Sibenska rivijera

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40641
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1 Re: Sibenska rivijera

Post by konektovan »

vettel wrote:Pozdrav. Ove godine planiram skoknuti malo do Šibenika (tačnije okolice šibenika, šibenske rivijere). Zapale su mi za oko Vodice, podijelite iskustva vi koji ste bili tamo, smjestaj, cijene, usluga, plaže i gdje je jos lijepo ljetovati u šibenskoj rivijeri ?
Vodice su odlicne. :thumbup: Sve ok,cijene smjestaja su nesto i nize u poredjenju sa Makarskom ,Tucepima,i jos nekim mjestima juznije,al' meni je Sibenik,Vodíce nekako "pitomije" mjesto od ovih nabrojanih. Plaze su ok, preporuka,posjeti kómpleks solaris,extra mjesto. :thumbup:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#2 Re: Sibenska rivijera

Post by Mis mekinjas »

Zavisi sta trazis u i oko Sibenika.
Primosten je neprevazidjeno mjesto dolje, daleko bolje od Vodica. Kad smo imali 23, Vodice su bile ok, ali daleko od dobrog. E Primosten je druga prica.
Ako su i djeca u pitanju bolji je Primosten.
User avatar
konektovan
Posts: 40641
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3 Re: Sibenska rivijera

Post by konektovan »

Mis mekinjas wrote:Zavisi sta trazis u i oko Sibenika.
Primosten je neprevazidjeno mjesto dolje, daleko bolje od Vodica. Kad smo imali 23, Vodice su bile ok, ali daleko od dobrog. E Primosten je druga prica.
Ako su i djeca u pitanju bolji je Primosten.
Znaci,za ove preko 23, najbolje mozda u kakav reumal otici?! :mrgreen:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4 Re: Sibenska rivijera

Post by agent_zero »

Primošten :thumbup:

Vodice se meni nisu svidjele, onaj mladi napuhani purgeraj koji je došao tu da se opija i pravi gluposti, apartmani u prve dvije-tri linije do mora preskupi, oni gore iznad su tek sa nekom normalnijom cijenom, ali zato klapaš do plaže i supermarketa.

Plaže su ok, nemam zamjerki posebnih osim što je voda često zamućena, ali zrak je isto kao da nisi na moru. Oko vodica je sve skoro pa ravnica i nema šume kao makarska rivijera, pelješac, dubrovačka rivijera i nema onog mirisa borovine, šume, pomiješanog sa mirisom mora na koji smo mi koji ljetujemo na tom južnijem dijelu navikli. Ja sam nakon 3 dana spičio nazad, južnije :)

Murter, nisam bio i ne mogu ti ništa reći.
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#5 Re: Sibenska rivijera

Post by damirc_sa »

vettel wrote:Pozdrav. Ove godine planiram skoknuti malo do Šibenika (tačnije okolice šibenika, šibenske rivijere). Zapale su mi za oko Vodice, podijelite iskustva vi koji ste bili tamo, smjestaj, cijene, usluga, plaže i gdje je jos lijepo ljetovati u šibenskoj rivijeri ?
Vodice su prelijepo mjesto, bas ove godine idem opet u Vodice, mjesto je bar meni bas za odmor. Cijene i nisu toliko napuhane, ali opet za nas standard jesu visoke, nocenje u hotelima se krece od 100-200 Eura sa uključenim punim pansionom, dok su apartmani od 40-80 Eura.

Po meni ako si vec dosao do Sibenika a zelis pravi odmor onda produzi do Vira ili Zatona iza Zadra, plaže su vecinom pješčane, ulazak u vodu je milina jer ti je pod nogama sve pijesak, voda čista ima hladovine, sve je ravno i apartmani su vecinom svi blizu plaže. Apartmani se kreću od 40-80 Eura zavisnosti od broja osoba. Ja sam prosle godine na Viru plačao apartman 40 Eura a udaljenost od plaže mi je bila možda 50-tak metara.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#6 Re: Sibenska rivijera

Post by Slo Burner »

Vodice su vise za deracine, manje za odmora :D, plaze su dobre, more cisto ali je velika guzva. racunaj da je voda dosta hladnija, valjda zbog rijeka koji se ulijevaju u rom dijelu i struje jace nego na drugim dijelovima Jadrana
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#7 Re: Sibenska rivijera

Post by Mis mekinjas »

Na Murter se ide zbog picigina. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8 Re: Sibenska rivijera

Post by JThomas »

vodice su za dernek, za baš odmor bogami slabije, ima i ljepše i čistije i jeftnije...
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#9 Re: Sibenska rivijera

Post by dalmatinka »

vettel wrote:Kakav je Murter, valjal sta sto se tice smjestaja, plaza, kakve su cijene?
Cijene ne znam, vjerojatno različite za iste uvjete, treba se potruditi naći. Ako hoćeš dernek onda Tisno (Garden festival),odmor Jezera, Betina i Murter. Ako si s autom, onda ti je svejedno gdje odsjedneš, dva najudaljenija mjesta Tisno i Murter su 5 minuta vožnje ili 7 km. Plažu preporučam Kosirinu ili Podvrške. Slanica je za picigin kako je netko spomenuo i ne preporučam je ni pod razno jer je prebukirana.
Može i Čigrađa. Sve spomenute su pješčane plaže.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: Sibenska rivijera

Post by spreca »

damirc_sa wrote:
vettel wrote:Pozdrav. Ove godine planiram skoknuti malo do Šibenika (tačnije okolice šibenika, šibenske rivijere). Zapale su mi za oko Vodice, podijelite iskustva vi koji ste bili tamo, smjestaj, cijene, usluga, plaže i gdje je jos lijepo ljetovati u šibenskoj rivijeri ?
Vodice su prelijepo mjesto, bas ove godine idem opet u Vodice, mjesto je bar meni bas za odmor. Cijene i nisu toliko napuhane, ali opet za nas standard jesu visoke, nocenje u hotelima se krece od 100-200 Eura sa uključenim punim pansionom, dok su apartmani od 40-80 Eura.

Po meni ako si vec dosao do Sibenika a zelis pravi odmor onda produzi do Vira ili Zatona iza Zadra, plaže su vecinom pješčane, ulazak u vodu je milina jer ti je pod nogama sve pijesak, voda čista ima hladovine, sve je ravno i apartmani su vecinom svi blizu plaže
. Apartmani se kreću od 40-80 Eura zavisnosti od broja osoba. Ja sam prosle godine na Viru plačao apartman 40 Eura a udaljenost od plaže mi je bila možda 50-tak metara.
:thumbup: ja sam zadnjih godina na Viru i za sada nemam namjeru mjenjati,mada sam citavu obalu obisao od istre do dubrovnika
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11 Re: Sibenska rivijera

Post by _BataZiv_0809 »

Vodice su ekstra izbor za sve. Za mlade ima provoda kao malo gdje na hrvatskoj obali, za roditelje sa djecom mirnih plaza i mjesta za vecere i setnje.

Ko ne voli malo hladniju vodu, treba se pripremiti na vodicki prosjek koji je uvijek blago nizi od ostatka drzave.
Post Reply