Škoda all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#1701 Re: Škoda all about

Post by _mufljuz_ »

sve neštA kurcevito - pucekurcevito - ja vozam imam kupicu ovo ono, ta ti znas, ja vise znam, ti nemas pojma bla bla bla....

ima nekih kompleksasa da mi nije jasno sta ih to toliko yebe.... ili mozda pak ne yebe..... svasta....
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#1702 Re: Škoda all about

Post by pajero »

Halo ba drvosjeca nemoj vrijedjati ba...1,6HDI munja od motora...hahahahaaaa
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1703 Re: Škoda all about

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

pajero wrote:Halo ba drvosjeca nemoj vrijedjati ba...1,6HDI munja od motora...hahahahaaaa
alaH se uvaliH... :pisnuo:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1704 Re: Škoda all about

Post by 530i »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Pa ja sam i poredio Ambition sa Ambition po cjenovniku Omerčića, nisam poredio Active (slabiji paket) sa Ambition. :shock: I nema obični i ne obični Ambition paket. :shock: Dakle može se na bilo kojem novom autu (nebitno da li je Škoda ili BMW) razgovorom prilikom kupovine i dobrom pretragom uštediti 1000+ KM a to nije malo, barem meni običnom smrtniku. Onaj ko može iskeširati 50.000KM za auto tih 1000-2000 ništa ne znači.
Ova žuta Fabija koju prodaje Bunjo (triab) je ambition paket sa dodatnom opremom, vidljivo je da ima doplaćene alu felge i žutu boju, a možda i još nešto što ne vidimo na slikama, ali nisu se potrudili da to lijepo napišu u oglasu. Zato je i skuplja od zvaničnog cjenovnika, i nije nigdje jeftinija, pa ni kod Omerčića.

Da se razumijemo, Fabija je veoma solidan auto u svojoj klasi, ali ovakva cjenovna politika je prilično interesantna. Teško da ih mogu izvlačiti i flotne kupovine raznoraznih ministarstava i firmi, nisu ni oni toliko ludi.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1705 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

Meni je malo neobicno, da je kazem smijesno, da grupa forumskih mudraca u zemlji kokuza raspravlja o greskama autoinsutrije, kojih ni sami proizvodjaci nisu svjesni iako su napravili taj auto i da unaprijez zna hoce li se nesto dobro prodavati ili ne, a pritom je bitno spomenuti da niko od njih nije u poziciji potencijalnog kupca.
Indikativno je da uz zvaki novi model skode ide ista prica, preskupo, nece se prodavati itd isl, a na kraju godine rast prodaje, imaju model u top 10 najprodavanijih u EU itd, vjerovatno opet no.1 u BiH. Nesto kosta onoliko za koliko se prodaje, a ne onoliko koliko neko misli da vrijedi i ako se dobro prodaje znaci da nije preskupo, to su neki osnovni zakoni trzista po kojima se ravna i auto-industrija. Njima je bitan samo i jedino profit, a ne sta 3% auto-emotivaca misli, i profita se niko nece odreci iz emotivnih i karitativnih razloga. Prodavali bi Pavic i ABC tog C4 za 24k EUR, a ne 24k KM da ga hoce neko kupiti za te pare. Pokusali su za 35k KM pa im nije islo... Ako prodaja Fabie po ovim cijenama ne bude isla nece im biti druge nego da je smanje, cista logika...
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#1706 Re: Škoda all about

Post by _mufljuz_ »

goran16v wrote:Meni je malo neobicno, da je kazem smijesno, da grupa forumskih mudraca u zemlji kokuza raspravlja o greskama autoinsutrije, kojih ni sami proizvodjaci nisu svjesni iako su napravili taj auto i da unaprijez zna hoce li se nesto dobro prodavati ili ne, a pritom je bitno spomenuti da niko od njih nije u poziciji potencijalnog kupca.
Indikativno je da uz zvaki novi model skode ide ista prica, preskupo, nece se prodavati itd isl, a na kraju godine rast prodaje, imaju model u top 10 najprodavanijih u EU itd, vjerovatno opet no.1 u BiH. Nesto kosta onoliko za koliko se prodaje, a ne onoliko koliko neko misli da vrijedi i ako se dobro prodaje znaci da nije preskupo, to su neki osnovni zakoni trzista po kojima se ravna i auto-industrija. Njima je bitan samo i jedino profit, a ne sta 3% auto-emotivaca misli, i profita se niko nece odreci iz emotivnih i karitativnih razloga. Prodavali bi Pavic i ABC tog C4 za 24k EUR, a ne 24k KM da ga hoce neko kupiti za te pare. Pokusali su za 35k KM pa im nije islo... Ako prodaja Fabie po ovim cijenama ne bude isla nece im biti druge nego da je smanje, cista logika...
tako je - u pravu si - zato BMW X3 moze da vozi i kupi i kreten koji veze nema sa autom i voznjom.... i ogroman je procenat takvih degenerika u najmanju ruku dvocifren....



ili mozda X5

goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1707 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

S tim sto bih se ja 2 x ujeo za jezik prije nego nekog ko moze dobaciti do X3 ili X5, sto znaci da je vrlo vjernovatno finansijski daleko ispred mene, nazvao idiotom i degenerikom...
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#1708 Re: Škoda all about

Post by _mufljuz_ »

goran16v wrote:S tim sto bih se ja 2 x ujeo za jezik prije nego nekog ko moze dobaciti do X3 ili X5, sto znaci da je vrlo vjernovatno finansijski daleko ispred mene, nazvao idiotom i degenerikom...
nemam pojma - ja samo kod nas vidjam politicare, kockastoglave, narkodilere, male dilere i ostali najveci moguci sljam.... vrlo rijetko kojeg doktora, sportistu ili nekog ko ima nesto u glavi.... a i ti sto dobace u 50 i vise posto slucajeva voze na chellowstonkama jer nemaju za gumu koja kosta skoro pola hiljade.... toliko.
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#1709 Re: Škoda all about

Post by citroen xm »

Višak novca ili njegov nedostatak apsolutno ne pokazuju koeficijent inteligencije. Vozač ovoga X3 je definitivno veoma glup taman da ima milione.

Što se tiče foruma i mudraca, forum valjda i služi da se diskutuje. Ja nisam rekao da se nova Fabija neće prodavati, ali je činjenica da za ove trenutne cijene nudi malo. To da li će se kupovati vidjećemo, vjerovatno kao što na početku rekoh hoće. To kako se C4 prodavao za 35000 nije bitno. Taman da se i za ovih 25000 loše prodaje i slijepcu je valjda jasno da je miljama daleko ispred Fabije, a pogotovo za istu cijenu. I ne samo c4 već svaki kompakt.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1710 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

I dalje ne mjenja stvari da smo ti i ja pametni i apoliticni genijalci sa lijepim oblicima glava, a vozimo auta od 10-ak milja, a oni idioti i degenerici u 5 - 10x skupljim! Ne treba gubiti vezu za realnoscu...
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#1711 Re: Škoda all about

Post by citroen xm »

Ja sebe ne smatram nešto ekstremno pametnim, ali smatram da sam dovoljno pametan da se na parkingu(na kome se šleper može okrenuti glatko) ne isparkiravam pola sata i pravim 100 nerezonskih pokreta sa malim autom.

To šta on vozi, apsolutno mi nije bitno. I da vozi Yugo i ovo radi opet bi rekao da je glup i zapitao bih se ko mu dade dozvolu. Nemam problema sa tim da zavidim nekome ko je u boljoj materijalnoj situaciji od mene. Svakom svoje.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1712 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

citroen xm wrote:Višak novca ili njegov nedostatak apsolutno ne pokazuju koeficijent inteligencije. Vozač ovoga X3 je definitivno veoma glup taman da ima milione.

Što se tiče foruma i mudraca, forum valjda i služi da se diskutuje. Ja nisam rekao da se nova Fabija neće prodavati, ali je činjenica da za ove trenutne cijene nudi malo. To da li će se kupovati vidjećemo, vjerovatno kao što na početku rekoh hoće. To kako se C4 prodavao za 35000 nije bitno. Taman da se i za ovih 25000 loše prodaje i slijepcu je valjda jasno da je miljama daleko ispred Fabije, a pogotovo za istu cijenu. I ne samo c4 već svaki kompakt.
Ma ja on glup pa ima milione - a ti pametan u autu od milju ipo! Klasicna be-ha folozofija! :lol:
To kako se C4 (nije) prodavao za 35k KM je jako bitno jer je to primjer kao iz citanke kad je nesto zacjenjeno vise nego sto vrijedi, odnosno vise nego je neko spreman to platiti, a on moze biti i svjetlosnim godinama ispred Fabie kad trzisno vrijede isto - naravno ako se Fabia bude prodavala po navedenim cijenama.
Last edited by goran16v on 25/02/2015 15:02, edited 1 time in total.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1713 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

citroen xm wrote:Ja sebe ne smatram nešto ekstremno pametnim, ali smatram da sam dovoljno pametan da se na parkingu(na kome se šleper može okrenuti glatko) ne isparkiravam pola sata i pravim 100 nerezonskih pokreta sa malim autom.

To šta on vozi, apsolutno mi nije bitno. I da vozi Yugo i ovo radi opet bi rekao da je glup i zapitao bih se ko mu dade dozvolu. Nemam problema sa tim da zavidim nekome ko je u boljoj materijalnoj situaciji od mene. Svakom svoje.
Da li ti je bar slucajno palo napamet da vozac/ica nema ni afiniteta, ni interesa, a ni talenta za voznju, kao sto ga mnogi nemaju, ali da je zato dovoljno sposobna i pametna i talentovan/a u drugim stvarima na kojima zaradi dovoljno da kupi auto od 70k KM i sta bi takva osoba mogla misliti o tebi i o tvojim sposobnostima?
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#1714 Re: Škoda all about

Post by _mufljuz_ »

goran16v wrote:
citroen xm wrote:Višak novca ili njegov nedostatak apsolutno ne pokazuju koeficijent inteligencije. Vozač ovoga X3 je definitivno veoma glup taman da ima milione.

Što se tiče foruma i mudraca, forum valjda i služi da se diskutuje. Ja nisam rekao da se nova Fabija neće prodavati, ali je činjenica da za ove trenutne cijene nudi malo. To da li će se kupovati vidjećemo, vjerovatno kao što na početku rekoh hoće. To kako se C4 prodavao za 35000 nije bitno. Taman da se i za ovih 25000 loše prodaje i slijepcu je valjda jasno da je miljama daleko ispred Fabije, a pogotovo za istu cijenu. I ne samo c4 već svaki kompakt.
Ma ja on glup pa ima milione - a ti pametan u autu od milju ipo! Klasicna be-ha folozofija! :lol:
To kako se C4 (nije) prodavao za 35k KM je jako bitno jer je to primjer kao iz citanke kad je nesto zacjenjeno vise nego sto vrijedi, odnosno vise nego je neko spreman to platiti, a on moze biti i svjetlosnim godinama ispred Fabie kad trzisno vrijede isto.
onda je vjerovatno tesla bio glup jer je umro u najvecoj bijedi - to je tipican Behadinaridski rezon - samo ako imas para pametan si - nije bitno kako si dos'o do njih....
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#1715 Re: Škoda all about

Post by citroen xm »

Što se tiče tržišta ono je odavno poremećeno, ali ako pare staviš po strani i ovaj glupan u X3 će reći da je C4 za isti novac daleko bolji od Fabije. E da je Fabija daleko jeftinija nego što jeste pa da čovjek skonta da će je kupiti onaj ko nema love za nešto skuplje. Ovako....
goran16v wrote:
Da li ti je bar slucajno palo napamet da vozac/ica nema ni afiniteta, ni interesa, a ni talenta za voznju, kao sto ga mnogi nemaju, ali da je zato dovoljno sposobna i pametna i talentovan/a u drugim stvarima na kojima zaradi dovoljno da kupi auto od 70k KM i sta bi takva osoba mogla misliti o tebi i o tvojim sposobnostima?
Ovo nisu afiniteti, ovo je čista logika. A ako već nema afiniteta pa ne može da skonta osnovne stvari kao što su pravac auta u određenom položaju volana, onda ne treba ni da vozi jer će ubiti nekoga. Usput ti ne možeš da znaš da li je neko ko vozi auto od 100 000 KM zaradio isto to auto.
_mufljuz_ wrote:
onda je vjerovatno tesla bio glup jer je umro u najvecoj bijedi - to je tipican Behadinaridski rezon - samo ako imas para pametan si - nije bitno kako si dos'o do njih....
:thumbup: :thumbup:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1716 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

citroen xm wrote:Pročitaj moj post iznad u vezi miliona.

Što se tiče tržišta ono je odavno poremećeno, ali ako pare staviš po strani i ovaj glupan u X3 će reći da je C4 za isti novac daleko bolji od Fabije. E da je Fabija daleko jeftinija nego što jeste pa da čovjek skonta da će je kupiti onaj ko nema love za nešto skuplje.
Nema poremecenog trzista, trziste cine kupci, ali ima onih koji nisu dio tog trzista i koji ne prihvataju realnost, a ovaj "glupan" za iste oare nije kupio za 50% veceg Suburbana ili kakvu slicnu americku kamioncinu nego upravo X3...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1717 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

I dalje dva kokuza tvrde za lika u X3 da je glupan i degenerik, a onda se pitamo zasto nam je drzava u qurcu...?! :lol: :run:
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#1718 Re: Škoda all about

Post by citroen xm »

I šta hoćeš da kažeš. da je pametan zato što je kupio X3, a ne Subaru? Ne, njegova ili njena inteligencija je jasna nakon prvog gledanja klipa. Na kraju ti uopšte ne znaš da li je ovaj glupan sam kupio X3 ili mu je neko drugi kupio.

Da ja sam kokuz po tvojoj priči i smatram da sam daleko pametniji od ovoga u X3. A ti i dalje pametuj i vrjednuj ljude na osnovu količine novca kojim raspolažu. :run:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1719 Re: Škoda all about

Post by direstraits0078 »

Vrije tacno onoliko koliko je kupac spreman platiti. E sad vec definisati kupca kojem je vauvau jedini i najjaci, a skoda mu dodje kao diskontni vauvau proizvod (podizac ega), to je nesto drugo. Iz toga bi se dalo iscitati i zasto citroen u BiH vrijedi toliko koliko vrijedi. Ili jedna Kia, ili Mazda npr.

Hocu reci, kupice je neko kome je ona najbolji omjer ulozeno-dobijeno, ili neko kome ce se svidjeti u zelenoj skakavac boji, ili neko kome se svidja ime Fabija ili kako vec. Neko drugi ce iz istih ili drugacijih razloga kupiti Mazdu, Renault Citroen ili Hyundai. Za manje ili vise love, nebitno.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#1720 Re: Škoda all about

Post by _mufljuz_ »

goran16v wrote:I dalje dva kokuza tvrde za lika u X3 da je glupan i degenerik, a onda se pitamo zasto nam je drzava u qurcu...?! :lol: :run:
jebi ga ako je kokuz neko ko ima 2 auta onda ok :lol:

valjda je pametan onaj koji dadne 1700 maruna za pumpu goriva.... vjerovatno bi se i tesla slozio sa tom investicijom :razz: :mrgreen: :lol:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1721 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

citroen xm wrote:I šta hoćeš da kažeš. da je pametan zato što je kupio X3, a ne Subaru? Ne, njegova ili njena inteligencija je jasna nakon prvog gledanja klipa. Na kraju ti uopšte ne znaš da li je ovaj glupan sam kupio X3 ili mu je neko drugi kupio.

Da ja sam kokuz po tvojoj priči i smatram da sam daleko pametniji od ovoga u X3. A ti i dalje pametuj i vrjednuj ljude na osnovu količine novca kojim raspolažu. :run:
Ja necu nista da kazem nego samo konstatujem nasu tradicionalnu filozofiju koja nas je generalno dovela tamo gdje jesmo, da smo u svemu najpametniji i da su po zakonu vjerovatnoce vece sanse da je covjek s parama i patetniji i sposobniji od covjeka bez para, a ti se dalje uklapaj po zelji...
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#1722 Re: Škoda all about

Post by _mufljuz_ »

goran16v wrote:
citroen xm wrote:I šta hoćeš da kažeš. da je pametan zato što je kupio X3, a ne Subaru? Ne, njegova ili njena inteligencija je jasna nakon prvog gledanja klipa. Na kraju ti uopšte ne znaš da li je ovaj glupan sam kupio X3 ili mu je neko drugi kupio.

Da ja sam kokuz po tvojoj priči i smatram da sam daleko pametniji od ovoga u X3. A ti i dalje pametuj i vrjednuj ljude na osnovu količine novca kojim raspolažu. :run:
Ja necu nista da kazem nego samo konstatujem nasu tradicionalnu filozofiju koja nas je generalno dovela tamo gdje jesmo, da smo u svemu najpametniji i da su po zakonu vjerovatnoce vece sanse da je covjek s parama i patetniji i sposobniji od covjeka bez para, a ti se dalje uklapaj po zelji...
covjek nedavno kupi Audi A6 Avant 3.0 TDI sa svom mogucom i nemogucom opremom i plati ga 24 000 maruna 2011 godiste - i sad treba da je pametniji neko ko da za plasto-sklopociju u osnovnoj izvedbi i da cca 30 000 samo zato jer je bas bas nova :mrgreen:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1723 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

U toj prici je puno bitnije ko je sposoban da zaradi i odvoji za auto 30k KM, a ne koji je auto kupio, ali to je za prosjecnog BH filozofa vec na granici kvantne fizike...
lavic
Posts: 3048
Joined: 14/04/2011 15:03

#1724 Re: Škoda all about

Post by lavic »

_mufljuz_ wrote:
goran16v wrote:
citroen xm wrote:I šta hoćeš da kažeš. da je pametan zato što je kupio X3, a ne Subaru? Ne, njegova ili njena inteligencija je jasna nakon prvog gledanja klipa. Na kraju ti uopšte ne znaš da li je ovaj glupan sam kupio X3 ili mu je neko drugi kupio.

Da ja sam kokuz po tvojoj priči i smatram da sam daleko pametniji od ovoga u X3. A ti i dalje pametuj i vrjednuj ljude na osnovu količine novca kojim raspolažu. :run:
Ja necu nista da kazem nego samo konstatujem nasu tradicionalnu filozofiju koja nas je generalno dovela tamo gdje jesmo, da smo u svemu najpametniji i da su po zakonu vjerovatnoce vece sanse da je covjek s parama i patetniji i sposobniji od covjeka bez para, a ti se dalje uklapaj po zelji...
covjek nedavno kupi Audi A6 Avant 3.0 TDI sa svom mogucom i nemogucom opremom i plati ga 24 000 maruna 2011 godiste - i sad treba da je pametniji neko ko da za plasto-sklopociju u osnovnoj izvedbi i da cca 30 000 samo zato jer je bas bas nova :mrgreen:
Gdje ima ovaj Audi za ove pare, da i ja ga kupim.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1725 Re: Škoda all about

Post by condy »

Vani ljudi naplaćuju znanje odnosno " pamet " a ovdje se stiču bogastvo lopovlukom. Država je gnjezdo lopovluka. Zarađuju na radnicima, sirotinji i bijedi. Kod nas ko ima love nije pametan već kriminalac i lopovina od glave do pete. Čast izuzecima Pamet ovdje ne dolazi do izražaja već neke druge sposobnosti :)
Post Reply