Seboreicni dermatitis

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
zenicablues
Posts: 258
Joined: 20/11/2009 17:27

#476 Re: Seboreicni dermatitis

Post by zenicablues »

ranger wrote:ljudi jel diprogenta na bazi kortikosteroida? ako jeste, a mescini da jeste, ne koristite to... kortikosteroidi su zlo narocito ako se koriste bez ljekarskog nadzora.
Poznato mi je da imaju blagi,srednje jaki i jaki kortikosteroidi. Vjerujem da većina sa ovom bolešću koristi povremeno iste,sada sve zavisi ko u kolikoj mjeri? Jedan doktor mi je rekao da nije toliko štetno,ukoliko se koristi u maloj količini i povremeno,kaže to je isto koliko u supi treba soli. E sad pitanje za forumase,koliko koristite i u kojoj mjeri? Ja u zadnje vrijeme koristim Velogent. Nisam siguran da li je to jak kortikosteroid?. Meni tuba od 30 grama bude 7-8 mjeseci. Svi koji se borimo s tom bolešću znamo da su štetni,ali isto tako znamo da ne bi mogli živjeti bez njih u danima kada se koza upali,zateže i svrbi,naročito na licu gdje je vidljivo,pa čovjeku stvara osjećaj sramote i nelagode.
bitkovac282
Posts: 26
Joined: 17/09/2016 12:07

#477 Re: Seboreicni dermatitis

Post by bitkovac282 »

zenicablues wrote:
bitkovac282 wrote:Meni pomaže krema od čajevca. Kakva su vaša iskustva?
Koji proizvođač i koja cijena? Ako možeš postavi sliku kreme. Da li ima kupiti u svakoj apoteci i ima li u njoj kortikosteroida?

Hvala. Pozdrav
Ja koristim ovu, cijena joj je od 20 do 25 KM, jako se sporo koristi jer je dosta masns, ali djeluje protuupalno. Ne znam da li ima kortikosteroida.

http://rsi.rs/proizvodi/mlecna-mast-sa-uljem-cajevca/
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#478 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Aethaercyn »

Prije jedno 6-7 mjeseci, pojavila mi se "perut". Nikada, ama baš nikada ja nisam imao perut. Razne šampone korisitio - nula bodova. Medjutim, kasnije se pojaviše kao rane i to me je svrbilo do te granice da mi je znala krvi procuriti. Najvise mi se odrazi na zadnjem dijelu glave. Medjutim, u zadnje vrijeme se šišam na kratko i vjerujte da bez ikakvih lijekova/krema/šampona meni je se povuklo. Ponekada samo po koji komad "peruti" bude, ali i sam znam da to onda nije perut posto ne moze biti perut cca 0,7 mm.
Znao sam samo ponekad da uzmem nevenovu kremu i namazem na mjestu gdje je iritacija bila najveca.
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#479 Re: Seboreicni dermatitis

Post by gagy06 »

Ne znam za ostale al ja sam primjetio-ljeti kada sam na moru i jedno 15-20 dana poslije mora ja nemam nikakvih problema sa kozom. Onda postepeno pocinje da se pojavljuje....
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#480 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Partijaner »

Tako to biva kod vecine, povuce se preko ljeta, malo sunce, more, maslinovo ulje i bude ti koza ko nova, cim malo zahladni eto crvenila nazad.
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#481 Re: Seboreicni dermatitis

Post by smijesni_ste »

Evo i ja ovo čudo imam, ali samo ispod očiju. Dermatolog mi je preporučio Rekonazol šampon, a vidim pišete da može biti štetan i da je najbolji za kosu koja meni nije problem. :roll:

Takodjer, preporučio mi je i neke kapi za oči Maxitrol koje nisu spominjane ovdje koliko vidim i na kraju Bepanten.

Haj ga znaj sad šta uzeti i u kojoj kombinaciji. :roll: :roll:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72579
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#482 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Velkoski »

smijesni_ste wrote:Evo i ja ovo čudo imam, ali samo ispod očiju. Dermatolog mi je preporučio Rekonazol šampon, a vidim pišete da može biti štetan i da je najbolji za kosu koja meni nije problem. :roll:

Takodjer, preporučio mi je i neke kapi za oči Maxitrol koje nisu spominjane ovdje koliko vidim i na kraju Bepanten.

Haj ga znaj sad šta uzeti i u kojoj kombinaciji. :roll: :roll:

Probaj sve redom dok ne nađeš ono što ti odgovara... Nikome ne radi ista terapija, nažalost :roll:
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#483 Re: Seboreicni dermatitis

Post by smijesni_ste »

Hocu..hvala
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#484 Re: Seboreicni dermatitis

Post by drag_gost »

smijesni_ste wrote:Evo i ja ovo čudo imam, ali samo ispod očiju. Dermatolog mi je preporučio Rekonazol šampon, a vidim pišete da može biti štetan i da je najbolji za kosu koja meni nije problem. :roll:

Takodjer, preporučio mi je i neke kapi za oči Maxitrol koje nisu spominjane ovdje koliko vidim i na kraju Bepanten.

Haj ga znaj sad šta uzeti i u kojoj kombinaciji. :roll: :roll:
Koristio sam Bepanten i Rekonazol. Rekonazol je na ketokonazolnoj bazi, malo bolja, skuplja i blaza varijanta je Oronazol. Karakteristicna je crvena boja ovih sampona. Probaj sa potparivanjem koze i onda se umij limunom. Bolice, ali smiri to toplim cajem of kamilice. Nakon hiljada maraka bacenih na sampone i ostale stvari, prije 5 godina sam se okrenuo prirodi i mogu reci da seboreju drzim pod kontrolom. Pisao sam ranije i kako, ali moras znati da je svacija koza specificna i da tretman koji tebi odgovara, ne mora znaciti nuzno da ce odgovarati meni. Moras pronaci ono sto tebi odgovara. Seboreja se lijeci iznutra, izbaci mlijeko SKROZ i sol, kao i crveno meso. Neces odmah primjetiti rezultate, cak ce se i pogorsati stanje, sto mnoge natjera da pomisle da su jos gore uradili. Nakon toga se smiruje sve. Prosao sam kroz to, vise puta. Kosu probaj prati sa Roujhair cistecom pjesnom za tjeme.

Inace, neko je pitao za kortikosteroide. Uzasno agresivna terapija. Pomaze jer mora, ali ako ikako mozete bjezite od ovog tretmana.
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#485 Re: Seboreicni dermatitis

Post by smijesni_ste »

Hvala...sve mi se čini da ću i ja odmah na 'alternativu' uz eventualno ovaj Bepanten. Jedino mi on ima smisla s obzirom gdje mi je skocentrisano ovo čudo.

Počet ću i sa maslinovim uljem pa ćemo vidjeti
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#486 Re: Seboreicni dermatitis

Post by drag_gost »

Puno srece i javi kako ide!!!
bitkovac282
Posts: 26
Joined: 17/09/2016 12:07

#487 Re: Seboreicni dermatitis

Post by bitkovac282 »

Evo meni ovaj Afroditin šampon jako dobro odgovara, jest da perem kosu sa njim svaki dan, a šampon je jako jeftin ;-) i nije agresivan. Poslije redovnog pranja saboreja mi se povukla.
http://www.kozmetika-afrodita.com/cro/b ... a-kadulja/
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#488 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Mutivoda »

Je l se ovo moze dobit bilo kad, ono samo se probudis i vidis promjene na celu, blabla? :|
bitkovac282
Posts: 26
Joined: 17/09/2016 12:07

#489 Re: Seboreicni dermatitis

Post by bitkovac282 »

Mutivoda wrote:Je l se ovo moze dobit bilo kad, ono samo se probudis i vidis promjene na celu, blabla? :|

Bilo kada može početi. Ali kada se dobije više je izraženo zimi kada je suši zrak. Ovisi dosta sta se jede, kolika je razina stresa i slično. Ako se ne drži pod kontrolom ponovo se vraga.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#490 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Mutivoda »

:o :(

hvala.
otiću dermatologu ako ne prođe do utorka. :run:
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#491 Re: Seboreicni dermatitis

Post by gilla »

smijesni_ste wrote:Hvala...sve mi se čini da ću i ja odmah na 'alternativu' uz eventualno ovaj Bepanten. Jedino mi on ima smisla s obzirom gdje mi je skocentrisano ovo čudo.

Počet ću i sa maslinovim uljem pa ćemo vidjeti
Maslinovo samo za kosu u kombinaciji sa samponom ako imas suhu perut, u suprotnom nemoj na lice nikakvo ulje. Seboreja je upala lojnica koze.

Kombinmuj rekonazol, i rozamet kremu, oboje mozes kupiti u apoteci. S obzirom da je blizu ociju pazi kako mazes i koliko. Kada krenes na spavanac mozes bepanten. Mjesec dva dok ne vidis poboljsanje i malo poslije toga. Onda pauza, mozes odrzavati bepantenom.
Nadam se da ti se ne bude vise pojavljivalo.

Obavezno izbaciti mlijeko ( nema nista gore za kozu odrasle osobe), pice, palacinke i sl. smeca gdje je kombinacija tijesta, previse secera, kecapa, majoneze i sl. Ubaci vise voca u ishranu.
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#492 Re: Seboreicni dermatitis

Post by smijesni_ste »

Hvala

Počeo sam već sa Rekonazolom i Bepantenom. Bepanten mi se čini dobar za sada, manje me svrbi ako ništa drugo čini mi se

Ironično, problem mi se počeo pojavljivati posljedniih mjeseci kad sam dosta smršao i vježbao, pazio na ishranu itd :D
LionKing
Posts: 101
Joined: 14/07/2016 21:16

#493 Re: Seboreicni dermatitis

Post by LionKing »

Ima li se gdje kupiti nizoral sampon?
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#494 Re: Seboreicni dermatitis

Post by drag_gost »

Nizoral.. mozda u hrvatskoj. Ili preko ebay-a, amazon-a. Kod nas nisam bas siguran.

Kakva je situacija ovih dana? Prilicno je hladno, pa pretpostavljam da nije bas veselo.

Evo nesto interesantno:

User avatar
ortodont
Posts: 1810
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#495 Re: Seboreicni dermatitis

Post by ortodont »

Je li neko koristio Sinoderm kremu?

Koliko-toliko kontrolišem perut, ali flekice ne. Tjeme i dio između obrva ovih dana su užas. :sad:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72579
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#496 Re: Seboreicni dermatitis

Post by Velkoski »

maksimalno sam smirio bolest, a skoro sam i prestao koristiti sve preparate osim rekonazola (jednom sedmično max) i one pjene za glOvu.

sredite ishranu ilitiga izbacite sve što znate da svakako šteti organizmu, izbacite cigare skroz, izbacite iz života osobe koje vas samo nerviraju svakako, minimalno se sekirajte na poslu = win :mrgreen: sa strane još pijem vitamine, cink, kalcij, magnezij i omegu 3 i sve je puno bolje nego je bilo :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#497 Re: Seboreicni dermatitis

Post by _BataZiv_0809 »

Revita krema :thumbup:
zenicablues
Posts: 258
Joined: 20/11/2009 17:27

#498 Re: Seboreicni dermatitis

Post by zenicablues »

_BataZiv_0809 wrote:Revita krema :thumbup:
Da li ti je zaista pomogla revita krema i u kojoj mjeri. Gdje si je uzimao u Ze i kolika je cijena, i koliko je sigurno da nema kortikosteroida?

Hvala puno.

Pozdrav
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#499 Re: Seboreicni dermatitis

Post by _BataZiv_0809 »

zenicablues wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Revita krema :thumbup:
Da li ti je zaista pomogla revita krema i u kojoj mjeri. Gdje si je uzimao u Ze i kolika je cijena, i koliko je sigurno da nema kortikosteroida?

Hvala puno.

Pozdrav
Dobra je, skroz solidna, koza bude pravo mekana i smanji crvenilo. Kupio sam u onoj biljnoj apoteci gdje je nekad bio Centrotrans, u nizu sa Salcinovicem. Cijena je 7 km, a po deklaraciji samo je ljekovito bilje sa Vlasica u sastavu i bez kortikosteroida.
kovac2412
Posts: 14
Joined: 08/02/2017 22:12

#500 Re: Seboreicni dermatitis

Post by kovac2412 »

Ima li gdje u Bosni kupiti ovaj šampon, ima li ko iskustva sa njim?
http://www.headandshoulders.com/en-us/s ... th-shampoo
Post Reply