SFF 2017

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#1 SFF 2017

Post by johnnykola »

Program Posvećeno je alopetativnom dječku koji je režirao The Act of Killing, zbilja vrhunski dokumentarac:

http://www.sff.ba/novost/10563/posvecen ... ppenheimer

Image
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: SFF 2017

Post by mayab »

:thumbup:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3 Re: SFF 2017

Post by Velkoski »

hoćemo jeftiniji alkohol ove godine!
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#4 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Velkoski wrote:hoćemo jeftiniji alkohol ove godine!
Dajte nam svega!:ppp

Nadam se da će dovesti:



i

User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#5 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Lijepa je plakata:

Image

Budu tamburali za SFF-a:

Image
User avatar
agnostic_front
Posts: 6311
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#6 Re: SFF 2017

Post by agnostic_front »

:thumbup: za ljubljanu

Zna li se ko će još svirati?
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#7 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

agnostic_front wrote::thumbup: za ljubljanu

Zna li se ko će još svirati?
Budu i Connected dječki koliko sam načuo na Ajfelovom mostu:

https://muzickazona.ba/stereo-mcs-u-aug ... jevu/6112/
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#8 Re: SFF 2017

Post by rumenige_brajtner »

Plakat je retardiran i ničim ne pokazuje da se radi o filmskom festivalu. Godinama unazad su im plakati odron, a film je jako zahvalna tema za kreativce. Ovo više liči na plakat za novi parfem iz ljetne kolekcije, nego na plakat kojim se promoviše film i filmski festival.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#9 Re: SFF 2017

Post by peepeep »

Opet se šuti o glavnom gostu. Garant još nikoga nisu ubjedili da dođe na 2 minute. Nakon prošlogodišnjeg fijaska sa De Nirom, nadam se da će bolje izabrati.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#10 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Lagano su krenuli i hejteri. Dobro došli!
Da li je među njima skriven i deseti (pakašlija) mjesec? :D :D :D
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#11 Re: SFF 2017

Post by rumenige_brajtner »

johnnykola wrote:Lagano su krenuli i hejteri. Dobro došli!
Da li je među njima skriven i deseti (pakašlija) mjesec? :D :D :D
nisam hejter, ali je činjenica da su plakati SFF-a (godinama unazad) dno, kako sa marketinškog i propagandnog stajališta, tako i sa stajališta struke. ja ti na ovo mogu iznijet 16 argumenata ako želiš.
isto tako, kvalitet SFF-a je u konstantnom padu, još otkako je ukinut program "Panorama", koji je bio ubjedljivo najbolji program.
osim toga, počeli su sa reciklažom filmova koji su ranije prikazivani na festivalu (the act of killing je bio 2013.), da ne govorim o Amores peros i sl.
ako sam hejter je primjećujem očigledno, ok, nek ti bude. uživaj.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#12 Re: SFF 2017

Post by peepeep »

johnnykola wrote:Lagano su krenuli i hejteri. Dobro došli!
Da li je među njima skriven i deseti (pakašlija) mjesec? :D :D :D


Prvih 30 sekundi. Čovjek doslovno ne zna za šta je dobio nagradu. Doslovno. Pita ga Jimmy Fallon za šta je dobio nagradu a on mu odgovara - ne znam. Lifetime achievement? Dunno, kinda, I guess.
Dovoljno ti govori o tome koliko se cijeni SFF i njegove "nagrade".

P.S. Volim SFF i volim film ali činjenica je da smo, kada je SFF u pitanju, izgubili taj neki autoritet koji smo imali. Šteta je da nam se ovakve stvari dešavaju i činjenica je da treba uraditi nešto da SFF postane grandiozniji i veći nego što je sada a to je, na moju veliku žalost, bez ogromnog budžeta - nemoguće. Ali isto tako mislim da treba početi i sa malim stvarima, npr. Dejan i Maja se trebaju odstraniti što prije. Đasvi mi se onaj lik što vodi intervuje i 'kafa sa...' program. Vidio sam da je nedavno bio u Kanu. Dobar je lik i vidi se da nije tu zbog tepiha nego zbog toga što mu je to posao i smatram da on treba da ima malo veću ulogu. Isto tako treba se malo više okrenuti Zapadu. Neka shvati ovo kako god ko hoće, ali velika je greška bazirati SFF na saradnji sa Turskom.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#13 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Dječko (sumnjam da se radi o dječkima),:ppp

Slobodno daj činjenice. De Niro je bio tu da se
da naglasak da smo još tu i da smo jaki. Šta si mislio da će se Robert doseliti u Zmaja od Bosne po zaprimanju nagrade? Emocije te vode dječko. Za prolivenim mlijekom se ne plače, bila Panorama sad je Kinoskop, hajmo u filmovima u njemu, Artemide ti. Za Openhajmera i Posvećeno, da, nisu trebali prikazati njegov beton dokumentarac već rane mu studenske radove.:ppp
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#14 Re: SFF 2017

Post by zomri »

Zove se Kinoskop ali nit ima dokumentaraca, niti je izbor filmova bogzna čemu. Ne govorim o filmovima kanskim pobjednicima i onima koje vidiš na svakom festivalu nego one male bisere koje je Howard sam sa svojih 10 prstiju :razz: znao odabrati, a ovi ne sa 30.

Festival je relevantan što se vidi po tome koliko je fokusa dao na filmove iz regije. U životnom vijeku postojanja festivala imali smo u regiji rađanje dva autohtona vala (grčki i rumunski), nekoliko sjajnih autora (Lanthimos, Mungiu, Puiu, Ceylan..), filmovi iz regije osvajaju i redovno su u glavnim programima najvećih festivala, osvajaju oskare itd.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: SFF 2017

Post by Truba »

moja neka vizija SFF-a kao mladića :D koji najprije nije znao da to postoji
onda kao gledač programa sa krova u metalcu :D dok nas nisu banovali
do kasnije onoga koji je gledao samo što me zanima
i na kraju ništa :D

rekao bih da je to bitan regionalni događaj koji pomogne srajevu da bude dio ojrope u tih nekoliko dana

sekunda je nedostajala da postane šire bitan :D
vjerojatno je menadžemnt za to kriv

dakle od vremena kad smo čekali SFF da pogledamo gladijatora
do vremena kada nam se tajlandki ili tajvanski :D redatelj ispričava što nije mogao doći putem linka

bio je dug put...

jedno vrijeme je ličilo da sve ide ka KANU
a u jednom trenu da vuče ka propasti :D

uglavnom specifično nešto...čeka se nešto novo nešto divlje... do 50. po redu SFFa može se svašta dogoditi :D

moram priznati da malo i lokacija sarajeva ne odgovara
da su ovo dubrovčani pokrenuli 1991.
mislim da bi bili skoro kao Kan
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#16 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

Black swan wrote:moja neka vizija SFF-a kao mladića :D koji najprije nije znao da to postoji
onda kao gledač programa sa krova u metalcu :D dok nas nisu banovali
do kasnije onoga koji je gledao samo što me zanima
i na kraju ništa :D

rekao bih da je to bitan regionalni događaj koji pomogne srajevu da bude dio ojrope u tih nekoliko dana

sekunda je nedostajala da postane šire bitan :D
vjerojatno je menadžemnt za to kriv

dakle od vremena kad smo čekali SFF da pogledamo gladijatora
do vremena kada nam se tajlandki ili tajvanski :D redatelj ispričava što nije mogao doći putem linka

bio je dug put...

jedno vrijeme je ličilo da sve ide ka KANU
a u jednom trenu da vuče ka propasti :D

uglavnom specifično nešto...čeka se nešto novo nešto divlje... do 50. po redu SFFa može se svašta dogoditi :D

moram priznati da malo i lokacija sarajeva ne odgovara
da su ovo dubrovčani pokrenuli 1991.
mislim da bi bili skoro kao Kan
Vremena se mijenjaju i on traje. To je dovoljno za napisati da je uspješan. Jer kod nas je politika satari sve i ono što valja i ne valja. I tako, dok taj nagon za satiranjem paralelno traje oni na 22. uspiju dovesti Roberta. Mislim da je to u našim gabaritima za respekta. Eto, ti voliš te treš karinade, gro njihovoh režisera bi ti ga poflautalo i platilo ti da dodju.:ppp Hajde napravi dvije godine zaredom trešerijada fest u trajanju od dva dana da te vidimo. Najlakše je kakati.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#17 Re: SFF 2017

Post by peepeep »

Black swan wrote: moram priznati da malo i lokacija sarajeva ne odgovara
da su ovo dubrovčani pokrenuli 1991.
mislim da bi bili skoro kao Kan
Da, tužna istina je da je Sarajevo šupak regije.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#18 Re: SFF 2017

Post by peepeep »

johnnykola wrote:
Vremena se mijenjaju i on traje. To je dovoljno za napisati da je uspješan. Jer kod nas je politika satari sve i ono što valja i ne valja. I tako, dok taj nagon za satiranjem paralelno traje oni na 22. uspiju dovesti Roberta. Mislim da je to u našim gabaritima za respekta. Eto, ti voliš te treš karinade, gro njihovoh režisera bi ti ga poflautalo i platilo ti da dodju.:ppp Hajde napravi dvije godine zaredom trešerijada fest u trajanju od dva dana da te vidimo. Najlakše je kakati.
Ti si očito jedan od onih sa kojima se ne može voditi normalna rasprava jer ti vidiš stvari kako ih vidiš i mi svi ostali smo hejteri i slično. SFF je sranje koje je pred propadanjem. Nemaju apsolutno nikakav uticaj u svijetu. Činjenica da većinu gostiju moraju izvoziti prema Jadranskoj obali ti govori sve.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#19 Re: SFF 2017

Post by peepeep »

johnnykola wrote:Dječko (sumnjam da se radi o dječkima),:ppp

Slobodno daj činjenice. De Niro je bio tu da se
da naglasak da smo još tu i da smo jaki. Šta si mislio da će se Robert doseliti u Zmaja od Bosne po zaprimanju nagrade? Emocije te vode dječko. Za prolivenim mlijekom se ne plače, bila Panorama sad je Kinoskop, hajmo u filmovima u njemu, Artemide ti. Za Openhajmera i Posvećeno, da, nisu trebali prikazati njegov beton dokumentarac već rane mu studenske radove.:ppp
Kakve crne činjenice? Pogledaj video, pogledaj post. Kada dovedeš jednog od najvećih glumaca svoje generacije i daš mu nagradu a da on pritom doslovno ne zna za šta je ta nagrada... pa zar ti trebam više govoriti o bilo čemu?
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#20 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

peepeep wrote:
Black swan wrote: moram priznati da malo i lokacija sarajeva ne odgovara
da su ovo dubrovčani pokrenuli 1991.
mislim da bi bili skoro kao Kan
Da, tužna istina je da je Sarajevo šupak regije.
Da, totalni. U koji dodju De Niro, Kaufman, Tarr, Swinton, Buscemi, Bono, Bier, Solondz, Makavejev...
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#21 Re: SFF 2017

Post by peepeep »

johnnykola wrote:
peepeep wrote:
Black swan wrote: moram priznati da malo i lokacija sarajeva ne odgovara
da su ovo dubrovčani pokrenuli 1991.
mislim da bi bili skoro kao Kan
Da, tužna istina je da je Sarajevo šupak regije.
Da, totalni. U koji dodju De Niro, Kaufman, Tarr, Swinton, Buscemi, Bono, Bier, Solondz, Makavejev...
Da ti pobrojim koliko ih je došlo u Hrvatsku regiju, u Dubrovnik napose, bez da ih je iko morao povlačiti za rukav i govoriti 'hajde, hajde, i mi smo vama'?
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#22 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

peepeep wrote:
johnnykola wrote:Dječko (sumnjam da se radi o dječkima),:ppp

Slobodno daj činjenice. De Niro je bio tu da se
da naglasak da smo još tu i da smo jaki. Šta si mislio da će se Robert doseliti u Zmaja od Bosne po zaprimanju nagrade? Emocije te vode dječko. Za prolivenim mlijekom se ne plače, bila Panorama sad je Kinoskop, hajmo u filmovima u njemu, Artemide ti. Za Openhajmera i Posvećeno, da, nisu trebali prikazati njegov beton dokumentarac već rane mu studenske radove.:ppp
Kakve crne činjenice? Pogledaj video, pogledaj post. Kada dovedeš jednog od najvećih glumaca svoje generacije i daš mu nagradu a da on pritom doslovno ne zna za šta je ta nagrada... pa zar ti trebam više govoriti o bilo čemu?
Čovječe Artemidin, nije De Niro doveden zato što on obožava Sarajevo, u njemu mu živi zaova i slično.
Doveden je da se podeblja značenje i poveća posjetu Sarajevu i SFF-u. Kerber te pita koliko Robert godišnje
dobije sličnih nagrada. Misliš da za druge zna ko ih je dizajnirao, šta je poruka samog izgleda nagrade
i slično. Puca mu *urac kao i za onu iz Sarajeva. Ovdje se ne radi o emocijama već o biznisu. Ustvari,
o kofol provučenim emocijama preko biznisa. I ti si se sad ufatio tih emocija, kontaš? Obatali.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#23 Re: SFF 2017

Post by johnnykola »

peepeep wrote: Da ti pobrojim koliko ih je došlo u Hrvatsku regiju, u Dubrovnik napose, bez da ih je iko morao povlačiti za rukav i govoriti 'hajde, hajde, i mi smo vama'?
Voliš činjenice, izvoli, pobroji. A ne tipa Bono došo u Cavtat na odmor. Ko je došao na neki festival?
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: SFF 2017

Post by Truba »

iskreno kontao sam za neki anti sff
ali na njemu bi se okupljali ljudi koji ne gledaju filmove a kamoli antifilmove

takvi naslovi su u kinoteci skupljali 10-20 ljudi
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: SFF 2017

Post by Truba »

skušajte

sve igra ulogu za filmsku industriju

glumci su osigurani a sumnjam da u BiH to osiguranje važi ili je jednake cijene kao u irskoj
Post Reply