Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 27614
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#126 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by JoseMujica »

Plavo-bijeli wrote: 19/04/2024 23:11
House wrote: 19/04/2024 22:56 dotakli smo dno dna. pokeraš sa 0% iskustva selektor reprezentacije :lol: :cry:

još spaha direktor. :lol:


jah sto je Barbarez trener ti je dno dna...
Koga je to vodio Xabi Alonso?
Koga je vodio Zinedin Zidane?
svi redom vodili mlade timove velikih klubova
Moenx
Posts: 1668
Joined: 26/06/2013 10:36

#127 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Moenx »

luckylaka wrote: 20/04/2024 19:21 Koliko negativaca na temi,da Bog sacuva.I uvijek isti i kad igra reprezentacija,kad se bira selektor,kad se salju pozivi igraca.Tacno pojedinci dodju na ovu temu lijeciti licne frustracije.Barba nije idealno ali vidimo sve se europski selektori sami nude.Nece nas NIKO.
Jedan je podatak bitan
Prvi puta trener je neko ko je igrao za BiH
Ali skroz izdanak zlatnog doba.kada
Jednom rjecju legenda reprezentacije
Nista bivsa Juga stari sistem fudbal
I to je interesantno pgledalo
palermo
Posts: 22401
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#128 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by palermo »

Tesko ce biti Barbi. Sarajevska carsija je protiv....a zna se moc sarajevske carsije....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66413
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#129 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by _BataZiv_0809 »

palermo wrote: 20/04/2024 21:33 Tesko ce biti Barbi. Sarajevska carsija je protiv....a zna se moc sarajevske carsije....
Otkud to
palermo
Posts: 22401
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#130 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by palermo »

_BataZiv_0809 wrote: 20/04/2024 21:35
palermo wrote: 20/04/2024 21:33 Tesko ce biti Barbi. Sarajevska carsija je protiv....a zna se moc sarajevske carsije....
Otkud to
Pa sa foruma :D citas li ista, jebo ga zivot...
User avatar
Rockefeller
Posts: 7344
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#131 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Rockefeller »

Ima li igdje raspored utakmica?
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2574
Joined: 28/02/2010 19:25

#132 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Plavo-bijeli »

JoseMujica wrote: 20/04/2024 21:06
Plavo-bijeli wrote: 19/04/2024 23:11
House wrote: 19/04/2024 22:56 dotakli smo dno dna. pokeraš sa 0% iskustva selektor reprezentacije :lol: :cry:

još spaha direktor. :lol:


jah sto je Barbarez trener ti je dno dna...
Koga je to vodio Xabi Alonso?
Koga je vodio Zinedin Zidane?
svi redom vodili mlade timove velikih klubova
Primjera radi Zidane vodio Castillu na 37 utakmica...misliš da je to dovoljno iskustva za trenera ? Castillu.

Pa onda sa Realom napravi što niko nikad nije.

Ovdje raja konta da je prvo morao voditi Castillu jedno 2 sezone, pa onda neki klub iz druge lige 2 sezone, pa onda Real Sociedad 3 sezone, pa biti pomoćni u Real Madridu pa tek onda glavni trener...ne ide to tako.

Btw to su neki primjeri vrlo uspjesnih trenera,
imaš i Lamparda koji je odmah preuzeo Derby pa nakon samo jedne sezone Chelsea.
Imaš Gerarda koji je vodio jednu sezonu mlade Liverpoola i odmah preuzeo Rangers...

jel mislite da je jedna sezona u vođenju mladih dovoljna da se pomakne to "0%" iskustva na zadovoljavajući nivo?

Koja je to bolja opcija za reprezentaciju trenutno a da hoće da nas vodi??

Koja je to bolja opcija bila što nas je vodila i sa nekim fantastičnim iskustvom osim Cire Blazevica?
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2574
Joined: 28/02/2010 19:25

#133 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Plavo-bijeli »

Evo još primjera,
Niko Kovač vodio SAMO 6 utakmica u21 reprezentaciju Hrvatske i odmah preuzeo glavnu repku...

Slaven Bilić vodio SAMO 8 utakmica u21 repku Hrvatske i odmah preuzeo glavnu reprezentaciju jebene Hrvatske koja je za nas Brazil po svemu.

Dotaklii smo dno dnaa :zzzz: :zzzz: :zzzz: :sax:

p.s da nam je normalan savez, davno bi se isto dogovorilo sa Barbarezom, preuzet ćeš u21 repku i odmah nakon toga ćeš biti glavni trener i logično da bi pristao i na to. Pošto nije normalan, daj šta daš.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2574
Joined: 28/02/2010 19:25

#134 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Plavo-bijeli »

Evo još primjera za klix stručnjake, Jürgen Klinsmann karijeru završio 2004. godine i odmah preuzeo Njemačku repku sa 0% iskustva.

Rudi Voller isto preuzeo Njemačku sa 0% iskustva nije vodio ni mlade.

Mi znamo bolje od Njemaca kako to treba da ide !!! :sax: :sax: :run:
User avatar
Laplace
Posts: 10446
Joined: 19/11/2012 18:37

#135 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Laplace »

amidzazeher wrote: 19/04/2024 18:04 Cuj nije bitan selektor, nije on 24/7 sa igracima!
Pa koji ih klinac mijenjamo ovoliko? Koliko Sergeju tekmi dajemo?
Možda to određuju bacanjem kocke: od jedne do šest.
User avatar
Point.
Posts: 27849
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#136 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

Uh kakvo šamaranje ovih što trube nema Barba iskustva kmee kmeee uči se gušter.

Da dodam i ja, Andrej Ševšenko je sa 0% trenerskog iskustva već 2012 dobio ponudu da bude selektor Ukrajine ali je odbio.
2016 je prihvatio, nakon što je 4 mjeseca prije toga bio pomoćni.

Lionel Scaloni je bio pomoćnik Sampaoliju nekoliko mjeseci prije nego je postao selektor Argentine. I oni su imali svojih pametnjakovića koji su se žalili da nema iskusta, među njima i pokojni Armando Diego, pa frajer uradi šta je uradio sa Argentinom.

Pokojni Gary Speed je imao iskusta samo 4 mjeseca prije nego je postao selektor Velsa. Je li dovoljno 4 mjeseca forumskim galamdžijama?
DonieBrasco
Posts: 15668
Joined: 31/08/2016 16:09

#137 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by DonieBrasco »

Vahid da je selektor nista se ne bi znacajnije promjenilo dok je savez kakav jeste i dok imam 2-3 profesionalna igraca ostalo sve polu amataere.

Nece oni proigrati radi Vahida ili Sergeja, nego radi svog truda i treninga, minutaze u klubu, a onda i sami od sebe ako se budu ponasali profesionalno a ne dan pred utakmicu da se najedu i napiju kod Sea.

Kao sto nece biti bolje dok iz saveza diktiraju spiskove i sastave, mrcvare sve zajedno.
User avatar
muha_sa
Posts: 128718
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#138 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by muha_sa »

Kod nas u savezu sve velikani fudbalske/nogometne/ igre :D planetarno poznati velemajstori-od Vice do Colpe :D
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#139 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by SSemir »

Kad je blaz sliskovic postao selektor bez ikakvog prethodnog iskustva, nesto se ne sjecam da ste se na forumu zalili :D
Dugarry
Posts: 239
Joined: 09/10/2022 12:23

#140 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Dugarry »

Ma ta prica o nedostatku iskustva Barbareza bi imala smisla, da su nam alternative ozbiljni treneri, a ne stare ublehe, koje ne posjeduju bilo kakav kvalitet.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40976
Joined: 29/06/2011 23:39

#141 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by dječak sa šibicama »

Jedinos to su Zidane i Xavi upali u razradjen uspjesan sistem, sa kvalitetnim pomocnicima i osiguranom logistikom, i najvaznije sa kvalitetnim igracima.

Od Barbareza ce uvijek objektivna navijacka masa traziti najmanje osvajanje Lige nacija i plasman na SP, a nakon dva poraza jebace mu sve po spisku. O cemu govorimo, Petevu su jebali sve po spisku prije nego je dosao, a covjek bio najbolji selektor unazad ko zna koliko godina. I otjerali ga.
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#142 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by amidzazeher »

Jedina dobra stvar u svemu je to sto je dobio ugovor na 4 godine. Nadam se da ga nece zezati jer fakat mora se malo i sistemski poceti raditi u nasem nogometu. Ako i Sergej krene sa namjestanjima i dovodjenjem podobnih onda piši propalo! Vjerujem da su 4 godine dosta vremena da se kvalitetno odrade kvalifikacije za EP, svjetsko je vec propalo.
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#143 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by cyprus »

Sretno Sergeju :)

Međutim, skeptičan sam zato što mislim da daleko veći faktor od izbora selektora predstavlja kvalitet igračkog kadra, a zatim i atmosfera oko reprezentacije, na koju on tek djelomično može uticat... Kvalitet kadra nam je tanan, a atmosfera sumorna... Dabogda, ali kako rekoh - sve mu najbolje želim, a i nama s njim :)

Ponovit ću još jednom ono što sam mnogo puta napisao - previše se tereta selektorima stavlja na teret, a njihova mogućnost da utiču na rezultat je vrlo ograničena... Bilo da je riječ o Barbarezu, Savi, Papetu, Zidanu, petom desetom...
Dugarry
Posts: 239
Joined: 09/10/2022 12:23

#144 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Dugarry »

cyprus wrote: 21/04/2024 13:16 Sretno Sergeju :)

Međutim, skeptičan sam zato što mislim da daleko veći faktor od izbora selektora predstavlja kvalitet igračkog kadra, a zatim i atmosfera oko reprezentacije, na koju on tek djelomično može uticat... Kvalitet kadra nam je tanan, a atmosfera sumorna... Dabogda, ali kako rekoh - sve mu najbolje želim, a i nama s njim :)

Ponovit ću još jednom ono što sam mnogo puta napisao - previše se tereta selektorima stavlja na teret, a njihova mogućnost da utiču na rezultat je vrlo ograničena... Bilo da je riječ o Barbarezu, Savi, Papetu, Zidanu, petom desetom...

Selektor ne utice mnogo na rezultat? 😄

Sta treba da se desi da uvidis koliko si u krivu?
Mislim, kakve rezultate treba napraviti Barbarez?
HelaS
Posts: 5691
Joined: 22/09/2018 13:21

#145 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by HelaS »

Dugarry wrote: 21/04/2024 13:29
cyprus wrote: 21/04/2024 13:16 Sretno Sergeju :)

Međutim, skeptičan sam zato što mislim da daleko veći faktor od izbora selektora predstavlja kvalitet igračkog kadra, a zatim i atmosfera oko reprezentacije, na koju on tek djelomično može uticat... Kvalitet kadra nam je tanan, a atmosfera sumorna... Dabogda, ali kako rekoh - sve mu najbolje želim, a i nama s njim :)

Ponovit ću još jednom ono što sam mnogo puta napisao - previše se tereta selektorima stavlja na teret, a njihova mogućnost da utiču na rezultat je vrlo ograničena... Bilo da je riječ o Barbarezu, Savi, Papetu, Zidanu, petom desetom...

Selektor ne utice mnogo na rezultat? 😄

Sta treba da se desi da uvidis koliko si u krivu?
Mislim, kakve rezultate treba napraviti Barbarez?
Svi razumijemo, svi smo emotivni kad se radi o reprezentaciji, ali je @cyprus potpuno u pravu:
Kvalitet kadra nam je tanan, a atmosfera sumorna...previše se tereta selektorima stavlja na teret, a njihova mogućnost da utiču na rezultat je vrlo ograničena...
Ipak mi imamo drugo i trećeklasne igrače, nedovoljno iskusne i fizičke slabo spremne za utakmice do kraja. I neuigrane, a svaki s nabojem "igračine"
User avatar
Mustang1
Posts: 28760
Joined: 29/12/2010 17:31

#146 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Mustang1 »

Izbor mjesta trening kampa i prvi spisak ce pokazati jel nastavljamo po starom ili ima nade.
User avatar
Edin H.
Posts: 47088
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#147 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

amidzazeher wrote: 21/04/2024 13:04 Jedina dobra stvar u svemu je to sto je dobio ugovor na 4 godine. Nadam se da ga nece zezati jer fakat mora se malo i sistemski poceti raditi u nasem nogometu. Ako i Sergej krene sa namjestanjima i dovodjenjem podobnih onda piši propalo! Vjerujem da su 4 godine dosta vremena da se kvalitetno odrade kvalifikacije za EP, svjetsko je vec propalo.
Kako misliš graditi sistem kada najbolji igrači izbjegavaju prijateljske i utakmice protiv slabijih protivnika?

Ovi iz Premier lige nisu fizički spremni za ozbiljne utakmice.

Znači pratiti formu pojedinaca i na trehu. :mrgreen: :skoljka:
Dugarry
Posts: 239
Joined: 09/10/2022 12:23

#148 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Dugarry »

HelaS wrote: 21/04/2024 13:36
Dugarry wrote: 21/04/2024 13:29
cyprus wrote: 21/04/2024 13:16 Sretno Sergeju :)

Međutim, skeptičan sam zato što mislim da daleko veći faktor od izbora selektora predstavlja kvalitet igračkog kadra, a zatim i atmosfera oko reprezentacije, na koju on tek djelomično može uticat... Kvalitet kadra nam je tanan, a atmosfera sumorna... Dabogda, ali kako rekoh - sve mu najbolje želim, a i nama s njim :)

Ponovit ću još jednom ono što sam mnogo puta napisao - previše se tereta selektorima stavlja na teret, a njihova mogućnost da utiču na rezultat je vrlo ograničena... Bilo da je riječ o Barbarezu, Savi, Papetu, Zidanu, petom desetom...

Selektor ne utice mnogo na rezultat? 😄

Sta treba da se desi da uvidis koliko si u krivu?
Mislim, kakve rezultate treba napraviti Barbarez?
Svi razumijemo, svi smo emotivni kad se radi o reprezentaciji, ali je @cyprus potpuno u pravu:
Kvalitet kadra nam je tanan, a atmosfera sumorna...previše se tereta selektorima stavlja na teret, a njihova mogućnost da utiču na rezultat je vrlo ograničena...
Ipak mi imamo drugo i trećeklasne igrače, nedovoljno iskusne i fizičke slabo spremne za utakmice do kraja. I neuigrane, a svaki s nabojem "igračine"
Da, da… Luksemburg ima bolje igrace od nas, zato su nas nadigrali dva puta u ovim kvalifikacijama.

Island takodje ime svjetske klase u svom rosteru.
Slovacka i Finska takodjer :)




Sad ozbiljno. U ovim kvalama, garantujem da smo imali najbolji roster nakon Portugala. Zavrsili smo znamo kako.


Gori sam ja skim se raspravljam
Dugarry
Posts: 239
Joined: 09/10/2022 12:23

#149 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Dugarry »

Edin H. wrote: 21/04/2024 13:56
amidzazeher wrote: 21/04/2024 13:04 Jedina dobra stvar u svemu je to sto je dobio ugovor na 4 godine. Nadam se da ga nece zezati jer fakat mora se malo i sistemski poceti raditi u nasem nogometu. Ako i Sergej krene sa namjestanjima i dovodjenjem podobnih onda piši propalo! Vjerujem da su 4 godine dosta vremena da se kvalitetno odrade kvalifikacije za EP, svjetsko je vec propalo.
Kako misliš graditi sistem kada najbolji igrači izbjegavaju prijateljske i utakmice protiv slabijih protivnika?

Ovi iz Premier lige nisu fizički spremni za ozbiljne utakmice.

Znači pratiti formu pojedinaca i na trehu. :mrgreen: :skoljka:
Najbolji igraci izbjegavaju prijateljske, bas zato sto se nisu koristile za gradnju sistema, nego za pozive menadzerskim igracima.
HelaS
Posts: 5691
Joined: 22/09/2018 13:21

#150 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by HelaS »

Dugarry wrote: 21/04/2024 13:56
HelaS wrote: 21/04/2024 13:36
Kvalitet kadra nam je tanan, a atmosfera sumorna...previše se tereta selektorima stavlja na teret, a njihova mogućnost da utiču na rezultat je vrlo ograničena...
Ipak mi imamo drugo i trećeklasne igrače, nedovoljno iskusne i fizičke slabo spremne za utakmice do kraja. I neuigrane, a svaki s nabojem "igračine"
Da, da… Luksemburg ima bolje igrace od nas, zato su nas nadigrali dva puta u ovim kvalifikacijama.

Island takodje ime svjetske klase u svom rosteru.
Slovacka i Finska takodjer :)
Da, nekad smo igrali i na Svjetskom prvenstvu, kad su igrači prethodno posloženi prema svom znanju, iskustvu i sposobnostima, i dugo prije uigrani. Danas smo u rangu Luxembourga i Islanda, Finske... jer se igrači traže po evropskim klubovima, pa ako je neki dao 2-3 gola, eto ga u reprezentaciju. Ili mu babo ima moćne prijatelje...

Sergej Barbarez, kakav god da je, selektor je BiH reprezentacije, i sada mu se mora dati apsolutna podrška.

Gori sam ja skim se raspravljam
Spusti se na pristojnu komunikaciju!
Post Reply