Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40951
Joined: 29/06/2011 23:39

#151 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by dječak sa šibicama »

bila je lagana grupa, a zavrsis predzadnji, od Islanda i Luxemburga objektivno nesto jaci ali od Slovacke ne, Slovacka je iste snage kao i BiH. Dva tri odlicna igraca a ostali prilicno slabiji.

Za sljedece kvalifikacije tesko da ce biti tako lagana grupa, pada se u nizi sesir i bice bar dva jaca protivnika.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7344
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#152 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Rockefeller »

Rockefeller wrote: 20/04/2024 21:39 Ima li igdje raspored utakmica?
Dugarry
Posts: 236
Joined: 09/10/2022 12:23

#153 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Dugarry »

dječak sa šibicama wrote: 21/04/2024 14:07 bila je lagana grupa, a zavrsis predzadnji, od Islanda i Luxemburga objektivno nesto jaci ali od Slovacke ne, Slovacka je iste snage kao i BiH. Dva tri odlicna igraca a ostali prilicno slabiji.

Za sljedece kvalifikacije tesko da ce biti tako lagana grupa, pada se u nizi sesir i bice bar dva jaca protivnika.
Frustrira me to sto stvari radimo pogresno. Ova prica ovdje je tipican primjer pogresnog razmisljanja. Tvrditi da selekor ne utice mnogo na rezultat vodi tome da ce se donijeti pogresni zakljucci. Igrace imas koje imas i ne mozes kupiti druge. Jedino sto mozes mijenjati je selektor i zato je bitno da odaberes pravog. Ko prati fudbal zna da je to kljucno za rezultate, ne treba da navodim milion primjera.


Kao sto kazes, u najgoru ruku, mi smo igracki nivo Slovacke, sto znaci da smo se realno trebali boriti za 2.mjesto, a mi zavrsili 5.

I onda neko kaze, nemamo igracki kadar. Ili nije do selektora….
User avatar
Edin H.
Posts: 47087
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#154 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

Dugarry wrote: 21/04/2024 13:59
Edin H. wrote: 21/04/2024 13:56
amidzazeher wrote: 21/04/2024 13:04 Jedina dobra stvar u svemu je to sto je dobio ugovor na 4 godine. Nadam se da ga nece zezati jer fakat mora se malo i sistemski poceti raditi u nasem nogometu. Ako i Sergej krene sa namjestanjima i dovodjenjem podobnih onda piši propalo! Vjerujem da su 4 godine dosta vremena da se kvalitetno odrade kvalifikacije za EP, svjetsko je vec propalo.
Kako misliš graditi sistem kada najbolji igrači izbjegavaju prijateljske i utakmice protiv slabijih protivnika?

Ovi iz Premier lige nisu fizički spremni za ozbiljne utakmice.

Znači pratiti formu pojedinaca i na trehu. :mrgreen: :skoljka:
Najbolji igraci izbjegavaju prijateljske, bas zato sto se nisu koristile za gradnju sistema, nego za pozive menadzerskim igracima.
Izbjegavaju jer ne vide ličnu korist da kroz reprezentaciju se uvale u bolji klub, da izbjegnu povrede i kao što reče Asmir: “Ja od ovoga živim!”

Anel koji je naš ključni igrač je npr. odmah odustao kada je vidio da se vjerovatno nećemo kvalifikovati kroz kvalifikacije, došao protiv Ukrajine i ćao.

Catch 22 situacija, znači moraš se oslanjati na igrače čija karijera je krenula u negativnom smjeru, pa pokušavaju se vratiti kroz reprezentaciju.
Dugarry
Posts: 236
Joined: 09/10/2022 12:23

#155 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Dugarry »

Edin H. wrote: 21/04/2024 14:18
Dugarry wrote: 21/04/2024 13:59
Edin H. wrote: 21/04/2024 13:56

Kako misliš graditi sistem kada najbolji igrači izbjegavaju prijateljske i utakmice protiv slabijih protivnika?

Ovi iz Premier lige nisu fizički spremni za ozbiljne utakmice.

Znači pratiti formu pojedinaca i na trehu. :mrgreen: :skoljka:
Najbolji igraci izbjegavaju prijateljske, bas zato sto se nisu koristile za gradnju sistema, nego za pozive menadzerskim igracima.
Izbjegavaju jer ne vide ličnu korist da kroz reprezentaciju se uvale u bolji klub, da izbjegnu povrede i kao što reče Asmir: “Ja od ovoga živim!”

Anel koji je naš ključni igrač je npr. odmah odustao kada je vidio da se vjerovatno nećemo kvalifikovati kroz kvalifikacije, došao protiv Ukrajine i ćao.

Catch 22 situacija, znači moraš se oslanjati na igrače čija karijera je krenula u negativnom smjeru, pa pokušavaju se vratiti kroz reprezentaciju.
Ima i toga, ali je sve to odgovornost selektora i direktora. To moraju rijesiti.

Znaci tako mozda jeste, ali je razlog sto su to ovi navedeni dopustili.

Juce sam cuo pricu o tome kako je Ciro poslao Cvitanovica kuci sa SP.
User avatar
Edin H.
Posts: 47087
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#156 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

Dugarry wrote: 21/04/2024 14:25
Edin H. wrote: 21/04/2024 14:18
Dugarry wrote: 21/04/2024 13:59

Najbolji igraci izbjegavaju prijateljske, bas zato sto se nisu koristile za gradnju sistema, nego za pozive menadzerskim igracima.
Izbjegavaju jer ne vide ličnu korist da kroz reprezentaciju se uvale u bolji klub, da izbjegnu povrede i kao što reče Asmir: “Ja od ovoga živim!”

Anel koji je naš ključni igrač je npr. odmah odustao kada je vidio da se vjerovatno nećemo kvalifikovati kroz kvalifikacije, došao protiv Ukrajine i ćao.

Catch 22 situacija, znači moraš se oslanjati na igrače čija karijera je krenula u negativnom smjeru, pa pokušavaju se vratiti kroz reprezentaciju.
Ima i toga, ali je sve to odgovornost selektora i direktora. To moraju rijesiti.

Znaci tako mozda jeste, ali je razlog sto su to ovi navedeni dopustili.

Juce sam cuo pricu o tome kako je Ciro poslao Cvitanovica kuci sa SP.
Slažem se ja, ali su igrači privilegovani.

Ćiro nalijepi Mišketa poslije Lisabona, ovaj digne nos i izmisli povredu, UEFA nam šunke sa nebrisanjem žutih kartona iz kvalifikacija, Rahimić, Muratović i Spaha drugi žuti i izgubimo baraž. Javnost stane na stranu Misimoviča, Ćiro dobije otkaz.

Kod nas se stalno fokus prebacuje na Savez, koji jesu mufljuzi, ali su manje više nebitni, ipak se barem što se reprezentacije tiče mahom radi o logistici.
Dugarry
Posts: 236
Joined: 09/10/2022 12:23

#157 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Dugarry »

Edin H. wrote: 21/04/2024 14:42
Dugarry wrote: 21/04/2024 14:25
Edin H. wrote: 21/04/2024 14:18

Izbjegavaju jer ne vide ličnu korist da kroz reprezentaciju se uvale u bolji klub, da izbjegnu povrede i kao što reče Asmir: “Ja od ovoga živim!”

Anel koji je naš ključni igrač je npr. odmah odustao kada je vidio da se vjerovatno nećemo kvalifikovati kroz kvalifikacije, došao protiv Ukrajine i ćao.

Catch 22 situacija, znači moraš se oslanjati na igrače čija karijera je krenula u negativnom smjeru, pa pokušavaju se vratiti kroz reprezentaciju.
Ima i toga, ali je sve to odgovornost selektora i direktora. To moraju rijesiti.

Znaci tako mozda jeste, ali je razlog sto su to ovi navedeni dopustili.

Juce sam cuo pricu o tome kako je Ciro poslao Cvitanovica kuci sa SP.
Slažem se ja, ali su igrači privilegovani.

Ćiro nalijepi Mišketa poslije Lisabona, ovaj digne nos i izmisli povredu, UEFA nam šunke sa nebrisanjem žutih kartona iz kvalifikacija, Rahimić, Muratović i Spaha drugi žuti i izgubimo baraž. Javnost stane na stranu Misimoviča, Ćiro dobije otkaz.

Kod nas se stalno fokus prebacuje na Savez, koji jesu mufljuzi, ali su manje više nebitni, ipak se barem što se reprezentacije tiče mahom radi o logistici.
Uloga selektora je kao uloga roditelja.

Kako se postavis prema djeci, tako ce ti oni vratiti.
Mislim da ce Barbarez taj dio posla znati odraditi.

Brine me takticko znanje, ali se nadam da ce biti dobro.
El_comadante
Posts: 7964
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#158 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by El_comadante »

Rezultati su mjerilo. Eto Savez mu je " pustio" da sam izabere stručni štab, ranije se Savez i u to petljao. Nema izgovora. Da vidimo rezultat.
svi u napad
Posts: 1875
Joined: 14/10/2012 14:40

#159 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by svi u napad »

Ja ne vidim problem u Sergeju. On ce se sigurno truditi da radi dobro svoj posao. Problem ce biti u Spahi koji je nagal i ters covjek. On i njegov buraz su vec pravili probleme. Spaha ce pokusati sa uvaljivanjem svojih igraca i to moze biti problem za Sergeja. Volio bih da grijesim ali obzirom na neka ranija ponasanja imenovanog sumnjam da se je promjenio. U svakom slucaju sretno repki u buducnosti.
Crvena Tifoza
Posts: 10642
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#160 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

svi u napad wrote: 22/04/2024 11:14 Ja ne vidim problem u Sergeju. On ce se sigurno truditi da radi dobro svoj posao. Problem ce biti u Spahi koji je nagal i ters covjek. On i njegov buraz su vec pravili probleme. Spaha ce pokusati sa uvaljivanjem svojih igraca i to moze biti problem za Sergeja. Volio bih da grijesim ali obzirom na neka ranija ponasanja imenovanog sumnjam da se je promjenio. U svakom slucaju sretno repki u buducnosti.
Čekaj, šta sam to propustio. Kako misliš Spaha i njegov buraz i njihovi igrači???
User avatar
Point.
Posts: 27848
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#161 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

Zar imaj Spahić brothers svoje igrače? Nisam znao da su u menadžerskim vodama.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40951
Joined: 29/06/2011 23:39

#162 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by dječak sa šibicama »

Nisu, oni su menadzeri menadzerima :D
El_comadante
Posts: 7964
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#163 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by El_comadante »

A Spahića je u stručni štab imenovao Sergej, nisam ja. Znači ako krene loše kriv je Spaha.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14668
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#164 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by DaysleepeR »

Gledao sam press uživo, pored patriotizma, njih dvojica nemaju šta da ponude... ni ideje ni vizije, ništa oni ne znaju šta im je raditi...
Tromblon
Posts: 2206
Joined: 18/01/2015 19:37

#165 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Tromblon »

Spaha samo razdor može donijeti. Taj ništa pozitivno nije uradio. Čak je i Hasana istjerao iz reprezentacije. Sergej ima ego napuhan do neba. Jbt, nije htio nikog voditi nego će reprezentaciju. Pa čiji si majčin sine?

Da hoće uspjeti i napraviti najbolje, ali mnogo sumnjam.
Crvena Tifoza
Posts: 10642
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#166 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

dječak sa šibicama wrote: 22/04/2024 15:30 Nisu, oni su menadzeri menadzerima :D
Ko je menadžer, mlađi što se šamarao sa osiguranjem u Njemačkoj?

Nevjerujem da je stariji u tim vodama.
Piaty
Posts: 5754
Joined: 01/12/2020 00:58

#167 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Piaty »

Tromblon wrote: 22/04/2024 16:21 Spaha samo razdor može donijeti. Taj ništa pozitivno nije uradio. Čak je i Hasana istjerao iz reprezentacijeSergej ima ego napuhan do neba. Jbt, nije htio nikog voditi nego će reprezentaciju. Pa čiji si majčin sine?

Da hoće uspjeti i napraviti najbolje, ali mnogo sumnjam.
More li par riječi više u vezi Salihamidžića i Spahića?
Tromblon
Posts: 2206
Joined: 18/01/2015 19:37

#168 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Tromblon »

Piaty wrote: 22/04/2024 18:52
Tromblon wrote: 22/04/2024 16:21 Spaha samo razdor može donijeti. Taj ništa pozitivno nije uradio. Čak je i Hasana istjerao iz reprezentacijeSergej ima ego napuhan do neba. Jbt, nije htio nikog voditi nego će reprezentaciju. Pa čiji si majčin sine?

Da hoće uspjeti i napraviti najbolje, ali mnogo sumnjam.
More li par riječi više u vezi Salihamidžića i Spahića?
Mislim da je bila tekma sa Francuskom na Koševu i da je svega bilo na pripremama, a kulminiralo u svlačionici. Svi su negirali bilo šta, ali pričalo se da je Spaha ošamario Hasana.
Crvena Tifoza
Posts: 10642
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#169 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Piaty wrote: 22/04/2024 18:52
Tromblon wrote: 22/04/2024 16:21 Spaha samo razdor može donijeti. Taj ništa pozitivno nije uradio. Čak je i Hasana istjerao iz reprezentacijeSergej ima ego napuhan do neba. Jbt, nije htio nikog voditi nego će reprezentaciju. Pa čiji si majčin sine?

Da hoće uspjeti i napraviti najbolje, ali mnogo sumnjam.
More li par riječi više u vezi Salihamidžića i Spahića?
Protiv Francuza kad smo igrali prijateljsku na Kosevu.
Henry na poluvremenu prisao Hasanu, da mu skrene paznju na Spahica i da ga zamoli da ne udara krvnicki jer je ipak prijateljska utakmica.
Nisam sigruan sta je bilo u nasoj svlacinonici poslije toga, jel bilo tuce ili sta, samo Hasan vise nije izlazio na teren i valjda je otisao na poluvremenu sa stadiona.
vernes81
Posts: 1613
Joined: 25/04/2011 23:04

#170 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by vernes81 »

Eh kad bi Hasan dosao na celo saveza i da ima apsolutnu kontrolu :gunjastajl:
Tromblon
Posts: 2206
Joined: 18/01/2015 19:37

#171 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by Tromblon »

Crvena Tifoza wrote: 22/04/2024 18:59
Piaty wrote: 22/04/2024 18:52
Tromblon wrote: 22/04/2024 16:21 Spaha samo razdor može donijeti. Taj ništa pozitivno nije uradio. Čak je i Hasana istjerao iz reprezentacijeSergej ima ego napuhan do neba. Jbt, nije htio nikog voditi nego će reprezentaciju. Pa čiji si majčin sine?

Da hoće uspjeti i napraviti najbolje, ali mnogo sumnjam.
More li par riječi više u vezi Salihamidžića i Spahića?
Protiv Francuza kad smo igrali prijateljsku na Kosevu.
Henry na poluvremenu prisao Hasanu, da mu skrene paznju na Spahica i da ga zamoli da ne udara krvnicki jer je ipak prijateljska utakmica.
Nisam sigruan sta je bilo u nasoj svlacinonici poslije toga, jel bilo tuce ili sta, samo Hasan vise nije izlazio na teren i valjda je otisao na poluvremenu sa stadiona.
Protiv Francuza je bila kulminacija. Hasan nije htio po kafanama i da bude dio Spahinog klana. Htio profesionalizam. Spahi to smetalo i rezultat se zna.
detroit-mercy
Posts: 16118
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#172 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by detroit-mercy »

Tromblon wrote: 22/04/2024 19:28
Crvena Tifoza wrote: 22/04/2024 18:59
Piaty wrote: 22/04/2024 18:52

More li par riječi više u vezi Salihamidžića i Spahića?
Protiv Francuza kad smo igrali prijateljsku na Kosevu.
Henry na poluvremenu prisao Hasanu, da mu skrene paznju na Spahica i da ga zamoli da ne udara krvnicki jer je ipak prijateljska utakmica.
Nisam sigruan sta je bilo u nasoj svlacinonici poslije toga, jel bilo tuce ili sta, samo Hasan vise nije izlazio na teren i valjda je otisao na poluvremenu sa stadiona.
Protiv Francuza je bila kulminacija. Hasan nije htio po kafanama i da bude dio Spahinog klana. Htio profesionalizam. Spahi to smetalo i rezultat se zna.
Od kud Spaha po kafanama :skoljka: zar on nije brat mumin :mrgreen:.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40951
Joined: 29/06/2011 23:39

#173 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ja mislim da je Braco dobio samarcinu, ali oni sto su bili svjedoci bas i nisu pricali o detaljima.

Uglavnom Spahic je prica za sebe, klasicni dziljkos i mufljuz, a Sergeju sve najbolje. On mi djeluje kao ok lik, o sebi pri sebi, jedino sto bas i nije u nogometu.
User avatar
luckylaka
Posts: 22552
Joined: 15/01/2010 06:28

#174 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

Kakve se price sve nece procitati,ko da su forumasi bili sa igracima u svacionici.Smanjite dozivljaje,djeca vam se smiju.Nama u strucni stab trenutno nisu mogli doci bolji ljudi.Pogledajte savin strucni stab sve od zla oca od gore matere
ljubijankic
Posts: 1390
Joined: 20/11/2011 21:38

#175 Re: Sergej Barbarez - selektor reprezentacije BiH

Post by ljubijankic »

luckylaka wrote: 22/04/2024 20:42 Kakve se price sve nece procitati,ko da su forumasi bili sa igracima u svacionici.Smanjite dozivljaje,djeca vam se smiju.Nama u strucni stab trenutno nisu mogli doci bolji ljudi.Pogledajte savin strucni stab sve od zla oca od gore matere
Druze mi u strucnom stabu nemamo strucne ljude.
Post Reply