Sjeverna Koreja vs. USA

Post Reply
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#1 Sjeverna Koreja vs. USA

Post by IMT25 »

Sve izgleda kao već viđena, izlizana agresivna retorika i jedne i druge strane, ali ovakav lik na čelu Amerike sa svojim kaubojima Rex Tillersonom i sl revolverašima je nešto novo, čak i za Američku politiku, koja je već imala predsjednika "lakih na obaraču", ali nikada ovakvog. Evo jutros se američkoj floti prodružuje i Japan. Da li je objektivno očekivati da će ova nova napetost eskalirati do stvarnog sukoba. Kako bi se u tom slučaju postavile Kina i Rusija? Molim za mišljenje!
User avatar
Haris.ba
Posts: 24177
Joined: 08/09/2005 20:08

#2 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Haris.ba »

Image
User avatar
Truba
Posts: 81035
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Truba »

trebalo ih je razlupati prije nego su napravili a bombu

ili napraviti neki inside job da ih sve u vrhu pobije neka bomba
i onda npraviti invaziju i osloboditi te ljude
25 milijuna ljudi žive pod luđakom
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Kikibombona »

Volio bih kada bi Kinezi nekako mogli izvesti vojni udar i preuzeti Koreju od ludaka. I onda da se Koreja konacno ujedini.

Napad Amerike - nepozeljan, mada ne iskljucujem kao mogucnost. Ne vjerujem da su Amerikanci narocito raspolozeni ginuti u jednom takvom ratu, osim ako juzni Korejanci i Japanci ne bi preuzeli ulogu pjesadije na terenu.

Ne vjerujem da ce se ista desiti. I nadam se da nece.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#5 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Sara03 »

Ključna uloga Kine, sve opcije su i više nego otvorene, pa tako i napad ... a kako neće pored toliko budala. :run:
Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#6 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Us and them »

U tkz. "Korejskom ratu" samo je uplitanje Amerike spasila Južnu Koreju čiju je vojsku Sjeverna Koreja razbucala na svim ratištima, ja sam uvijek uz bolje ratnike :izet:
Amko80
Posts: 189
Joined: 20/01/2005 09:29

#7 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Amko80 »

Us and them wrote:U tkz. "Korejskom ratu" samo je uplitanje Amerike spasila Južnu Koreju čiju je vojsku Sjeverna Koreja razbucala na svim ratištima, ja sam uvijek uz bolje ratnike :izet:
Slažem se, ali tek pošto je granicu prešlo milion kineskih ''dobrovoljaca'', kada MacArthur zamalo baci atomsku na Kinu...
Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#8 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Us and them »

Amko80 wrote:
Us and them wrote:U tkz. "Korejskom ratu" samo je uplitanje Amerike spasila Južnu Koreju čiju je vojsku Sjeverna Koreja razbucala na svim ratištima, ja sam uvijek uz bolje ratnike :izet:
Slažem se, ali tek pošto je granicu prešlo milion kineskih ''dobrovoljaca'', kada MacArthur zamalo baci atomsku na Kinu...
Kinezi se tek kasnije uključuju da spašavaju S. Korejce od Amera, dok je bila J. Koreja protiv Velikog Vođe 1 na 1 ovi potonji su ih na brzinu polupali
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#9 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Šunj »

Us and them wrote:U tkz. "Korejskom ratu" samo je uplitanje Amerike spasila Južnu Koreju čiju je vojsku Sjeverna Koreja razbucala na svim ratištima, ja sam uvijek uz bolje ratnike :izet:
Tu je najmanje ratovala Sjeverna Koreja, rat su vodili kinezi i rusi, dok se amerikanci i koalicija nisu umijesali.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Korejski_rat
ja71
Posts: 5388
Joined: 31/03/2006 14:45

#10 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

Black swan wrote: i onda npraviti invaziju i osloboditi te ljude
25 milijuna ljudi žive pod luđakom
:roll:
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#11 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by muzicar_iz_parka »

Kinezima ne odgovara ujedinjena Koreja, jer im u tom slucaju nestaje tampon zona prema J. Koreji.
Samo bi se prosirila amer. zona uticaja i odjednom nasla amer. vojska na kineskoj granici, ako pogledamo kako Kinezi pokusavaju siriti zonu uticaja paravljenjem umjetnih ostrva onda mozemo skontati koliko su spremni na davanje strateske prednosti Amerikancima na izvolte.
User avatar
karanana
Posts: 47118
Joined: 26/02/2004 00:00

#12 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by karanana »

Zajebana situacija. Ne znam znaju li ameri tacno dokle su ovi sa nuklearnim oruzjem. Ako su napredni utoliko da mogu napast kopnenu US onda su zakasnili sa intervencijom i ici ce preko kine da malo olabave odnose. Ako jos nisu stigli do te faze nuklearnog razvoja i ako su blizu, vrlo je moguce da ce ih bombardovat da im to ujebu. Ali sta je tu krajnji cilj? Juzna koreja bi najebala jer im je u dometu ove obicne konvencionalne artiljerije. I sta bi kina u tom slucaju radila? Jebena situacija.
Odavno nije bilo vako napeto i zajebano globalno...mozda od kubanske krize.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Alfons Kauders »

karanana wrote:Zajebana situacija. Ne znam znaju li ameri tacno dokle su ovi sa nuklearnim oruzjem. Ako su napredni utoliko da mogu napast kopnenu US onda su zakasnili sa intervencijom i ici ce preko kine da malo olabave odnose. Ako jos nisu stigli do te faze nuklearnog razvoja i ako su blizu, vrlo je moguce da ce ih bombardovat da im to ujebu. Ali sta je tu krajnji cilj? Juzna koreja bi najebala jer im je u dometu ove obicne konvencionalne artiljerije. I sta bi kina u tom slucaju radila? Jebena situacija.
Odavno nije bilo vako napeto i zajebano globalno...mozda od kubanske krize.
Nisu jos stigli dotle, ali napreduju.

Imaju jedan polu-funkcionalan ICBM koji nikad nije ni testiran kako treba. To i nije neka prijetnja jer je upitno da li mogu napraviti pouzdanu bojevu glavu. Mogu na raketama kraceg dometa, drukcije putanje i brzine ulaska u atmosferu.

E sad... Problem je sto su haman napredovali i s podmornicama, i to brze nego sto se ocekivalo... Usput su podjonili dizajn jedne ruske podmornicke balisticke rakete iz Bjelorusije ako se ne varam. To moze biti problem, ako razviju mogucnost da upakuju par komada na podmornicu... Ali opet, dizel podmornica bi morala neopazena preci vise od pola Pacifika neopazeno, sto je ravno nemogucem.

A dodatni belaj je sto ne moraju moci napasti LA. I Havaji i Aljaska su Amerika. I Guam. :)
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7477
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#14 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by AleksoMKD »

Mislim da Juznu Koreju vrlo jebe sto je Seul na dometu bukvalno hiljada artiljeriskih orudja, ako debeli otkaci moze ih paralizirati bez problema.

Ne verujem da bi Sever izvrsio invaziju na Jug jer ce vojska dezertirati kada nalete na prvi Mekdonalds.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 »

Vratiti ih u kameno doba. Cekaj, pa oni su vec tamo
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7477
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#16 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by AleksoMKD »

http://www.reuters.com/article/us-china ... SKBN17D0D8

Kina vratila Severnokorejske tovarne brodove koji su prevozili ugljen. Poruka debelom da ne talasa?
User avatar
l33t
Posts: 4324
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#17 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by l33t »

Zar se mogu ove dvije nacije porediti ? Naziv teme je promašaj.

Kina bi samo izrazila zabrinutost, ne vjerujem da bi se mijesali jer bi to znacilo WW3, a do eskalacije nece ni doci. Vode se neke druge vrste ratova a to su oni u Siriji i slično.
User avatar
Truba
Posts: 81035
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Truba »

neko se često zna pitati kako smo mi forumaši licemjerni jer kobajage ko treba ginuti za te ljude

hm... možda oni koji primaju platu u miru jer im je u opisu posla da su vojnici :? :? :? , možda oni najbliži s koreji
južni koreanci, japanci i njihovi saveznici naravno uz dogovor s kinom

onima kojima je u opisu posla da ratuju nek ratuju
User avatar
Truba
Posts: 81035
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Truba »

ja71 wrote:
Black swan wrote: i onda npraviti invaziju i osloboditi te ljude
25 milijuna ljudi žive pod luđakom
:roll:

stop the šuplja
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#20 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by zrakomlat »

AleksoMKD wrote:Mislim da Juznu Koreju vrlo jebe sto je Seul na dometu bukvalno hiljada artiljeriskih orudja, ako debeli otkaci moze ih paralizirati bez problema.

Ne verujem da bi Sever izvrsio invaziju na Jug jer ce vojska dezertirati kada nalete na prvi Mekdonalds.
Haha, legendo :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 »

Black swan wrote:neko se često zna pitati kako smo mi forumaši licemjerni jer kobajage ko treba ginuti za te ljude

hm... možda oni koji primaju platu u miru jer im je u opisu posla da su vojnici :? :? :? , možda oni najbliži s koreji
južni koreanci, japanci i njihovi saveznici naravno uz dogovor s kinom

onima kojima je u opisu posla da ratuju nek ratuju
Bolje im je da ne ljute japance :-D
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#22 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by zrakomlat »

insomnia78 wrote: Bolje im je da ne ljute japance :-D
Ja nešto kontam da bi oni japaMci u slučaju kakvog sukoba, nebitno s kim, imali nekih zajebanih konja za utrku, ono tipa, da imaju neka oružja što niko nema još :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#23 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by triconja »

zrakomlat wrote:
insomnia78 wrote: Bolje im je da ne ljute japance :-D
Ja nešto kontam da bi oni japaMci u slučaju kakvog sukoba, nebitno s kim, imali nekih zajebanih konja za utrku, ono tipa, da imaju neka oružja što niko nema još :D
Imaju aviondzije samoubice :lol: :thumbup:
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#24 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by NajdraziVodjaa »

U slucaju bilo kakve agresije na Sjevernu Koreju od strane Amerikanaca i njihovih pijuna u regiji Rusija i Kina moraju pomoci debelom prijatelju.
ja71
Posts: 5388
Joined: 31/03/2006 14:45

#25 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

Black swan wrote: stop the šuplja
Šta konkretno je šuplja?
Post Reply