SHERLOCK TV series BBC

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#1 SHERLOCK TV series BBC

Post by Murisno1 »

Znači, vrh! Ne znam šta drugo reći! :-)
Toplo preporučujem ljubiteljima serije House :D (pravi fanovi znaju zašto)
Primijetio sam da se uskoro emituje na FOX Crime, čini mi se da je sutra ...
Na HRTu je već krenula ... prošnjuhajte.

Imdb info ovdje

Image

bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#2 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by bull21 »

Ma kakav crni House. Ne može prismrdit Sherlocku. :-)
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#3 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Jay Gatsby »

Svaka čast, ali jedan je Jeremy Brett.
User avatar
pringless
Posts: 267
Joined: 14/08/2009 13:11

#4 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by pringless »

e sad sam odgledao epizodu. Dobra je serija :thumbup:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by wewa »

izvrsna :thumbup:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#6 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Pasiflora »

wewa wrote:izvrsna :thumbup:
+1 :thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#7 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by _Reds_ »

Pregledao odavno sve, odlicna serija ! Nazalost, ono sto valja kratko traje! 6 epizoda

1x3 i 2x3 !
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#8 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Murisno1 »

_Reds_ wrote:Pregledao odavno sve, odlicna serija ! Nazalost, ono sto valja kratko traje! 6 epizoda

1x3 i 2x3 !
pa dobro ali po sat i po epizoda :D
znaci da su isli na varijantu 45min po epizodi bilo bi 12, ali nije bitno ..
citam da je tek 2013. godine planirana treca, mnogo vala ...
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#9 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Sezam »

Serija je prilicno kvalitetna, dobro su odradili kontrast izmedju prepotentnog Holmesa i flegmaticnog Watsona.
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#10 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by _Reds_ »

Murisno1 wrote:
_Reds_ wrote:Pregledao odavno sve, odlicna serija ! Nazalost, ono sto valja kratko traje! 6 epizoda

1x3 i 2x3 !
pa dobro ali po sat i po epizoda :D
znaci da su isli na varijantu 45min po epizodi bilo bi 12, ali nije bitno ..
citam da je tek 2013. godine planirana treca, mnogo vala ...
Serija je odlicna, pogotovo zadnje dvije epizode, i i radnja u serijama se cini kao odvojena, da bi na kraju skontlai da je sve povazano.

Eh sad ne znam kako misle sa trecom sezonom, nakon onoga sto se desi na kraju druge, da sad ne pisem sta se desi.
Last edited by _Reds_ on 04/04/2012 04:15, edited 1 time in total.
matt9
Posts: 203
Joined: 28/03/2012 17:32

#11 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by matt9 »

pringless wrote:e sad sam odgledao epizodu. Dobra je serija :thumbup:
serija je extra,ocjena sve kaze
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#12 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Murisno1 »

_Reds_ wrote:
Murisno1 wrote:
_Reds_ wrote:Pregledao odavno sve, odlicna serija ! Nazalost, ono sto valja kratko traje! 6 epizoda

1x3 i 2x3 !
pa dobro ali po sat i po epizoda :D
znaci da su isli na varijantu 45min po epizodi bilo bi 12, ali nije bitno ..
citam da je tek 2013. godine planirana treca, mnogo vala ...
Serija je odlicna, pogotovo zadnje dvije epizode, i i radnja u serijama se cini kao odvojena, da bi na kraju skontlai da je sve povazano.

Eh sad ne znam kako misle sa trecom sezonom, nakon onoga sto se desi na kraju druge, da sad ne pisem sta se desi.
Mislim da ima odlicnog osnova za trecu sezonu, ima tu jos likova koji se trebaju pojaviti. Vrlo će interesantno biti kako će ti likovi izgledati u modernom izdanju ...
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#13 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by alcho »

Pretjeruju sa ovom vremenskom distancom izmedju sezona. Pogledas tri epizode, pa opet cekaj po godinu dana...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#14 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by dječak sa šibicama »

Mozda je skupa produkcija, ili su svjesni da dobra ideja i scenarij ne moze trajati 50 ili 100 epizoda :D

Serija je vrhunska, ako nista zbog toga sto kako odmice, ne da kvalitet pada, nego je sve bolja i bolja.
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#15 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Vegetastar »

Odlicna serija, samo nisam znao da su vec izasle ostale epizode, mislio sam da je ovo na fox-u zaista premijera.

Znači, da li sam dobro shvatio: imamo do sada dvije sezone sa po tri epizode? Onda ne moram čekati da gledam na fox-u :D
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#16 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Murisno1 »

Vegetastar wrote:Odlicna serija, samo nisam znao da su vec izasle ostale epizode, mislio sam da je ovo na fox-u zaista premijera.

Znači, da li sam dobro shvatio: imamo do sada dvije sezone sa po tri epizode? Onda ne moram čekati da gledam na fox-u :D
ma prikazane vec epizode iz obje sezone, znaci 6 epizoda po sat i po ... 6 extra dobrih filmova :D
ja nisam mogo dočekat ni nastavke ni vragove, odma odgledo sasomange :D
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#17 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Vegetastar »

Odgledao prvu sezonu, preeeejaka serija. Odavno nisam pogledao bolju.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#18 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by kritichar »

nakon prve sezone, mogu reći da me nije nešto dojmila
ukratko, radnja se vrti oko dva lika, od kojih je jedan bezkoristan, a drugi je toliko pametan da nije realan, i sve to u nekom engleskom sivilu

ali sam skinuo i drugu sezonu pa ću pogledati
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#19 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by dale cooper »

kritichar wrote:nakon prve sezone, mogu reći da me nije nešto dojmila
ukratko, radnja se vrti oko dva lika, od kojih je jedan bezkoristan, a drugi je toliko pametan da nije realan, i sve to u nekom engleskom sivilu

ali sam skinuo i drugu sezonu pa ću pogledati
Jesi li ti ikada čitao knjige o Sherlocku Holmesu?

I ne bih se složio da je Watson beskoristan, on je odlična protuteža Holmsovom preciznom i
analitičkom ali hladnom geniju. On donosi onu potrebnu dozu humanosti i suosjećanja
u njihovo partnerstvo, koje je potrebno kada radiš sa ljudima.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#20 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by kritichar »

po meni je watson tu da bi sherlock imao s kim pričati i objašnjavati nekome, zašto je to tako
kao što ga u trećoj epizodi moriarty nazva kućnim ljubimcem
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#21 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by dale cooper »

kritichar wrote:po meni je watson tu da bi sherlock imao s kim pričati i objašnjavati nekome, zašto je to tako
kao što ga u trećoj epizodi moriarty nazva kućnim ljubimcem
Moriarty je psihotični kriminalni mastermind, upravo ono što bi Sherlock mogao postati
da nema Watsona. Watson je prijatelj i neko ko savršeno dobro razumije kako funkcioniše
Sherlockov um i on djeluje kao neka vrsta posrednika između njega i ostalih ljudi. On na neki
način humanizira i samog Holmesa na momente izvlačeći ispod te hladne vanjštine ipak
nekoga kome je stalo da čini dobro društvu. I daleko od toga da je Watson glup, i on sam
ima dobro rezonovanje, odličan je ljekar, vojni veteran. Teško da je to neko ko bi se mogao
nazvati bezveznjakom. Osim toga on je jedini čovjek koji je blizak Holmesu, teško da
bi to mogao biti, ako bi Holmes samo htjeo kućnog ljubimca oko sebe. Sherlock je u njemu
prepoznao srodnu dušu na neki način.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#22 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Murisno1 »

dale cooper wrote:
kritichar wrote:po meni je watson tu da bi sherlock imao s kim pričati i objašnjavati nekome, zašto je to tako
kao što ga u trećoj epizodi moriarty nazva kućnim ljubimcem
Moriarty je psihotični kriminalni mastermind, upravo ono što bi Sherlock mogao postati
da nema Watsona. Watson je prijatelj i neko ko savršeno dobro razumije kako funkcioniše
Sherlockov um i on djeluje kao neka vrsta posrednika između njega i ostalih ljudi. On na neki
način humanizira i samog Holmesa na momente izvlačeći ispod te hladne vanjštine ipak
nekoga kome je stalo da čini dobro društvu. I daleko od toga da je Watson glup, i on sam
ima dobro rezonovanje, odličan je ljekar, vojni veteran. Teško da je to neko ko bi se mogao
nazvati bezveznjakom. Osim toga on je jedini čovjek koji je blizak Holmesu, teško da
bi to mogao biti, ako bi Holmes samo htjeo kućnog ljubimca oko sebe. Sherlock je u njemu
prepoznao srodnu dušu na neki način.
:thumbup:
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#23 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Vegetastar »

Slažem se sa prethodnim postom, ali ovim se ipak upuštamo u kritiku djela Sir Artura, a ne same serije.

Meni je serija izuzetno prijala, pravo osvježenje u moru prosjeka. Odgledao sam svih šest epizoda, nadam se da će biti bar još jedna sezona, ali i ako ne bude zadovoljan sam. Sviđa mi se i pristup gdje se ne forsira kvantitet, već smo na ovaj način dobili (kao što je neko već rekao) 6 jako dobrih filmova.

Samo se nadam da, ako će već biti još jedna sezona, nećemo morati čekati do 2013. godine.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#24 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Murisno1 »

Vegetastar wrote:Slažem se sa prethodnim postom, ali ovim se ipak upuštamo u kritiku djela Sir Artura, a ne same serije.

Meni je serija izuzetno prijala, pravo osvježenje u moru prosjeka. Odgledao sam svih šest epizoda, nadam se da će biti bar još jedna sezona, ali i ako ne bude zadovoljan sam. Sviđa mi se i pristup gdje se ne forsira kvantitet, već smo na ovaj način dobili (kao što je neko već rekao) 6 jako dobrih filmova.

Samo se nadam da, ako će već biti još jedna sezona, nećemo morati čekati do 2013. godine.
mislim da će se ipak čekati do 2013. godine jer oba su glumcu žestoko zauzeta ove godine u filmovima za američko tržište, veća plata i te stvari odrade svoje jbg ... ali, producenti vele da imaju ugovor za 3 sezone, ali da neće žuriti
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#25 Re: SHERLOCK TV series BBC

Post by Vegetastar »

:(
Post Reply