Skijanje

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#451 Re: Skijanje

Post by beobasket »

Ilka je pala jer je smotana. Nije pala dramaticno vec ko foka na snjegu. Radovanje opravdano. Drugo bi bilo kada bi imali situaciju gdje takmicarka se tesko ozljedi padom i slicno. Nije ona nikakva nova "Tina Maze" niti ce blizu biti Tininih uspjeha.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#452 Re: Skijanje

Post by dobar osjecaj »

Koga briga da li je nova Tina. Skakanje od radosti u trenutku kad vidis da tvoja konkurencija pada nije sportski. Ove ostale kategorizacije nisu vokabular koji je meni zanimljiv ni u kojem kontekstu.
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#453 Re: Skijanje

Post by El_comadante »

dobar osjecaj wrote:
uglavnomja wrote:nope, spust (mada moze i super g) i slalom (s tim da bi trebale biti dvije voznje slaloma, ali to je odavno :zzzz: )

ovaj danasnji slalom bio mlak ....
El_comadante wrote:eh da je i Lara ostala vjerovatno bi to bilo 3 medalje za Švicarsku... baš mi je žao za Laru
zao mi je svakoga ko se skrsi, ali 3 svicarke :roll:

zao mi ilke, cak i goggie ...
I meni je bio dosadan.
A osim toga, uvijek mi je neumjesno kad se takmicarke raduju nakon sto neka od takmicarki koje su im najjaca konkurencija padnu. Ova danasnja pobjednica mi nikad nece moci biti favorit nakon sto sam vidjela koliko je skocila od radosti kad je Ilka pala. Meni je to tako nesportski bez obzira koliko joj je drago sto pobjedjuje.
to jest da je Wendy ispala danas vrlo nefer i nesportsko ponašanje.....
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#454 Re: Skijanje

Post by beobasket »

dobar osjecaj wrote:Koga briga da li je nova Tina. Skakanje od radosti u trenutku kad vidis da tvoja konkurencija pada nije sportski. Ove ostale kategorizacije nisu vokabular koji je meni zanimljiv ni u kojem kontekstu.
Jel Ilki kriva ona sto nije u stanju bila koncati trku? Nije.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#455 Re: Skijanje

Post by uglavnomja »

dobar osjecaj wrote:
uglavnomja wrote: ovaj danasnji slalom bio mlak ....

.
I meni je bio dosadan.



A osim toga, uvijek mi je neumjesno kad se takmicarke raduju nakon sto neka od takmicarki koje su im najjaca konkurencija padnu. Ova danasnja pobjednica mi nikad nece moci biti favorit nakon sto sam vidjela koliko je skocila od radosti kad je Ilka pala. Meni je to tako nesportski bez obzira koliko joj je drago sto pobjedjuje.

ne samo slalom, nego je i spust bio katastrofa, skracen, los, spor (figurativno :D ), u svakom slucaju ni blizu spustova u kupu.


a sto se tice onog radovanja :-? :| :run:
krajnje neprimjereno ...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#456 Re: Skijanje

Post by uglavnomja »

more bit bidne, a more bit i ne bidne ... :|

prije da nece biti :cry:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#457 Re: Skijanje

Post by uglavnomja »

:twisted:

heblo ih odlaganje 2 i po sata po 15 minuta
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#458 Re: Skijanje

Post by uglavnomja »

izmjene



zeMski spust u 11.15

muski u 13.30


nadat' se da nece nesto biti danas
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#459 Re: Skijanje

Post by uglavnomja »

ilka :thumbup: :thumbup: :thumbup:
venier
wonn
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#460 Re: Skijanje

Post by Nadzorna_ploca »

Odlične obje trke.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#461 Re: Skijanje

Post by uglavnomja »

Nadzorna_ploca wrote:Odlične obje trke.

uh, ova muska dere :thumbup:

zao mi jansruda :-? malo navijacki
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#462 Re: Skijanje

Post by Jack Be Nimble »

Mislim da nikada nisam vidio da neko sa 30. pozicije uzme zlato :zoka:
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#463 Re: Skijanje

Post by El_comadante »

gledam neke rezultate u veleslalomu. jesu li ovo kvalifikacije? ona naša je pla šta to znaći? da neče nastupiti uglavnoj trci
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#464 Re: Skijanje

Post by uglavnomja »

El_comadante wrote:gledam neke rezultate u veleslalomu. jesu li ovo kvalifikacije? ona naša je pla šta to znaći? da neče nastupiti uglavnoj trci

vozi danas, evo je spisku, 77. :-)

jao zemalja i egzotike :D


http://live.fis-ski.com/liveal5204-stmoritz.htm
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#465 Re: Skijanje

Post by El_comadante »

uglavnomja wrote:
El_comadante wrote:gledam neke rezultate u veleslalomu. jesu li ovo kvalifikacije? ona naša je pla šta to znaći? da neče nastupiti uglavnoj trci

vozi danas, evo je spisku, 77. :-)

jao zemalja i egzotike :D


http://live.fis-ski.com/liveal5204-stmoritz.htm
da žana novaković. ja pitam za ovu drugu muzaeferije. bile su dvije prijavljene jedna je pala a druga je bila 27 čini mi se. danas naših 3 u kvalifikacijama
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#466 Re: Skijanje

Post by perfect_guy »

El_comadante wrote:
da žana novaković. ja pitam za ovu drugu muzaeferije. bile su dvije prijavljene jedna je pala a druga je bila 27 čini mi se. danas naših 3 u kvalifikacijama
jeste, muzaferija pala u kvalifikacijama. četvorka danas nastupa, lokmić, šljivić, emrić i laikert
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#467 Re: Skijanje

Post by uglavnomja »

perfect_guy wrote:
El_comadante wrote:
da žana novaković. ja pitam za ovu drugu muzaeferije. bile su dvije prijavljene jedna je pala a druga je bila 27 čini mi se. danas naših 3 u kvalifikacijama
jeste, muzaferija pala u kvalifikacijama. četvorka danas nastupa, lokmić, šljivić, emrić i laikert
mislis ova 4 u kvalifikacijama?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#468 Re: Skijanje

Post by perfect_guy »

da
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#469 Re: Skijanje

Post by El_comadante »

uglavnomja wrote:
perfect_guy wrote:
El_comadante wrote:
da žana novaković. ja pitam za ovu drugu muzaeferije. bile su dvije prijavljene jedna je pala a druga je bila 27 čini mi se. danas naših 3 u kvalifikacijama
jeste, muzaferija pala u kvalifikacijama. četvorka danas nastupa, lokmić, šljivić, emrić i laikert
mislis ova 4 u kvalifikacijama?
da. sporazumjeli smo se....
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#470 Re: Skijanje

Post by uglavnomja »

gdje vi gledate kvalifikacije?

zvanicna stranica je sramotna, najblaze receno :cry:

https://www.stmoritz2017.ch/en/results- ... w/results/

jedino sto ima je ovo, dvojica nasih, marko 19. i eman 32.
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#471 Re: Skijanje

Post by El_comadante »

uglavnomja wrote:gdje vi gledate kvalifikacije?

zvanicna stranica je sramotna, najblaze receno :cry:

https://www.stmoritz2017.ch/en/results- ... w/results/

jedino sto ima je ovo, dvojica nasih, marko 19. i eman 32.
marko je vjreovatno prošao dalje da li je eman? neznam koliko prolazi dalje pa pitam
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#472 Re: Skijanje

Post by uglavnomja »

nidje veze, nigdje pravila, samo ovo

crnogorci :)

"Mlada Baranka (1998) je danas, u kvalifikacijama za trku veleslaloma, zauzela 50. mjesto, a po propozicijama neće se naći i u finalu, iako je ostvarila bolji plasman od Bulatović. Naime, na osnovu pravila Svjetske skijaške federacije, 25 takmičara iz država koje nemaju predstavnika u finalnoj trci, imaju pravo na po jednog predstavnika u finalu, ali onog koji ima bolji FIS rejting. Trku je završila 61. takmičarka."

i ovo


Navodi se da će crnogorski predstavnici takmičiti u slalomu i veleslalomu. Kosiću će to biti šesto, Bulatović će treći put nastupiti, dok će Milošević debitovati na šampionatima svijeta. Sa skijašima u Sent Moricu biće i direktor reprezentacije Rajko Kosić.

“Nadamo se da će neko od njih troje u finalu voziti drugu vožnju. To bio za nas bio dobar rezultat”, kazao je Rajko Kosić agenciji MINA. Plasman u finale slaloma i veleslaloma skijaša izboriće 25 najboljih iz kvalifikacija.

Bolje plasirani crnogorski takmičar naći će se u finalu, iako ne prođe kvalifikacije, na osnovu pravila Svjetske skijaške federacije koje 25 takmičara iz država koje nemaju predstavnika u finalnoj trci omogućava plasman na osnovu FIS rejtinga iako ga nijesu izborili u kvalifikacijama.







ko se snadje neka javi :-)


mislim marko je usao jer je 19., a ne znam za emana
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#473 Re: Skijanje

Post by El_comadante »

iskreno za emana nisam čuo dok ga nije spomenuo ovaj na eurosportu naravno u pozitivnom kontekstu kao mlad i tako pa bi mi bilo drago ako bi prošao u glavno takmičenje
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#474 Re: Skijanje

Post by beobasket »

Jucer gledam sve i jednu skijasicu u vele slalomskoj utrci. One zadnje a pogotovo ona iz Indije i Haitija. Moja mati se skija 6x bolje. Isto danas sa muskima. Nakav iz Luksemburga, Indije, Madagaskara sve go anti-skijas.

Imao sam priliku gdledati kavilifkacije, bio nakav iz Haitija, jos kraca staza bila, koja patnja. Onaj iz Bosne sto nije prosao kvalifikacije isto kolac a ovaj drugi isto nista nije bolji osim sto je prosao u finalnu rundu koju smo malocas gledali.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#475 Re: Skijanje

Post by beobasket »

Policija zatvorila skijaliste zbog nesrece akrobatskog vojnog aviona i drona televizije. Cekaju uvidja na terenu tako da utrka je odgodjena od strane vlasti do daljnjeg.
Post Reply