Sjeverna Koreja vs. USA

Post Reply
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#1051 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by PM72 »

Kurčio se i Sadam pa se poslije ispostavilo da nije imao ni eksencije za paprike...
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1053 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ioannes »

Bosanski_kralj wrote:Vala provocira, pravo provocira Kim, i kad ga napadnu biće priča kako Amerika bezveze napada nevine države po svijetu.
većina naroda a i većina populacije ovog foruma živi u jednoj perverznoj i izopačenoj propagandi.

konflikt se da vrlo lako riješiti...
ukidanjem sankcija i prestankom teroriziranje ove zemlje se mogu sve stvari riješiti...ali to nije agenda, agendu propagiraju mafijaško ratni karteli.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1054 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

ioannes wrote:
Bosanski_kralj wrote:Vala provocira, pravo provocira Kim, i kad ga napadnu biće priča kako Amerika bezveze napada nevine države po svijetu.
većina naroda a i većina populacije ovog foruma živi u jednoj perverznoj i izopačenoj propagandi.

konflikt se da vrlo lako riješiti...
ukidanjem sankcija i prestankom teroriziranje ove zemlje se mogu sve stvari riješiti...ali to nije agenda, agendu propagiraju mafijaško ratni karteli.
Ma tako je! Svi zivimo u izopacenoj propagandi, jedino ti i par pojedinaca pametno, prosvjetljeni jbg, pa tako zakljucujes da se stvari mogu rijesiti ukidanjem sankcija, iako su sankcije uvedene upravo jer je SK pocela sa nuklearnim testovima.

Tako je, mi smo svi u zabludi da je SK drzava kojoj bi Orwell pozavidio. :oops:

Ljudi nemaju sta da jedu jebote a debilko svu lovu puca na oruzje. Zbog cega? Da bi odbranili svoju slobodarsku zemlju od zlih imperijalista? Vidjeli kako lose ide Juznoj Koreji i Japanu pa brze bolje da se odbrane? :lol: Jedini razlog sto ta cijela zemlja postoji je odrzavanje porodice Kim na vlasti, decenijama. Ko to ne vidi jednostavno je bezobrazan.
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1055 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Point. »

Najveca ironija je da se SK zapravo zove Demokratska Narodna Republika Koreja.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1056 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

Point. wrote:Najveca ironija je da se SK zapravo zove Demokratska Narodna Republika Koreja.
Pa to ti je prava demokratija jarane. Mi na Zapadu zivimo u zabludi izopaceni propagandom. :oops:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1057 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by hAZNADAR »

jeza u ledja wrote:
ioannes wrote:

većina naroda a i većina populacije ovog foruma živi u jednoj perverznoj i izopačenoj propagandi.

konflikt se da vrlo lako riješiti...
ukidanjem sankcija i prestankom teroriziranje ove zemlje se mogu sve stvari riješiti...ali to nije agenda, agendu propagiraju mafijaško ratni karteli.
Ma tako je! Svi zivimo u izopacenoj propagandi, jedino ti i par pojedinaca pametno, prosvjetljeni jbg, pa tako zakljucujes da se stvari mogu rijesiti ukidanjem sankcija, iako su sankcije uvedene upravo jer je SK pocela sa nuklearnim testovima.

Tako je, mi smo svi u zabludi da je SK drzava kojoj bi Orwell pozavidio. :oops:

Ljudi nemaju sta da jedu jebote a debilko svu lovu puca na oruzje. Zbog cega? Da bi odbranili svoju slobodarsku zemlju od zlih imperijalista? Vidjeli kako lose ide Juznoj Koreji i Japanu pa brze bolje da se odbrane? :lol: Jedini razlog sto ta cijela zemlja postoji je odrzavanje porodice Kim na vlasti, decenijama. Ko to ne vidi jednostavno je bezobrazan.
Malo se ko od prebjega iz sj Koreje snasao i da zivi normalno. To su ljudi koji cekaju vlast da im nalozi sta da rade i da ih hrani. Znaci u sj Koreji zivivise miliona slucajeva koji samo mogu opstati pod diktaturom. Ti ljudi jednostavno nisu sposobni za slobodu, demokratiju, i to bi ih tek unistilo.
Zato do napada na Sj Koreju nece doci jer ih mozes pobijediti, svrgnuti Kima - i sta poslije. Imas vise miliona socijalnih slucajeva totalno demoralisanih i shebanih.
I prosla su vremena kada su umirali od gladi. Danas to nije slucaj i moral(pod uticajem propagande naravno i ispiranjem mozda) je velik.
Sankcije nisu pomogle, rat nebi pomogao jer bi bar Seul nahebao a ako ih pobijedis - imas haos.

Znaci mora biti trece rjesenje. Mozda ukidanje sankcija ili poboljsanje odnosa sa Kinom pa da Kina koja jedino moze uticati malo urgira da se primire.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1058 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

Ne mozes ocekivati ukidanje sankcija dok ovi doradjuju nuklearno naoruzanje. Ali ono nikako.
Zato su i uvedene sankcije.

Ne bih rekao da ikoga pretjerano interesuje bilo sta drugo osim toga.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1059 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

Priča ima i drugu stranu.

Uhljupi iz Vašingtona i struktura "duboke države" trebaju da se pomire sa činjenicom da ne mogu cijelu Koreju staviti pod svoju šapu; treba da im dođe do tintare da je izuzetno opasna iluzija i pomisliti da preko Sjevera mogu izaći na granicu Kine i Rusije (sa kojima Sjever graniči).

Kada nedogovorni uhljupi to shvate i sa tim se pomire, riješiće se ova kriza, u sekundi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1060 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Kikibombona »

Bosanski_kralj wrote:Vala provocira, pravo provocira Kim, i kad ga napadnu biće priča kako Amerika bezveze napada nevine države po svijetu.
Nije nemoguce da Kimov rezim ima informacije da Amerika i saveznici planiraju napad. Ispaljivanje rakete je pokazivanja zuba/misica. Kao, ako nas napadnete, zestoko cemo odgovoriti, ne bojimo se. Vrse pritisak prvenstveno na Seul i Tokio da eventualno odvrate Amerikance od moguceg napada.

Ili je ovo ili je Kim totalna budala sa suicidalnim namjerama.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1061 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

Challenger__ wrote:Priča ima i drugu stranu.

Uhljupi iz Vašingtona i struktura "duboke države" trebaju da se pomire sa činjenicom da ne mogu cijelu Koreju staviti pod svoju šapu; treba da im dođe do tintare da je izuzetno opasna iluzija i pomisliti da preko Sjevera mogu izaći na granicu Kine i Rusije (sa kojima Sjever graniči).

Kada nedogovorni uhljupi to shvate i sa tim se pomire, riješiće se ova kriza, u sekundi.
Al ono Kim eto nije uhljup. :lol: Sedamdeset godina ista familija na vlasti. :oops:

Nece se kriza prekinuti jednostrano. To nije diskutabilno. Smisao postojanja Sjeverne Koreje, osim kao privatne prcije Kimovih, je guranje prsta u oko susjedima i Americi. Da to ne rade, nikoga ne bi interesovali.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#1062 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Rugafet »

Tako je.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1063 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ioannes »

Kikibombona wrote:
Bosanski_kralj wrote:Vala provocira, pravo provocira Kim, i kad ga napadnu biće priča kako Amerika bezveze napada nevine države po svijetu.
Nije nemoguce da Kimov rezim ima informacije da Amerika i saveznici planiraju napad. Ispaljivanje rakete je pokazivanja zuba/misica. Kao, ako nas napadnete, zestoko cemo odgovoriti, ne bojimo se. Vrse pritisak prvenstveno na Seul i Tokio da eventualno odvrate Amerikance od moguceg napada.

Ili je ovo ili je Kim totalna budala sa suicidalnim namjerama.
ljudi su pod teretom čiste propagande i žive pod teškim filterom....u ovom slučaju mislim na većinu zapadnog stanovništva i ovu hrpu "obrazovanih" na klix forumu.

da bi u psihologiji objektivnije sagledao situaciju moraš zamjeniti uloge.....

-sjeverna korea je poslala nosače aviona koji se trenutno nalaze u meksičkom zaljevu ispred floride....
-sjeverna korea je poslala hiljade vojnika i vojne opreme i pozicionirala ih blizu kanadske granice,da bi zaštitila kanađane od diktatorske USA
-sjeverna korea je americi udarila sankcije i namjerva te iste još postrožiti
-razni vojni avioni prave manevre u blizni americkog teritorija.

naravno da je sjeverna korea agresor
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#1064 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Hendrix »

ioannes wrote: ljudi su pod teretom čiste propagande i žive pod teškim filterom....u ovom slučaju mislim na većinu zapadnog stanovništva i ovu hrpu "obrazovanih" na klix forumu.

da bi u psihologiji objektivnije sagledao situaciju moraš zamjeniti uloge.....

-sjeverna korea je poslala nosače aviona koji se trenutno nalaze u meksičkom zaljevu ispred floride....
-sjeverna korea je poslala hiljade vojnika i vojne opreme i pozicionirala ih blizu kanadske granice,da bi zaštitila kanađane od diktatorske USA
-sjeverna korea je americi udarila sankcije i namjerva te iste još postrožiti
-razni vojni avioni prave manevre u blizni americkog teritorija.

naravno da je sjeverna korea agresor
I ti smatras ljude ovde budalama, pa naravno da znamo ko je pravi krkan i ko upravlja svijetom i radi sta mu se hoce. Uspostavlja i rusi rezime prema svom interesu, znamo mi sta je USA ne sikiraj se. Isto tako znamo i da je Kim ludi diktaror koji drzi svoj narod u medijskoj tamnici kao i njegov stari.

Ovde nije pitanje je li Kim agresor nego je pitanje je li dovoljno lud da izazove ovu budalu iz USA da vojno intervenise a sto ovaj jedva ceka jer mu to definitivno treba radi njegove klimave politicke pozicije. Sadam se zajebavo pa dobio sto je dobio, isto i Gadafi...ovde jedino strada nevini narod a USA ce svoju demokratiju donijeti bez obzira ko sta mislio u svijetu. Kao sto je rekao Bush, ili si s nama ili si protiv nas.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1065 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by daddy-kool »

User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1066 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ioannes »

Hendrix wrote:
ioannes wrote: ljudi su pod teretom čiste propagande i žive pod teškim filterom....u ovom slučaju mislim na većinu zapadnog stanovništva i ovu hrpu "obrazovanih" na klix forumu.

da bi u psihologiji objektivnije sagledao situaciju moraš zamjeniti uloge.....

-sjeverna korea je poslala nosače aviona koji se trenutno nalaze u meksičkom zaljevu ispred floride....
-sjeverna korea je poslala hiljade vojnika i vojne opreme i pozicionirala ih blizu kanadske granice,da bi zaštitila kanađane od diktatorske USA
-sjeverna korea je americi udarila sankcije i namjerva te iste još postrožiti
-razni vojni avioni prave manevre u blizni americkog teritorija.

naravno da je sjeverna korea agresor

Ovde nije pitanje je li Kim agresor nego je pitanje je li dovoljno lud da izazove ovu budalu iz USA da vojno intervenise a sto ovaj jedva ceka jer mu to definitivno treba radi njegove klimave politicke pozicije. Sadam se zajebavo pa dobio sto je dobio, isto i Gadafi...ovde jedino strada nevini narod a USA ce svoju demokratiju donijeti bez obzira ko sta mislio u svijetu. Kao sto je rekao Bush, ili si s nama ili si protiv nas.
to je poenta priče gore...
ako nije agresor, onda ne može ni vojno da intervenira....nego se samo brani, pokazivanjem zubi.

to je upravo ono o čemu pričam...ni sadam ni gadafi se nisu zajebavali nego su njihove zemlje na brutalan način napadnute i devastirane....ilegalno. to je ono što mi govori da misliš da nisi pod utjecajem propagande a jesi u biti.

kim nije budala...zna on kako se ti gore državnici i njihove zemlje završile. ništa mu drugu ne preostaje nego da igra na atomsku kartu i time državu sačuva od agresije.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1067 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by hAZNADAR »

Hendrix wrote:
ioannes wrote: ljudi su pod teretom čiste propagande i žive pod teškim filterom....u ovom slučaju mislim na većinu zapadnog stanovništva i ovu hrpu "obrazovanih" na klix forumu.

da bi u psihologiji objektivnije sagledao situaciju moraš zamjeniti uloge.....

-sjeverna korea je poslala nosače aviona koji se trenutno nalaze u meksičkom zaljevu ispred floride....
-sjeverna korea je poslala hiljade vojnika i vojne opreme i pozicionirala ih blizu kanadske granice,da bi zaštitila kanađane od diktatorske USA
-sjeverna korea je americi udarila sankcije i namjerva te iste još postrožiti
-razni vojni avioni prave manevre u blizni americkog teritorija.

naravno da je sjeverna korea agresor
I ti smatras ljude ovde budalama, pa naravno da znamo ko je pravi krkan i ko upravlja svijetom i radi sta mu se hoce. Uspostavlja i rusi rezime prema svom interesu, znamo mi sta je USA ne sikiraj se. Isto tako znamo i da je Kim ludi diktaror koji drzi svoj narod u medijskoj tamnici kao i njegov stari.

Ovde nije pitanje je li Kim agresor nego je pitanje je li dovoljno lud da izazove ovu budalu iz USA da vojno intervenise a sto ovaj jedva ceka jer mu to definitivno treba radi njegove klimave politicke pozicije. Sadam se zajebavo pa dobio sto je dobio, isto i Gadafi...ovde jedino strada nevini narod a USA ce svoju demokratiju donijeti bez obzira ko sta mislio u svijetu. Kao sto je rekao Bush, ili si s nama ili si protiv nas.
Po pravilu i logici nebi niko trebao imati nuklearno oruzje. Pogotovo ne onaj koji ga je bio upotrijebio.
Ako ga neko smije imati - smije svako.
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#1068 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Hendrix »

ioannes wrote: to je poenta priče gore...
ako nije agresor, onda ne može ni vojno da intervenira....nego se samo brani, pokazivanjem zubi.

to je upravo ono o čemu pričam...ni sadam ni gadafi se nisu zajebavali nego su njihove zemlje na brutalan način napadnute i devastirane....ilegalno. to je ono što mi govori da misliš da nisi pod utjecajem propagande a jesi u biti.

kim nije budala...zna on kako se ti gore državnici i njihove zemlje završile. ništa mu drugu ne preostaje nego da igra na atomsku kartu i time državu sačuva od agresije.
Pa slazem se ja da su napadnuti, pod zajebavanjem mislim prkos mocnicima a bili su upozoreni i znali su sta ih ceka ako pocnu da rade kontra. Mislis da nisu izaslanici USA upozoravali Gadafija da povuce rucnu i vrati se na petro dolare? On je ipak nastavio i rizikovao svoj narod i drzavu radi prkosa mnogo nadmocnijem neprijatelju, s kojim se ionako druzio i partijao decenijama prije.

Svi ovi diktatori opstaju decenijama jer ne kontriraju interesima mocnika, rade s njima, daju im sto hoce...i onda odjednom zakontriraju i eto belaja. Narodu je svejedno, uvijek najebe kao kolateralna steta.

Nemoj mi sad Kima predstavljat kao borca za svoju drzavu i narod, lik se bori za sebe i svoju guzicu i svoj povlasteni status Boga koji ima, kao i njegov stari prije.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1069 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ioannes »

objasni čime je to Gadafi prkosio i kome to njegovo "prkošenje" daje moralnu i zakonodavnu dozvolu da ga zbog toga napadne i svrgne?
imperiji napadaju druge države iz geostrateških interesa...to je uvijek tako bilo...ali nama običnim smrtnicima jedino preostaje da to moralno osuđujemo i da se borimo za očuvanje UN Charte koju su svi potpisali.
pogrešno je reći....ovaj onima prkosio ,znao je da će ga napast bla bla....pa *ebemu majku....nismo u životinjskom carstvu,moramo se na nešto pozivati.
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#1070 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Hendrix »

ioannes wrote:objasni čime je to Gadafi prkosio i kome to njegovo "prkošenje" daje moralnu i zakonodavnu dozvolu da ga zbog toga napadne i svrgne?
imperiji napadaju druge države iz geostrateških interesa...to je uvijek tako bilo...ali nama običnim smrtnicima jedino preostaje da to moralno osuđujemo i da se borimo za očuvanje UN Charte koju su svi potpisali.
pogrešno je reći....ovaj onima prkosio ,znao je da će ga napast bla bla....pa *ebemu majku....nismo u životinjskom carstvu,moramo se na nešto pozivati.
Pa to i jest fol, mi jesmo u zivotinjskom carstvu koje kontrolise drzava sa najvecom armijom na svijetu htjeli mi to priznati ili ne. To sto je sve upakovano u laganu foliju demokratije i nekakvih ljudskih prava za odabrane, to je druga stvar.

Jedini problem je da li ces se naci njima na putu ili ne. I uvijek mogu izmisliti razlog da te napadnu, pa eno hemijska oruzja u Iraku, nidje veze...ali jebaji ga kad smo vec napali da dokrajcimo. I ko je sta pisnuo, rekao? Svi sute i pognu glave, idemo dalje. Gadafi je pokusao odstupiti od pravila koje je btw Amerika i nametnula, da se nafta kupuje samo US dolarima.

Cini mi se kao da ti mislis da ja opravdavam napad na Gadafija i USA politiku, daleko od toga...samo govorim realnost stanja i da se zna ko je gazda. Jbg dzaba ti UN i sve kada ne moze nista Americi, pa ni ratne zlocine da procesuira, ljudi odlucili mi smo iznad svega i ne mozete nam nista...i tako i ostade.

I moje misljenje je da kurcenje Kima sa raketama moze samo donijeti zlo njegovom narodu, ali to njega i ne interesuje ionako.
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#1071 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ciza_bliza »

Zašto Japan toleriše prelijetanje sjevernokorejskih raketa preko svoje teritorije?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8273
Joined: 25/05/2013 23:49

#1072 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by apsidejzi »

Hendrix wrote:
ioannes wrote:objasni čime je to Gadafi prkosio i kome to njegovo "prkošenje" daje moralnu i zakonodavnu dozvolu da ga zbog toga napadne i svrgne?
imperiji napadaju druge države iz geostrateških interesa...to je uvijek tako bilo...ali nama običnim smrtnicima jedino preostaje da to moralno osuđujemo i da se borimo za očuvanje UN Charte koju su svi potpisali.
pogrešno je reći....ovaj onima prkosio ,znao je da će ga napast bla bla....pa *ebemu majku....nismo u životinjskom carstvu,moramo se na nešto pozivati.
Pa to i jest fol, mi jesmo u zivotinjskom carstvu koje kontrolise drzava sa najvecom armijom na svijetu htjeli mi to priznati ili ne. To sto je sve upakovano u laganu foliju demokratije i nekakvih ljudskih prava za odabrane, to je druga stvar.

Jedini problem je da li ces se naci njima na putu ili ne. I uvijek mogu izmisliti razlog da te napadnu, pa eno hemijska oruzja u Iraku, nidje veze...ali jebaji ga kad smo vec napali da dokrajcimo. I ko je sta pisnuo, rekao? Svi sute i pognu glave, idemo dalje. Gadafi je pokusao odstupiti od pravila koje je btw Amerika i nametnula, da se nafta kupuje samo US dolarima.

Cini mi se kao da ti mislis da ja opravdavam napad na Gadafija i USA politiku, daleko od toga...samo govorim realnost stanja i da se zna ko je gazda. Jbg dzaba ti UN i sve kada ne moze nista Americi, pa ni ratne zlocine da procesuira, ljudi odlucili mi smo iznad svega i ne mozete nam nista...i tako i ostade.

I moje misljenje je da kurcenje Kima sa raketama moze samo donijeti zlo njegovom narodu, ali to njega i ne interesuje ionako.
Ma UN i demokratija tu sluzi samo da se lijepo zapakuje darvinizam. Ljudska priroda se zasniva na darvnizmu samo sto mi to pokusavamo sakriti i zamagliti kroz ovu finu terminologiju jer nije lijepo kad kazes nekome da si mu napao zemlju jer nije htio igrati kako ti sviras. Nema razlike izmedju copora vukova i clanica UN-a. Mladi vuk pomisli da moze smjeniti alfu, alfa ga ubije. Copor podrzava alfu, nebitno jel to ovaj novi mladi vuk ili stari koji je ubio mladog. Alfa mora postojati radi stabilnosti, bez obzira jel rijec o par ljudi, vukova, plemena, gradova, drzava, UN-a. Da sutra otkrijemo svemirce isto bi se desilo.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8273
Joined: 25/05/2013 23:49

#1073 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by apsidejzi »

ciza_bliza wrote:Zašto Japan toleriše prelijetanje sjevernokorejskih raketa preko svoje teritorije?
Sta ce? Zaratit pa dobit jos koju nuklearku? Cekaju da se rusi i ameri dogovore u vezi interesa na svjetskom nivou. Ovo sa Korejom je povezano sa Sirijom i strateskim interesima tu. Kim je budala i ovi to znaju ali isto tako znaju da je Kim oruzje u rukama rusa dok pregovaraju sa amerima.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1074 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ioannes »

Hendrix wrote:
ioannes wrote:objasni čime je to Gadafi prkosio i kome to njegovo "prkošenje" daje moralnu i zakonodavnu dozvolu da ga zbog toga napadne i svrgne?
imperiji napadaju druge države iz geostrateških interesa...to je uvijek tako bilo...ali nama običnim smrtnicima jedino preostaje da to moralno osuđujemo i da se borimo za očuvanje UN Charte koju su svi potpisali.
pogrešno je reći....ovaj onima prkosio ,znao je da će ga napast bla bla....pa *ebemu majku....nismo u životinjskom carstvu,moramo se na nešto pozivati.
Pa to i jest fol, mi jesmo u zivotinjskom carstvu koje kontrolise drzava sa najvecom armijom na svijetu htjeli mi to priznati ili ne. To sto je sve upakovano u laganu foliju demokratije i nekakvih ljudskih prava za odabrane, to je druga stvar.

Jedini problem je da li ces se naci njima na putu ili ne. I uvijek mogu izmisliti razlog da te napadnu, pa eno hemijska oruzja u Iraku, nidje veze...ali jebaji ga kad smo vec napali da dokrajcimo. I ko je sta pisnuo, rekao? Svi sute i pognu glave, idemo dalje. Gadafi je pokusao odstupiti od pravila koje je btw Amerika i nametnula, da se nafta kupuje samo US dolarima.

Cini mi se kao da ti mislis da ja opravdavam napad na Gadafija i USA politiku, daleko od toga...samo govorim realnost stanja i da se zna ko je gazda. Jbg dzaba ti UN i sve kada ne moze nista Americi, pa ni ratne zlocine da procesuira, ljudi odlucili mi smo iznad svega i ne mozete nam nista...i tako i ostade.

I moje misljenje je da kurcenje Kima sa raketama moze samo donijeti zlo njegovom narodu, ali to njega i ne interesuje ionako.
mišljenja sam da je to pogrešan pristup situaciji i da se ne smijemo pomiriti sa takvim načinom postizanja ciljeva....ti kažeš da si svjestan toga svega ali sta reći za neke likove ovda koji to sve podržavaju i čak brane....u kojem su oni filmu?
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1075 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Point. »

U kojem je covjek filmu koji na bilo koji nacin brani rezim SK?
Post Reply