDI kojeg spominju. Jeste da 1.4TDI ide bolje, startni je i sl., ali i njega trebaš pritisnuti da bi išao. Ovdje pišu likovi koji voze službena vozila i koje ne štede, zmisli da kupiš sebi i taj 1.4TDI dali bi ga "derao", a platio si ga dosta više???

Prijedlog 1.2HTP sa crvenom oznakom definitivno
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#239 Re: Škoda Fabija

Post by nookey »

Mene interesuje ova nova 1.2 HTP active po akcijskoj cijeni od 14.800 (inače je oko 16).
Ima li neko iskustva, jer prije svega treba mi novo auto da ne troši puno, da ne razmišljam o nekim dijelovima tipa stabilizatori, kugle, seleni itd bar jedno pet godina i naravno kakva je za vožnju?
Molim vas za pomoć :D jer sam se naložio pravo da je kupim
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#240 Re: Škoda Fabija

Post by Optimist »

nookey wrote:Mene interesuje ova nova 1.2 HTP active po akcijskoj cijeni od 14.800 (inače je oko 16).
Ima li neko iskustva, jer prije svega treba mi novo auto da ne troši puno, da ne razmišljam o nekim dijelovima tipa stabilizatori, kugle, seleni itd bar jedno pet godina i naravno kakva je za vožnju?
Molim vas za pomoć :D jer sam se naložio pravo da je kupim
http://www.klix.ba/forum/dacia-sandero- ... tml#unread
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#241 Re: Škoda Fabija

Post by newklear »

Škoda Fabia 2007 (starija ver) - koliko košta izrada ključa?

ovakav bez daljinskog otključavanja/zaključavanja

Image
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#242 Re: Škoda Fabija

Post by rusmir.ba »

Izgleda da je sazrelo vrijeme za zamjenu seta kvacila (pocinju simptomi da uz uspon broji i skoce obrtaji a nema snage da povuce).
Ako je neko mjenjao molio bih preporuke koji set da kupim (vidim Valeo i SACHS uglavnom) i orjentaciono cijena.
Hvala

P.S. Fabia 1.9SDI 2006.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#243 Re: Škoda Fabija

Post by bitanga_sa_otesa »

sachs je dobar i jeftiniji ,luk je bolja i skuplja verzija
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#244 Re: Škoda Fabija

Post by rusmir.ba »

Hvala, stavio sam i na drugu temu post..mislio sam otici do SkoroAuto iznad Bascarsije, oni su mi od pocetka sve radili, uz neke sitne reklamacije mogu reci da sam zadovoljan i cijenom i uslugom, a i kvalitet nije los...nije sigurno TOP ali sto bi rekli-taman :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#245 Re: Škoda Fabija

Post by bitanga_sa_otesa »

:thumbup:
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#246 Re: Škoda Fabija

Post by sparky »

Ja prije par dana pitao za cijenu. Ne znam koji proizvođač ali je cijena oko 280 maraka za set.
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#247 Re: Škoda Fabija

Post by rusmir.ba »

Danas zvao..neki neooznat..KM ili tako nesto..297km s ugradnjom...jel neko ugradjivao?? Na drugim mjestu LUK 250km..ugradnja oko 100/120.
Post Reply