SFF 2015

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#51 Re: SFF 2015

Post by Pryda »

johnnykola wrote:Baš to maloprije komentiram za kafom. Sad ti na BHT1 ide Kafa sa... s ekipom filma.
Naravno, kafa je moja u mene doma. :) Opet kad se to toliko iskompliciralo
i pola frke BBCnije htio raditi na produkciji očito je Nestle nešto
dobro zakakao.
Hajde ako ti nije problem kad zavrsi ta emisija na BHTu napisi ovdje sta oni govore povodom ovoga. Nisam u mogucnosti sad gledat nikako.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#52 Re: SFF 2015

Post by johnnykola »

Pryda wrote:
johnnykola wrote:Baš to maloprije komentiram za kafom. Sad ti na BHT1 ide Kafa sa... s ekipom filma.
Naravno, kafa je moja u mene doma. :) Opet kad se to toliko iskompliciralo
i pola frke BBCnije htio raditi na produkciji očito je Nestle nešto
dobro zakakao.
Hajde ako ti nije problem kad zavrsi ta emisija na BHTu napisi ovdje sta oni govore povodom ovoga. Nisam u mogucnosti sad gledat nikako.
Pa ono da je Nestle svuda oko nas i da ne možemo pobjeći od te korporacije, generalno. Kaže Danis
važnije mu je da film pogledaju u Indiji i Pakistanu nego u Evropi i da se te države izbore za živote beba.
Dobar je Danis, sad govori o Monsantu i McDonald'su, da moramo biti odgovorni za sebe i boriti se protiv multinacionalnih
kompanija, ali ne sad u smislu idemo ih razvaljivati već
jednostavno ne koristiti njihove proizvode. U tom smislu ga je Supersize Me recimo
promijenio u smislu da je prestao iči McDonald's. Govori za Apple da je prestao surađivati s kompanijama u kojim ljudi rade po šesnaest sati.
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#53 Re: SFF 2015

Post by Pryda »

johnnykola wrote:
Pryda wrote:
johnnykola wrote:Baš to maloprije komentiram za kafom. Sad ti na BHT1 ide Kafa sa... s ekipom filma.
Naravno, kafa je moja u mene doma. :) Opet kad se to toliko iskompliciralo
i pola frke BBCnije htio raditi na produkciji očito je Nestle nešto
dobro zakakao.
Hajde ako ti nije problem kad zavrsi ta emisija na BHTu napisi ovdje sta oni govore povodom ovoga. Nisam u mogucnosti sad gledat nikako.
Pa ono da je Nestle svuda oko nas i da ne možemo pobjeći od te korporacije, generalno. Kaže Danis
važnije mu je da film pogledaju u Indiji i Pakistanu nego u Evropi i da se te države izbore za živote beba.
Dobar je Danis, sad govori o Monsantu i McDonald'su, da moramo biti odgovorni za sebe i boriti se protiv multinacionalnih
kompanija, ali ne sad u smislu idemo ih razvaljivati već
jednostavno ne koristiti njihove proizvode. U tom smislu ga je Supersize Me recimo
promijenio u smislu da je prestao iči McDonald's. Govori za Apple da je prestao surađivati s kompanijama u kojim ljudi rade po šesnaest sati.
Ako je poenta i ideja citavog filma bojkot multinacionalnih kompanija smatram da je onda sve skupa promasaj. Neki dijelovi kao npr kada se uporedjuju pakistanski i strani lijekovi, koji su zapravo isti ali u cijeni ogromna razlika su na mjestu. Govore da ljudi ne vjeruju domacim proizvodjacima i tu se moze povuci paralela i sa nasom drzavom. Kupujemo uvoznu vodu, skuplje je placamo a zasto? Moglo se to malo bolje upakovati a ne ''DJECA UMIRU OD NESTLE PROIZVODA''. Samo cekam da procitam naslov na klixu ''Nestle tuzio rezisera Danisa Tanovica i citavu ekipu filma''. Citava prica neosnovana, nelogicna, suplja i puna rupa. Pokusavam sad na netu naci da li je mozda u tom proizvodu bila neka greska, ali nema nista? Mozda zapravo jest a stvar zataskana i ekipa neofirno pokusala provuci to kroz film kao neki zakljucak koji sami moramo donijeti?? U tom slucaju sam ja ispao glup i uz mene velika vecina ljudi. Slusam strance ispred dvorane (kisa padala pa se ostalo malo) istu stvar pricaju, niko ne konta :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54 Re: SFF 2015

Post by johnnykola »

Nije to baš tako kažu da je u filmu sve tačno i moralo je biti,
s pravne strane jer stoji da je rađen po istinitom događaju.
Jer kad bi ih Nestle tužila morali su imati dokaze za sve dokazati. Kažu
da su čak jednoj familiji pucali na kuću u noći, ali nisu mogli
staviti tu scenu u film jer su od dokaza imali samo policijski izvještaj.
Ono, za dio da je Danisu bitno da se film vidi u Pakistanu je činjenica
za koju ni sam nisam imao blage da u UK već trideset godina
ide kampanja za bojkotom Nestleovih proizvoda,
zbog neke slične afere. Sad druga je stvar furaš li osobno tu kampanju ili ne. Dakle,
slaba fajda, ali za bebe i za sebe bar na osobnoj razini treba ustati.
To i samo malo više iznad toga.



Link:

http://www.klix.ba/vijesti/kultura/kafa ... /150822019
Post Reply