Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#101 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

madner wrote:Pa sad, Astra ima puno bolju opremu jer je puno novija od Pola.
Koju naprimjer? VW je azurirao sve modele s tom modernom opremom, tako da svi sad imaju Android Auto npr., itd, ukljucujuci i Polo.

Nije bitno to konkretno bitno je sto se covjek izjasnio sta zeli, tj. dobio je odredjene ponude. Ako za 24 moze uzeti vece/bolje auto s isto motora isto opreme, itd, nek uzme, bolje za njega, ali vrlo tesko da moze.

@Tomahawk, uredu je prijatelju, vidim na cemu smo s tobom, cim si spomenuo neudobnost i tvrda sjedala sve mi je jasno.
Polo nije "drugo" u odnosu na Fabiju nego je vrlo slicno zapravo. I kad vec gleda Fabiju nije mu nikakav problem da vidi koju ponudu i za Polo, iz prostih razloga sto je Fabiji dosta napucana cijena jer je nedavno izasla, a u isto vrijeme Polu smanjena jer je dugo na trzistu, Polo ce bolje drzati cijenu i lakse ce ga poslije prodati a radi se o istom autu manje-vise.
A koliko mu je auta ovdje nabrojano covjek bi mogao 2 godine obilaziti salone. :D Na svakoj temi na kojoj se trazi auto, jel cifra malo veca od 20 k, Astra, Astra, Astra, a jbt jedan jedini lik na forumu gledao Astru konkretno i odustao. Koliko je hvale na klix forumu cudi me da ih nije pun grad. :-) I uvijek ista "Kad bih kupovao auto Astra bi bila prvi izbor". :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#102 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

commendatore wrote:
Tomahawk11 wrote:@ado-šampion, ne valja i30, ne valja Astra, ne valja C4....al valja Polo :D . Kad vec navodis sve prednosti, navedi i mogucnost kradje u odnosu na ostala vozila. A nije da navedena vozila nemaju prednost nad Polom, pogotovo kad je udobnost u pitanju.
Dalje, covjek u startu pita za Skodu Fabiu ili Opel Corsu i ti kazes vecina hvali svog konja, pa onda i ti svog pohvalis :D
Polo bolja opcija od nove Astre? Laik sam, ali ovo je glupost.
ma dobro ima okretnih momenata na ovom pdfu kolko hoces i okretnih i obrtnih - hem obrce hem okrece raju - valjda vruce sta li :D :lol:
Jes, i onda jedva doceka komentar da ti se nagovori.
Ono, 'ta ti vozis, 'ta ti znas....e jbm mu misha, ako tjeramo mak na konac, isto ko da su Skode i VW neka svemirska vozila, pa nemas dodir s njima. Vozio i vozim i Pola i Fabiu i znam kakva su vozila. Za nase uslove mogu posluziti. Da vidis ljepote u Fabiji voziti se 700 km :skoljka:
Al eto, covjek trazi auto za krace relacije i moze posluziti.
Da se ne uvrijed ado, moj favorit je Astra i to je ono sto ubuduce planiram uzeti. Nikoga ne tjeram niti ga nutkam da uzme ono sto se meni svidja.
Svakako svi iznosimo sta nam volja. Na kraju ce covjek uzeti Ferarija :mrgreen:
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#103 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by dado_ »

ado-šampion wrote:
dado_ wrote: Astra je model 2016, model K, tek je izasla drug, ne znam sta hoces da kazes, stara platforma ili? i corsa je na staroj platformi, i polo itd itd... i koliko ta platforma normalnom covjeku znaci koji za 7-8 godina predje 70 000 km i koristi auto od tacke a do tacke b... koji je tvoj konkretan savjet ako mi pogresno preporucujemo?
Mislim da su mu preporucivali staru Astru koja se jos prodaje. Sto se tice nove Astre, kako Astra moze biti jeftinija od Corse? Nema mi logike.

Fazon je sto je covjek odabrao kakvo auto zeli, eto nasao je fino opremljenu Corsu za 24, kako se njemu svidja, onda ulijecu likovi "ima Astra za 24". To je tipicno gledanje ljudi koji nista ne kupuju ali vole dat savjet, tipa nadjes sebi fino auto kakvo ti odgovara za x para i onda ti dodje lik "ima" ili "mogao si uzeti" ili "moj jaran uzeo" za broj vece za isto para. Ko da je to broj vece prelazak s Dacije na Mercedesa. Dajte ljudi budimo realni, klasa gore dole, cijene se toliko ne razlikuju, auto B segmenta s dobrom opremom i motorizacijom hladno preskoci cijenu osnovnog modela C segmenta i to je sa sasvim normalno. Sad da ima osnovna Astra za cijenu dobro opremljene i motorizovane Corse nije nikakva mudziza nego je sasvim normalna stvar, ali to nije ono sto covjek zeli. Eno ima i i30 za 21 hiljadu pa ima i klasu manji i20 koji hladno izadje na 28 hiljada, sve na ovoj temi.

Covjek koji koristi normalno auto od tacke A do tacke B i prelazi toliko moze uzeti auto i za ispod 20 hiljada, novo, nema potrebe da daje 25, ako smo vec kod toga. Ili polovno za 10 hiljada. Jbg nije bas da ljudi na ovoj besparici daju 25 hiljada za auto i da im je jedini zahtjev da moze prevesti od A do B i nista vise.
S tim parama sto on daje moze se uzeti fakat dobro auto B segmenta, Corsa, Fabija, itd. Vece moze, ali ili jeftina varijanta, C elize, ili star model C segmenta, ili golo aktuelno auto C segmenta i to ovo zadnje na akciji.
Nije mu preporucivana stara astra, nego nova, ja sam je preporucio i stavio link auta, da procitas post pa onda odgovaras vidio bi da grijesis, ovako valjas gluposti... covjek hoce dobro opremljenu corsu 1.4 s nekom opremom do 24-25 milja, zasto ne bi i pogledao novu astru dobro opremljenu za isti novac? covjek je u prvom postu naveo za sta mu treba auto, ne nagadjamo nista nego citamo sta pise... Rijec je o ovoj astri, pogledaj pa nastavi pricat gluposti kako je polo bolji izbor... Zakleti sam vw-ovac, ne znam koji po redu vw u garazi mojoj i ocevoj, ali brate na ovakvu ponudu ne bih ostao ravnodusan http://www.olx.ba/artikal/21818316/opel ... -4xer-mt5/
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#104 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

@ado-šampion, nisam ni mislio da je drugo po pitanju enterijera (ali i ostalih karakteristika), nego da je covjek specificirao sta tacno trazi. Koliko god Polo bio slican Fabiji, opet je davanje covjeku drugacije ideje od onog sto je zamislio. On ima dilemu - ili-ili. Sad je drugo sto se ovdje nudi sve i svasta, od polovnog do vozila koja prevazilaze budzet.
Polo nije los za ono sto on trazi. I koliko sam skontao, ne namjerava on to tako brzo prodavati. Znaci, gubi kako god okrenes. Jbg, nije vise vrijeme g2 da kosta 5 milja sa 20 godina :D
Sto kazes za Astru....pogledaj malo po gradu. Svaki dan ih je sve vise. Da ne valja, ne bi je niko uzimao. Znaci da je dobar omjer cijene i dobijenog.
Throttle
Posts: 13001
Joined: 10/06/2016 12:35

#105 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Throttle »

A sta to fali ovoj astri, osim mozda motora-bilo bi bolje da je 1.4T?
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#106 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

Tomahawk11 wrote: Jes, i onda jedva doceka komentar da ti se nagovori.
Ono, 'ta ti vozis, 'ta ti znas....e jbm mu misha, ako tjeramo mak na konac, isto ko da su Skode i VW neka svemirska vozila, pa nemas dodir s njima. Vozio i vozim i Pola i Fabiu i znam kakva su vozila. Za nase uslove mogu posluziti. Da vidis ljepote u Fabiji voziti se 700 km :skoljka:
Al eto, covjek trazi auto za krace relacije i moze posluziti.
Da se ne uvrijed ado, moj favorit je Astra i to je ono sto ubuduce planiram uzeti. Nikoga ne tjeram niti ga nutkam da uzme ono sto se meni svidja.
Svakako svi iznosimo sta nam volja. Na kraju ce covjek uzeti Ferarija :mrgreen:
Ne buraz nego ti imas zajedljive komentare, i to ne samo na ovoj temi, pa onda se kao pravis lud, kao sta je problem. Ti si mene prozvao a ne ja tebe. Ja nigdje nisam spomenuo Astru K u komentaru na koji si se pozvao i na koji se reagovao.

To sto ces ti uzeti Astru K, koja osim kad gledas PIK iole dobra nema ispod 30 k, koliko kosta 1.4 T Enjoy ako se gleda zvanicni cjenovnik, nista ne znaci covjeku koji ima 23-24 k.

Ali hajde da ne kvarimo dalje temu...
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#107 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by madner »

Recimo display koji je u baznoj verziji veci nego u najboljoj od Pola i ima onaj sistem da mobitel preslika tamo vamo. :D
Nema ni LED dnevnih svjetala ni klime.

To je doplata, kao i to za aplikacije. Za 4 hiljade se moras potruditi da dobijes osnovni paket iz Astre.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#108 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

ado-šampion wrote:
Tomahawk11 wrote: Jes, i onda jedva doceka komentar da ti se nagovori.
Ono, 'ta ti vozis, 'ta ti znas....e jbm mu misha, ako tjeramo mak na konac, isto ko da su Skode i VW neka svemirska vozila, pa nemas dodir s njima. Vozio i vozim i Pola i Fabiu i znam kakva su vozila. Za nase uslove mogu posluziti. Da vidis ljepote u Fabiji voziti se 700 km :skoljka:
Al eto, covjek trazi auto za krace relacije i moze posluziti.
Da se ne uvrijed ado, moj favorit je Astra i to je ono sto ubuduce planiram uzeti. Nikoga ne tjeram niti ga nutkam da uzme ono sto se meni svidja.
Svakako svi iznosimo sta nam volja. Na kraju ce covjek uzeti Ferarija :mrgreen:
Ne buraz nego ti imas zajedljive komentare, i to ne samo na ovoj temi, pa onda se kao pravis lud, kao sta je problem. Ti si mene prozvao a ne ja tebe. Ja nigdje nisam spomenuo Astru K u komentaru na koji si se pozvao i na koji se reagovao.

To sto ces ti uzeti Astru K, koja osim kad gledas PIK iole dobra nema ispod 30 k, koliko kosta 1.4 T Enjoy ako se gleda zvanicni cjenovnik, nista ne znaci covjeku koji ima 23-24 k.

Ali hajde da ne kvarimo dalje temu...
Eno sad....zajedljivi komentari....jedino ako si diskutovao sa mnom, a koristio neki drugi nick....ili me to tispra po forumu :run:
Tebi je zajedljiv komentar kad ti covjek kaze istinu. Bgm uglavnom normalno forumam sa ostalim forumasa, ali tebe bas pogodilo.
Tema je odavno pokvarena. Nisi pomenuo Astru K, ali si spominjao neku Astru golu ko od majke rodjenu, a takvu niko nije preporucio.
A evo da vidis da ima i za manje od 30 K Astra K Turbo. Boras je ovlasteni, znaci ne bi trebalo biti problema.

http://www.olx.ba/artikal/21681241/opel ... 1-4-turbo/
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#109 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

Throttle wrote:A sta to fali ovoj astri, osim mozda motora-bilo bi bolje da je 1.4T?
Konkretno pitanje, konkretan odgovor: Taj model je zvanicno 27500. Ako hoces 1.4 T kosta 30500. Ako fakat mozes taj dobiti za 25 k a da nije salonski model koji je dosad izjahao i kurta i murta to je dobra ponuda (snizenje 2500). Mada toliko para za 1.4 16v za mene je jednostavno, ne znam... Jednostavno ne bih.

Opet se vracam, dobra Astra je min. 30 k. Sto je i realno ako je dobra Corsa 24.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#110 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Bakir1 »

kako je salonski model izjahan?
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#111 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by commendatore »

Throttle wrote:A sta to fali ovoj astri, osim mozda motora-bilo bi bolje da je 1.4T?
fali joj turbo, nema konja, nemre uz ivan, bolja je Polo i Fobija
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#112 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

Bakir1 wrote:kako je salonski model izjahan?
Ja mu postavim da je 1,4 T 27 500, on pise da je atmo toliko. Jbm ga, pa evo ima fino ponuda.
Sad ce reci opet zajedljiv komentar, a napamet prica.

Cuj tebe....pa lezi u salonu, truhne :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#113 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

Hajmo malo drugacije pitanje:

Evo ja necu crvenu boju nego recimo hocu crnu. Hocu da doplatim sportska sjedala (postavljac teme spomenuo na Corsi). Jel meni i dalje pocetna 25 k ili 27,5 k?

A mozemo se i dalje praviti tose i uzeti da de facto da je salonski model isto ko i kad narucis.

Ugl. to je sve od mene na ovoj temi, preraslo je u prepucavanje, ne bih dalje. Meni nije cilj da se prepucavam i da moje misljenje preovlada nego da pomognem covjeku. Ja sam mu napisao sta mislim i zasto konkretno mislim da bi trebao pogledati jos jedno auto. Toliko...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#114 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Tomahawk11 »

ado-šampion wrote:Hajmo malo drugacije pitanje:

Evo ja necu crvenu boju nego recimo hocu crnu. Hocu da doplatim sportska sjedala (postavljac teme spomenuo na Corsi). Jel meni i dalje pocetna 25 k ili 27,5 k?

A mozemo se i dalje praviti tose i uzeti da de facto da je salonski model isto ko i kad narucis.

Ugl. to je sve od mene na ovoj temi, preraslo je u prepucavanje, ne bih dalje. Meni nije cilj da se prepucavam i da moje misljenje preovlada nego da pomognem covjeku. Ja sam mu napisao sta mislim i zasto konkretno mislim da bi trebao pogledati jos jedno auto. Toliko...
Nije isto. Naravno da je skuplje kad biras boju, sjedista, itd. Ovo je na akciji.
Nije ni meni cilj prepucavanje, daleko od toga. Bez obzira sto si ti primjetio zajedljive komentare, mislim da si mogao primjetiti da rijetko komentarisem na auto temama i da nije bilo konverzacije u tom, zajedljivom tonu. Mozda sam se negdje naslalio, nista zlonamjerno.
A ovdje si, slozices se, kao i svi mi, predlozio nesto mimo dileme pokretaca teme, koliko god Polo bio slican Fabiji. To sam i komentarisao.
Naravno, slazem se, meni nakon svih prijedloga forumasa ne bi bilo jasno sta uzeti i najbolje mu je da slijedi svoj insekt :D i uzme sta mu volja.
Nemoj sta uzeti za zlo, nije mi cilj bio da se svadjam, prepirem niti imam sta protiv tebe :thumbup:
citroen xm
Posts: 18117
Joined: 17/04/2012 22:57

#115 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by citroen xm »

Ado, previše si kontradiktoran, bez ljutnje. Pričaš nešto drugima, a ti uvaljuješ VW gdje god stigneš kao da ti reklamu plaćaju.

1. Predlažeš Pola, a drugima zamjeraš zato što predlažu nešto što nije Corsa ili Fabija.
2. Tvrdiš da predlažemo staru Astru, kao nisi znao da je u pitanju K. Čisto nepoštovanje sagovornika jer se nisi ni potrudio da pročitaš šta pišu. Da jesi vidio bi 10 linkova za istu Astru K.
3. Kada shvatiš da griješiš onda ne znaš zašto svi hvale K jer nije ništa specijalno i osnovni je model. Da si vidio linkove vidio bi da nije osnovna oprema.
4. Čim neko spomene neki kompakt to je star model, to je stara platforma(a ni sam baš nisi uvjeren u tolike prednosti nove platforme), a onda predložiš Pola koji čeka zamjenu i koji takođe ima staru platformu ili forsiraš napucanu Corsu koja ima platformu iz Grande Punta staru jedno 11-12 godina.
5 Na kraju dođosmo da ti ne bi 1.4 atmosferca u K. Pa dobro ne bi ti, možda i ja ne bi, ali kada bih birao između takve K ili Pola svakako bi izabrao K jer je puno bolje auto, a nije ni da se sa tih 100 KS ne može fino voziti.

Dakle zaključak svih tvojih postova je: Uzmi Polo i preplati ga jer je sve ostalo za 25000 KM sranje.

Evo ja kažem da ima bolje. Ima za 25000 KM C4 turbo benzinac sa 110 KS i ima žestoko napucan C3 sa motorom kakav poželiš. Ima fino opremljen 208 sa dobrom motorizacijom itd.
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#116 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by dado_ »

citroen, dzaba se trudis, kad mu napises cinjenice crno na bijelo onda ti ni ne odgovara na post, a u prethodnom je prosuo svu pamet svijeta, ne valja ovo ne valja ono, astra bi valjala jedino da je 2.0T u njoj za 25 milja, a polo sa 1.2 motorom ni priblizno ni opremi ni izgledu ni komforu vrijedi tih para
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#117 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by 530i »

Bakir1 wrote:kako je salonski model izjahan?

Dolaze ljudi stalno, ulaze, izlaze, otvaraju, zatvaraju vrata, podešavaju sjedišta, retrovizore, zagledaju ispod haube, odmjeravaju rezervni točak...i onda odu i kupe kod Kramara "new modelll" "održavan u eu" star 5 godina u pola cijene, sve sa "garancijom" na "kiler" i niko pametniji od takvih.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#118 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by ado-šampion »

Jedino sto ovdje ima smisla da se odgovori je sljedece (cisto iz pristojnosti da ne izignorisem prije svega CitroenXm):

Astra kako zakljucismo nije 25, nego 27,5 ako hoces makar da mozes birati boju. To je dobro da postavljac teme zna. Motor je osnovni atmosferski benzinac, najjeftniji u ponudi. Oprema je za 2016. godinu nista vise nego osnovna. Ima i za 26500, slabija od osnovne. :)

Sto se tice Pola, ja nit sam sad gledao cijene Pola, nit sam tvrdio da go Polo vrijedi 25 k. Sve sto sam naveo je da pogleda i cijene Pola jer kad sam ja gledao kad sam sebi uzimao auto bile su tu negdje s Fabijinim. Sto se tice stare platforme, covjek trazi ili Corsu ili Fabiju, obje su na staroj platformi, tako da to za Polo u odnosu na njih nije mana.

Dakle, Dado zvani "cinjenica" nije bilo "uzmi Polo", ili "go Polo je dobar za 25", nego "pogledaj i Polo". :-) Jedina cinjenica koju si ti pokazao je da je salonski model Astre s osnovnim motorom i osnovnom opremom 25 k, u koji ne mozes nista dodati, cak ni boju ne mozes birati.
citroen xm
Posts: 18117
Joined: 17/04/2012 22:57

#119 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by citroen xm »

dado_ wrote:citroen, dzaba se trudis, kad mu napises cinjenice crno na bijelo onda ti ni ne odgovara na post, a u prethodnom je prosuo svu pamet svijeta, ne valja ovo ne valja ono, astra bi valjala jedino da je 2.0T u njoj za 25 milja, a polo sa 1.2 motorom ni priblizno ni opremi ni izgledu ni komforu vrijedi tih para
Ma znam da je džaba objašnjavati, ali eto nalete dani kada sam baš raspoložen da se upustim u objašnjavanje i detaljnu analizu postova. :D

Uglavnom ako imaš taj novac onda možeš fino auto da izabereš bez obzira šta ko mislio. I ptice na grani znaju da se cijene iz zvaničnih cjenovnika fino koriguju ali na licu mjesta i kada se vidi da je kupac ozbiljan u namjeri, a ne neko ko je došao u salon da ubije sat slobodnog vremena.

Mislim da sam i rekao šta bih konkretno ja uradio, ali ne znam je li pametno da opet naglašavam. Ali eto. Kupio bih osnovnog Stepway-a za 18000 KM jer ima za moj ukus dovoljno opreme(ESP, podizači, klima, jastuci....), ima simpatičan dizajn i savremen 0.9 TCE motor. Sa ostalih 7000 bi sipao gorivo i svakislobodan vikend išao van grada u kome živim. Treba u životu i nešto vidjeti a ne robovati autu u koje je ulupan zadnji fening.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#120 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by madner »

Jos jednom, Polo sa istom opremom (klima, display) kosta kao i Astra.
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#121 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by dado_ »

ado-šampion wrote:Jedino sto ovdje ima smisla da se odgovori je sljedece (cisto iz pristojnosti da ne izignorisem prije svega CitroenXm):

Astra kako zakljucismo nije 25, nego 27,5 ako hoces makar da mozes birati boju. To je dobro da postavljac teme zna. Motor je osnovni atmosferski benzinac, najjeftniji u ponudi. Oprema je za 2016. godinu nista vise nego osnovna. Ima i za 26500, slabija od osnovne. :)

Sto se tice Pola, ja nit sam sad gledao cijene Pola, nit sam tvrdio da go Polo vrijedi 25 k. Sve sto sam naveo je da pogleda i cijene Pola jer kad sam ja gledao kad sam sebi uzimao auto bile su tu negdje s Fabijinim. Sto se tice stare platforme, covjek trazi ili Corsu ili Fabiju, obje su na staroj platformi, tako da to za Polo u odnosu na njih nije mana.

Dakle, Dado zvani "cinjenica" nije bilo "uzmi Polo", ili "go Polo je dobar za 25", nego "pogledaj i Polo". :-) Jedina cinjenica koju si ti pokazao je da je salonski model Astre s osnovnim motorom i osnovnom opremom 25 k, u koji ne mozes nista dodati, cak ni boju ne mozes birati.
Uglavnom, ono na slikama je osnovni model? Hajd otvori konfigurator ziv bio, pa vidi kako se zove osnovni model? Je li slucajno enjoy osnovni model, sa dodatno 17 felgama na enjoy paket? bar se udostoji pa otvori link pa pricaj dalje
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#122 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by amar1994 »

madner wrote:Jos jednom, Polo sa istom opremom (klima, display) kosta kao i Astra.
pa kad je bolji, brzi, prostraniji, da ne kazem ljepši :shock: :evil: , VW kvalitet :mrgreen: :lol: :lol:
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#123 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:
madner wrote:Jos jednom, Polo sa istom opremom (klima, display) kosta kao i Astra.
pa kad je bolji, brzi, prostraniji, da ne kazem ljepši :shock: :evil: , VW kvalitet :mrgreen: :lol: :lol:
Sta ocekivati od varalica nego da varaju? Precijenjeno govno.
User avatar
Better Man
Posts: 16771
Joined: 01/10/2006 20:10

#124 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by Better Man »

commendatore wrote:
Throttle wrote:A sta to fali ovoj astri, osim mozda motora-bilo bi bolje da je 1.4T?
fali joj turbo, nema konja, nemre uz ivan, bolja je Polo i Fobija
Kakv Polo i Fabija. Porediti ih s novom Astrom je smiješno, jer Astra je za klasu veće auto i daleko bolje u svakom pogledu nego ta dva. Pa bolji je Clio 4 i od Fabie i Pola,a tu su i C3 i Peugoet 208.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#125 Re: Škoda fabia 1.2 tsi (110ks) ili opel corsa 1.4 (90ks)

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:
amar1994 wrote:
madner wrote:Jos jednom, Polo sa istom opremom (klima, display) kosta kao i Astra.
pa kad je bolji, brzi, prostraniji, da ne kazem ljepši :shock: :evil: , VW kvalitet :mrgreen: :lol: :lol:
Sta ocekivati od varalica nego da varaju? Precijenjeno govno.
naravno :mrgreen: :thumbup:
al mi nemamo mekanu unutrasnjost i plastike :oops: :evil: 8-)
Post Reply