Sirija vol. 2

Locked
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#80926 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

Klavikula wrote:
salik79 wrote:Libanske siitkinje i siiti u redovima za dobivanje useljenicke vize, pred Sirijskom Ambasadom:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Vele da im je dosta libanskih vukojebina i insistiraju na ubrzavanju proceduralnih formalnosti! Damask, Haleb, Hama, Homs here we come :bih:
Kiki one tvoje zbahe ne mogu prici ovim ljepoticama :D

definitivno Hezbollah ima najbolje koke. slika 6 melec :kiss:
:D




Itd, itd, itd...
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#80927 Re: Sirija vol. 2

Post by shin »

insomnia78 wrote:
shin wrote:
insomnia78 wrote:De ti nama koji vic dok si u tom humoristicnom štihu. Ko na temi o Iraku.
Kako ono: kod "nas" na Bistriku vukli vojnike JNA kamionom po cesti, mucili ranjenike u vojnoj, mnoge srbe pojeo mrak... :lol:
He he

Da si bio u sarajevu u ratu znao bi neke stvari, ovako ostaje ti samo mlaćenje kurcem po tastaturi.
Ovo, naravno mozes potvrditi. Postoji neka optuznica, nesto?
Mogu li se potvrditi svi zločini po RS-u? Naravno da ne mogu jel to dokaz da se nisu desili? Pa za jebenog cacu koji je pobio bog zna koliko naroda (među njima i prijatelja) pogledaj kazne i koliko je ljudi osuđeno.

Snajperisti su bacani sa zgrada, javna tajna. Na početku samog rata jednog su nafatali i našli mu onaj nož kamu za klanje, šta misliš šta je sa njim bilo? Šta misliš što se dobrovoljačka desila? Kivan narod jedva dočekali da im se najebu majke i to se desilo.

Većina koje su uhvatili ne najebala, ništa čudno kada vidiš šta su radili po gradu.

Moja opaska je bila na tvoje lažno moralisanje kako je isilovce necivilizirano ubijati, dobijaju ono što su zaslužili, tim monstrumima nema povratka u civilizaciju, metak u čeko je najmanja kazna koju mogu dobiti.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#80928 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

NajdraziVodjaa wrote:hahaha kakve sizokonstrukcije Kikibombone :lol: koliko ja znam nisu bas isto alaviti iz Sirije i siiti iz Iraka i ostalih drzava tako da tu neko naseljavanje istih ne pije vode. kakve ima veze sto je Iran pomagao, Iran iam bitnije stvari u Siriji od toga da naseljeva Iransko, Libansko i Iracko siitsko stanovnistvo uostalom nisu kinezi pa da ih ima milijarde da se tek tako naseljavaju uostalom i Rusi su pomogli najvise i najzasluzniji su za opstanak Assada mozemo li ocekivati i doseljavanje Rusa u Damask i Alep?


Poredjenje sa Bagdadom je smijesno koliko ja znam u Bagdadu se desilo to da je zbacen predsjednik i dosla nova vlast u Damasku se to nece desiti osim ako ne mislis da ce Assad ici po Damasku i tjerati iz kuca sunite koji tu zive danas kao i prije rata sto su zivili da bi doveo siite iz Libana, Irana i Iraka?

Kiki lupa k'o Maksim po diviziji, postavlja nekakve mape ciji izvor je Washington-nesto, po kojima, opet, kada se sve detaljno sagleda nema nikakvog uporista za svoje tvrdnje, jer je ocito da ima i kvartova/naselja u kojima su suniti "preuzeli vecinu" nad siitima i slicno....Uglavnom svakakvih prekompozicija na liniji siiti, suniti, krscani, ali nidje veze s onim sto nam Kiki zeli docarati.
User avatar
von_admir
Posts: 371
Joined: 30/12/2013 23:23

#80929 Re: Sirija vol. 2

Post by von_admir »

Imali kakva mapa nova da nam pokaze kako izgleda sjever Sirije sada.Jel sve naseljeno kurdima ili i dalje ima arapa?Da se i oni ne farbaju u zuto mozda :lol:
Znaci imamo sjever sad gore dolaze Kurdi iz Iraka i naseljavaju prazan prostor i onaj gdje su protjerani vecinski arapi jelte :D plus taze imamo i ove pse rata sto ratuju za njih iz cijelog svijeta njih cemo pod lgbt boju stavit.Zapad je to :D
Last edited by von_admir on 20/07/2017 18:28, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#80930 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

shin wrote: Mogu li se potvrditi svi zločini po RS-u? Naravno da ne mogu jel to dokaz da se nisu desili? Pa za jebenog cacu koji je pobio bog zna koliko naroda (među njima i prijatelja) pogledaj kazne i koliko je ljudi osuđeno.

Snajperisti su bacani sa zgrada, javna tajna. Na početku samog rata jednog su nafatali i našli mu onaj nož kamu za klanje, šta misliš šta je sa njim bilo? Šta misliš što se dobrovoljačka desila? Kivan narod jedva dočekali da im se najebu majke i to se desilo.

Većina koje su uhvatili ne najebala, ništa čudno kada vidiš šta su radili po gradu.

Moja opaska je bila na tvoje lažno moralisanje kako je isilovce necivilizirano ubijati, dobijaju ono što su zaslužili, tim monstrumima nema povratka u civilizaciju, metak u čeko je najmanja kazna koju mogu dobiti.
Znaci ne mozes. Kao sto sam i mislio.
Dje sam ja napis'o da ih je necivilizirano ubijati samo ima razlike izmedju streljana nakon suda, pa makar i prijekog i deranja koze sa zivih ljudi i kojekakvog izivljavanja.
Sta te onda razlikuje od njih?
Jebeno kuhanje glava se opravdava ajetima i sad trebamo svrsavati na to? E pa ne treba.
I daesh za svaki svoju akciju ima jal ajet jal hadis

PS: vecina ovih koji pravdaju zlocine u Iraku kpriste svaku priliku za poturiti Vozucu pod nos kada treba popljuvati Armiju
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#80931 Re: Sirija vol. 2

Post by rajv0sa »

Mekejnu prikipilo :mrgreen:
Image
Propo
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#80932 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Krokodajl wrote:Kiki dragi...

Nemožeš porediti Bagdad i Damask.

Nisu Bagdad naselili Iranci ili Šije iz nekih sela, samo se desila prekompozicija stanovništva, nema više mješanih kvartov već su se suniti okupili oko sunita a šije oko šija, naravno situacija po šije je dosta bolja sada jer padom Sadama i mnogi suniti su otišli iz zemlje, desila se prekompozicija vlasti, većinske šije su prihvatile vlast, mnogi suniti nisu vidjeli perspektivu u takvoj državi, odnosno što bi Krajišnik reko, šta rade Srbi u Muslimanskom Sarajevu.

Nisu Bagdada naselili Afganistanci i borci IRGC, jer da jesu ne bi se Arapski pričao tamo već Perzijski.

U Damasku do toga ne može doći, jer prvo, Asad je vladao i prije rata, što znači da neće doći do prekompozicije vlasti, a što se tiče šiita iz Iraka i Irana, pa gdje si vidio ti da su oni doveli porodice svoje ?

Gdje to ima da je borac Hezbollaha doveo porodicu u Siriju, većina njih ima porodice nazad doma, nisu to pubertetlije Čečenske što su otišli dole da se rasplođavaju.

Hasidi sa druge strane, oni i odlaze u Siriju zbog obećanja Iranske vlade da će svi dobiti stanove, ali ne u Damasku već u Teheranu, nekoliko stambenih zgrada je već izgrađeno i naseljeno porodicama Hasida koji su se borili u Siriji.

Da će utjecaj Iranske politike biti jači u Siriji to svakako da.

Ali da će milioni Šiita pohrliti u Šam...

Nikako.

Ono, ispade Asad jučer došao na vlast...
Niko ne govori o milionima. Dovoljno je rasporediti par stotina hiljada u Damasku, Homsu i Alepu. Narocito je vazan Damask. Veliki broj sunita je napustio Damask, narocito okolna podrucja. Rezimu nece biti problem naseliti 200 000 siita u Damask i okolinu. Nakon rata ce poceti obnova. Uz to, nema dileme da siitski misionari raditi punom parom sa siitskim stanovnistvom. Mozes tek misliti koliko ce Iran, Irak i Liban otvoriti siitskih skola, humanitarnih organizacija itd. I ovdje su neki ljudi prevedeni na siizam, Mula Sadra i ibn Sina rade punom parom. Imamo i siitske medije. A BiH je od nikakve vaznosti za Iran i 'siitski blok'. Sirija je super vazna i ja ocekujem zestoku siitsku ofanzivu u Siriji nakon rata. Ako u Srajevu imaju 3 siitske 'organizacije', u Damasku ce ih biti 300.

http://www.naameshaam.org/report-silent ... index.html

Za opstanak rezima kljucni su siiti. Vidi koliko je Asadu valjao siitski kvart Sejdije Zejneb. Dzihadisti ga nikako nisu mogli zauzeti. Jos uz to, dosle su sije iz okoline, hiljade sija, da brane Zejnebin kabur od sunitskih ekstremista. Da bi Asad od Damaska napravio siguran bastion, potrebno je u Damasku naorsviti jos nekoliko siitskih kvartova poput Sejdija Zejneb. To je cista logika moj ti.

Ako pogledas Damask, Homs i Alep, tri kljucna sirijska grada, sve ce ti biti jasno. ODMAH su pali sunitski, sirotinjski kvartovi, narocito na periferiji velikih gradova. Pisao sam o tome xy puta. Istocni Alep je strogo sunijski, mahom sirotinjski. Odmah je pao. I okolina isto tako. Odrzao se zapadni Alep u kojem zivi dosta alevita, krscana, siita, drugih manjina i inace imucnije stanovnistvo.

U Homsu isti slucaj, potpuno isti.

Asad se izvukao za dlaku. On sada mora ojacati poziciju u kljucnim gradovima, narocito Damasku. Siiti mu garantuju sigurnost. I treba malo vise siitskih enklava po Siriji poput Nubl/Zara i Kefraja-Fua. Vec se spekulise da ce i nakon rata Kalamun biti bastion Hezbolaha.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#80933 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

naselice se siiti iz afganistana i pakistana da cuvaju koridor od teherana do mediterana tzv. siitska transverzala

to i jeste pravi uzrok ovog rata, iranski(siitski) ekspanzionizam i imperijalizam, obnova perzijskog carstva

saudijska arabija, na tebe je red
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#80934 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

shin wrote:
Šta misliš što se dobrovoljačka desila? Kivan narod jedva dočekali da im se najebu majke i to se desilo.
koja jebena dobrovoljacka se jebeno desila, jeremija
sta, gdje, kad, kako, ko ... je je kome jebeno jebo mamu u jebenoj dobrovoljackoj
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#80935 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

:-x sto me iznervira jeremija, drama
User avatar
dragma
Posts: 3619
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#80936 Re: Sirija vol. 2

Post by dragma »

japin_mutapi wrote::-x sto me iznervira jeremija, drama
:shock: :?

O čemu ti, nešto sam propustio?
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#80937 Re: Sirija vol. 2

Post by Kaligrafija »

japin_mutapi wrote:naselice se siiti iz afganistana i pakistana da cuvaju koridor od teherana do mediterana tzv. siitska transverzala

to i jeste pravi uzrok ovog rata, iranski(siitski) ekspanzionizam i imperijalizam, obnova perzijskog carstva

saudijska arabija, na tebe je red
Pa i vakat je, da arabija bude opet samo Arabija!
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#80938 Re: Sirija vol. 2

Post by sunceKOtepsija »

Ahrar_Al_Sham released the pics of its militants fighting against HTS (Nusra) at Bab al-Hawa Border-Idlib Syria
Image
:thumbup: #vivaRevolution
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#80939 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

dragma wrote:
japin_mutapi wrote::-x sto me iznervira jeremija, drama
:shock: :?

O čemu ti, nešto sam propustio?
Ovaj mitar gore baljezga
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#80940 Re: Sirija vol. 2

Post by rajv0sa »

japin_mutapi wrote:naselice se siiti iz afganistana i pakistana da cuvaju koridor od teherana do mediterana tzv. siitska transverzala

to i jeste pravi uzrok ovog rata, iranski(siitski) ekspanzionizam i imperijalizam, obnova perzijskog carstva

saudijska arabija, na tebe je red
Tako je, a kada prodju carigrad onda ce srbima pomoci da obnove dusanovo carstvo.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#80941 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

Koliko su komsije i susjedi odusevljeni šijama da su Bošnje šije rata ne bi ni bilo
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#80942 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

japin_mutapi wrote:
dragma wrote:
japin_mutapi wrote::-x sto me iznervira jeremija, drama
:shock: :?

O čemu ti, nešto sam propustio?
Ovaj mitar gore baljezga
A na temi sve same "sarajlije", "demobilisani borci ARBiH onomad zaustavljeni od strane zapada pred BL" i "borci za umet" :-D i opet muk
:lol:
User avatar
dragma
Posts: 3619
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#80943 Re: Sirija vol. 2

Post by dragma »

japin_mutapi wrote:
dragma wrote:
japin_mutapi wrote::-x sto me iznervira jeremija, drama
:shock: :?

O čemu ti, nešto sam propustio?
Ovaj mitar gore baljezga
Do mene je, na prvu mi se učini "dragma" umjesto drama.

A uz to još jeremija :D
User avatar
dragma
Posts: 3619
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#80944 Re: Sirija vol. 2

Post by dragma »

insomnia78 wrote: A na temi sve same "sarajlije", "demobilisani borci ARBiH onomad zaustavljeni od strane zapada pred BL" i "borci za umet" :-D i opet muk
:lol:
A šta treba, dokazivati nekome da je zemlja okrugla?

De bolan..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#80945 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

dragma wrote:
insomnia78 wrote: A na temi sve same "sarajlije", "demobilisani borci ARBiH onomad zaustavljeni od strane zapada pred BL" i "borci za umet" :-D i opet muk
:lol:
A šta treba, dokazivati nekome da je zemlja okrugla?

De bolan..
Niposto. Ima se preceg posla. Treba dokazivati da je Assad zloćko a ne zločinac, da su šije najbolji muslimani, da su Kurdi najjači...
User avatar
dragma
Posts: 3619
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#80946 Re: Sirija vol. 2

Post by dragma »

insomnia78 wrote:
dragma wrote:
insomnia78 wrote: A na temi sve same "sarajlije", "demobilisani borci ARBiH onomad zaustavljeni od strane zapada pred BL" i "borci za umet" :-D i opet muk
:lol:
A šta treba, dokazivati nekome da je zemlja okrugla?

De bolan..
Niposto. Ima se preceg posla. Treba dokazivati da je Assad zloćko a ne zločinac, da su šije najbolji muslimani, da su Kurdi najjači...
Naravno, kad već imamo dijasporu da nas štiti i čuva nam obraz.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#80947 Re: Sirija vol. 2

Post by rajv0sa »

Zna insomnija udaljen hiljadu i nešto kilometara kakvo je javno mijenje u Sarajevu. :mrgreen: Da na ulici u Sarajevu zaustavi 20 ljudi 15 bi imalo pozitivno mišljene o Iranu i šijama, onih 5 il nema pojma šta je Iran i šije ili su vehabiti ili je neki debilni "osvješteni" nvo sektor. Al eto zna on bolje od nas.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#80948 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

Ti si stvarno logički mag :lol:
Kako ti uspijes doci do tih zakljucaka to je cudo.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#80949 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

Nego stipu ti insomniju. Lik ovdje prica o nekakvim zlocinima u Sa, Labudan neki dan kaze da su vam od multikulture ostala samo imena ulica a na forumu muk. Zato stisni pa napisi nesto protiv Assada, Putina pa makar i najocitije trolanje sedam dana ce vas sedmorica opovrgavati tu tvrdnju :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#80950 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

Kada pomislimo da su dostigli vrhunac licemjerstva, oni nas demantuju:

EU sanctions popular Syrian general for chemical weapons attack

https://mobile.almasdarnews.com/article ... nt=English

:-) :-) :-) :roll:
Locked