Sirija vol. 2

Locked
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#86401 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

dragma wrote:
Kikibombona wrote:
Slobodarski svijet je na strani Kurdistana.

Amerika, Iran, Britanija, Francuska, Turska i Bas diktature, arapski nacionalisti i vjerski fanatici - PROTIV!

Pametnom dosta - budali malo.
Kikibombona wrote:
Zasto Amerikanci svaka 3-4 dana posalju sirijskim Kurdima 100 slepera punih oruzja kada je rat sa ISILom gotov!? Da nije slucajno radi drugih neprijatelja?

Sadam je vodio krvavu bitku sa Kurdima koji su imali 10 000 lako naoruzanih boraca. Uletio je Amer i jos 1991. nacrtao Kurdistan. Zasto tada niko nije uletio? 2003. je Amer ojacao Kurdistan u Iraku. Sto tada niko nije uletio.

Americka politika je vec isla protiv cetiri drzave kada su napravili Kurdistan u Iraku. I? Sta im mogu? Napasti ih ili uvesti sankcije? :lol:

Turska nema muda konfrontirati se sa Amerikom. Pa to je smijesno. Krenuli su na Manbidz. Amerikanc postavio dva transportera i Turci podvili repine.
Mislim da nisam budala ali ja i dalje ne kontam!? :?

Hvala na eventualnom odgovoru.
Veoma prosto i logicno.

Amerika dijeli iznutra drzave al' ne zeli njihov raspad. Cilj je ojacati Kurde, dodatno zavaditi narode i odrzavati stanje kontrolisanog haosa.

U Iraku su maksimalno ojacali Kurdistan kako bi imali Bagdad na uzici. Zato ne zele nezavisni Kurdistan jer ce Bagdad pobjeci sa uzice.

Ne pomazu Amerikanci Kurdima zato sto ih vole vec radi svojih interesa. Kurdi nemaju drugog izbora bego prihvatiti pomoc. Bez te pomoci bi dan danas bili kao kerovi, bez drzavljanstva, imovine, edukacije, posla i svih nacionalnih prava.

Kurdi su savrseno svjesni sta je cilj Amerikanaca al' su jednostavno prisiljeni zaigrati igru. Nemaju drugog izbora. Komsije ih zele unistiti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#86402 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Raka, unisten grad! :cry:

Wladimir iz Rake
Destruction in Raqqa can be compared to destruction in Kobani. Mosul was badly damaged, but mostly old city was damaged.
Kobani se obnavlja! :thumbup:

Image

Ljevicarske stranke i organizacije iz EU pomazu obnovu grada...

Danasnja poruka kurdskog lava Bagdadu! :D
Barzani at Slemani: after referendum we can reach an agreement with Baghdad through dialogue and say goodbye after one or maximum two years
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#86403 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

- Snage SDF-a se nalaze samo 2 kilometra od postrojenja Koniko, dok se režim ponovo povukao iz naselja Murat i Mazlum.Također, SDF je napredovao 10 kilometara prema iračkoj granici i gradu Sour.

- Režim povratio kontrolu nad teritorijem koje je jučer izgubio u Hami.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#86404 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Zanimljiva diskusija poznatog pro-dzihad tviterasa Abdel Rahmana i jednog Kurda!
IMO the US pushing SDF into Deir Ezzor is all about ensuring that the Kurds can have an economically viable state in the future
No kurd is interested in cities like Deir Ezzor, Rakka or Tabqa in a future state.
but there is the oil that would make SDF self-sufficient
Believe me, we don't care . US and SDF want to destroy ISIS after that those cities will be handed over to locals.
تحيا الثورة السورية @VivaRevolt

well,that would be very good,so that means no regime in the area
Bgm, sve vise umjerenih podrzava Kurde. Da nisu slusali Turke, da su sklopili savez sa Kurdima, da su odjebali selefije, sada bi bili u dobroj poziciji.
User avatar
dragma
Posts: 3619
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#86405 Re: Sirija vol. 2

Post by dragma »

Kikibombona wrote:
dragma wrote:
Kikibombona wrote:
Slobodarski svijet je na strani Kurdistana.

Amerika, Iran, Britanija, Francuska, Turska i Bas diktature, arapski nacionalisti i vjerski fanatici - PROTIV!

Pametnom dosta - budali malo.
Kikibombona wrote:
Zasto Amerikanci svaka 3-4 dana posalju sirijskim Kurdima 100 slepera punih oruzja kada je rat sa ISILom gotov!? Da nije slucajno radi drugih neprijatelja?

Sadam je vodio krvavu bitku sa Kurdima koji su imali 10 000 lako naoruzanih boraca. Uletio je Amer i jos 1991. nacrtao Kurdistan. Zasto tada niko nije uletio? 2003. je Amer ojacao Kurdistan u Iraku. Sto tada niko nije uletio.

Americka politika je vec isla protiv cetiri drzave kada su napravili Kurdistan u Iraku. I? Sta im mogu? Napasti ih ili uvesti sankcije? :lol:

Turska nema muda konfrontirati se sa Amerikom. Pa to je smijesno. Krenuli su na Manbidz. Amerikanc postavio dva transportera i Turci podvili repine.
Mislim da nisam budala ali ja i dalje ne kontam!? :?

Hvala na eventualnom odgovoru.
Veoma prosto i logicno.

Amerika dijeli iznutra drzave al' ne zeli njihov raspad. Cilj je ojacati Kurde, dodatno zavaditi narode i odrzavati stanje kontrolisanog haosa.

U Iraku su maksimalno ojacali Kurdistan kako bi imali Bagdad na uzici. Zato ne zele nezavisni Kurdistan jer ce Bagdad pobjeci sa uzice.

Ne pomazu Amerikanci Kurdima zato sto ih vole vec radi svojih interesa. Kurdi nemaju drugog izbora bego prihvatiti pomoc. Bez te pomoci bi dan danas bili kao kerovi, bez drzavljanstva, imovine, edukacije, posla i svih nacionalnih prava.

Kurdi su savrseno svjesni sta je cilj Amerikanaca al' su jednostavno prisiljeni zaigrati igru. Nemaju drugog izbora. Komsije ih zele unistiti.
Trebao si onda napisati kako je slobodarski svijet (osim nabrojanih) na strani "nezavisnog" Kurdistana pa bi mi možda i bilo logično, mada ima još kontradiktornosti ali helem nejse.
Sve i da je tako, ne mogu a da te ne upitam, na čemu onda zasnivaš tvrdnju da će Kurdistan, kao rezultat volje naroda na referendumu, biti nezavisan ako je Amerika kao njihov glavni zaštitnik i pokrovitelj (kako veliš) protiv toga?
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#86406 Re: Sirija vol. 2

Post by muhafuca »

Kikibombona wrote:Zanimljiva diskusija poznatog pro-dzihad tviterasa Abdel Rahmana i jednog Kurda!
IMO the US pushing SDF into Deir Ezzor is all about ensuring that the Kurds can have an economically viable state in the future
No kurd is interested in cities like Deir Ezzor, Rakka or Tabqa in a future state.
but there is the oil that would make SDF self-sufficient
Believe me, we don't care . US and SDF want to destroy ISIS after that those cities will be handed over to locals.
تحيا الثورة السورية @VivaRevolt

well,that would be very good,so that means no regime in the area
Bgm, sve vise umjerenih podrzava Kurde. Da nisu slusali Turke, da su sklopili savez sa Kurdima, da su odjebali selefije, sada bi bili u dobroj poziciji.
Da ne bude na kraju vise Arapa nego Kurda u Rojavi :D

Sta ce Kurdi kad ih Arapi demokratski preglasaju pa uzmu vlast u "Rojavi" na jelte demokratskim izborima.

Hoce opet slat ljude sa Kalasnjikovima da demokratski zatvaraju kancelarije opozicije :-)
User avatar
von_admir
Posts: 371
Joined: 30/12/2013 23:23

#86407 Re: Sirija vol. 2

Post by von_admir »

muhafuca wrote:
Kikibombona wrote:Zanimljiva diskusija poznatog pro-dzihad tviterasa Abdel Rahmana i jednog Kurda!
IMO the US pushing SDF into Deir Ezzor is all about ensuring that the Kurds can have an economically viable state in the future
No kurd is interested in cities like Deir Ezzor, Rakka or Tabqa in a future state.
but there is the oil that would make SDF self-sufficient
Believe me, we don't care . US and SDF want to destroy ISIS after that those cities will be handed over to locals.
تحيا الثورة السورية @VivaRevolt

well,that would be very good,so that means no regime in the area
Bgm, sve vise umjerenih podrzava Kurde. Da nisu slusali Turke, da su sklopili savez sa Kurdima, da su odjebali selefije, sada bi bili u dobroj poziciji.
Da ne bude na kraju vise Arapa nego Kurda u Rojavi :D

Sta ce Kurdi kad ih Arapi demokratski preglasaju pa uzmu vlast u "Rojavi" na jelte demokratskim izborima.

Hoce opet slat ljude sa Kalasnjikovima da demokratski zatvaraju kancelarije opozicije :-)
Nece slat ako ta stranka bude imala prefiks Kurdska u naslovu :D :lol: :lol: :lol:
MMM1977
Posts: 4432
Joined: 15/07/2009 12:56

#86408 Re: Sirija vol. 2

Post by MMM1977 »

Čelendžeru,

Nekad sredinom 2014. smo komentarisali oko saradnje Turske i Irana i ti reče da je nemoguća, šta sad veliš? I što se tiče Kurda, dok ste ih velika većina simpatisali ja sam vam govorio o kakvim parazitima i gmizavcima se radi, što se evo i dokazuje.

Još samo da se ujedine SAA i FSA a i to je blizu. Tj. oni umjereni borci FSA koji su razložno krenuli u proteste ali ne da razvaljuju Siriju...
solar7
Posts: 955
Joined: 28/10/2013 12:32

#86409 Re: Sirija vol. 2

Post by solar7 »

Nadzornik wrote:105 Ruskih zracnih udara na bolnice,klinike,djecija sirotista i zivotinjska sklonista u Idlibu u zadnjih 48 sati.
Nad Jermenima je izvrsen masakr a kad ruska braca tucu arape po bolnicama onda je to ok.E moj brete ko vas ne zna.
solar7
Posts: 955
Joined: 28/10/2013 12:32

#86410 Re: Sirija vol. 2

Post by solar7 »

dječak sa šibicama wrote:

meni je ovo najjace
Nek su prokleti svi oni koji se izigravaju s tim rijecima.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#86411 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

MMM1977 wrote:Čelendžeru,

Nekad sredinom 2014. smo komentarisali oko saradnje Turske i Irana i ti reče da je nemoguća, šta sad veliš? I što se tiče Kurda, dok ste ih velika većina simpatisali ja sam vam govorio o kakvim parazitima i gmizavcima se radi, što se evo i dokazuje.

Još samo da se ujedine SAA i FSA a i to je blizu. Tj. oni umjereni borci FSA koji su razložno krenuli u proteste ali ne da razvaljuju Siriju...
- Ovako kad sam intepretiraš sebe ispadaš besprekorni vizionar, a nije tako. Tvoje viđenje "saradnje Irana i Turske" nije bilo na sadašnjim osnovama već sasvim drugačije. Turska je za 180 stepeni promjenila svoju politiku prema Siriji, samim tim prema Iranu i Rusiji a toga ni u snu nije bilo u tvojim razmatranjima.

Je li tako, tako je.

Kurdi.

- Ni tada ni sada ne mislim da su Kurdi "paraziti i gmizavci"; takva vrsta generalizacije daleko je od mene svjetlosnim godinama. Ono čemu oponiram je vulgarno predstavljanje Kurda kao anđela Bliskog istoka, a oni niti su to bili, niti su to danas. Tome oponiram. Ali, oni vode neku svoju borbu, ja za nju imam razumjevanja dok god to ne prelazi neke crvene moralne linije, kao što je izručenje heroja Menga teroristima Nusre, za pare, ili napad na SAA u Hasaki, na američki nagovor. U cjelini, daleko su oni od takfirističkog ološa sa kojim su imali posla (kao i SAA), zbog čega imaju i imaće simpatije, kako moje tako ostatka svijeta. Priča o nezavisnosti je posebna, delikatna tema i o njoj ne bih sada.

- "Ujedinjenje SAA i FSA" nije tvoja ideja iz 2014, ona je ideja koju su još ranije ispisali neki drugi forumaši u koje spadam i ja. To ujedinjenje se odvija kroz ministarstvo za nacionalno pomirenje u Siriji i uz rusko posredništvo a ogleda se uglavnom kroz amnestiju i integraciju oružane opozicije u pravni poredak Sirijske Arapske Republike. Sirijska vlada je to počela prije 2014, a Rusi nešto kasnije a u tvojim razmatranjima Rusa nije bilo ni u tragovima osim u krajnje negativnom konotekstu.


Dakle, stari, volim te i poštojem kao forumaša, ali Tita ti, smanji cug.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#86412 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

dragma wrote:Trebao si onda napisati kako je slobodarski svijet (osim nabrojanih) na strani "nezavisnog" Kurdistana pa bi mi možda i bilo logično, mada ima još kontradiktornosti ali helem nejse.
Sve i da je tako, ne mogu a da te ne upitam, na čemu onda zasnivaš tvrdnju da će Kurdistan, kao rezultat volje naroda na referendumu, biti nezavisan ako je Amerika kao njihov glavni zaštitnik i pokrovitelj (kako veliš) protiv toga?
Kada sam napisao 'slobodarski svijet' mislio sam na Zulijana Asanza i ljude slicnog profila. Nista tu nema nelogicno.

Amerika je oportunisticka i pragmaticna drzava. Ako Kurdi budu dovoljno odlucni, ako pokazu snaznu volju, Amerika bi mogla prihvatiti realnost, IAKO joj nezavisan Kurdistan sada ne odgovara.

Kurdi su veoma motivisani i imaju jasan cilj. Imaju brojnost, imaju sve. Pitanje je trenutka kada ce razbiti obruc koji ih steze i dohvatiti slobodu. Da ce do toga doci, nema nikakve sumnje. Proces stvaranja drzave je dugotrajan.

Pogledaj njihov odnos prema zastavi. Nisam vidio da iko gaji takav odnos. Citao sam na forumu da svi imaju po 4-5 zastava u kolekciji. Nevjerovatno na kakav nacin pricaju o tome, sa koliko ljubavi i postovanja.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#86413 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

solar7 wrote: Nad Jermenima je izvrsen masakr a kad ruska braca tucu arape po bolnicama onda je to ok.E moj brete ko vas ne zna.
Ruska braca tucu samo one koji nisu dobri i kojima je potrebna motka malo po turu... :D
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#86414 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

solar7 wrote: Nek su prokleti svi oni koji se izigravaju s tim rijecima.
Prokleti su samo oni koji sa tim rijecima cine zlodjela,njima Bog nikada nece oprostiti.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#86415 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

Sastanak komandanata plemenskih i narodnih milicija sa generalom Brkom.

Image
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#86416 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

4 mjeseca otkako je oslobodjen od Isila,rudnik fosfata Kunajfis (Palmira, jugozapad) stavljen je u funkciju... :thumbup:

Image
Image
Image
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#86417 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

Image


HTS pacov zarobljen od strane SAA na sjeveru iz Hame.

Image

I jos jedan T-90 zarobljen od dzihadistickih pacova NATO-a.

Image
Image
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#86418 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

Sirijska vojska pokazuje ratni plijen.
Tenkovi zarobljeni od pacova u Deir ez Zoru... :thumbup:

Image
Image
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#86419 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

Dolazak 8 vozila ukljucujuci i dva vozila hitne pomoci u grad Deir ez Zor za podrsku civilne zastite.

Image
Image
Image
Image
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#86420 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

I. Sidorenko:
Reports say SAA blew up a SVBIED tonight before it reached Maan village
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#86421 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

The T90 Nusra driver didn't make it. North Hama.

Image

Ruska deratizacija pacova na sjeveru Hame... :thumbup:

VIDEO

https://twitter.com/Souria4Syrians/stat ... 6397501441
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#86422 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

Challenger__ wrote:I. Sidorenko:
Reports say SAA blew up a SVBIED tonight before it reached Maan village
Nema Turske nema ni derneka, dok je MIT dostavljao podatke lako je bilo probijati linije, sada kada je Sultanu dosadilo igrati se ne mogu ni štand lubenica uzet.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#86423 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Novih 200 slepera na putu za Kamislo/Heseke. Bice da se sprema velika ofanziva na Deir ez Zor!

https://twitter.com/sheihkmos1987/statu ... 5601583104

SDF napreduje prema gradu Suvar na rijeci Kabur!

Danas su napredovali 5km.

Image

Image

SDF razvaljuje ISIL na sjeveru Rake!

Image

Rusi treci dan zaredom iznose nove optuzbe...

1. SDF kriv za vodenu bujicu
2. ISIL napao SAA sa teritorija SDF
3. Amerikanci nahuskali Nusru da pokrene ofanzivu na Hamu

Pukli su!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#86424 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Sta je ovo Salice, kakve su se ovo afro-Iranke okupile na Ist Riveru da protestuju protiv iranskog rezima!? :D

Image

Rusi igraju igru, dok svi osudjuju Kurdistan, oni koriste guzvu i potpisuju ugovore vrijedne milijarde dolara. Kakvi hostapleri, jebo Irak, daj pare. :D

Grci isto tako veoma blagonaklono gledaju na nezavisnost Kurdistana, valjda da Turcima zavuku.

Izrael svakako podrzava.

Saudija poziva Kurde da se drze Amerike. :lol:
Middle East gets even more complicated: so now Israel and Russia (tacitly) support Iraqi Kurdish referendum while Iran and US oppose it.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#86425 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

Kikibombona wrote: Rusi igraju igru, dok svi osudjuju Kurdistan, oni koriste guzvu i potpisuju ugovore vrijedne milijarde dolara. Kakvi hostapleri, jebo Irak, daj pare. :D

Grci isto tako veoma blagonaklono gledaju na nezavisnost Kurdistana, valjda da Turcima zavuku.

Izrael svakako podrzava.

Saudija poziva Kurde da se drze Amerike. :lol:
Middle East gets even more complicated: so now Israel and Russia (tacitly) support Iraqi Kurdish referendum while Iran and US oppose it.
Svi imaju neki interes ali sta ti imas sto podrzavas Kurde nije mi jasno... :-)
Locked