Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#126 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

Osim te mekane plastike, nemate ni jednu stvar koju realni kupci tih auta cijene, a to je da ce taj Polo kad dosadi vlasniku otici ko halva uz minimalan gubitak vrijednosti.

U prilog tome govori da se u 2015. godini u EU prodalo za trecinu vise precijenjenih Pola nego Astri i gotovo za trecinu vise Pola nego Focusa naprimjer. Ili haman duplo vise Pola nego Yarisa koji su isto skupi.
Dakle, cinjenicno stanje govori da Polo niposto nije precijenjen. Subjektivno, i ja bih za iste pare radije Astru nego Polo, ako moram birati izmedju ta dva, ali statisticki podaci su jednostavno neumoljivi.

To nije bitno za temu, ali nije zgoreg spomenuti, posto mi Bosanci inace volimo tvrdnje bazirani na subjektivnim stavovima, apsolutno zanemarujuci cinjenicno stanje.

Sto se tice teme, jucer zakljucismo da je Astra jeftinija od Corse. :D Novi dan nova nafaka. :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#127 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by amar1994 »

:D , pri tome je astra tezinom haman kao corsa :-) :D
NediM17
Posts: 21693
Joined: 05/11/2009 11:49

#128 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by NediM17 »

ado-šampion wrote:Osim te mekane plastike, nemate ni jednu stvar koju realni kupci tih auta cijene, a to je da ce taj Polo kad dosadi vlasniku otici ko halva uz minimalan gubitak vrijednosti.
A zato zbog Pola ne mozes mirno spavati, a Suzukija otkljucanog da ostavis, ne moras se sekirati. :wink:
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#129 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by madner »

Kakav minimalan gubitak vrijednosti kod benzinca?

Hoce li neko dati vise od 10 000 za Polo stariji od 4-5 godina?
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#130 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Nepass »

Tomahawk11 wrote:@ado-šampion, nisam ni mislio da je drugo po pitanju enterijera (ali i ostalih karakteristika), nego da je covjek specificirao sta tacno trazi. Koliko god Polo bio slican Fabiji, opet je davanje covjeku drugacije ideje od onog sto je zamislio. On ima dilemu - ili-ili. Sad je drugo sto se ovdje nudi sve i svasta, od polovnog do vozila koja prevazilaze budzet.
Polo nije los za ono sto on trazi. I koliko sam skontao, ne namjerava on to tako brzo prodavati. Znaci, gubi kako god okrenes. Jbg, nije vise vrijeme g2 da kosta 5 milja sa 20 godina :D
Sto kazes za Astru....pogledaj malo po gradu. Svaki dan ih je sve vise. Da ne valja, ne bi je niko uzimao. Znaci da je dobar omjer cijene i dobijenog.
Gledao sam ja i20 i sandera ali mi bilo puno da sve ubacujem u naslov :D
Astru nisam gledao jer corsa 24k kontao astra odmah skuplja.
Gledao sam i kia ali su preskupi za mene.
Polo je prije uvijek bio sluplji os fabije pa nisam htio ni gledati.
Corsu sto vise gledam sve ruznija
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#131 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by 530i »

madner wrote:
Hoce li neko dati vise od 10 000 za Polo stariji od 4-5 godina?
Hoće, kad dođe kod Kramara "New modelll" "servisiran u državama EU" "garancija na kiler" i sl...odma' ljudi izbroje pare.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#132 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

Nepass wrote:
Tomahawk11 wrote:@ado-šampion, nisam ni mislio da je drugo po pitanju enterijera (ali i ostalih karakteristika), nego da je covjek specificirao sta tacno trazi. Koliko god Polo bio slican Fabiji, opet je davanje covjeku drugacije ideje od onog sto je zamislio. On ima dilemu - ili-ili. Sad je drugo sto se ovdje nudi sve i svasta, od polovnog do vozila koja prevazilaze budzet.
Polo nije los za ono sto on trazi. I koliko sam skontao, ne namjerava on to tako brzo prodavati. Znaci, gubi kako god okrenes. Jbg, nije vise vrijeme g2 da kosta 5 milja sa 20 godina :D
Sto kazes za Astru....pogledaj malo po gradu. Svaki dan ih je sve vise. Da ne valja, ne bi je niko uzimao. Znaci da je dobar omjer cijene i dobijenog.
Gledao sam ja i20 i sandera ali mi bilo puno da sve ubacujem u naslov :D
Astru nisam gledao jer corsa 24k kontao astra odmah skuplja.
Gledao sam i kia ali su preskupi za mene.
Polo je prije uvijek bio sluplji os fabije pa nisam htio ni gledati.
Corsu sto vise gledam sve ruznija
Astra u odnosu na Corsu - kad se pogleda odnos ulozenog i dobijenog i nije skuplja. Ono, das malo vise para, a dobijes puno vise.
Ne svidja se ni meni Corsa, pogotovo u odnosu na Astru.
Ma sve ovo sto mi ovdje piskaramo ti pomnozi sa nulom, jer ti dajes pare :-D
Ti znas sta ti treba. Hoces novo auto, nisi opterecen da tu bude neka masina, a i ne treba ti, jer ces uglavnom imati gradsku voznju, odnosno krace relacije gde je jace auto vise teret nego korist.
Jedni predlazu VW, jer je kao sigurica, jbg, ipak je to Bosna, tu je VW zakletva. Da se razumijemo, nisam protiv istih. Mene najvise odvraca sto moras spavati u njemu. Dzabe i sve zastite, kad dodje lola i razvali vrata, ja bih ga zapalio. A gledao sam slike kod onog lika iz Hudiny-ja, G6 razvalili vrata, strah te gledati. Pa onda sjebu tablu....ma ludilo...bolje da su ga ukrali :roll:
Drugi predlazu isto VW jer im se svidja. Ok. subjektivno, ali ono sta ce ti Fabija ili Corsa, uzmi ti Polo, Golf, sta ja znam :D
Treci predlazu ostale marke vozila, opet zato sto ne vole VW ili vise vole Astru, Toyotu, Suzuki, Renault, Peugeot, Fiat...

Zato, u se i u svoje kljuse 8-)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#133 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

NediM17 wrote:
ado-šampion wrote:Osim te mekane plastike, nemate ni jednu stvar koju realni kupci tih auta cijene, a to je da ce taj Polo kad dosadi vlasniku otici ko halva uz minimalan gubitak vrijednosti.
A zato zbog Pola ne mozes mirno spavati, a Suzukija otkljucanog da ostavis, ne moras se sekirati. :wink:
Nidje veze, s takvim autom apsolutno mirno spavas samo s Hudinijem ili Cobra alarmom. Bas ce doci eskadrila da ukrade auto od 25 hiljada. :-) Naravno treba neka zastita kao i za svako drugo evropsko auto koje iole vrijedi vlasniku. Za azijate ne treba jer nit se mogu dati u dijelove, a nit ih mogu brzo utalit.
madner wrote:Kakav minimalan gubitak vrijednosti kod benzinca?

Hoce li neko dati vise od 10 000 za Polo stariji od 4-5 godina?
Ja sam pisao generalno, na stereotipnu pricu kako VW jedinu prednost ima u mekoj plastici i kako su zapravo precijenjeno smece.
A sto se tice drugog pitanja, prijatelju moj Polo star 4-5 godina se krece puno vise od tih 10 hiljada, zapravo preko 15 za dizele i to varijante od 75 KS gole ko pistolj, ali fakat, s rucnom klimom i bezveze radiom znaci ne moze biti osnovnije.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#134 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

Kako nema, evo ga: http://www.olx.ba/artikal/20250613/volk ... 14-840-km/
Za 11 690...a mozda je i 14840....ili je, pazi sad, sa ovom kilometrazom 13 290 :-) :lol: :lol: :skoljka:
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#135 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by madner »

Ja ti govorim za benzinca u naslovu. Pa Golfovi TSI su mogu naci za 13 do 15. :roll:

Polo TDi nije u naslovu. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#136 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:
Ja sam pisao generalno, na stereotipnu pricu kako VW jedinu prednost ima u mekoj plastici i kako su zapravo precijenjeno smece.
A sto se tice drugog pitanja, prijatelju moj Polo star 4-5 godina se krece puno vise od tih 10 hiljada, zapravo preko 15 za dizele i to varijante od 75 KS gole ko pistolj, ali fakat, s rucnom klimom i bezveze radiom znaci ne moze biti osnovnije.
ma ja se zezam malo :D , al fakat me nervira taj argument, koji se koristi pocesto :-) , te zvucna izolacija, te limarija, materijali preuzeti sa F22 raptora u najmanju ruku :P :-)
kad spomenu yarisa, jebo auto kojem moras blatobran skinut da zamijenis sijalicu(stariji modeli) :shock: :lol: :lol: i + preskupa kao i polo :wink: :D
Last edited by amar1994 on 21/06/2016 12:04, edited 1 time in total.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#137 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Nepass »

Tomahawk11 wrote:
Nepass wrote:
Tomahawk11 wrote:@ado-šampion, nisam ni mislio da je drugo po pitanju enterijera (ali i ostalih karakteristika), nego da je covjek specificirao sta tacno trazi. Koliko god Polo bio slican Fabiji, opet je davanje covjeku drugacije ideje od onog sto je zamislio. On ima dilemu - ili-ili. Sad je drugo sto se ovdje nudi sve i svasta, od polovnog do vozila koja prevazilaze budzet.
Polo nije los za ono sto on trazi. I koliko sam skontao, ne namjerava on to tako brzo prodavati. Znaci, gubi kako god okrenes. Jbg, nije vise vrijeme g2 da kosta 5 milja sa 20 godina :D
Sto kazes za Astru....pogledaj malo po gradu. Svaki dan ih je sve vise. Da ne valja, ne bi je niko uzimao. Znaci da je dobar omjer cijene i dobijenog.
Gledao sam ja i20 i sandera ali mi bilo puno da sve ubacujem u naslov :D
Astru nisam gledao jer corsa 24k kontao astra odmah skuplja.
Gledao sam i kia ali su preskupi za mene.
Polo je prije uvijek bio sluplji os fabije pa nisam htio ni gledati.
Corsu sto vise gledam sve ruznija
Astra u odnosu na Corsu - kad se pogleda odnos ulozenog i dobijenog i nije skuplja. Ono, das malo vise para, a dobijes puno vise.
Ne svidja se ni meni Corsa, pogotovo u odnosu na Astru.
Ma sve ovo sto mi ovdje piskaramo ti pomnozi sa nulom, jer ti dajes pare :-D
Ti znas sta ti treba. Hoces novo auto, nisi opterecen da tu bude neka masina, a i ne treba ti, jer ces uglavnom imati gradsku voznju, odnosno krace relacije gde je jace auto vise teret nego korist.
Jedni predlazu VW, jer je kao sigurica, jbg, ipak je to Bosna, tu je VW zakletva. Da se razumijemo, nisam protiv istih. Mene najvise odvraca sto moras spavati u njemu. Dzabe i sve zastite, kad dodje lola i razvali vrata, ja bih ga zapalio. A gledao sam slike kod onog lika iz Hudiny-ja, G6 razvalili vrata, strah te gledati. Pa onda sjebu tablu....ma ludilo...bolje da su ga ukrali :roll:
Drugi predlazu isto VW jer im se svidja. Ok. subjektivno, ali ono sta ce ti Fabija ili Corsa, uzmi ti Polo, Golf, sta ja znam :D
Treci predlazu ostale marke vozila, opet zato sto ne vole VW ili vise vole Astru, Toyotu, Suzuki, Renault, Peugeot, Fiat...

Zato, u se i u svoje kljuse 8-)
Sve to ok necu ja nikog poslusati samo sto napise bolja fabija od sandera.
Ali htio sam cuti druga misljenja.
Ne znam koje sam auto gledao dosta opreme sve super ali klima 1,7k nadoplate a ima pomoc pri kretanju uz brdo, ja ne znam ni sta je to. Jbt koji qrac.
Ako se ne varam fabija u ambienta izvedbi nema cd player.
Nego prvo moram staro prodati :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#138 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by amar1994 »

jao cuj nema cd player, e ne bi je upravo radi tog VAG ciganluka po kojem su poznati ,

OT. moze se fin 208 1.2T uzet za te pare, malo je zenski al je fin autic :wink:
fiesta 1.0T ili mazda 2, al tebi ako se svidja fabia ili corsa kupi to :wink: :)
stim da ako volis vozit, u toj klasi fiesta i mazda najbolje drze cestu :wink: :)
Image
prije nego sto me napadnete za cijene, uzmite u obzir Full carinu :oops: 8-)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#139 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by condy »

208 je pravi ženski autić :-D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#140 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

madner wrote:Ja ti govorim za benzinca u naslovu. Pa Golfovi TSI su mogu naci za 13 do 15. :roll:

Polo TDi nije u naslovu. :D
Nije tema da sad ne elaboriram, ali evo kratko...

Golfovi TSI 13 do 15 modeli koji imaju problema ili se prodaju hitno. Ja sam ih vidjao za 15 kad sam kupovao i bilo mi sumnjivo. Realna cijena za 4-5 godina star Golf 6 TSI godista 10-12, >100 k na satu, je 18-18,5 hiljada u prosjeku, s tim da je neki minimum oko 16 hiljada.

Drugo, Polo je (jos) aktuelan model sto Golf 6 nije. Pogledaj koliko su sedmice TSI.

Polo TSI 2010. vani ispod 6500 eura dobar nema jbn sanse, a prosjek je 8-8.5.

Znaci auto polovno kosta ko velika vecina auta klase iznad usporedivog godista, opreme i motorizacije, i kaze precijenjen. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#141 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by amar1994 »

naravno da jeste :wink: , sta mi posebno nudi za te pare ,osim drzanje cijene kod ponovne prodaje :lol:
a ironija je da je meni ljepsi polo od golfa :shock: :D
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#142 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by holowey »

nikad mi nece biti jasno kako se prije nego je nesto kupljeno vec razmislja kako ce se prodati? kakva je to dijagnoza? :-) pa valjda se nesto kupuje kako bi se koristilo i da to treba biti primarni kriterij
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#143 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by citroen xm »

Što se zamarate. Čovjek očigledno gura VW svim silama, kad mu serviraš par činjenica koje mu ne odgovaraju samo preskoči post. Ne postoji niti jedna stavka po kojoj je Polo trenutno bolji od konkirencije, bukvalno ništa. A on neka nastavi da se zavarava kako su švapski VW lažovi nešto posebno.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#144 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

Eto ja sam naveo neke konkretne stavke, 2: drzanje cijene i mogucnost post-prodaje. Na osnovu prodajnih brojki lako se dokaze da apsolutno nije precijenjen. I to sam gore iznad iznio. Eto vi dokazite da jeste.

Ja kad preskocim post na isti sam vec odgovorio prethodno i ne da mi se ubijedjivati.
Mislim sta odgovoriti na post nekoga (nebitno koga) ko tvrdi da oprema kompakta u kojoj nemaju ni parking senzori nije osnovna. To je besmisleno. To je forsiranje stava, a ja ne bi da se forsiram s nekim, posebno ne u mubarek mjesecu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#145 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Bakir1 »

po cemu ado mislis da drzi cijenu?
i po cemu prosudjujes mogucnost post prodaje?
sta su ti reference?
emkov audi recimo?
ili?
cinjenica da je tvoj auto devalvirao toliko koliko jeste govori u prilog tvog auta sta?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#146 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by mali_milojica »

Auto vrijedi koliko je musterija spremna platiti za njega.
Ima Pola na piku koji se prodaju i po godinu dana. Sto li Boze dragi?
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#147 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by madner »

Nije problem sto je osnovna oprema (jeste) nego je problem sto Polo nema ni to. Nema klime, nema touch nema nista. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#148 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

holowey wrote:nikad mi nece biti jasno kako se prije nego je nesto kupljeno vec razmislja kako ce se prodati? kakva je to dijagnoza? :-) pa valjda se nesto kupuje kako bi se koristilo i da to treba biti primarni kriterij
Znam jednog takvog. Njegova parola je: ne zadrzavati vozilo duze od 6 mjeseci :mrgreen:
Izmjenjao je taj od G4, Alfe, Audija, BMW-a, Passata, G5, pa dosao opet na G4. Usput je na pojedinim od tih auta dobro fasovao.
Da, prestao je sa tom praksom :mrgreen: :mrgreen:
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#149 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by citroen xm »

Trebaš izeti u obzir cijenu određenog Pola novog sa cijenom konkurentskih modela slične opreme i motorizacije, a onda uporediti cijene istih starih 4-5 godina. Ja trvrdim da razlika u izgubljenom novcu nije uopšte značajna. Fazon je što se ovde za cijenu polovnog Clia, Punta, 208... uzimaju cijene bivših dostavnjaka i ko zna kakvih primjeraka. Uzmeš fino domaća auta provjerene kilometraže pa da vidiš kako svi nađu kupca i kako svi fino zadržavaju cijenu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#150 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

@Nepass, evo masine :D

http://www.olx.ba/artikal/17161994/volk ... 0-move-up/

Jos ti ostane para :D :D
Post Reply