SFF 2017

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#26 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Black swan wrote:iskreno kontao sam za neki anti sff
ali na njemu bi se okupljali ljudi koji ne gledaju filmove a kamoli antifilmove

takvi naslovi su u kinoteci skupljali 10-20 ljudi
Daklem, uvijek kontra i satiranje. Eto vidiš, ni na tom valu ne bi mogao organizirati fest.
Koji dabl džepardi!!! :D :D :D
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#27 Re: SFF 2017

Post by rumenige_brajtner »

johnnykola wrote:
peepeep wrote:
johnnykola wrote:Dječko (sumnjam da se radi o dječkima),:ppp

Slobodno daj činjenice. De Niro je bio tu da se
da naglasak da smo još tu i da smo jaki. Šta si mislio da će se Robert doseliti u Zmaja od Bosne po zaprimanju nagrade? Emocije te vode dječko. Za prolivenim mlijekom se ne plače, bila Panorama sad je Kinoskop, hajmo u filmovima u njemu, Artemide ti. Za Openhajmera i Posvećeno, da, nisu trebali prikazati njegov beton dokumentarac već rane mu studenske radove.:ppp
Kakve crne činjenice? Pogledaj video, pogledaj post. Kada dovedeš jednog od najvećih glumaca svoje generacije i daš mu nagradu a da on pritom doslovno ne zna za šta je ta nagrada... pa zar ti trebam više govoriti o bilo čemu?
Čovječe Artemidin, nije De Niro doveden zato što on obožava Sarajevo, u njemu mu živi zaova i slično.
Doveden je da se podeblja značenje i poveća posjetu Sarajevu i SFF-u. Kerber te pita koliko Robert godišnje
dobije sličnih nagrada. Misliš da za druge zna ko ih je dizajnirao, šta je poruka samog izgleda nagrade
i slično. Puca mu *urac kao i za onu iz Sarajeva. Ovdje se ne radi o emocijama već o biznisu. Ustvari,
o kofol provučenim emocijama preko biznisa. I ti si se sad ufatio tih emocija, kontaš? Obatali.
Kad je biznis u pitanju, Purivatra nije neki primjer uspješnog poslovanja jer je zahvaljujući rodbinskim vezama jako dobro povezan sa Čauš.. pardon, Izetbegovićima. Na konto toga on dobija značajna sredstva iz budžeta, a u isto vrijeme zapošljava "volontere". To je, valjda, eufemizam za roblje koje radi za džaba i kojem treba bit čast što su dio tok spektakla. Jebo firmu u kojoj rade samo direktori, od Purivatre pa do onog smrdljivca Mujketa. Uredno omaste brkove za svaki festival, ona djeca dobiju debelu karu.
Npr, jako pozitivna priča je Jezz festival koji će se ugasiti jer nema podršku ni blizu kao SFF, a dovodili su muzičare koji su majstori svjetskog nivoa.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#28 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Otiđi, bolan, pogledaj koji dobar film. Ako imaš nešto za sud i organe gonjenja, prijavi. Ne znam šta bih ti drugo napisao. Dodatno, očito Jazz fest ima sjajan menadžment kad će propasti.
Last edited by johnnykola on 21/06/2017 10:53, edited 1 time in total.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#29 Re: SFF 2017

Post by peepeep »

rumenige_brajtner wrote:
johnnykola wrote:
peepeep wrote: Kakve crne činjenice? Pogledaj video, pogledaj post. Kada dovedeš jednog od najvećih glumaca svoje generacije i daš mu nagradu a da on pritom doslovno ne zna za šta je ta nagrada... pa zar ti trebam više govoriti o bilo čemu?
Čovječe Artemidin, nije De Niro doveden zato što on obožava Sarajevo, u njemu mu živi zaova i slično.
Doveden je da se podeblja značenje i poveća posjetu Sarajevu i SFF-u. Kerber te pita koliko Robert godišnje
dobije sličnih nagrada. Misliš da za druge zna ko ih je dizajnirao, šta je poruka samog izgleda nagrade
i slično. Puca mu *urac kao i za onu iz Sarajeva. Ovdje se ne radi o emocijama već o biznisu. Ustvari,
o kofol provučenim emocijama preko biznisa. I ti si se sad ufatio tih emocija, kontaš? Obatali.
Kad je biznis u pitanju, Purivatra nije neki primjer uspješnog poslovanja jer je zahvaljujući rodbinskim vezama jako dobro povezan sa Čauš.. pardon, Izetbegovićima. Na konto toga on dobija značajna sredstva iz budžeta, a u isto vrijeme zapošljava "volontere". To je, valjda, eufemizam za roblje koje radi za džaba i kojem treba bit čast što su dio tok spektakla. Jebo firmu u kojoj rade samo direktori, od Purivatre pa do onog smrdljivca Mujketa. Uredno omaste brkove za svaki festival, ona djeca dobiju debelu karu.
Npr, jako pozitivna priča je Jezz festival koji će se ugasiti jer nema podršku ni blizu kao SFF, a dovodili su muzičare koji su majstori svjetskog nivoa.
Znam čovjeka koji je radio na SFFu sve, od prodavanja karata pa do regrutovanja ljudi da stoje u publici i vrište. 2-3 sata stajanja se plaćalo 50 maraka u vrijeme kada su Brangelina dolazili...

@johhnykola: Opet - nije fazon jel' De Niro voli Sarajevo ili ne, poenta je u tome da ću se opet ponoviti:

Kada dovedeš jednog od najvećih glumaca i
daš mu nagradu a da on pritom doslovno ne zna za šta je ta nagrada


To je amaterizam i nema druge riječi da se opiše.
Last edited by peepeep on 21/06/2017 10:54, edited 1 time in total.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#30 Re: SFF 2017

Post by zomri »

Komi što ne organizuješ "Tablet film fest"?
Nema kina, platna i to, nego podijeliš publici tablete i svako sebi nek gleda :mrgreen:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#31 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

peepeep wrote:
Znam čovjeka koji je radio na SFFu sve, od prodavanja karata pa do regrutovanja ljudi da stoje u publici i vrište. 2-3 sata stajanja se plaćalo 50 maraka u vrijeme kada su Brangelina dolazili...

@johhnykola: Opet - nije fazon jel' De Niro voli Sarajevo ili ne, poenta je u tome da ću se opet ponoviti:

Kada dovedeš jednog od najvećih glumaca i
daš mu nagradu a da on pritom doslovno ne zna za šta je ta nagrada


To je amaterizam i nema druge riječi da se opiše.
Ali tomu je tako. Bono zna šta ona znači, vjerujem i Angelina. Sto ljudi sto čudi. Na kraju dana - još više je ljudi čulo za SFF jer je Robert dobio nagradu. Ha ja!
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#32 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

zomri wrote:Komi što ne organizuješ "Tablet film fest"?
Nema kina, platna i to, nego podijeliš publici tablete i svako sebi nek gleda :mrgreen:


Ili 'ventualno tučne satove da na njima gledaju.

:D :D :D
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#33 Re: SFF 2017

Post by rumenige_brajtner »

johnnykola wrote:Otiđi, bolan, pogledaj koji dobar film. Ako imaš nešto za sud i organe gonjenja, prijavi. Ne znam šta bih ti drugo napisao. Dodatno, očito Jazz fest ima sjajan menadžment kad će propasti.
Nisi vrijedan daljnje rasprave, uživaj u SFF :thumbup:
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#34 Re: SFF 2017

Post by peepeep »

johnnykola wrote:
peepeep wrote:
Znam čovjeka koji je radio na SFFu sve, od prodavanja karata pa do regrutovanja ljudi da stoje u publici i vrište. 2-3 sata stajanja se plaćalo 50 maraka u vrijeme kada su Brangelina dolazili...

@johhnykola: Opet - nije fazon jel' De Niro voli Sarajevo ili ne, poenta je u tome da ću se opet ponoviti:

Kada dovedeš jednog od najvećih glumaca i
daš mu nagradu a da on pritom doslovno ne zna za šta je ta nagrada


To je amaterizam i nema druge riječi da se opiše.
Ali tomu je tako. Bono zna šta ona znači, vjerujem i Angelina. Sto ljudi sto čudi. Na kraju dana - još više je ljudi čulo za SFF jer je Robert dobio nagradu. Ha ja!
Čuli su i pritome su se fino nasmijali kada je rekao "Dunno, I guess". Da je šta fino rekao, prvi bih rekao - odlično, bravo! Ovako mogu biti samo žalostan jer je propuštena idelana prilika da se reklamiramo. Pogledaj Freemana. Došao čovjek, i to insistirao, da se snimi epizoda novog dokumentarca u Bosni i Hercegovini. Jeste da je, na veliku žalost OPET, sve sa Hadžifejzovićem bilo čisti amaterizam (pogledaj najavu intervjua) ali je eto opet bio neki uspjeh nakon SFF-a.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#35 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

peepeep wrote: Čuli su i pritome su se fino nasmijali kada je rekao "Dunno, I guess". Da je šta fino rekao, prvi bih rekao - odlično, bravo! Ovako mogu biti samo žalostan jer je propuštena idelana prilika da se reklamiramo. Pogledaj Freemana. Došao čovjek, i to insistirao, da se snimi epizoda novog dokumentarca u Bosni i Hercegovini. Jeste da je, na veliku žalost OPET, sve sa Hadžifejzovićem bilo čisti amaterizam (pogledaj najavu intervjua) ali je eto opet bio neki uspjeh nakon SFF-a.
Da, i to je direktnoj kontri s onim što sam napisao - sto ljudi, sto čudi. :D :D :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#36 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

rumenige_brajtner wrote:
johnnykola wrote:Otiđi, bolan, pogledaj koji dobar film. Ako imaš nešto za sud i organe gonjenja, prijavi. Ne znam šta bih ti drugo napisao. Dodatno, očito Jazz fest ima sjajan menadžment kad će propasti.
Nisi vrijedan daljnje rasprave, uživaj u SFF :thumbup:
A ti si pravo vrijedan iste.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#37 Re: SFF 2017

Post by peepeep »

johnnykola wrote:
peepeep wrote: Čuli su i pritome su se fino nasmijali kada je rekao "Dunno, I guess". Da je šta fino rekao, prvi bih rekao - odlično, bravo! Ovako mogu biti samo žalostan jer je propuštena idelana prilika da se reklamiramo. Pogledaj Freemana. Došao čovjek, i to insistirao, da se snimi epizoda novog dokumentarca u Bosni i Hercegovini. Jeste da je, na veliku žalost OPET, sve sa Hadžifejzovićem bilo čisti amaterizam (pogledaj najavu intervjua) ali je eto opet bio neki uspjeh nakon SFF-a.
Da, i to je direktnoj kontri s onim što sam napisao - sto ljudi, sto čudi. :D :D :D
Da se više ne natežemo i ne zajebavamo, očito je da se ne slažemo i u tome ćemo se i složiti.
Idi gledaj svog Tarkovskog a mene pusti da uživam u Kurosavi.
I transformersima :D
User avatar
Truba
Posts: 81735
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#38 Re: SFF 2017

Post by Truba »

ja sam što se ljudi završio
mislim ti domjenci zaklade organiziranje okupljanja

samo izolacija
ne samoizolacija

samo izoliranje od ljudi osim kad je hladno :D tad ide stiskavac :D
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#39 Re: SFF 2017

Post by zomri »

Inače, smiješno je da zadnje 2 godine u programu Tribute to odajemo počast ljudima sa po 3 snimljena filma.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#40 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

peepeep wrote:
johnnykola wrote:
peepeep wrote: Čuli su i pritome su se fino nasmijali kada je rekao "Dunno, I guess". Da je šta fino rekao, prvi bih rekao - odlično, bravo! Ovako mogu biti samo žalostan jer je propuštena idelana prilika da se reklamiramo. Pogledaj Freemana. Došao čovjek, i to insistirao, da se snimi epizoda novog dokumentarca u Bosni i Hercegovini. Jeste da je, na veliku žalost OPET, sve sa Hadžifejzovićem bilo čisti amaterizam (pogledaj najavu intervjua) ali je eto opet bio neki uspjeh nakon SFF-a.
Da, i to je direktnoj kontri s onim što sam napisao - sto ljudi, sto čudi. :D :D :D
Da se više ne natežemo i ne zajebavamo, očito je da se ne slažemo i u tome ćemo se i složiti.
Idi gledaj svog Tarkovskog a mene pusti da uživam u Kurosavi.
I transformersima :D
Dječko, bojim se da sam stijo reći da smo se ovdje složili. Morgan je to sasvim drukčije prihvatio, priznaje i sve, De Niro drukčije. Tu smo na istom valu. Kad je već tako, da li bi stijo da se milkimo?:ppp
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#41 Re: SFF 2017

Post by dale cooper »

johnnykola wrote:
peepeep wrote:
johnnykola wrote:
Da, i to je direktnoj kontri s onim što sam napisao - sto ljudi, sto čudi. :D :D :D
Da se više ne natežemo i ne zajebavamo, očito je da se ne slažemo i u tome ćemo se i složiti.
Idi gledaj svog Tarkovskog a mene pusti da uživam u Kurosavi.
I transformersima :D
Dječko, bojim se da sam stijo reći da smo se ovdje složili. Morgan je to sasvim drukčije prihvatio, priznaje i sve, De Niro drukčije. Tu smo na istom valu. Kad je već tako, da li bi stijo da se milkimo?:ppp
Iznajmite sobu vas dvojica. :mrgreen: :kiss:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#42 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

dale cooper wrote: Iznajmite sobu vas dvojica. :mrgreen: :kiss:
:ppp
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#43 Re: SFF 2017

Post by peepeep »

johnnykola wrote:
dale cooper wrote: Iznajmite sobu vas dvojica. :mrgreen: :kiss:
:ppp
:-D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#44 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Pjur rinaka od glazbe za SFF-a:

Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Kokakola ako nemaš. Bar za urce (novce - op. a.) smaknite glave ulevo kad već nećete, očito, politički podržati leftizm.

Image

User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#46 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

https://www.klix.ba/magazin/film-tv/zvi ... /170711082

Nosio sam onomad ovu majicu.

Image

Mnogi su u Džonu prepoznavali Hiću. :D :D :D
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#47 Re: SFF 2017

Post by megaman4 »

johnnykola wrote:https://www.klix.ba/magazin/film-tv/zvi ... /170711082

Nosio sam onomad ovu majicu.

Image

Mnogi su u Džonu prepoznavali Hiću. :D :D :D
Koji je ovo car. Ja kad ga vidim cijeli dan mi bude dobar. :bih:

Jos jedna legenda u nasem gradu i sto je vaznije radi se o zvijezdi cuvenog monty pythona. :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#48 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Pijat je ovaj srkletičan kažu, a među njima mora da ima još dobrih:

https://www.klix.ba/magazin/kultura/pre ... /170718027
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#49 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Popunite i udrite po filmovima za dž:

http://www.sff.ba/en/news/10574/i-film- ... bmissions-
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50 Re: SFF 2017

Post by _BataZiv_0809 »

Kako se kupuju karte online :)
Post Reply