Sjeverna Koreja vs. USA

Post Reply
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#1176 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by AenemA »

U svemu ovom Južna Koreja će da najebe.
Last edited by AenemA on 09/09/2017 00:56, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#1177 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

orinoco wrote:
Sad već pretjeruješ :(
De bogati, sail away. :zzzz:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#1178 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by orinoco »

edit..
Last edited by orinoco on 09/09/2017 13:58, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#1179 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

orinoco wrote:
jeza u ledja wrote:
orinoco wrote:
Sad već pretjeruješ :(
De bogati, sail away. :zzzz:
Drži se ti Trumpa, jebo Prijedor
Jel to imas sta protiv mog preCjednika? :twisted:
Najbolji precjednik kojeg je Amerika imala jos od Andrew Jacksona. :zzzz:

Nisam upratio, sta Prijedor?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1180 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 »

Pa valjda misli da si iz Prijedora.
:lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1181 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Sanjarko »

Daj ba, ubit nekog bez sudzenja je protiv svih nekih morala, zakona itd., bilo religijskih, vjerskih, ljudskih, drzavnih itd.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1182 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Sanjarko »

_BataZiv_0809 wrote:Zenevska konvencija, demokrato.
Ovdje grijesis. Pobunjenici je nisu potpisali pa nisu pravno bili obavezni da je ispostuju. Ali ubit nekog bez sudzenja je nemoralno itd.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1183 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Sanjarko »

Ali takav je ovaj svijet, nazalost.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#1184 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

Fudo387 wrote:Pa valjda misli da si iz Prijedora.
:lol:
ah, to :D

sto, to kao neka uvreda, sta li? :?
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1185 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by japin_mutapi »

Vizionar 1985 wrote:Daj ba, ubit nekog bez sudzenja je protiv svih nekih morala, zakona itd., bilo religijskih, vjerskih, ljudskih, drzavnih itd.
pa jes, al u gadafijevim zatvorima to je bilo sasvim uobičajeno
ono nabijanje na kolac pred samu smrt je osveta i poniženje, jer to je bila praksa u libijskim zatvorima da se pendrekom siliju zatvorenici

gadafi doduše nije uistinu silovan pendrekom, ono je bilo simbolički i dobro je prošao kako je zaslužio
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#1186 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by orinoco »

jeza u ledja wrote:
Fudo387 wrote:Pa valjda misli da si iz Prijedora.
:lol:
ah, to :D

sto, to kao neka uvreda, sta li? :?
Greška, izvinjavam se. A nije uvreda niti je bila takva namjera
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1187 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Dozer »

Ove demokrate fakat imaju nenadjebive argumente, a svode se na to da treba vjerovati medijima koji su, zamisli, iz drzave koja redom zakuhava i napada, sto ditektno sto indirektno, sirom svijeta....

Jezu,ne znam da li si primijetio, ali argumentacija ti je toliko plitka, otprilike na nivou djeteta iz vrtica. Ako bolje pogledas, skontaces da nisipobio ni jedanmoj argument,nego se bakces slikom koju je neko napravio ocito samo kako bi se povukle neke paralele.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#1188 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

Dozer wrote:Ove demokrate fakat imaju nenadjebive argumente, a svode se na to da treba vjerovati medijima koji su, zamisli, iz drzave koja redom zakuhava i napada, sto ditektno sto indirektno, sirom svijeta....

Jezu,ne znam da li si primijetio, ali argumentacija ti je toliko plitka, otprilike na nivou djeteta iz vrtica. Ako bolje pogledas, skontaces da nisipobio ni jedanmoj argument,nego se bakces slikom koju je neko napravio ocito samo kako bi se povukle neke paralele.
Cekaj, ja tebi napisem da ti je argumentacija na nivou ucenika srednje skole, ti meni odgovoris da mi je argumentacija na nivou djeteta iz vrtica? :lol: I to je tvoj odgovor, jel? :lol:

Hajde ba stavio si glupu slikicu i to je to.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#1189 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Rugafet »

Sto jest jest, prosuo se sa onom slikom malo je rec. Pa kad je vidio sta je uradio onda k'o fol to sam samo onako, ovo ono, nemate argumente i sl.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1190 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Dozer »

jeza u ledja wrote:
Cekaj, ja tebi napisem da ti je argumentacija na nivou ucenika srednje skole, ti meni odgovoris da mi je argumentacija na nivou djeteta iz vrtica? :lol: I to je tvoj odgovor, jel? :lol:

Hajde ba stavio si glupu slikicu i to je to.
Ti i dalje ne kontas sustinu te slike i hvatas se za glupe detalje s nje, kao i jos neki ovdje koji ti pljescu....
A to vrtic-blabla, to je bilo samo da ti pokazem kako blesavo izgleda kada takvim glupostima branis nekakav svoj stav i argumente.
Cekaj.... A gdje su ti argumenti?!
Ah, da... To je, valjda, ono - vid' mu gloOve :roll:

Hajde bar nauci sta je argument....
(Hint: skolovanje, zdravstvo, rad.... Itd.)

Mislim...dajte bar malo zaverglajte mozak...
Koja je i gdje, od svih zemalja u kojima USA, GB, FR i DE zavode red, dosla da zavede red i nametne svoje "vrijednosti" u USA, GB, FR, DE....?
Terorizam? Da, danas postoji, ali - ko ga je inicirao? Ko je i gdje dosao i poceo se petljati, pa time pokrenuo terorizam?

Meni nije poznato da su Saddam, ili Gadafi, ili Kim poslali vojsku u USA ili GB ili FR da tamo zavedu red i uvedu nekakav svoj sistem.... Koliko ja znam, stanje je obratno....

I, samo da budemo nacisto - ne branim ja ili podrzavam ni jedan od tih totalitarnih rezima bilo gdje, ali nemojmo se praviti budale, slijepi i gluhi samo zato sto navijamo za neku stranu. Istina je uvijek jedna, a ona je ta da stari imperijalisti i danas rade isto kao i prije 200-300-500 godina - zauzimaju tudju zemlju radi resursa. Metode su malkice drugacije danas, ali ciljevi su identicni.
Pa, u Americi su i dan danas Indijanci u rezervatima ba, a tamo su strpani nakon sto su decenijama tamanjeni na vlastitoj zemlji, a kako bi im se oduzela ta zemlja. Dans se to zove - Amerika...
U GB je jos "haos" radi nedavnog otkrica vise od, cini mi se, 8000 crnih robova kupljenih i prosvercovanih iz Afrike, a koji bukvalno robovski rade po bogataskim kucama, zive u podrumima, i ne vide ni Sunca ni Mjeseca....
U Africi je aparthejd ukinut samo na papiru. Bijelci i dalje vladaju, crnci zive u getoima, i rade za bijelce za mizerne pare. Ovo sam cak imao priliku gledati vlastitim ocima prije par godina u Cape Town-u. Odron...
I, o cemu onda pricamo ba, o kakvoj demokratiji i ljudskim pravima?!
Last edited by Dozer on 11/09/2017 10:11, edited 1 time in total.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1191 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by japin_mutapi »

ovi su zaglavili u 1984 godini
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1192 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

Julian Assange
"SAD provocira Sjevernu Koreju kako bi imali argumente za zadržavanje THAAD sustava u Južnoj Koreji, na granici Kine, a možda je cilj dovesti i američko nuklearno oružje tamo?"


Image

Osnivač WikiLeaksa, Julian Assange, rekao je kako Washington eskalira retoriku prema Pjongjangu kako bi imali povod za ostvarenjem svojih vanjskopolitičkih ciljeva, a jedan od tih ciljeva je i zadržavanje THAAD raketnih sustava na prostoru Južne Koreje.

"Južna Koreja je kineska Kuba. Provocirajući sukob sa Sjevernom Korejom SAD stvara uvjere za stavljanje THAAD sustava i drugog naoružanja na kinesku granicu... Je li konačni cilj da se američko nuklearno oružje dovede u Južnu Koreju? Ako se to desi, očekujte od Kine da će reagirati", rekao je Assange.

Podsjetimo, Kina se oštro protivi postavljanju američkih THAAD sustava na prostor Južne Koreje, kao i Rusija. Čak i novi južnokorejski predsjednik je izrazio protivljenje, no, nakon ovih eskalacija, jasno je da više neće imati prigovora.
Da dodam: postavljanju sistema THAAD, oponira i javnost (ili jedan njen dio) J. Koreje.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1193 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

Za podsjećanje:

Image

- USA su odbile kinesko-ruski prijedlog o zamrzavanju zajedničkih vježbi južnokorejske i američke vojske na Poluostrvu u zamjenu za zamrzavanje nuklearnog programa Sjevera.

- epilog ovog odbijanja je bio nastavak rada na pomenutom programu.

Image

Nastavlja se...
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#1194 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by nixon69 »

China Warns Trump: "We Will Back North Korea If The US Strikes First"
http://www.zerohedge.com/news/2017-09-0 ... ikes-first
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1195 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Dozer »

Ne postoji ovdje, u svoj ovoj prici na relaciji USA-svijet, nista slucajno ni ad-hoc.
USA imaju dugorocne vanjskopoliticke ciljeve i planove koji podrazumijevaju cak i 30-ogodisnje planiranje.

Skontajte - Saudiju, kao najvecu i najjacu zemlju u tom regionu, kontrolisu odavno. Kao i njenu naftu. Slicna situacija je i sa Kuvajtom, Bahreinom i Katarom, koje kontrolisu preko Saudije. Turska je takodjer u NATO-u, cime se obavezala na neke stvari.

Izrael i Jevreji kontrolisu USA, s obzirom da je ogroman broj najvecih USA kompanija u vlasnistvu - Jevreja, a skoro 50% US milijardera su - Jevreji (ali i daleko vise od toga - skontajte samo da 6 jevrejskih kompanija posjeduju 96% svjetskih medijskih kuca).
http://www.jewishvirtuallibrary.org/pro ... in-america
http://www.truedemocracy.net/hj33/13.html
http://politicsinn.com/48-percent-of-u- ... re-jewish/

Okolne zemlje poput Sirije, Egipta, Libije, Iraka i Irana, ali i malo daljeg talibanskog Afganistana, stalna su prijetnja Izraelu, a istovremeno imaju i pozamasne rezerve nafte. Pored toga, Iran, kao najorganizovanija i najjaca ekonomija medju nabrojanima, razvija i nuklearni program.
Treba li uospte dalje pricati o USA ciljevima u tom dijelu svijeta...?

Hajmo malo "gore", prema sjeveroistoku...
Japan, recimo, i dan-danas ima Ustav napisan 1945, a koji su napisali - Ameri. Zasto? Odgovara im, ili tu postoje neke druge stvari?
J. Koreja je odavno "poklopljena" na svaki nacin, a zadnji dijelovi tog poklapanja su kupovina kompletne auto industrije, kao najjaceg segmenta ekonomije J. Koreje (prvo je KIA kupila nekadasnji DAEWOO, onda je HYUNDAI kupio KIA-u, a samim tim i DAEWOO, da bi onda americki GM kupio HYUNDAI, a samim tim i KIA-u i DAEWOO. DAEWOO vise ne postoji pod tim imenom, nego je preimenovan u Chevrolet). Neki ce reci - "pa, globalizacija". Jeste, ali da li je to samo radi ekonomije...?

Kina je preuzela svjetski ekonomski primat, pri cemu je sadrzala samostalnost, a tu sada lezi nesto sto mnogi ne znaju - oko 70% US tekstilne i plasticne proizvodnje, ali i mnoge druge (Ford npr.), je u Kini. http://www.jiesworld.com/international_ ... _china.htm
Da li su Ameri ovdje napravili kiks i prije 20+ godina poletili za jeftinom radnom snagom, lose predvidjajuci brzinu ekonomskog rasta Kine? Ja mislim da jesu. I to se sada vrlo lijepo vidi - gdje god Ameri krenu u neko zakuhavanja blizu Kine (Iran, S. Koreja, Rusija) - Kina automatski staje na stranu kontra Amera. I Ameri tu povlace rucnu. Vjerovatno svjesni da ih Kina bez ikakvih problema moze ekspresno s*ebati. Dovoljno je samo da im kazu da USA vise nema nikakvo vlasnistvo u Kini i da sve prisvajaju. Sta Ameri tu onda mogu? Prakticno - nista. Mogu sjesti i plakati. I propasti. Druga opcija je opsti rat, koji bi morao biti nuklearni, a sto bi znacilo i globalno unistenje u kojem bi i Amerika bila zbrisana s lica Zemlje.

E, upravo radi ovih stvari se Ameri trude da vojno poklope i zaokruze sto vise prostora oko Rusije, Kine i Irana, kao otvoreno ili potencijalno neprijateljskih zemalja, kao i oko Izraela kao strateski bitne prijateljske zemlje.
User avatar
Truba
Posts: 81788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1196 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Truba »

u ovom svemu kinezi pokazuju još jednom svoje kurvinjsko lice
a vamo ih uzimamo kao dobre i radišne komuniste :lol:

treba to govnjivom motkom po glavi mao ce tunga

25 milijuna ljudi živi u luđačkoj košulji koje im je skrojilo komunističko ludilo... jedne partije i obitelji
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1197 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Bodkin »

Black swan wrote:u ovom svemu kinezi pokazuju još jednom svoje kurvinjsko lice
a vamo ih uzimamo kao dobre i radišne komuniste :lol:

treba to govnjivom motkom po glavi mao ce tunga

25 milijuna ljudi živi u luđačkoj košulji koje im je skrojilo komunističko ludilo... jedne partije i obitelji
:lol: nabio komunizam dozivotne traume.
SK veze nema sa komunizmom. To je diktatura jedne familije. Mogu je komptno nazvati parlamentarna demokratija, to nista ne bi promijenilo
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1198 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Dozer »

Otprilike... :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1199 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 »

Kad pomislis da su sve moguce i nemoguce teorije ispisane na ovom forumu, oni te opale jos jednom od koje ti glava otekne. Kina drzi 70% americke tekstilne industrije i plasticnih lego kockica, stanu li im na zulj oni ce jednostavno sve prisvojiti i sjebati Ameriku?
Ovo nema ni u crtanim filmovima.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1200 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Dozer »

Imas link s nabrojanim stotinama US firmi koje svoju proizvodnju imaju u Kini....
Mislim... procitaj bar nesto u zivotu Dofu, nije Stihlovka mjerilo svega... :D

Jel' ti fakat mislis da se npr. Nike proizvodi u USA? :lol:
Znas li uopste kolika je nabavna cijena distributerima najskupljih Nike patika, recimo za BiH? 30 KM Dofu. A tebi se onda iste te prodaju za 350 jer je to politika firme i uslov distributerima :D
Pa cak i Ford ima svoje pogone u Kini, gdje se proizvodi npr. Focus :lol:

S kim ja sve komuniciram, mati mila...
Post Reply