Ski skokovi

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25648
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#201 Re: Ski skokovi

Post by BHF_Manijak »

Isto krenuh napisati. Jarane najcudniji sport, barem od ovih sto ja pratim, a pratim ih dosta... Ne mogu da vjerujem, sta ti se ba za 6-7 mjeseci moze promjeniti, pa da tako grohnes?! :-) :roll:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#202 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

3 prevca skacu :lol:

cene prevc srednji buraz, 96. godiste
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#203 Re: Ski skokovi

Post by spree »

skace li ove godine ahonen da pocnem ponovo pratiti?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#204 Re: Ski skokovi

Post by perfect_guy »

bude u kvalifikacijama, eventualno dobaci do prve serije i to je to

i sva tri Prevca uzimaju bodove
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#205 Re: Ski skokovi

Post by spree »

nista onda cekam novogodisnju turneju. nek se rokne alkoholom i poludi ko u stara dobra vremena :izet:
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#206 Re: Ski skokovi

Post by El_comadante »

pratim ja ali kao što neko reče svake sezone neko novi na čelu karavane pa tako i ove mladji brat Prevc prvi a prati ga Tande, dakle nigdje nema Petra i Frojnda za sada
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#207 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

ovo peter ni u drugi krug nije prosao :?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#208 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

domen demEnira :thumbup: :shock: :o

zao mi tandea :roll: zasluzio je da bude drugi :D
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#209 Re: Ski skokovi

Post by shalla »

Najnejasniji sport na dunjaluku. Dvije sezone dominiraš, ubijaš, par mjeseci poslije toga te nema u pički materinoj. Ili, odradiš 1-2 dobre sezone, onda se 10 godina jebeš sa 30+ mjestima, ako uđeš u drugu seriju puna šaka brade i onda nakon toliko prosječnih godina opet sezonu-dvije se haman boriš za sami vrh (ne jednom viđeno)...
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#210 Re: Ski skokovi

Post by spree »

Ovo sranje od oduzimanja i dodavanja bodova zbog vjetra je ubilo svaku car ovog sporta. Jbt jos treba izracunati koliko je ko aerodinamican, pa i tu bodove oduzimati i dodavati [emoji20]. Mozda je vise fer, ali je definitivno manje zanimljivo.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#211 Re: Ski skokovi

Post by Dr Baltazar »

spree wrote:Ovo sranje od oduzimanja i dodavanja bodova zbog vjetra je ubilo svaku car ovog sporta. Jbt jos treba izracunati koliko je ko aerodinamican, pa i tu bodove oduzimati i dodavati [emoji20]. Mozda je vise fer, ali je definitivno manje zanimljivo.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Bude u početku neobično, ali se navikneš vremenom :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25648
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#212 Re: Ski skokovi

Post by BHF_Manijak »

shalla wrote:Najnejasniji sport na dunjaluku. Dvije sezone dominiraš, ubijaš, par mjeseci poslije toga te nema u pički materinoj. Ili, odradiš 1-2 dobre sezone, onda se 10 godina jebeš sa 30+ mjestima, ako uđeš u drugu seriju puna šaka brade i onda nakon toliko prosječnih godina opet sezonu-dvije se haman boriš za sami vrh (ne jednom viđeno)...
Nikad niko da objasni taj fenomen. Ali tacno evo 6-7 mjeseci razlike izmedju kralja visina (stariji Prevc) i luzera. Jarane, kako ba... :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#213 Re: Ski skokovi

Post by Romanista 101% »

Ahonen je po meni bio najstandardniji skakac u istoriji ovog sporta. Drzao se u vrhu 15 godina.

Sjecam se Malysza kad je bio na pocetku prosjecan skakac. Zavrsavao oko 15-20 mjesta. I onda najednom BOOM! Kako to, zasto...to samo znaju ovi sto taj sport bolje poznaju.

A gdje je Gregor Schlierenzauer? Na pocetku osvojio sve, i onda nema motivacije. Mozda je i bolje polako poceti, i onda postepeno napredovati, a ne kao Prevc i Schliren i sad ih nema nigdje.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#214 Re: RE: Re: Ski skokovi

Post by spree »

Dr Baltazar wrote:
spree wrote:Ovo sranje od oduzimanja i dodavanja bodova zbog vjetra je ubilo svaku car ovog sporta. Jbt jos treba izracunati koliko je ko aerodinamican, pa i tu bodove oduzimati i dodavati [emoji20]. Mozda je vise fer, ali je definitivno manje zanimljivo.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Bude u početku neobično, ali se navikneš vremenom :D
Ma znam, ali eto nema one cari. Doduse otkako je "otisao" janne svakako mi se vise ne gleda.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#215 Re: Ski skokovi

Post by El_comadante »

Romanista 101% wrote:Ahonen je po meni bio najstandardniji skakac u istoriji ovog sporta. Drzao se u vrhu 15 godina.

Sjecam se Malysza kad je bio na pocetku prosjecan skakac. Zavrsavao oko 15-20 mjesta. I onda najednom BOOM! Kako to, zasto...to samo znaju ovi sto taj sport bolje poznaju.

A gdje je Gregor Schlierenzauer? Na pocetku osvojio sve, i onda nema motivacije. Mozda je i bolje polako poceti, i onda postepeno napredovati, a ne kao Prevc i Schliren i sad ih nema nigdje.
tačno. Šliri ima najviše pobjeda od svih koji se takmiče ako ne i sve ukupno sada ga nema nigdje da li je do motivacije šta li je neznam, pa onda Simon Aman osvoji medalje na OI a nigdje ga nema u takmičenju u sezoni, pa onda 2-3 sezone u vrhu osvojio titulu pa ga sada opet nema nigdje.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#216 Re: Ski skokovi

Post by shalla »

El_comadante wrote:
Romanista 101% wrote:Ahonen je po meni bio najstandardniji skakac u istoriji ovog sporta. Drzao se u vrhu 15 godina.

Sjecam se Malysza kad je bio na pocetku prosjecan skakac. Zavrsavao oko 15-20 mjesta. I onda najednom BOOM! Kako to, zasto...to samo znaju ovi sto taj sport bolje poznaju.

A gdje je Gregor Schlierenzauer? Na pocetku osvojio sve, i onda nema motivacije. Mozda je i bolje polako poceti, i onda postepeno napredovati, a ne kao Prevc i Schliren i sad ih nema nigdje.
tačno. Šliri ima najviše pobjeda od svih koji se takmiče ako ne i sve ukupno sada ga nema nigdje da li je do motivacije šta li je neznam, pa onda Simon Aman osvoji medalje na OI a nigdje ga nema u takmičenju u sezoni, pa onda 2-3 sezone u vrhu osvojio titulu pa ga sada opet nema nigdje.
Dakle, kao što rekoh, najnejasniji sport na dunjaluku :mrgreen:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25648
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#217 Re: Ski skokovi

Post by BHF_Manijak »

Schlierenzauer je u veoma kratkom vremenskom roku, za 3-4 sezone stigao do najveceg broja pobjeda u historiji ovog sporta i onda ide pad nenormalan. Povreda ga je sjebala, ali ne toliko da nestane sa lica zemlje.
I to je jos kao jako mlad stigao do ovih gore brojki, sa 20-21 godinom je vec bio vrh vrhova.
User avatar
Capajebo
Posts: 20694
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#218 Re: Ski skokovi

Post by Capajebo »

El_comadante wrote:
Romanista 101% wrote:Ahonen je po meni bio najstandardniji skakac u istoriji ovog sporta. Drzao se u vrhu 15 godina.

Sjecam se Malysza kad je bio na pocetku prosjecan skakac. Zavrsavao oko 15-20 mjesta. I onda najednom BOOM! Kako to, zasto...to samo znaju ovi sto taj sport bolje poznaju.

A gdje je Gregor Schlierenzauer? Na pocetku osvojio sve, i onda nema motivacije. Mozda je i bolje polako poceti, i onda postepeno napredovati, a ne kao Prevc i Schliren i sad ih nema nigdje.
tačno. Šliri ima najviše pobjeda od svih koji se takmiče ako ne i sve ukupno sada ga nema nigdje da li je do motivacije šta li je neznam, pa onda Simon Aman osvoji medalje na OI a nigdje ga nema u takmičenju u sezoni, pa onda 2-3 sezone u vrhu osvojio titulu pa ga sada opet nema nigdje.
Simon Aman je najveci upitnik. Lik od nekada najljepseg stila dodje do toga da sad ne smije ni doskociti sa telemarkom i dobija katastrofalne ocijene redovno :lol:
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#219 Re: Ski skokovi

Post by mali_balon »

Gdje ima prenos novogodisnje turneje
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#220 Re: Ski skokovi

Post by perfect_guy »

eurosport
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#221 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

:-) :lol:

ne znam postoji li kladionica za skokove, ali ne vjerujem da bi iko zaradio i markicu :D


a prevcovi kao da mijenjaju dresove :izet:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#222 Re: Ski skokovi

Post by perfect_guy »

lutrija daje duele u ponudi, to je jedino što sam vidio :D i uspio sam skinuti dva para danas :D
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#223 Re: Ski skokovi

Post by agnostic_front »

Nisam baš dugo ove skokove pratio. Jesu li uvijek bili ovi kao dueli? :?
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#224 Re: Ski skokovi

Post by __Phoenix__ »

perfect_guy wrote:eurosport
U reprizi mislim...
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#225 Re: Ski skokovi

Post by perfect_guy »

agnostic_front wrote:Nisam baš dugo ove skokove pratio. Jesu li uvijek bili ovi kao dueli? :?
samo na novogodišnjoj turneji. Na ostalim takmičenjima ide standardno, najbolji idu dalje
Post Reply