Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#76 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by dado_ »

Ned071 wrote:Kako ce biti komforniji od i30? Inace kad vidim ove gej frendli citroene i pezoe, hoce mi nesto bit....
pod hyundai sam mislio na i20, jer je bilo rijeci o toj klasi auta, nisam spominjao i30 niti mislio na njega... gej frendli ili ne, meni je bolji od vec navedenih u mom prethodnom postu... Nek je suzuki sx4 muscle car i pojam ljepote i muskosti...
edit: nisam ni ja ljubitelj citroena i francuza opcenito, al ocito je da covjek gleda sta se nudi za te novce, moje misljenje je da ovaj auto nudi dosta opreme za razumnu cifru, motor ok za te potrebe, i cini mi se malo prostraniji/komforniji od fabie i ostalih zbog same konstrukcije auta
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#77 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Ned071 »

Opet me mijenjate sa onim plinasem... Itekako je bilo price o i30 i spomenut je jer kosta 21 milju a klasa je iznad onoga sto covjek trazi za 24 hiljade...
Inace ne kontam te pohvale za c3. Znam dvoje ljudi koji su kupili novo i jedva docekali da ga se kutarisu...
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#78 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by dado_ »

Ned071 wrote:Opet me mijenjate sa onim plinasem... Itekako je bilo price o i30 i spomenut je jer kosta 21 milju a klasa je iznad onoga sto covjek trazi za 24 hiljade...
Inace ne kontam te pohvale za c3. Znam dvoje ljudi koji su kupili novo i jedva docekali da ga se kutarisu...
ako sam te zamijenio sorry, nebitno, gledajuci ulozeno dobijeno (opremu) i tu klasu auta i cijenu, mislim da je dobar, imao sam se prilike voziti u starom i ok mi je, sto se i ocekuje od te klase auta, od tacke a do tacke b i to je to... ako ce vec ic na cifru od 25 milja onda nova astra pa makar i 1.4 i bog te veselio, za te pare bolje nema
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#79 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Nepass »

Tomahawk11 wrote:
konektovan wrote:
Tomahawk11 wrote:Nije los ovaj Citroen....ali opet, tesko bih se odlucio u odnosu na C4.
Mada C4 izlazi iz cijene koju covjek trazi.
Pa ovdje neki postavljaju cijene i klase vozila, koje, cini mi se, izlaze iz financijskih okvira koje je pokretac spomenuo?!

Al' kad ste se dotakli Citroena, jucer vidim reklamu za C4 bluehdi 100 u Mostaru, neka super dobra oprema, mozda feel il' tako nesto, za 28 000KM. Ima sve sto je potrebno, od navigacíje, parking senzora, dvozonske klime itd. Po meni, najbolja ponuda u toj klasi. :thumbup:
Taj sam i ja vidio :thumbup:
Pitanje je koliko se covjek moze protegnuti, vec je spominjao max 24 k....ne znam, auto se ne kupuje svaki dan, 3-4 milje radije nekako skontati.
Mada, covjek je pitao za Fabiu ili Corsu i u tom domenu bi se trebala i diskusija voditi.
Ali, hajd ti stani u kraj auto ljubiteljima na pdf-u klixa :lol: :lol: :mrgreen:
Protegao sam se do 25 dalje ne bih jedino bingo da ubodem :)
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#80 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by dado_ »

Nepass wrote: Protegao sam se do 25 dalje ne bih jedino bingo da ubodem :)
Ja ne bih dalje trazio http://www.olx.ba/artikal/21818316/opel ... -4xer-mt5/
sta god odlucis sretno i da se navozas i da prvenstveno ti budes zadovoljan izborom, tvoja lova i ti ces se tandrkat u njemu narednih 7-8 godina, mi necemo ma sta god kenjali po forumu :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#81 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

dado_ wrote:
Nepass wrote: Protegao sam se do 25 dalje ne bih jedino bingo da ubodem :)
Ja ne bih dalje trazio http://www.olx.ba/artikal/21818316/opel ... -4xer-mt5/
sta god odlucis sretno i da se navozas i da prvenstveno ti budes zadovoljan izborom, tvoja lova i ti ces se tandrkat u njemu narednih 7-8 godina, mi necemo ma sta god kenjali po forumu :)
Eto nadje te covjek :-D
Naravno, pod uslovom da si ti za Astru.
Ja bih je bez razmisljanja uzeo. Dobro, meni je za oko zapala Turbo verzija, ali o tom po tom :D
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#82 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by dado_ »

Tomahawk11 wrote:
dado_ wrote:
Nepass wrote: Protegao sam se do 25 dalje ne bih jedino bingo da ubodem :)
Ja ne bih dalje trazio http://www.olx.ba/artikal/21818316/opel ... -4xer-mt5/
sta god odlucis sretno i da se navozas i da prvenstveno ti budes zadovoljan izborom, tvoja lova i ti ces se tandrkat u njemu narednih 7-8 godina, mi necemo ma sta god kenjali po forumu :)
Eto nadje te covjek :-D
Naravno, pod uslovom da si ti za Astru.
Ja bih je bez razmisljanja uzeo. Dobro, meni je za oko zapala Turbo verzija, ali o tom po tom :D
receno je do 25, ni marke vise :D ima turbo, al je 27500 i sa ruznijim felgama :) mislim da do te cijene od 25000 joj ne moze nista parirat, za fabiu i ostalu kompaniju je ovo komad auta, hyundai-e i ostale ne bi petljao jer sam po pitanju auta zadrti bosnjo, svabo i kraj price (po mogucnosti naravno) :)
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#83 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Leon16v »

Ova astra odlicno izgleda :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#84 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

@dado, slazem se, za dobra cijena za ovu Astru, a naravno da se ne bih dvoumio izmedju nje i bilo cega pobrojanog (osim onog sto Merca uvaljuje :mrgreen: )
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#85 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Nepass »

dado_ wrote:
Nepass wrote: Protegao sam se do 25 dalje ne bih jedino bingo da ubodem :)
Ja ne bih dalje trazio http://www.olx.ba/artikal/21818316/opel ... -4xer-mt5/
sta god odlucis sretno i da se navozas i da prvenstveno ti budes zadovoljan izborom, tvoja lova i ti ces se tandrkat u njemu narednih 7-8 godina, mi necemo ma sta god kenjali po forumu :)
Da ne bi foruma ne bih toyotu ni pogledao ili astru itd
Odluka je na meni ali je bilo dosta korisnih savjeta tako da :thumbup: za kenjanje :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#86 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

Javi sta si uzeo :-D
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07

#87 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Lolobrigida »

http://www.olx.ba/artikal/22002078/nova ... a-k-turbo/

Ovo je po mom mišljenju najbolja kupovina za pokretača teme. Jest malo preko budžeta, međutim, ubijeđen sam da se može dogovoriti lijepa niža cijena, registrovan auto (doduše ne znam kakva bi bila situacija s obzirom da je drugi entitet u pitanju), a dodatnih je nekoliko hiljada KM jeftinija od primjerka kojeg iz salona izvučeš.

Elem, spusti se cijena, malo po potrebi amidža iz Švabije pogura i bog te veselio :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#88 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by 530i »

Astru sa atmosferskim 1.4 motorom jednostavno nemoj kupiti. Inače auto dobro izgleda, danas vidim jednu u crvenoj boji i sa nekim 17" felgama, baš dobra kombinacija. A ponavljam da nisam ljubitelj opela!
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#89 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

Jbt ovdje vecina hvali svog konja. Jedno 10% je konkretnih savjeta.

i20 s atmosferskim beznicem za 28 hiljada najbolja kupovina? :-) Ovo je savjet u rangu E klase za 20 hiljada a i to je vrlo upitno. :-)

Onda, objektivno gledajuci nijedan Azijat ovdje nije ni pametna ni mudra kupovina. Korjeci i nekako, Japanci osim eventualno Toyote nikako. U startu placas skuplji servis za vrlo slican paket i poslije kad hoces da prodas mozes drzati na PIKu godinama.
Sve je to vrlo slicno, za slican novac bolje gledati nesto sto ima zastupnika koji je pouzdan, nema skupe servise i dio se ne ceka po pola godine, i naravno da poslije mozes nekom prodat.

Trece, nezahvalno je porediti generaciju stara i nova auta. Apropo toga, Corsa je nova, Astra je stara, ne kostaju dzaba isto.

Za postavljaca teme, pogledaj ponudu za Polo, posto si me pitao da sad ne citiram, Polo je malo stariji model (dogodine dolazi nasljednik) i vjerujem da uvijek imaju neke akcije. Kad sam ja gledao prije nekih pola godine cca cijene su bile tu negdje s Fabijom, doduse dosad je Fabija vjerovatno malo pojeftinila. I isto ima sve nove zajebancije kao i sva druga auta jer VW to drzi up to date. :) Plusevi Pola su sto je najodraslije auto u toj klasi po dizajnu, najbolje drzi cijenu, najlakse se prodaje, ima vrlo razvijenu servisu mrezu i odrzavanje ne bi trebalo biti nista skuplje u odnosu na Fabiju.

Veca auta koja su preporucivana su uglavnom starije generacije, C4, Astra, ili cheap varijante, tipa Dacija, C Elize, jedino i30 je konkretan model, mada mislim da bi da njega dovede na nivo motorizacije i opreme Corse od 24 hiljade otisao na 30 hiljada hladno. Cisto sumnjam da bi i i20 ispao povoljniji od Corse, prije ce biti obrnuto.
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#90 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by dado_ »

ado-šampion wrote:Jbt ovdje vecina hvali svog konja. Jedno 10% je konkretnih savjeta.

i20 s atmosferskim beznicem za 28 hiljada najbolja kupovina? :-) Ovo je savjet u rangu E klase za 20 hiljada a i to je vrlo upitno. :-)

Onda, objektivno gledajuci nijedan Azijat ovdje nije ni pametna ni mudra kupovina. Korjeci i nekako, Japanci osim eventualno Toyote nikako. U startu placas skuplji servis za vrlo slican paket i poslije kad hoces da prodas mozes drzati na PIKu godinama.
Sve je to vrlo slicno, za slican novac bolje gledati nesto sto ima zastupnika koji je pouzdan, nema skupe servise i dio se ne ceka po pola godine, i naravno da poslije mozes nekom prodat.

Trece, nezahvalno je porediti generaciju stara i nova auta. Apropo toga, Corsa je nova, Astra je stara, ne kostaju dzaba isto.

Za postavljaca teme, pogledaj ponudu za Polo, posto si me pitao da sad ne citiram, Polo je malo stariji model (dogodine dolazi nasljednik) i vjerujem da uvijek imaju neke akcije. Kad sam ja gledao prije nekih pola godine cca cijene su bile tu negdje s Fabijom, doduse dosad je Fabija vjerovatno malo pojeftinila. I isto ima sve nove zajebancije kao i sva druga auta jer VW to drzi up to date. :) Plusevi Pola su sto je najodraslije auto u toj klasi po dizajnu, najbolje drzi cijenu, najlakse se prodaje, ima vrlo razvijenu servisu mrezu i odrzavanje ne bi trebalo biti nista skuplje u odnosu na Fabiju.

Veca auta koja su preporucivana su uglavnom starije generacije, C4, Astra, ili cheap varijante, tipa Dacija, C Elize, jedino i30 je konkretan model, mada mislim da bi da njega dovede na nivo motorizacije i opreme Corse od 24 hiljade otisao na 30 hiljada hladno. Cisto sumnjam da bi i i20 ispao povoljniji od Corse, prije ce biti obrnuto.

Astra je model 2016, model K, tek je izasla drug, ne znam sta hoces da kazes, stara platforma ili? i corsa je na staroj platformi, i polo itd itd... i koliko ta platforma normalnom covjeku znaci koji za 7-8 godina predje 70 000 km i koristi auto od tacke a do tacke b... koji je tvoj konkretan savjet ako mi pogresno preporucujemo?
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#91 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by bjelic »

ja sam isao nekim poslom do opela dole na alipašinom i ima izložena astra K 1.4 benzin. crvena boja sa 17 alu felgama i stvarno lijepo izgleda. istaknuta cijena je ta 24999 KM.
zagledao sam malo unutra i cini mi se da je za te pare stvarno odlicna ponuda.
-stefan-
Posts: 90
Joined: 10/08/2009 19:12

#92 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by -stefan- »

Hajde kad svi preporučujete da se i ja pridružim :D
Zadnji auto koji sam gledao i ostavio mi je baš pozitivan utisak je novi fiat tipo, cijena 23990. Sada je nešto veća cijena na pik-u ali sigurno se to da korigovati :thumbup:

http://www.olx.ba/artikal/20663339/fiat ... g-edition/
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#93 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

@ado-šampion, ne valja i30, ne valja Astra, ne valja C4....al valja Polo :D . Kad vec navodis sve prednosti, navedi i mogucnost kradje u odnosu na ostala vozila. A nije da navedena vozila nemaju prednost nad Polom, pogotovo kad je udobnost u pitanju.
Dalje, covjek u startu pita za Skodu Fabiu ili Opel Corsu i ti kazes vecina hvali svog konja, pa onda i ti svog pohvalis :D
Polo bolja opcija od nove Astre? Laik sam, ali ovo je glupost.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#94 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

bjelic wrote:ja sam isao nekim poslom do opela dole na alipašinom i ima izložena astra K 1.4 benzin. crvena boja sa 17 alu felgama i stvarno lijepo izgleda. istaknuta cijena je ta 24999 KM.
zagledao sam malo unutra i cini mi se da je za te pare stvarno odlicna ponuda.
To je ova http://www.olx.ba/artikal/21818316/opel ... -4xer-mt5/
vec je bila na temi.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#95 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

dado_ wrote: Astra je model 2016, model K, tek je izasla drug, ne znam sta hoces da kazes, stara platforma ili? i corsa je na staroj platformi, i polo itd itd... i koliko ta platforma normalnom covjeku znaci koji za 7-8 godina predje 70 000 km i koristi auto od tacke a do tacke b... koji je tvoj konkretan savjet ako mi pogresno preporucujemo?
Mislim da su mu preporucivali staru Astru koja se jos prodaje. Sto se tice nove Astre, kako Astra moze biti jeftinija od Corse? Nema mi logike.

Fazon je sto je covjek odabrao kakvo auto zeli, eto nasao je fino opremljenu Corsu za 24, kako se njemu svidja, onda ulijecu likovi "ima Astra za 24". To je tipicno gledanje ljudi koji nista ne kupuju ali vole dat savjet, tipa nadjes sebi fino auto kakvo ti odgovara za x para i onda ti dodje lik "ima" ili "mogao si uzeti" ili "moj jaran uzeo" za broj vece za isto para. Ko da je to broj vece prelazak s Dacije na Mercedesa. Dajte ljudi budimo realni, klasa gore dole, cijene se toliko ne razlikuju, auto B segmenta s dobrom opremom i motorizacijom hladno preskoci cijenu osnovnog modela C segmenta i to je sa sasvim normalno. Sad da ima osnovna Astra za cijenu dobro opremljene i motorizovane Corse nije nikakva mudziza nego je sasvim normalna stvar, ali to nije ono sto covjek zeli. Eno ima i i30 za 21 hiljadu pa ima i klasu manji i20 koji hladno izadje na 28 hiljada, sve na ovoj temi.

Covjek koji koristi normalno auto od tacke A do tacke B i prelazi toliko moze uzeti auto i za ispod 20 hiljada, novo, nema potrebe da daje 25, ako smo vec kod toga. Ili polovno za 10 hiljada. Jbg nije bas da ljudi na ovoj besparici daju 25 hiljada za auto i da im je jedini zahtjev da moze prevesti od A do B i nista vise.
S tim parama sto on daje moze se uzeti fakat dobro auto B segmenta, Corsa, Fabija, itd. Vece moze, ali ili jeftina varijanta, C elize, ili star model C segmenta, ili golo aktuelno auto C segmenta i to ovo zadnje na akciji.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#96 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

Tomahawk11 wrote:@ado-šampion, ne valja i30, ne valja Astra, ne valja C4....al valja Polo :D . Kad vec navodis sve prednosti, navedi i mogucnost kradje u odnosu na ostala vozila. A nije da navedena vozila nemaju prednost nad Polom, pogotovo kad je udobnost u pitanju.
Dalje, covjek u startu pita za Skodu Fabiu ili Opel Corsu i ti kazes vecina hvali svog konja, pa onda i ti svog pohvalis :D
Polo bolja opcija od nove Astre? Laik sam, ali ovo je glupost.
Hajde ti nama buraz reci sta si ti kupio i koliko si para dao? Eto bas me zivo interesuje, jer si pun nekih prijedloga, svrsavas na Astru ko da je S klasa, itd.

Jeste, dobro opremljen Polo s TSi motorom je bolje auto od Astre K gole s atmosferskim benzincem. Isto vazi i za usporedbu Corsa vs Astra. I to je sasvim normalno.

Valja i C4 i i30 i Astra, ali za 24 hiljade ne valja ni jedan. Moze li tako? Nemoj da te jos pitam koliko kilometara imas u Polu a koliko u tim drugim pa si formirao taj stav u udobnosti.

Ne znam na kojeg "mog" konja mislis, ja ne vozim ni VW, ni Opel, ni Skodu, nit bilo sta od tih nabrojanih. Ja sam za te pare koje on ima uzeo polovno auto i nigdje nisam napisao da mu je najbolje polovno jer se covjek u startu izjasnio sta zeli, a iz njegovih narednih postova moze se zakljuciti da polovno auto nije za njega.
Naveo sam Polo jer kad sam zadnji put gledao imao je cijenu slicnu kao Fabija, a na istoj su platformi. A nije da Polo nema prednosti u odnosu na Fabiju. Osim toga apsolutno sam se drzao onog sto covjek zeli.
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#97 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by madner »

Pa sad, Astra ima puno bolju opremu jer je puno novija od Pola.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#98 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

ado-šampion wrote:
Tomahawk11 wrote:@ado-šampion, ne valja i30, ne valja Astra, ne valja C4....al valja Polo :D . Kad vec navodis sve prednosti, navedi i mogucnost kradje u odnosu na ostala vozila. A nije da navedena vozila nemaju prednost nad Polom, pogotovo kad je udobnost u pitanju.
Dalje, covjek u startu pita za Skodu Fabiu ili Opel Corsu i ti kazes vecina hvali svog konja, pa onda i ti svog pohvalis :D
Polo bolja opcija od nove Astre? Laik sam, ali ovo je glupost.
Hajde ti nama buraz reci sta si ti kupio i koliko si para dao? Eto bas me zivo interesuje, jer si pun nekih prijedloga, svrsavas na Astru ko da je S klasa, itd.

Jeste, dobro opremljen Polo s TSi motorom je bolje auto od Astre K gole s atmosferskim benzincem. Isto vazi i za usporedbu Corsa vs Astra. I to je sasvim normalno.

Valja i C4 i i30 i Astra, ali za 24 hiljade ne valja ni jedan. Moze li tako? Nemoj da te jos pitam koliko kilometara imas u Polu a koliko u tim drugim pa si formirao taj stav u udobnosti.

Ne znam na kojeg "mog" konja mislis, ja ne vozim ni VW, ni Opel, ni Skodu, nit bilo sta od tih nabrojanih. Ja sam za te pare koje on ima uzeo polovno auto i nigdje nisam napisao da mu je najbolje polovno jer se covjek u startu izjasnio sta zeli, a iz njegovih narednih postova moze se zakljuciti da polovno auto nije za njega.
Naveo sam Polo jer kad sam zadnji put gledao imao je cijenu slicnu kao Fabija, a na istoj su platformi. A nije da Polo nema prednosti u odnosu na Fabiju. Osim toga apsolutno sam se drzao onog sto covjek zeli.
Ma ja, ne vozis VW, al covjeku uvaljujes Pola. Kazes svi mudruju, preporucuju sto covjek ne trazi.....i onda uradis isto. Ne moras voziti, ali imas favorita koji nema veze s onim sto covjek trazi, ako cemo realno. Znaci, tvoj prijedlog nije nista drugaciji od onog sto rade i ostali.
Kakve veze ima atmosferac vs turbo sa udobnoscu? Ne moras biti veliki strucnjak da znas da VW ima prilicno neudobna sjedista u odnosu na ostala pomenuta vozila.
Nije bitno sta ja vozim, jer bi se sigurno iznenadio. Ja ovdje ne pisem subjektivno, u smislu ovo imam, pa cu to i hvaliti. Ima bolje, gore. Na stranu sto je atmosferac, kako znas da je gola?? Kako? Gdje si vidio? A bila je i turbo medju predjlozima, cca 2,5 hiljade skuplja.
Neko vozi Merca, pa hvali istog, neko vozi Skodu, neko Renault, Peugeot....i onda ide narodno veselje na ovim temama. Ali na sve i jednoj.
Tacno, nije polovno, ali nije ni Polo. Fino pise u naslovu: Skoda Fabia ili Opel Corsa. Znaci, pametujes ko i svi mi, samo mi nemamo pojma.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#99 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

madner wrote:Pa sad, Astra ima puno bolju opremu jer je puno novija od Pola.
Ma nema nista, dodje limarija na tockovima. I volan.

Pametnije je sve ovo sa strane citati. Odmah se pojavi neki strucnjak u rangu onog doktora iz Back to the Future :roll:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#100 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by commendatore »

Tomahawk11 wrote:@ado-šampion, ne valja i30, ne valja Astra, ne valja C4....al valja Polo :D . Kad vec navodis sve prednosti, navedi i mogucnost kradje u odnosu na ostala vozila. A nije da navedena vozila nemaju prednost nad Polom, pogotovo kad je udobnost u pitanju.
Dalje, covjek u startu pita za Skodu Fabiu ili Opel Corsu i ti kazes vecina hvali svog konja, pa onda i ti svog pohvalis :D
Polo bolja opcija od nove Astre? Laik sam, ali ovo je glupost.
ma dobro ima okretnih momenata na ovom pdfu kolko hoces i okretnih i obrtnih - hem obrce hem okrece raju - valjda vruce sta li :D :lol:
Post Reply