SFF 2014

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#176 Re: SFF 2014

Post by sorge_sa »

Image

Opet je Nuri napravio remek djelo, nakon 3 majmuna, dosao je zimski san, i ja se pitam da li je nakon ovog moguce napravit korak naprijed,kao sto sam se nakon majmuna pitao, a znam da ce Nuri to sa svojim slijedecim filmom napraviti, opet ce izbiti iz cipela.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#177 Re: SFF 2014

Post by johnnykola »

Vrlo dobar:

Image

Jadna li je Eunija,
a tek Neunija. Auuuuuuuu!

Lijep pozdrav,

Gej SS-ovac

P.S.

Inzko dan po bacanju oka na Levijatana:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/visoki-p ... /140819046

Najs.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#178 Re: SFF 2014

Post by ultima_palabra »

sorge_sa wrote:Image

Opet je Nuri napravio remek djelo, nakon 3 majmuna, dosao je zimski san, i ja se pitam da li je nakon ovog moguce napravit korak naprijed,kao sto sam se nakon majmuna pitao, a znam da ce Nuri to sa svojim slijedecim filmom napraviti, opet ce izbiti iz cipela.
Izazov je bilo presjediti 3 i po sata na onakvim stolicama :D Kad sam vidio da ima 9,3 na imdb, morao sam ga pogledati. Film za duboku kontemplaciju, treba tu još dana da se sve slegne prije nego što se može zaista pričati o njemu.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#179 Re: SFF 2014

Post by P308 »

ultima_palabra wrote:
sorge_sa wrote:Image

Opet je Nuri napravio remek djelo, nakon 3 majmuna, dosao je zimski san, i ja se pitam da li je nakon ovog moguce napravit korak naprijed,kao sto sam se nakon majmuna pitao, a znam da ce Nuri to sa svojim slijedecim filmom napraviti, opet ce izbiti iz cipela.
Izazov je bilo presjediti 3 i po sata na onakvim stolicama :D Kad sam vidio da ima 9,3 na imdb, morao sam ga pogledati. Film za duboku kontemplaciju, treba tu još dana da se sve slegne prije nego što se može zaista pričati o njemu.
Bio, gledao, zadovoljan. Ali toliko su me ljudi nervirali da je to nevjerovatno. Pola ih je vadilo mobitele svakih 5 minuta i dekoncetrisalo me zbog svjetla, jednoj zeni je mobitel zvonio na svakih 10 minuta i ona se uredno javljala svaki put i vodila razgovor :shock: Bar da iskljuci zvono i stavi na vibraciju, nego nista .... a jedna je djevojka u blizni cak i zaspala :shock: I onaj neki smijeh na silu kad nista nije smijesno :? Bar sam ja bio okruzen takvim ljudima :D
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#180 Re: SFF 2014

Post by rudy81 »

P308 wrote:
ultima_palabra wrote:
sorge_sa wrote:Image

Opet je Nuri napravio remek djelo, nakon 3 majmuna, dosao je zimski san, i ja se pitam da li je nakon ovog moguce napravit korak naprijed,kao sto sam se nakon majmuna pitao, a znam da ce Nuri to sa svojim slijedecim filmom napraviti, opet ce izbiti iz cipela.
Izazov je bilo presjediti 3 i po sata na onakvim stolicama :D Kad sam vidio da ima 9,3 na imdb, morao sam ga pogledati. Film za duboku kontemplaciju, treba tu još dana da se sve slegne prije nego što se može zaista pričati o njemu.
Bio, gledao, zadovoljan. Ali toliko su me ljudi nervirali da je to nevjerovatno. Pola ih je vadilo mobitele svakih 5 minuta i dekoncetrisalo me zbog svjetla, jednoj zeni je mobitel zvonio na svakih 10 minuta i ona se uredno javljala svaki put i vodila razgovor :shock: Bar da iskljuci zvono i stavi na vibraciju, nego nista .... a jedna je djevojka u blizni cak i zaspala :shock: I onaj neki smijeh na silu kad nista nije smijesno :? Bar sam ja bio okruzen takvim ljudima :D
ja isto ne kontam gromoglasni smijeh tipa na scenu gdje se lik oklizne na plocicama, i sl. a to s mobitelima je redovna pojava, sinoc u sred filma zena se isprica i apsolutno se ne suzdrzava da govori tise ili nedaj Boze ukine poziv...
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#181 Re: SFF 2014

Post by sorge_sa »

ultima_palabra wrote:
sorge_sa wrote:Image

Opet je Nuri napravio remek djelo, nakon 3 majmuna, dosao je zimski san, i ja se pitam da li je nakon ovog moguce napravit korak naprijed,kao sto sam se nakon majmuna pitao, a znam da ce Nuri to sa svojim slijedecim filmom napraviti, opet ce izbiti iz cipela.
Izazov je bilo presjediti 3 i po sata na onakvim stolicama :D Kad sam vidio da ima 9,3 na imdb, morao sam ga pogledati. Film za duboku kontemplaciju, treba tu još dana da se sve slegne prije nego što se može zaista pričati o njemu.


Meni se tek sad slijeze, film je cisto savrsenstvo, nema pogresnog kadra, dijalozi su tako precizni, bez suvisnih recenica, bez rijeci koje su tu da popune prazan hod, savrseni balans. 3 sata i 20 minuta je proslo zacas. Film je nadisao 3 majmuna, koji mi je bio njegov najbolji film. Nuri je sa ovim filmom pokazao da je genije. Steta da je jedna jedina projekcija planirana, gledao bih ga jos jednom i pozvao sve kojima sam ga nahvalio :-D :D
Ocjena: 11/10
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#182 Re: SFF 2014

Post by Saian »

znachi dobar film jel
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#183 Re: SFF 2014

Post by sorge_sa »

sorge_sa wrote:
ultima_palabra wrote:
sorge_sa wrote:Image

Opet je Nuri napravio remek djelo, nakon 3 majmuna, dosao je zimski san, i ja se pitam da li je nakon ovog moguce napravit korak naprijed,kao sto sam se nakon majmuna pitao, a znam da ce Nuri to sa svojim slijedecim filmom napraviti, opet ce izbiti iz cipela.
Izazov je bilo presjediti 3 i po sata na onakvim stolicama :D Kad sam vidio da ima 9,3 na imdb, morao sam ga pogledati. Film za duboku kontemplaciju, treba tu još dana da se sve slegne prije nego što se može zaista pričati o njemu.


Meni se tek sad slijeze, film je cisto savrsenstvo, nema pogresnog kadra, dijalozi su tako precizni, bez suvisnih recenica, bez rijeci koje su tu da popune prazan hod, savrseni balans. 3 sata i 20 minuta je proslo zacas. Film je nadisao 3 majmuna, koji mi je bio njegov najbolji film. Nuri je sa ovim filmom pokazao da je genije. Steta da je jedna jedina projekcija planirana, gledao bih ga jos jednom i pozvao sve kojima sam ga nahvalio :-D :D
Ocjena: 11/10

Director Nuri Bilge Ceylan revealed that he had more than 200 hours of material and his original cut was 4 hours 30 minutes. He then "worked hard" to make it down to 3 hours 15 minutes.
The screenplay is 285 pages long.
Loosely based on two short stories of Anton Chekov; 'The Wife' and 'Excellent People'.
The screenplay took 6 months to write.
Kis Uykusu is the longest film ever to win the Palme d'or.
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#184 Re: SFF 2014

Post by Saian »

ima li dze taj duzhi kat?
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#185 Re: SFF 2014

Post by harač »

"Crni ugalj, tanak led", prvo razočarenje; 5.4/10
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#186 Re: SFF 2014

Post by ultima_palabra »

Podsjetio me zašto ne gledam kineske i korejske filmove.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#187 Re: SFF 2014

Post by johnnykola »

Da, ima nešto, ali je trubadur zamalo.

Lijep pozdrav,

Gej SS-ovac
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#188 Re: SFF 2014

Post by zubi »

harač wrote:"Crni ugalj, tanak led", prvo razočarenje; 5.4/10
meni odlican!
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#189 Re: SFF 2014

Post by harač »

pročitao sam da je film, u suštini, revolucionaran u savremenom kineskom filmu s obzirom na žanr i temu koju obrađuje (pa i socijalnu kritiku koju sadrži). međutim, kada ga se gleda globalno, u odnosu na sve druge takve filmove, tek je kompetentan. kako je ovo dobilo dva zlatna međeda, ne znam
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#190 Re: SFF 2014

Post by johnnykola »

Politika, realno.

Lijep pozdrav,

Gej SS-ovac
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#191 Re: SFF 2014

Post by johnnykola »

Odličan:

Image

Lijep pozdrav,

Gej SS-ovac

P.S. I soundtrack je dobar:

http://www.allmusic.com/album/boyhood-o ... 0002690639
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#192 Re: SFF 2014

Post by _BataZiv_0809 »

Moze li mi neko od forumasa preporuciti neku stranicu gdje bih se mogao informisati o aktuelnim evropskim filmovima?

Vala mi je dosta americkog preseravanja, a ove godine na SFF sam gledao mahom evropske filmove i nanovo se odusevio.

Hvala unaprijed za info :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#193 Re: SFF 2014

Post by mayab »

Crnjak!
Image

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#194 Re: SFF 2014

Post by johnnykola »

Da, dobar.

Lijep pozdrav,

Gej SS-ovac
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#195 Re: SFF 2014

Post by _BataZiv_0809 »

mayab wrote:Crnjak!
Image

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Odlican :thumbup:
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#196 Re: SFF 2014

Post by harač »

dobar

Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#197 Re: SFF 2014

Post by johnnykola »

Ako je "samo" dobar :) dolazim do zaključka
da je daleko najbolja projekcija na kojoj sam nazočio
ove godine:

Image

Živio Brunclik!

Lijep pozdrav,

Gej SS-ovac
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#198 Re: SFF 2014

Post by johnnykola »

Dugo me nije jedan film tako usrkletio.
Zbilja odličan:

Image

Women and children first
And children first
Ice age coming, ice age coming


Image

Lijep pozdrav,

Gej SS-ovac
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#199 Re: SFF 2014

Post by mayab »

Moje impresije u vezi one sinocnje kise i neodrzane projekcije u Metalcu, ne znam ima li jos neko na ovom forumu da je isto nahebao!
Uglavnom , mokar do gole koze!
Tek u 20 i 40 su se sjetili da objave na razglasu da se premjesta projekciju, kad je kisa već bila počela i ljudi već uveliko krenuli ka izlazu!
A cijeli dan su prognoze govorile da ce navece oko 20 sati poceti nevrijeme u Sarajevu, a vec poslije podne je sirom BiH i sire u regiji doslo da strahovitih padavina, i levati nisu nasli za shodno da idu nasigurno i odmah premjestite projekciju u zatvoreni prostor.
Organizacija nula, udarila im "slava" i alkohol u glavu izgleda, sta li, il im se hebe za zadnjom projekcijom vani, vazno im slikanje Karleuse!
Sta reci , nego cisti amaterizam i diletantizam na djelu!
Da li je jos iko vidio kako je bilo to sinoc u Metalcu kada je pocela kisa?
Treba da se stide svi papci iz organizacije!
Takozvani zastitari (picke jedne obične) su se sakrili od kise,umjesto da omoguće uredno napustanje kina i ljudi koji su se zatekli u prolazu nisu htjeli da izadju iz prolaza na glavnu ulicu, nastao je potpuni zastoj , ljudi su pokisli do gole koze, slaba korist od kisobrana kad je nagurana masa!Jedva se masa pokrenula da se počne izlaziti na ulicu!
Bila je situacija malo pred stampedo!
A tu je bilo i djece i trudnica!
I oni očekuju da takav mokar i iznerviran dodjem u Skenderiju da gledam film od 21 i 15?
Jel kasnije vidim da su na svojoj FB strani (zamislite!)u 20 i 40 :lol: objavili da se projekcija premjesta u Skenderiju i da ce početi u 21 i 15! :-)
Ja samo očekujem da mi vrate novce za moje tri ulaznice i uputite javno izvinjenje svm prevarenim gledateljima!
Pas im mater
Slicno ovome sam im odmah sinoc napisao na FB strani, naravno jutros to obrisano.....
Zivjela Sjeverna Koreja :skoljka:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#200 Re: SFF 2014

Post by Better Man »

Šta drugo čekivati od idiota iz oorganizacije SFF-a. Nije im to prvi put. Ne razumijem kako mogu biti bolesni i nasilu pokušavati da održe projekciju u Metalcu, kad se zna da će 100% biti kiša. Jedino kad kiša udari po danu, tad prebacuju u Skenderiju. Zato zadnjih godina izbjegavam SFF i mora biti baš neki specijalna fim da ga odem pogledati kao ove godine 20.000 dana na zemlji od Nick Cavea. Jedne godine je isto tako bilo, pa su pkad je udario pljusak premjestili u Skenderiju i svijet mokar do gole kože trebao je da ide gledati film, a sutradan su ga pustili na TV. Pa situacija sa filmom Benjamina Filipovića Dobro uštimani mrtvaci. Znalo se da će kiša, ali organizatori insistirali na metalcu. Raja počela ulaziti u Metalac i nakon kratkog vremena prolom oblaka i premještaj u Skenderiju. Sreća prijateljica i ja smo imali kišobrane. Koja je tek gužva nastala na ulazu u Skenderiju.
Post Reply