Sjeverna Koreja vs. USA

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#551 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 »

Naravno da ima. Da se ne lazemo
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#552 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

NajdraziVodjaa wrote:Sta vas to cudi, dijasporci instinktivno podrzavaju sve moguce vojne akcije, ratove, bombardovanja amerike i saveznika sirom svijeta, opravdavaju ih cak i namjerno lazu kako bi opravdali, najveci huskaci sukoba i u nasoj drzavi.
A koja je to nasa drzava?
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#553 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by NajdraziVodjaa »

Engleska...
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#554 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

insomnia78 wrote:Naravno da ima. Da se ne lazemo
Ozbiljno, kakve veze ima rat kod nas sa ovim u S.K. ?
(Ali da se ne lazemo )
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#555 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

NajdraziVodjaa wrote:Engleska...
De reci da cujemo - koja je to nasa drzava? To jest, koja je tvoja drzava?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#556 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 »

Sa ratom nema nikakve. Ali sa odnosom prema AmeriKi i citavoj toj "borba protiv zlocinacke NATO alijanse" itekako ima
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#557 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

NajdraziVodjaa wrote:Sta vas to cudi, dijasporci instinktivno podrzavaju sve moguce vojne akcije, ratove, bombardovanja amerike i saveznika sirom svijeta, opravdavaju ih cak i namjerno lazu kako bi opravdali, najveci huskaci sukoba i u nasoj drzavi.
Popusti i ti sa tim predrasudama ja sam dijasporac pa sam protiv američkih agresija
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#558 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

insomnia78 wrote:Sa ratom nema nikakve. Ali sa odnosom prema AmeriKi i citavoj toj "borba protiv zlocinacke NATO alijanse" itekako ima
Ta priča bi pila vodu da se Amerika umiješala '92 i poklopila Srbe i svo sranje spriječila. Ne razumijem zašto navodiš argumentaciju iz ugla Srbije a kao eto mi se nesmijmo buniti jer nas je spasila Amerika. Da su nam bar embargo ukinuli.

Na kraju krajeva ako su i bili u pravu u odnosu prema Srbiji ne mora da znaci da su u pravu i prema S.K.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#559 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by NajdraziVodjaa »

jeza u ledja wrote:
NajdraziVodjaa wrote:Engleska...
De reci da cujemo - koja je to nasa drzava? To jest, koja je tvoja drzava?
Postavljas glupa pitanja, pisem na forumu grada tj. drzave u kojoj zivim prema tome sto bi ja morao pisati i objasnjavati koja mi je drzava valjda je ocito. To sto ja kazem da je nakaradno uredjena banana drzava pa meni neki pacijent nalijepi etiketu je njegov problem.


ja71
cuj zasto navodi, pa da posjetis podforum priroda i ekologija kladim se da bi naletio na ovog insomniu kako postavlja slike cetnika u prirodi. A naravno da ne mislim na sve iz dijaspore ali uglavnom ti si jedan od 20 otprilike po stavovima, uostalom ne prosudjem na osnovu internet komentara ja to vise iz stvarnog zivota iskustva, realno ovi ljeti kad dodju su uglavnom napaljeni na sukobe.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#560 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

NajdraziVodjaa wrote:
jeza u ledja wrote:
NajdraziVodjaa wrote:Engleska...
De reci da cujemo - koja je to nasa drzava? To jest, koja je tvoja drzava?
Postavljas glupa pitanja, pisem na forumu grada tj. drzave u kojoj zivim prema tome sto bi ja morao pisati i objasnjavati koja mi je drzava valjda je ocito. To sto ja kazem da je nakaradno uredjena banana drzava pa meni neki pacijent nalijepi etiketu je njegov problem.
Ok, izvini. :thumbup:
Zvucis ko anamo oni nekad.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#561 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Bodkin »

insomnia78 wrote:Sa ratom nema nikakve. Ali sa odnosom prema AmeriKi i citavoj toj "borba protiv zlocinacke NATO alijanse" itekako ima
Jer sve nato agresije su ciste kao suza :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#562 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 »

Bodkin wrote:
insomnia78 wrote:Sa ratom nema nikakve. Ali sa odnosom prema AmeriKi i citavoj toj "borba protiv zlocinacke NATO alijanse" itekako ima
Jer sve nato agresije su ciste kao suza :D
Sto se mene tice i cisce. "Agresijom" na Srb su dobili toliko kredita da sve dok ne napadnu BiH jal Fr od mene imaju aplauz
sumirprimus
Posts: 81670
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#563 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by sumirprimus »

ma nema amerika sanse...
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#564 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

insomnia78 wrote: Sto se mene tice i cisce. "Agresijom" na Srb su dobili toliko kredita da sve dok ne napadnu BiH jal Fr od mene imaju aplauz
Izgubili su kredit kada su rekli da Sadam ima hemijsko naoruzanje pa ga (zajedno sa Britanijom) napali bez odobrenja UN-a.
Znamo gdje je danas Irak
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#565 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 »

Zaboli me kita za Siriju i za Irak. Onako iskreno. Ko sto je njih bolila za mnom. Dok smo mi krvarili oni su svrsavali na Milosevica
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#566 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

insomnia78 wrote:Zaboli me kita za Siriju i za Irak. Onako iskreno. Ko sto je njih bolila za mnom. Dok smo mi krvarili oni su svrsavali na Milosevica
interesantno je onda zasto se toliko zalazete za Ameriku ...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#567 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 »

NajdraziVodjaa wrote:
jeza u ledja wrote:
NajdraziVodjaa wrote:Engleska...
De reci da cujemo - koja je to nasa drzava? To jest, koja je tvoja drzava?
Postavljas glupa pitanja, pisem na forumu grada tj. drzave u kojoj zivim prema tome sto bi ja morao pisati i objasnjavati koja mi je drzava valjda je ocito. To sto ja kazem da je nakaradno uredjena banana drzava pa meni neki pacijent nalijepi etiketu je njegov problem.


ja71
cuj zasto navodi, pa da posjetis podforum priroda i ekologija kladim se da bi naletio na ovog insomniu kako postavlja slike cetnika u prirodi. A naravno da ne mislim na sve iz dijaspore ali uglavnom ti si jedan od 20 otprilike po stavovima, uostalom ne prosudjem na osnovu internet komentara ja to vise iz stvarnog zivota iskustva, realno ovi ljeti kad dodju su uglavnom napaljeni na sukobe.
Sve nesta tuc, muc, te forum, te grad...
Ne mozes prevaliti ni preko usta i lijepo reci koja je tvoja drzava.
Pa zar je stvarno toliko mrzis?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#568 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 »

ja71 wrote:
insomnia78 wrote:Zaboli me kita za Siriju i za Irak. Onako iskreno. Ko sto je njih bolila za mnom. Dok smo mi krvarili oni su svrsavali na Milosevica
interesantno je onda zasto se toliko zalazete za Ameriku ...
Amerika je nada za covjecanstvo. EU je teska kita, Rusi su divljaci, Kineze boli qrac, Afrika je alasalamet, Arapi veze nemaju jesu li dosli ili su posli...itd.
Mora neko biti spreman da svu tu bulumentu nenormalnih likova ponekad opali nogom u glavu. Neki se red mora znati.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#569 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

Fudo387 wrote:Neki se red mora znati.
... e nek su ga uveli u Iraku.

Inace lazu da su tu zbog nafte
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#570 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 »

ja71 wrote:
Fudo387 wrote:Neki se red mora znati.
... e nek su ga uveli u Iraku.

Nego je li ozbiljno mislis da oni uvode red (ma sta to znacilo) ili slijede svoje interese ?
I jedno i drugo.
Irak je greska, to i oni priznaju.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#571 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Dozer »

Zapravo, ne radi se ovdje samo o S. Koreji, ili Libiji, Iraku, Siriji...
I nije ovo samo "USA vs. S. Koreja", nego se radi o puno vecim ulozima koji se ticu uticaja Amerike na taj dio svijeta.

Ova mapa najbolje ilustruje uticaj Amerike u svijetu, kao i razloge njihovog prisustva svugdje.

Image
Last edited by Dozer on 24/04/2017 13:05, edited 1 time in total.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#572 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#573 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 »

ja71 wrote:.
Jbg, napises pa editujes.
Zasto se nisi umijesali odmah i zaustavili rat u Bosni?
Prvo, saveznici u Evropi su zauzeli stav da je to njihov problem i da ga oni mogu rijesiti. Drugo, za tu vrstu intervencija predsjednik mora osigurati podrsku javnosti, a ruku na srce, toga na pocetku rata kod nas nije bilo.
Tako da, nisu to jednostavne stvari.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#574 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Dozer »

Fudo387 wrote:
ja71 wrote:
Fudo387 wrote:Neki se red mora znati.
... e nek su ga uveli u Iraku.

Nego je li ozbiljno mislis da oni uvode red (ma sta to znacilo) ili slijede svoje interese ?
I jedno i drugo.
Irak je greska, to i oni priznaju.
Bem' ti red koji su oni igdje uveli...

Kapitalizam je na svom izmaku jer se pokazao kao totalno nefunkcionalan model uredjenja, a to je cisto Americki "proizvod". I sad se oni trude da pokriju sto vise svijeta, da stave svoju sapu na sve na sta mogu, a kako bi i dalje mogli vladati resursima i kapitalom, po mogucnosti ukupnim svjetskim.

Pa skontajte samo jednu stvar - vecina najjacih svjetkih kompanija je u americkom, odnosno jevrejskom vlasnistvu. Treba li ista dalje od toga?

Ili, S. Koreja. Hajmo realno - sta Ameriku treba da boli qrac za njih? U sustini, ta Koreja zivi svoj zivot, kakav god da je - njihov je, i sta se Amerika ima petljati u to? Rusima su komsije, pa se ne batrgaju ovoliko koliko Ameri...
Ili Iran. Ljudi imaju svoju drzavu, i zele da imaju nuklearnu tehnologiju. Sto se Ameri u to petljaju? Po cemu to oni mogu i smiju imati tu tehnologiju, a taj nekakav Iran ne smije?
Ili Libija. Ljudi zivjeli savrseno. Stranci im radili sve, a Libijci uzivali u svemu besplatnom, od obrazovanja, preko zdravstva, pa do velikih podsticaja gradjanima za sve i svasta. Ah, da... Zatrazio Gadafi da mu Ameri plate 300 milijardi duga za naftu i htio da uvede zlatni arapski dinar za naftu, i - hop! Gadafi terorista, diktator, ovakav i onakav... I, sta sad imaju Libijci? Nista.
Ili Sirija. Najstarija civilizacija na planeti, zivjeli ljudi kako su sami htjeli, ali eto...Doci ce Ameri da im uvedu demokratiju i kapitalizam. Jah...
Ili Irak. I oni zivjeli kako su htjeli. I, eto Amera da im uvedu demokratiju.

A Izrael? To sto oni taru i tamane Palestince, i otimaju im zemlju vec 50 godina, to nikom nista? Tu ne vaze nikakva ljudska prava, demokratija i sl., nego "Izrael na to ima pravo"?

I zasto se na kraju sve ovo desava tamo dole - pa da bi se sacuvao Izrael, da se slucajno ne desi da se arapske zemlje ujedine i zgaze te Jevreje jednom za sva vremena (danas je ocito da je Hitler imao pravo po pitanju njih, s obzirom da su pokazali svoje pravo lice...)
Last edited by Dozer on 24/04/2017 13:27, edited 1 time in total.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#575 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

Fudo387 wrote:
ja71 wrote:.
Jbg, napises pa editujes.
tacno, jer je offtopic ali me prvobitno zanese
Fudo387 wrote: Zasto se nisi umijesali odmah i zaustavili rat u Bosni?
Prvo, saveznici u Evropi su zauzeli stav da je to njihov problem i da ga oni mogu rijesiti. Drugo, za tu vrstu intervencija predsjednik mora osigurati podrsku javnosti, a ruku na srce, toga na pocetku rata kod nas nije bilo.
Tako da, nisu to jednostavne stvari.
znam ja i to ali je to kontraargument bessanom da su time dobili kredit kod nas.
mozda kod Kosovara, ali nas nisu spasili.
Post Reply