Sirija vol. 2

Locked
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#72226 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

RT:Katarski fond od 12 mijardi dolara za velike projekte u Rusiji
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0248227631

:zjev:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#72227 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

sarajevoxxxx wrote:RT:Katarski fond od 12 mijardi dolara za velike projekte u Rusiji
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0248227631

:zjev:

A sta sam ti ja neki dan napisao? A plus sve uz Karadavijevu halal fetvu. ;-)
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#72228 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Režimsko koncentrisanje snaga u Hami ima svoju cijenu. Već treći dan zaredom režim trpi gubitke u Palmyri gdje su danas poginula nova 4 vojnika i uništeno nekoliko režimskih vojnih vozila, kao i u kvartu Munšieh gdje je FSA i danas napredovala.

@kiki Kurdi sa revolucionarima mogu daleko više ostvariti.Režim je prošlost, diktatura, koja ih je i dovela do ovoga danas.Diktator kojem su oni puka roba na pijaci.Sa Turskom čak i ovakvom kakva je danas mogu daleko više postići nego sa vukovima iz međunarodne zajednice, Rusima ili okojelom bandom iz Damaska. Kurdi su komšije Turcima, žive izmiješano na teritoriji gdje Sirijci 6 godina plaćaju cijenu ustanka protiv diktature.Stajanje uz revolucionare je čast, ponos, koga briga za džihadiste, nisu samo oni borci protiv Asada iako ih to PKK pokušava ubjediti.

Stajanje uz Asada je stajanje uz nasilnika bez obzira koliko lijepo izgledao Asad je nasilnik, zulumčar, u pravom smislu riječi.Niko nema opravdanja stajanjem uz njegovu stranu, nikada u istoriji zulum nije pobjedio, nema niti jednog razloga da se to desi u Siriji.Možda privremeno da opstane, na duže staze ostaće upamćen kao ratni zločinac, fašista direktno odgovoran za stotine hiljada civila koje je pobio zabranjenim oružjem, barel-bombama, hemijskim oružjem itd.
Last edited by sarajevoxxxx on 25/04/2017 16:06, edited 1 time in total.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#72229 Re: Sirija vol. 2

Post by aratet »

:lol:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#72230 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#72231 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

A da nam savo pokusa navesti par "nedzihadistickih" udarnih formacija, njihov naziv, komandnu strukturu, politicke predstavnike, drustveno uredjenje na teritoriji pod njihovom kontrolom, vjerske i mezhebske slobode, itd, itd?! :thumbup:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#72232 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

LIVE UPDATES: Five Peshmerga killed in Turkish air strike on Mount Shingal

http://www.rudaw.net/english/kurdistan/250420171
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#72233 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Ostalo je još 18 kilometara pustinje koja dijeli borce FSA u Badije Šam sa onima u istočnom Kalemunu.Režim je jučer napao borce FSA u Badije Šam kako bi popustio pritisak na Isil kojeg borci Usud Šerkije tjeraju iz Al Mahse odnosno dijela pustinje koji stoji između istočnog Kalemuna i Badije Šam.

Image
Last edited by sarajevoxxxx on 25/04/2017 16:30, edited 1 time in total.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#72234 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#72235 Re: Sirija vol. 2

Post by Nadzornik »

Turkish Operation command center during airstrikes on Iraq and Syria

Image

If Erdogan has started early fumigated to eliminate the new Kurdistan Communist rats, I thought I would expect something more war progressed. That is that they handle information that ISIS and the Assad Regime are already very touched.
To see if it is only a small scratch or this is going to be more, since the reaction of Iran would soon take care of itself. To see when the conflict between Iran and Turkey arrives that the Owned that I have prepared for PGAS is already in the oven.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#72236 Re: Sirija vol. 2

Post by arzuhal »

Bivši ministar odbrane: ISIL se izvinjavao Izraelu

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bi ... ao-izraelu
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#72237 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

salik79 wrote:A da nam savo pokusa navesti par "nedzihadistickih" udarnih formacija, njihov naziv, komandnu strukturu, politicke predstavnike, drustveno uredjenje na teritoriji pod njihovom kontrolom, vjerske i mezhebske slobode, itd, itd?! :thumbup:
Ja govorim o jasnom tiraninu, jasnim ratnim zločinima, o stotinama hiljada nevinih civila.To je zlo i tome se jasno treba suprostaviti.Sa druge strane Isil je igračka velikih sila sa rokom trajanja.Niti je odgovoran za stotine hiljada poginulih, a nastao je zahvaljujući masovnom ubijanju civila u Iraku i Siriji.Ovdje se predstavlja obratno, režim je takav kakav je zbog Isila, a istina je da svijet ima posla sa zlom, jednim ratnim zločincima milion puta opasnijim od Isila koji će sutra promjeniti odjeću i postati Isil preko noći kao što su uradili Sadamovi oficiri. Jesu li Isilovci jučer na sinaju ubijali civile kao pse? Jesu li Isilovci milion puta kršili rezolucije UN-a o zabrani barel-bombi? Jesu li Isilovci napali Irak i sravnili ga sa zemljom? Jedno zlo koje je proizvod deset velikih drugih nepravdi i ratova se predstavlja kao jedini problem na Bliskom istoku što jeste laž jeste licemjerstvo i naravno da se mora prestati sa time.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#72238 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

sarajevoxxxx wrote:
salik79 wrote:A da nam savo pokusa navesti par "nedzihadistickih" udarnih formacija, njihov naziv, komandnu strukturu, politicke predstavnike, drustveno uredjenje na teritoriji pod njihovom kontrolom, vjerske i mezhebske slobode, itd, itd?! :thumbup:
Ja govorim o jasnom tiraninu, jasnim ratnim zločinima, o stotinama hiljada nevinih civila.To je zlo i tome se jasno treba suprostaviti.Sa druge strane Isil je igračka velikih sila sa rokom trajanja.Niti je odgovoran za stotine hiljada poginulih, a nastao je zahvaljujući masovnom ubijanju civila u Iraku i Siriji.Ovdje se predstavlja obratno, režim je takav kakav je zbog Isila, a istina je da svijet ima posla sa zlom, jednim ratnim zločincima milion puta opasnijim od Isila koji će sutra promjeniti odjeću i postati Isil preko noći kao što su uradili Sadamovi oficiri. Jesu li Isilovci jučer na sinaju ubijali civile kao pse? Jesu li Isilovci milion puta kršili rezolucije UN-a o zabrani barel-bombi? Jesu li Isilovci napali Irak i sravnili ga sa zemljom? Jedno zlo koje je proizvod deset velikih drugih nepravdi i ratova se predstavlja kao jedini problem na Bliskom istoku što jeste laž jeste licemjerstvo i naravno da se mora prestati sa time.
Halo, ba, znas li ti procitati pitanje i dati smislen odgovor na isto, ili ti je ovo standardna copy-paste matrica, kada treba zavrtiti spin?!
User avatar
Čitalac
Posts: 5687
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#72239 Re: Sirija vol. 2

Post by Čitalac »

Komisija UN-a za istraživanje ratnih zločina na tlu Sirije, osnovana u avgustu 2011, prikupila je ogromnu količinu materijala o zlodelima kako vladinih snaga tako i pristalica opozicije i ti dokazi bi jednog dana mogli biti upotrebljeni na sudu, piše New York Times.
Dokazni materijal između ostalog sadrži i svedočenja 1.400 svedoka i žrtava do kojih je komisija došla, uprkos tome što članovima UN tima nikada nije dozvoljeno da posete Siriju.
Komisija je, takođe, zadužena i za pravljenje spiska ratnih zločinaca koji se čuva u zapečaćenoj koverti, u kancelariji komesara za ljudska prava Zeid Raada al Husseina. Lista je tajna i dopunjuje se svake godine, a članica komisije Karen AbuZayd kaže da na njoj nema toliko imena koliko bi neko pomislio.

U UN-u nisu optimisti kada je reč o eventualnim suđenjima. Međunarodni krivični sud ne može da se bavi Sirijom bez odobrenja Saveta bezbednosti, a to odobrenje, s obzirom na poziciju Rusije, nije realno očekivati. Ipak, komisija UN-a već sarađuje sa sudovima u deset država u kojima teku neki procesi koji se tiču rata u Siriji.

https://www.nytimes.com/2017/04/24/worl ... share&_r=0
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#72240 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

salik79 wrote:
sarajevoxxxx wrote:
salik79 wrote:A da nam savo pokusa navesti par "nedzihadistickih" udarnih formacija, njihov naziv, komandnu strukturu, politicke predstavnike, drustveno uredjenje na teritoriji pod njihovom kontrolom, vjerske i mezhebske slobode, itd, itd?! :thumbup:
Ja govorim o jasnom tiraninu, jasnim ratnim zločinima, o stotinama hiljada nevinih civila.To je zlo i tome se jasno treba suprostaviti.Sa druge strane Isil je igračka velikih sila sa rokom trajanja.Niti je odgovoran za stotine hiljada poginulih, a nastao je zahvaljujući masovnom ubijanju civila u Iraku i Siriji.Ovdje se predstavlja obratno, režim je takav kakav je zbog Isila, a istina je da svijet ima posla sa zlom, jednim ratnim zločincima milion puta opasnijim od Isila koji će sutra promjeniti odjeću i postati Isil preko noći kao što su uradili Sadamovi oficiri. Jesu li Isilovci jučer na sinaju ubijali civile kao pse? Jesu li Isilovci milion puta kršili rezolucije UN-a o zabrani barel-bombi? Jesu li Isilovci napali Irak i sravnili ga sa zemljom? Jedno zlo koje je proizvod deset velikih drugih nepravdi i ratova se predstavlja kao jedini problem na Bliskom istoku što jeste laž jeste licemjerstvo i naravno da se mora prestati sa time.
Halo, ba, znas li ti procitati pitanje i dati smislen odgovor na isto, ili ti je ovo standardna copy-paste matrica, kada treba zavrtiti spin?!
Moj odgovor je jasan a on glasi ''ti me pitaš o komandnoj strukturi a ja tebi govorim o stotinama hiljada ubijene djece''.Kakva crna komandna struktura, halo Rusi su jučer sravnili bolnicu, ubili 13 građana Idliba, ti me pitaš kako se zove komandant.Tebe apsolutno ne zanimaju poginuli civili ti si opsjednut velikom snagom jedne šugave Asadove vojske i pozicijom koju je dobila ili omogućila ovakva međunarodna zajednica. Gdje bi Asadova komandna struktura bila da nema dvostrukih aršina, da se sila sprovodi nad svima a ne samo nad onima koji se ne mogu braniti?
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#72241 Re: Sirija vol. 2

Post by Akibh »

salik79 wrote: standardna copy-paste matrica, kada treba zavrtiti spin?!
Karadavi, fetva, saudija, vehabizam , tekfir, ...
I ono o spinu :lol:
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#72242 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Inače, evo video snimak na engleskom jeziku, zadnji intervju sa Suhejl Al Hasan, preveden na engleski. Salik želi da nas ubijedi da je definitivno teško nači zamjenu za ovu moralnu i intelektualnu gromadu koji, ako neko u intervju nađe jednu smislenu rečenicu ili šta je čovjek želio da kaže ima od mene veliku čokoladu :-).
https://www.facebook.com/FerasoHA/video ... 441914078/

Poruka je jasna: Sve dok ne budete imali lika koji g... mladiće, koji se preznoji dok jednu rečenicu sastavi, i toliko provali da mu video za jedan dan ima milion pregleda, dakle, sve dok ne budete imali takve ljude nemate šta tražiti u Siriji.

Vrijednosti Asadista: deračina mladića ili muških g...ova, i biti tup i beskrajno nepismen, i naravno spreman u svakom trenutku pobiti stotinu civila bez da trepneš.
Last edited by sarajevoxxxx on 25/04/2017 17:47, edited 2 times in total.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#72243 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

I naravno zaboravio sam možda najvažnije:dok ne budete imali generale koji valjda uskrsnu 20 godina mlađi nakon što poginu u nekoj od akcija.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#72244 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

salik79 wrote:A da nam savo pokusa navesti par "nedzihadistickih" udarnih formacija, njihov naziv, komandnu strukturu, politicke predstavnike, drustveno uredjenje na teritoriji pod njihovom kontrolom, vjerske i mezhebske slobode, itd, itd?! :thumbup:
Krenimo od sekularnih :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#72245 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

Joj Tigra. Parkopani, rundave guzice i rakija vruca :lol: :lol: :lol:
User avatar
GIVI
Posts: 552
Joined: 12/06/2016 20:46

#72246 Re: Sirija vol. 2

Post by GIVI »

sarajevoxxxx wrote:
salik79 wrote:A da nam savo pokusa navesti par "nedzihadistickih" udarnih formacija, njihov naziv, komandnu strukturu, politicke predstavnike, drustveno uredjenje na teritoriji pod njihovom kontrolom, vjerske i mezhebske slobode, itd, itd?! :thumbup:
Ja govorim o jasnom tiraninu, jasnim ratnim zločinima, o stotinama hiljada nevinih civila.To je zlo i tome se jasno treba suprostaviti.Sa druge strane Isil je igračka velikih sila sa rokom trajanja.Niti je odgovoran za stotine hiljada poginulih, a nastao je zahvaljujući masovnom ubijanju civila u Iraku i Siriji.Ovdje se predstavlja obratno, režim je takav kakav je zbog Isila, a istina je da svijet ima posla sa zlom, jednim ratnim zločincima milion puta opasnijim od Isila koji će sutra promjeniti odjeću i postati Isil preko noći kao što su uradili Sadamovi oficiri. Jesu li Isilovci jučer na sinaju ubijali civile kao pse? Jesu li Isilovci milion puta kršili rezolucije UN-a o zabrani barel-bombi? Jesu li Isilovci napali Irak i sravnili ga sa zemljom? Jedno zlo koje je proizvod deset velikih drugih nepravdi i ratova se predstavlja kao jedini problem na Bliskom istoku što jeste laž jeste licemjerstvo i naravno da se mora prestati sa time.
Iz ovog bi se dali isčitati da je to največe zlo zapravo Amerika.Ista ona kojoj si neki dan pisao hvalospjeve kad je prekršila sve međunarodne zakone i ispalila par desetina raketa na Siriju.Savox ja te čitam ali te stvarno ne kontam.Svaki dan drugo mišljenje.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#72247 Re: Sirija vol. 2

Post by jao_situacije »

vjerovatno piše 5 ili 6 ljudi sa istog profila

već su ga hvatali da ima oprečna mišljenja i izjave
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#72248 Re: Sirija vol. 2

Post by Maystor »

Ma ko ih jebe, stavite ih na ignore i idemo dalje. SAA deratizirala nekoliko blokova u Kabunu :thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#72249 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Hiljade gradjana Rojave i grada Derika je docekalo americku delegaciju skandiranjem 'Erdogan terorist, Erdogan ubica'...

https://mobile.twitter.com/nighttides/s ... 7566734336

Hiljade Kurda idu ka mjestu napada turske teroristicke avijacije

https://mobile.twitter.com/M1Massoud/st ... 80/video/1

Derik

Image

Image
Image
Image

Irak osudio i upozorio Tursku radi napada na Shingal!
Predstsvnistvo PUKa u Ankari uputilo protestnu notu radi agresije na Shingal!

Turci unistili vojno groblje PKK na Shingalu. Odvratni su. Ovim potezima zele isprovocirati vece sukobe.

Image
Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#72250 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 »

sarajevoxxxx wrote:
Moj odgovor je jasan a on glasi ''ti me pitaš o komandnoj strukturi a ja tebi govorim o stotinama hiljada ubijene djece''.Kakva crna komandna struktura, halo Rusi su jučer sravnili bolnicu, ubili 13 građana Idliba, ti me pitaš kako se zove komandant.Tebe apsolutno ne zanimaju poginuli civili ti si opsjednut velikom snagom jedne šugave Asadove vojske i pozicijom koju je dobila ili omogućila ovakva međunarodna zajednica. Gdje bi Asadova komandna struktura bila da nema dvostrukih aršina, da se sila sprovodi nad svima a ne samo nad onima koji se ne mogu braniti?

Je l' to ona "bolnica" 15 metara ispod zemlje, cije sobe imaju prozore?! Pretpostavljam da je to "posljednja bolnica", sa "zadnjim doktorom" u Idlibu!? :oops:


Hajde da se sve slozim sa tobom, hoces li mi odgovoriti na pitanje?! Ujedno da te podsjetim na poziv od neki dan, jos uvijek je otvoren 8-) :

Znas sta savo, ako mi iskopas jednu ovakvu slicicu sa "slobodarskih" teritorija Idliba, svecano obecavam da cu preci u tvoj tabor i sa zadovoljstvom biti cipelaren od strane kolega forumasa, a uz to bih se, u tvoje ime, odrekao svih eventualnih Al-lazirinih honorara :!:
Image

Posto i sam tvrdis da sve ovo nema veze sa sektastvom, da je revolucionarna ideja sasvim ispravna, siguran sam da ces bez problema pronaci ovakve slike i kod slobodoljubivih nusrinih umjerenjaka!? :oops:
Locked