Serije sa najgorim krajem

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58804
Joined: 03/08/2010 19:04

#26 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by kakavdanakneiskustvu »

Forumerrer wrote:Sopranosi - scena u kaficu? Meni je to bio odlican kraj.

A kraj Mucki je kad im stric ostavi nasljedstvo, zar ne? Isto veoma dobri


da
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#27 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by dječak sa šibicama »

a koje su vam serije sa najboljim krajem?

jedna od, meni, zacudo, Leftovers. Nakon LOST-a bas uspjesno uradjeno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58804
Joined: 03/08/2010 19:04

#28 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by kakavdanakneiskustvu »

a meni logicno žica,mcnulty na kraju serije
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#29 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by swanfilter »

Meni def LOST, a bila pravo dobra. Ni danas ne kontam u cemu je fazon bio. Osim da su je zaje...ali ...

Sada i GOT. Nisam ocekivao bajkicu, al ne kontam sta je biter/svit kraj ....
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#30 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by ferratilis »

AleksoMKD wrote:Cekaj, zar ne insinuira BSG da se to sa Cylonima desilo vise puta?

Ljudi koloniziraju planetu, zaborave istoriju/napredak posle hiljada godina i eventualno opet stignu do nekog stepena gde naprave AI i krene kolo ponovo.

Ili sam ja pogresno shvatio?
To su insinuirali na kraju, kad su napisali taj "alternativni" kraj tijekom strajka scenarista u Holivudu. Ubacili su nekoliko deus ex machina momenata koji su previse odstupali od originalne ideje. Da bude jos gore, tijekom serije su davali neke znakove kako bi se prica mogla razvijati da bi se na kraju sve svelo na nesto deseto. Kao sto fanovi kazu, deus ex machina je postalo deus est machina. :D Najveca kritika je to sto su povukli jeftin potez i koristili boga kao objasnjenje za sve.

da ne pisem bezveze, evo odlican clanak o finalu i stvarima koje fanovi zamjeraju scenaristima:
http://www.kethinov.com/bsgretrospective.php
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7517
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#31 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by AleksoMKD »

ferratilis wrote:
To su insinuirali na kraju, kad su napisali taj "alternativni" kraj tijekom strajka scenarista u Holivudu. Ubacili su nekoliko deus ex machina momenata koji su previse odstupali od originalne ideje. Da bude jos gore, tijekom serije su davali neke znakove kako bi se prica mogla razvijati da bi se na kraju sve svelo na nesto deseto. Kao sto fanovi kazu, deus ex machina je postalo deus est machina. :D Najveca kritika je to sto su povukli jeftin potez i koristili boga kao objasnjenje za sve.

da ne pisem bezveze, evo odlican clanak o finalu i stvarima koje fanovi zamjeraju scenaristima:
http://www.kethinov.com/bsgretrospective.php
:thumbup:
Zahvaljujem, morat cu jos jednom odgledati.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#32 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by Jack Be Nimble »

Sooranos ima najbolji kraj, ali ljudi glupi pa ako im nije sve nacrtano odma ne valja. Ali dobro, nakon 10 godina napokon su skontali kraj.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#33 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by dale cooper »

ferratilis wrote:
Forumerrer wrote:
ferratilis wrote:Battlestar Galactica je imala usran kraj, jer je bas te sezone bio onaj veliki strajk scenarista u Holivudu. Steta jer je jedna od najboljih sci fi serija. Cuo sam da je i Lost opao na kvalitetu u tom periodu, i jos nekoliko serija.
Daj ne zezaj, meni je BSG imao fenomenalan kraj.

Ako se ne varam oni se naselili na nasu zemlju hiljadama/milionima godina prije naseg vremena?
Serija pocinje sa: The cylons were created by man. They evolved. They rebelled. There are many copies. And they have a plan.
Do kraja postane nesto potpuno drugacije. Generalno, kraj nije toliko los, ali u kontekstu serije, pogotovo u to vrijeme ko je gledao od pocetka nije imalo smisla. Sjecam se dobro reakcija ljudi, slicno je bilo kao sa GoT-om, drvlje i kamenje na scenariste. :D
Ja se vala ne sjećam da je finale Galactice bilo nešto loše primljeno, a gledao sam seriju u vrijeme dok se prikazivala.

A osim tog boldanog uvoda u seriju, čitavo vrijeme se provlačila i jedna druga rečenica - All Of This Has Happened Before And Will
Happen Again.
I sam kraj je sasvim u skladu sa time. Čovječanstvo je trenutno na pragu toga da razvije AI koji bi nekada u budućnosti
mogao postati autonoman i svjestan.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#34 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by dale cooper »

Za Lost se i ja slažem, sa zadnjom sezonom su sjebali godine građenja likova, raznih misterija sa nekim kvazi religioznim završetkom.

Ali recimo Sopranosi su odlično završili, sa dvosmislenošću koja će ostati predmetom rasprava još godinama. Nešto poput recimo i
zadnje sezone Twin Peaks. Neko je pomenuo Fringe, meni je i ta serija imala sasvim solidan završetak.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#35 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by 90minut »

dale cooper wrote:Za Lost se i ja slažem, sa zadnjom sezonom su sjebali godine građenja likova, raznih misterija sa nekim kvazi religioznim završetkom.

Ali recimo Sopranosi su odlično završili, sa dvosmislenošću koja će ostati predmetom rasprava još godinama. Nešto poput recimo i
zadnje sezone Twin Peaks. Neko je pomenuo Fringe, meni je i ta serija imala sasvim solidan završetak.
Nema dvosmislenosti frajer krmak sjedi sam s porodicom u separeu uživa u životu pobjedio u ratu.

Mrtav je.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#36 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by dale cooper »

90minut wrote:
dale cooper wrote:Za Lost se i ja slažem, sa zadnjom sezonom su sjebali godine građenja likova, raznih misterija sa nekim kvazi religioznim završetkom.

Ali recimo Sopranosi su odlično završili, sa dvosmislenošću koja će ostati predmetom rasprava još godinama. Nešto poput recimo i
zadnje sezone Twin Peaks. Neko je pomenuo Fringe, meni je i ta serija imala sasvim solidan završetak.
Nema dvosmislenosti frajer krmak sjedi sam s porodicom u separeu uživa u životu pobjedio u ratu.

Mrtav je.
Pa poenta je da svako ima svoju interpretaciju šta se dogodilo kada se zamračilo na kraju i ne moramo se nužno slagati u tome. :D

To je dobar kraj u mojoj knjizi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58804
Joined: 03/08/2010 19:04

#37 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote:
90minut wrote:
dale cooper wrote:Za Lost se i ja slažem, sa zadnjom sezonom su sjebali godine građenja likova, raznih misterija sa nekim kvazi religioznim završetkom.

Ali recimo Sopranosi su odlično završili, sa dvosmislenošću koja će ostati predmetom rasprava još godinama. Nešto poput recimo i
zadnje sezone Twin Peaks. Neko je pomenuo Fringe, meni je i ta serija imala sasvim solidan završetak.
Nema dvosmislenosti frajer krmak sjedi sam s porodicom u separeu uživa u životu pobjedio u ratu.

Mrtav je.
Pa poenta je da svako ima svoju interpretaciju šta se dogodilo kada se zamračilo na kraju i ne moramo se nužno slagati u tome. :D

To je dobar kraj u mojoj knjizi.
:thumbup:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#38 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by 90minut »

dale cooper wrote:
90minut wrote:
dale cooper wrote:Za Lost se i ja slažem, sa zadnjom sezonom su sjebali godine građenja likova, raznih misterija sa nekim kvazi religioznim završetkom.

Ali recimo Sopranosi su odlično završili, sa dvosmislenošću koja će ostati predmetom rasprava još godinama. Nešto poput recimo i
zadnje sezone Twin Peaks. Neko je pomenuo Fringe, meni je i ta serija imala sasvim solidan završetak.
Nema dvosmislenosti frajer krmak sjedi sam s porodicom u separeu uživa u životu pobjedio u ratu.

Mrtav je.
Pa poenta je da svako ima svoju interpretaciju šta se dogodilo kada se zamračilo na kraju i ne moramo se nužno slagati u tome. :D

To je dobar kraj u mojoj knjizi.
Kraj je fantastican, al' zna se kako se završilo.

Drugo je sad ako si vječni optimista. :D

Pisac je i rekao da je mrtav zamračenje to i znaci takav im je i život priđe ti s leđa i vozdra.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#39 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by dale cooper »

90minut wrote:
dale cooper wrote:
Pa poenta je da svako ima svoju interpretaciju šta se dogodilo kada se zamračilo na kraju i ne moramo se nužno slagati u tome. :D

To je dobar kraj u mojoj knjizi.
Kraj je fantastican, al' zna se kako se završilo.

Drugo je sad ako si vječni optimista. :D

Pisac je i rekao da je mrtav zamračenje to i znaci takav im je i život priđe ti s leđa i vozdra.
David Chase nikada jasno nije rekao značenje zadnje scene, niti mislim da bi to ikada uradio. Druga stvar je ono eventualno što
većina misli da znači onakav kraj.
Forumerrer
Posts: 838
Joined: 14/06/2014 17:27

#40 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by Forumerrer »

dale cooper wrote:Za Lost se i ja slažem, sa zadnjom sezonom su sjebali godine građenja likova, raznih misterija sa nekim kvazi religioznim završetkom.

Ali recimo Sopranosi su odlično završili, sa dvosmislenošću koja će ostati predmetom rasprava još godinama. Nešto poput recimo i
zadnje sezone Twin Peaks. Neko je pomenuo Fringe, meni je i ta serija imala sasvim solidan završetak.
Ma kakav Fringe, na kraju se sve "ponistilo", a zadnja sezona nekad u buducnosti.

Joj kako sam zaboravio i Once upon a time. Malo je reci da su zasrali sa zadnjom sezonom. Mislili da ce im kod fanova proci reboot svega.

Davno sam gledao Sopranose i znam da mi se svidio kraj, da je bio pomalo dvosmislen.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#41 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by dale cooper »

Forumerrer wrote:
dale cooper wrote:Za Lost se i ja slažem, sa zadnjom sezonom su sjebali godine građenja likova, raznih misterija sa nekim kvazi religioznim završetkom.

Ali recimo Sopranosi su odlično završili, sa dvosmislenošću koja će ostati predmetom rasprava još godinama. Nešto poput recimo i
zadnje sezone Twin Peaks. Neko je pomenuo Fringe, meni je i ta serija imala sasvim solidan završetak.
Ma kakav Fringe, na kraju se sve "ponistilo", a zadnja sezona nekad u buducnosti.

Joj kako sam zaboravio i Once upon a time. Malo je reci da su zasrali sa zadnjom sezonom. Mislili da ce im kod fanova proci reboot svega.

Davno sam gledao Sopranose i znam da mi se svidio kraj, da je bio pomalo dvosmislen.
Zadnja sezona jeste u budućnosti, ali nije sve izbrisano i poništeno. Zadnja scena sa Walterovim sinom Peterom daje to do znanja.
Forumerrer
Posts: 838
Joined: 14/06/2014 17:27

#42 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by Forumerrer »

Ne sjecam se sad bas detalja, ali znam da mi nije legla.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#43 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by 90minut »

dale cooper wrote:
90minut wrote:
dale cooper wrote:
Pa poenta je da svako ima svoju interpretaciju šta se dogodilo kada se zamračilo na kraju i ne moramo se nužno slagati u tome. :D

To je dobar kraj u mojoj knjizi.
Kraj je fantastican, al' zna se kako se završilo.

Drugo je sad ako si vječni optimista. :D

Pisac je i rekao da je mrtav zamračenje to i znaci takav im je i život priđe ti s leđa i vozdra.
David Chase nikada jasno nije rekao značenje zadnje scene, niti mislim da bi to ikada uradio. Druga stvar je ono eventualno što
većina misli da znači onakav kraj.
100 posto sam unazad nekoliko godina vidio clanak gdje David indirektno potvrđuje smrt to jest da je i u njegovoj glavi kapak.Ma mislim Tony pobjedio u ratu ne ocekuje znaci bilo šta mogao mu je prici kako je god htio i mrak.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#44 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by dale cooper »

90minut wrote:
100 posto sam unazad nekoliko godina vidio clan gdje David indirektno potvrđuje smrt to jest da je i u njegovoj glavi kapak.Ma mislim Tony pobjedio u ratu ne ocekuje znaci bilo šta mogao mu je prici kako je god htio i mrak.
Chase je u jednom intervju spomenuo da je ranije imao neku drugačiju ideju za scenu gdje Tony umire, ali to nije ono što je prikazano
u zadnjoj epizodi. Jeste to nehotice spomenuo, ali ne na način na koji je želio da potvrdi ili negira bilo šta.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#45 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by 90minut »

dale cooper wrote:
90minut wrote:
100 posto sam unazad nekoliko godina vidio clan gdje David indirektno potvrđuje smrt to jest da je i u njegovoj glavi kapak.Ma mislim Tony pobjedio u ratu ne ocekuje znaci bilo šta mogao mu je prici kako je god htio i mrak.
Chase je u jednom intervju spomenuo da je ranije imao neku drugačiju ideju za scenu gdje Tony umire, ali to nije ono što je prikazano
u zadnjoj epizodi. Jeste to nehotice spomenuo, ali ne na način na koji je želio da potvrdi ili negira bilo šta.
:thumbup:
I to ti sve govori odakle Chase dolazi samo što je ovo bilo više za široke mase kraj koji je odlican.

Inace što se tice Lost nju su baš uništili teško da se ono može opravdati jednostavno su previše driftali.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#46 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by Jack Be Nimble »

Sto se tice tonija ja tumacim kraj da mu je to zivot gdje stalno mora gledati lijevo desno da li ce ga neko ubiti pa cak bio sa familijom u restoranu.

Druga opcija sto je meni licno logicno da je mrtav. Ubijen pred familijom, koja citav zivot moze sebi priustiti sve zahvaljujuci njegovom "poslu". Niko od njih troje nije pokusao da se odreknu takvog zivota, nego je bilo mnogo lakse okrenuti glavu.

Takodjer on je psihopata kojeg treba ubiti. Fino je da su ga roknuli pred familijom, da oni napokon osjete krv njegovog rada a ne samo $$$. Nadam se da je Carmela brisala njegovu krv sa svog lica.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#47 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by 90minut »

Jack Be Nimble wrote:Sto se tice tonija ja tumacim kraj da mu je to zivot gdje stalno mora gledati lijevo desno da li ce ga neko ubiti pa cak bio sa familijom u restoranu.

Druga opcija sto je meni licno logicno da je mrtav. Ubijen pred familijom, koja citav zivot moze sebi priustiti sve zahvaljujuci njegovom "poslu". Niko od njih troje nije pokusao da se odreknu takvog zivota, nego je bilo mnogo lakse okrenuti glavu.

Takodjer on je psihopata kojeg treba ubiti. Fino je da su ga roknuli pred familijom, da oni napokon osjete krv njegovog rada a ne samo $$$. Nadam se da je Carmela brisala njegovu krv sa svog lica.
Ja gotivim Gandolfinija i stvarno mi nikad njegov lik nije bio gotivan u sopranos da ono navijaš za njega pa makar ubijao malu djecu .. :lol:

Inace dobra ti je prva opcija koju sam i sam zamišljao između ostalog jer ko je ono na kraju ostao od druge familije da ga ubije?
Nije niko zar ne sve ih je pobio ko ce uopšte naruciti njegovo ubistvo?
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#48 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by zomri »

dječak sa šibicama wrote:a koje su vam serije sa najboljim krajem?

jedna od, meni, zacudo, Leftovers. Nakon LOST-a bas uspjesno uradjeno.
The Shield
.
.
.
Sopranos
Masterchef Hrvatska II
Twin Peaks
Leftovers
Breaking Bad
Mad Men
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#49 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by dale cooper »

zomri wrote:
dječak sa šibicama wrote:a koje su vam serije sa najboljim krajem?

jedna od, meni, zacudo, Leftovers. Nakon LOST-a bas uspjesno uradjeno.
The Shield
.
.
.
Sopranos
Masterchef Hrvatska II
Twin Peaks
Leftovers
Breaking Bad
Mad Men
:pasamoj: :kiss:

Ja još nisam odgledao Breaking Bad osim prve epizode, a ni Mad Men osim poneke epizode tu i tamo. :| :D
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#50 Re: Serije sa najgorim krajem

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:
dječak sa šibicama wrote:a koje su vam serije sa najboljim krajem?

jedna od, meni, zacudo, Leftovers. Nakon LOST-a bas uspjesno uradjeno.
The Shield
.
.
.
Sopranos
Masterchef Hrvatska II
Twin Peaks
Leftovers
Breaking Bad
Mad Men
:pasamoj: :kiss:

Ja još nisam odgledao Breaking Bad osim prve epizode, a ni Mad Men osim poneke epizode tu i tamo. :| :D
Pa to je sve obavezna literatura! Nemoj reći da nisi ni Žicu gledao? :shock:
Post Reply