Sebija All about

Post Reply
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#5301 Re: Sebija All about

Post by Fudo Bosna »

Banksy wrote:
Fudo Bosna wrote:
Zašto je privatna praksa dozvoljena Dizdaru, a Gavrankapetanoviću ne?
[/quote]


A Gavrankapetanovic "nema" ordinaciju , koja i danas radi i radila je godinama u ulici Terezije?

Ako se zabrani njemu, u sta sumnjam, apsolutno treba/mora i dr Dizdaru i svim ostalim, ponavljam, dr Gavrankapetanovic je bio sef 19 godina i tada se nije bunio, a korupcija na Ortopediji je cvjetala, pa mu je i odgovornost time veca...


Imaju oba ordinacije i obojici treba zabraniti , ili neka izaberu izmedju privatne prakse ili klinike !
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#5302 Re: Sebija All about

Post by Banksy »

Fudo Bosna wrote:
Imaju oba ordinacije i obojici treba zabraniti !
Zasad je zabranjena samo jednom. Tom drugom, kojeg hvališ, iz nekog razloga nije.

Fudo Bosna wrote:
Dakle , Sebiju ne hvalim, ali...
:kakoste:
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#5303 Re: Sebija All about

Post by Fudo Bosna »

Banksy wrote:
Fudo Bosna wrote:
Imaju oba ordinacije i obojici treba zabraniti !
Zasad je zabranjena samo jednom. Tom drugom, kojeg hvališ, iz nekog razloga nije.

Fudo Bosna wrote:
Dakle , Sebiju ne hvalim, ali...
:kakoste:

Koliko znam , oridinacija u ulici Terezije uredno fercera, nedavno sam tuda prolazio, znaci nije zabranjena dr Ismetu.

Za Sebiju sam pojasnio procitaj predhodne postove, neka je smijene, meni ni iz djepa ni u djep, neka povecaju plate hirurga zabrane dvostruku praksu i 10 godina robije za mito...

Treba zabraniti i drDizdaru, dr Tanovicu, dr Ismetu i svima, bio sam sasvim jasan, trebam li ti nacrtati, je li ti to zao dr Ismeta, vjeruj mi , on i "teta Sebija" su u "pet deka", on je dvije decenije zario i palio, sada nju malo , "zapalo", sukob interesa, ista fela oboje...

Dr Gavrankapetanovic i buraz mu dr Faris i sestra im dr Fatima te mogu kupiti, i mene i svu imovinu svih nazocnih forumasa i nema potrebe da mu budes advokat a ni "teti Sebiji" !
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#5304 Re: Sebija All about

Post by Innovation »

Banksy wrote: Zašto je privatna praksa dozvoljena Dizdaru, a Gavrankapetanoviću ne?
Ko ce mu zabraniti?
Dizdar penzioner vec nekoliko godina. :oops:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#5305 Re: Sebija All about

Post by Roccohljup »

Novi dan, nova nafaka :)
Direktorica nastavlja obračun s neistomišljenicima: Izetbegović želi otjerati i Kemala Dizdarevića!.

Pritisak na ljekare Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS), uprkos upozorenjima grupe ljekara s Klinike za ortopediju i traumatologiju, nastavljen je i dalje. Na udaru Uprave KCUS-a ovaj put našao se ugledni neurohirurg Kemal Dizdarević. Kako nam je Dizdarević jučer potvrdio, njemu se otkazom prijeti jer je BiH sredinom avgusta predstavljao na Svjetskom neurohirurškom kongresu u Istanbulu. Dizdarević je na Svjetski neurohirurški kongres bio pozvan kao predavač, a pozvao ga je Organizacioni odbora Svjetske neurohirurške federacije, odnosno predsjednik Kongresa. Pakovanje otkaza - Nakon ovog poziva od direktora hirurških disciplina KCUS-a prof. dr. Dželaludina Junuzovića i v. d. direktora Neurohirurgije Hasana Sefe dobio sam odobrenje za neplaćeno odsustvo. Sada mi je podnesena disciplinska prijava da sam odsustvovao četiri dana neopravdano s posla. Prije toga sam bez obavještenja i bilo kakvog provedenog postupka kažnjen smanjenjem plaće – pojašnjava on te dodaje da mu „pakuju otkaz“. Dizdarević je rekao da je očigledno da je Sefo, poltron Izetbegovićke, dobio instrukcije da krene u obračun. - Izetbegovićka ima svoje dobermane. Ovo ilustrira kako oni funkcioniraju i kako sistematski poništavaju znanje. Kroz Sefu se može pokazati profil Izetbegovićkinih poltrona. Sefo se uvijek ponašao kao kukavica bez inicijative te sumnjam da je to njegova odluka. Dobio je od direktorice Sefo, inače loši student, instrukcije da se i on malo svađa. Da pojasnim, radi se o ratnoj pobjegulji, doktorandu iz Foče za pare na nepostojeću temu, magistrantu bez postdiplomskog, čovjeku kojem je Izetbegovićka omogućila, dok ga je vodala na uzdi po Općoj bolnici, da postane subspecijalista bez uslova, i to dvostruki. Postao je subspecijalista u ustanovi u kojoj uopće nije bilo djelatnosti iz te specijalizacije, a kamoli subspecijalizacije – ističe Didzadrević. Docent iz Viteza Navodi nadalje i da je Sefo uz pomoć direktorice Izetbegović postao docent u Vitezu, gdje nema medicinskog fakulteta. - Kada ga je Izetbegovićka dovela iz KCUS-a u Opću bolnici, dala mu je da kao neurohirurg postane šef Neurologije, smjenjujući iskusnog neurologa koji je obavljao tu poziciju. Kada ga je vratila u KCUS, postavila ga nezakonito za v. d. šefa univerzitetske klinike jer je čovjek docent u Vitezu. Da bi stvar bila potpunija, uskoro ga je prebacila da predaje njegu na Zdravstvenom fakultetu u Sarajevu. Tako Sefo postane nastavnik na Univerzitetu u Sarajevu. Hoće Izetbegovićka da ga postavi na profesorsko mjesto umjesto mene na Univerzitet u Sarajevu? Profesor koji nije sposoban napisati smislenu rečenicu. Koji ne da nema bilo kakve reference, već uopće na zna šta znači referenca – upozorava Dizdarević. Sefo svemu šuti Doktor Sefo jučer nije želio komentirati navode dr. Dizdarevića. Na naš upit o tome kako je postao docent u Vitezu, je li falsificirao doktorat u Foči, kako je primljen bez konkursa u Opću bolnicu dok je Izetbegović bila na čelu, a potom u KCUS, dr. Sefo je kazao: - Molim vas, ovo je moj privatni telefon – kazao je on, dodavši da nema šta da kaže. Kozarić i Kasumović napustili KCUS Kako je potvrđeno za „Avaz“, KCUS su napustila su još dva ljekara s Ginekologije. Radi se o Mirzi Kozariću i Aneli Kasumović..
Pročitajte više na: http://avaz.ba/lokalne-vijesti/sarajevo ... izdarevica
User avatar
Filter
Posts: 8048
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#5306 Re: Sebija All about

Post by Filter »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/direkto ... /170908032

Direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović predstavlja KCUS u Senatu UNSA. Izetbegović je ranije imenovana za člana Savjeta za nauku i umjetnost Univerziteta u Sarajevu (UNSA) i to kao predstavnica Upravnog odbora Univerziteta u Sarajevu.

one-man show :D
izgubljena dusa
Posts: 573
Joined: 01/03/2013 19:24

#5307 Re: Sebija All about

Post by izgubljena dusa »

svekar i co'jek razhebali drzavu, a snajka ce klinicki centar i univerzitet :izet:
jel' sta ostalo?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5308 Re: Sebija All about

Post by Tomahawk11 »

Image
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5309 Re: Sebija All about

Post by pici »

POTVRĐENO
Direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović izabrana u Senat UNSA
nek nam je Allah dragi na pomoci
emmir1
Posts: 4496
Joined: 07/06/2013 15:28

#5310 Re: Sebija All about

Post by emmir1 »

Ne znam zašto bi se doktorima zabranjivala privatna praksa ako je obavljaju nakon radnog vremena.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#5311 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

emmir1 wrote:Ne znam zašto bi se doktorima zabranjivala privatna praksa ako je obavljaju nakon radnog vremena.
Zato što dođeš, kao osiguran, sa ovjerenom knjižicom, prijepodne kod mene u ordinaciju na državnoj klinici, ja ti kažem da na klinici nemam potreban materijal ili za dijagnozu ili za tretman itd, ali ako poslije podne dođeš u moju privatnu ordinaciju, imam sve potrebno i to će te koštati samo X KM. A kako je, možda, potreban i manji zahvat, dođeš na tu istu državnu kliniku (u salu u kojoj bih ja trebao obavljati zahvate kada radim na klinici) kada nije zauzeta (dakle privatno te liječim na državnoj klinici) i obavim ti zahvat kao mom privatnom pacijentu za samo Y KM.

A sve si to morao dobiti kao osiguranik Zavoda.

Otprilike tako nešto.
emmir1
Posts: 4496
Joined: 07/06/2013 15:28

#5312 Re: Sebija All about

Post by emmir1 »

Hakiz wrote:
emmir1 wrote:Ne znam zašto bi se doktorima zabranjivala privatna praksa ako je obavljaju nakon radnog vremena.
Zato što dođeš, kao osiguran, sa ovjerenom knjižicom, prijepodne kod mene u ordinaciju na državnoj klinici, ja ti kažem da na klinici nemam potreban materijal ili za dijagnozu ili za tretman itd, ali ako poslije podne dođeš u moju privatnu ordinaciju, imam sve potrebno i to će te koštati samo X KM. A kako je, možda, potreban i manji zahvat, dođeš na tu istu državnu kliniku (u salu u kojoj bih ja trebao obavljati zahvate kada radim na klinici) kada nije zauzeta (dakle privatno te liječim na državnoj klinici) i obavim ti zahvat kao mom privatnom pacijentu za samo Y KM.

A sve si to morao dobiti kao osiguranik Zavoda.

Otprilike tako nešto.


Ja sam nazvao doktora Dizdarevica i htio na pregled kod njega.

Znači bez da čekam termin te da moram proći nekoliko doktora da bi dobio uputnicu.

Doktor kaže dođi u 7 u ordinaciju, znači poslije posla na klinici.

Primio me...pregledao nalaze i doviđenja.

Znači i pacijenti imaju pogodnost da budu primljeni isti dan, a doktor nije koristio resurse bolnice.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#5313 Re: Sebija All about

Post by Matzan »

pici wrote:
POTVRĐENO
Direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović izabrana u Senat UNSA
nek nam je Allah dragi na pomoci

Nekome jeste.
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5314 Re: Sebija All about

Post by Logovan »

Filter wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/direkto ... /170908032

Direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović predstavlja KCUS u Senatu UNSA. Izetbegović je ranije imenovana za člana Savjeta za nauku i umjetnost Univerziteta u Sarajevu (UNSA) i to kao predstavnica Upravnog odbora Univerziteta u Sarajevu.

one-man show :D
Evo ne znam šta da kažem. :-?
User avatar
Filter
Posts: 8048
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#5315 Re: Sebija All about

Post by Filter »

stas rec, gangrena
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#5316 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

emmir1 wrote:
Hakiz wrote:
emmir1 wrote:Ne znam zašto bi se doktorima zabranjivala privatna praksa ako je obavljaju nakon radnog vremena.
Zato što dođeš, kao osiguran, sa ovjerenom knjižicom, prijepodne kod mene u ordinaciju na državnoj klinici, ja ti kažem da na klinici nemam potreban materijal ili za dijagnozu ili za tretman itd, ali ako poslije podne dođeš u moju privatnu ordinaciju, imam sve potrebno i to će te koštati samo X KM. A kako je, možda, potreban i manji zahvat, dođeš na tu istu državnu kliniku (u salu u kojoj bih ja trebao obavljati zahvate kada radim na klinici) kada nije zauzeta (dakle privatno te liječim na državnoj klinici) i obavim ti zahvat kao mom privatnom pacijentu za samo Y KM.

A sve si to morao dobiti kao osiguranik Zavoda.

Otprilike tako nešto.


Ja sam nazvao doktora Dizdarevica i htio na pregled kod njega.

Znači bez da čekam termin te da moram proći nekoliko doktora da bi dobio uputnicu.

Doktor kaže dođi u 7 u ordinaciju, znači poslije posla na klinici.

Primio me...pregledao nalaze i doviđenja.

Znači i pacijenti imaju pogodnost da budu primljeni isti dan, a doktor nije koristio resurse bolnice.
Nisi me shvatio.

Ako ljekar radi i na državnoj klinici i u privatnoj ordinaciji postoji mogućnost da neće posao na državnoj klinici obavljati kako treba da bi sebi stvorio mogućnost bolje zarade u privatnoj ordinaciji.

Zašto bih ja tebe liječio u državnoj klinici kada će mi plata biti kolika jeste? U državnu kliniku dođeš, i ja, iako te mogu liječiti u državnoj klinici kažem da to ne mogu i prebacim te sebi da te liječim privatno. Tako ti i pored toga što plaćaš državno zdravstveno osiguranje dodatno plaćaš meni privatno. A ja, iako primam platu za rad u državnoj klinici (radio dobro ili loše ista mi je plata), dodatno zarađujem radom privatno za onaj posao koji sam mogao i morao obaviti u državnoj klinci.

Nije problem ako ti baš mene hoćeš i da ne bi čekao na red itd, hoćeš me platiti privatno. Ali ako ja zloupotrebljavam svoju poziciju, pa radim privatno a zanemarujem rad ili zloupotrebljavam poziciju na državnoj klinici, to je ono šta bi se zabranom rada i u državnoj i privatnoj ordinaciji u isto vrijeme želi spriječiti.

Zato, ko hoće da ima privatnu praksu ne može državnu i obratno. Ako ljekar hoće privatnu praksu neka plati prostor, kupi aparate i ostalu opremu, plati sestre, anesteziologe, čistače, laborante kogagod i neka sa punim pravom to naplaćuje. A pacijenti koji mogu i hoće privatno neka to plaćaju iako imaju državno osiguranje. Pacjenti koji neće ili ne mogu platiti privatno idu u državnu kliniku.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#5317 Re: Sebija All about

Post by Roccohljup »

laičko pitanje, zar nije onda bolje rješenje uspostaviti sistem zdravstvenog osiguranja koje će vrjediti i kod državnih i kod privatnih doktora?

Dhvatam to ne bi rješilo problem da neki doktor te svjesno navlači kod sebe na privatnu praksu, ali mene kao osiguranika zanima kvalitet i brzina usluge i ako ce mi osiguranje to pokriti onda idem gdje mi je bolje. A ako hocu da se lječim u državnoj bolnici a hećim mi kaze dodji kod mene, ja kao pacijent mogu insistirati da to ne želim i da prijavim te pokušaje.

utopija zar ne :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5318 Re: Sebija All about

Post by JThomas »

i sad ti na papiru sve možeš prijaviti. komisija, komitet, etička, interna kontrola, sve ima k'o u pravim državama. a u stvarnosti - samo naknada za članove...
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#5319 Re: Sebija All about

Post by Roccohljup »

JThomas wrote:i sad ti na papiru sve možeš prijaviti. komisija, komitet, etička, interna kontrola, sve ima k'o u pravim državama. a u stvarnosti - samo naknada za članove...
jest samo sto niko ne prijavljuje (vec svjesno trpa kese i koverte) jer se boje da ce raspizditi hećima pa mu neće onda ni privatno moci otici :)
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#5320 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

Roccohljup wrote:laičko pitanje, zar nije onda bolje rješenje uspostaviti sistem zdravstvenog osiguranja koje će vrjediti i kod državnih i kod privatnih doktora?

Dhvatam to ne bi rješilo problem da neki doktor te svjesno navlači kod sebe na privatnu praksu, ali mene kao osiguranika zanima kvalitet i brzina usluge i ako ce mi osiguranje to pokriti onda idem gdje mi je bolje. A ako hocu da se lječim u državnoj bolnici a hećim mi kaze dodji kod mene, ja kao pacijent mogu insistirati da to ne želim i da prijavim te pokušaje.

utopija zar ne :D
Najbolje bi bilo kao u Britaniji.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#5321 Re: Sebija All about

Post by pinkman »

Hakiz wrote:
Roccohljup wrote:laičko pitanje, zar nije onda bolje rješenje uspostaviti sistem zdravstvenog osiguranja koje će vrjediti i kod državnih i kod privatnih doktora?

Dhvatam to ne bi rješilo problem da neki doktor te svjesno navlači kod sebe na privatnu praksu, ali mene kao osiguranika zanima kvalitet i brzina usluge i ako ce mi osiguranje to pokriti onda idem gdje mi je bolje. A ako hocu da se lječim u državnoj bolnici a hećim mi kaze dodji kod mene, ja kao pacijent mogu insistirati da to ne želim i da prijavim te pokušaje.

utopija zar ne :D
Najbolje bi bilo kao u Britaniji.
Kako je u Britaniji? Znam da je kod njih budzetsko finansiranje, ostale detalje ne znam.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#5322 Re: Sebija All about

Post by Hakiz »

pinkman wrote:
Hakiz wrote:
Roccohljup wrote:laičko pitanje, zar nije onda bolje rješenje uspostaviti sistem zdravstvenog osiguranja koje će vrjediti i kod državnih i kod privatnih doktora?

Dhvatam to ne bi rješilo problem da neki doktor te svjesno navlači kod sebe na privatnu praksu, ali mene kao osiguranika zanima kvalitet i brzina usluge i ako ce mi osiguranje to pokriti onda idem gdje mi je bolje. A ako hocu da se lječim u državnoj bolnici a hećim mi kaze dodji kod mene, ja kao pacijent mogu insistirati da to ne želim i da prijavim te pokušaje.

utopija zar ne :D
Najbolje bi bilo kao u Britaniji.
Kako je u Britaniji? Znam da je kod njih budzetsko finansiranje, ostale detalje ne znam.
Ne primjer, ideš kod ljekara opšte prakse u privatnu ordinaciju, ali ideš ne samo kao privatno da plaćaš nego i kao osiguranik državnog zavoda. Slično je kod nas sa apotekama, možeš uzeti lijek na recept i u privatnoj apoteci, a možeš bez recepta platiti (oni koji se po zakonima mogu kupiti bez recepta, naravno). Takoje u Britaniji sa opštom praksom.

A to znači da imaš svog ljekara, uvijek si kod njega, on poznaje tvoje probleme itd. Ako treba ljekar dođe tebi kući, ne moraš ti uvijek ići u ordinaciju. I u praksi se pokazalo da je to super sistem, ljekari se više trude oko pacijenata, uspostavlja se odnos bliskiji od samo ljekar-pacijent. I britanski sistem zdravstva se spominje kao od najboljih ako ne i najbolji na planeti, iz ugla pacijenata.

Naravno, ništa nije savršeno, ali pored svh mana, koliko ja uspjeh saznati, bolji je od većina sistema.

Oni koji žive u Britanji će znati detalje bolje nego ja.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5323 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Britanija - Kako je vec napisao u prethodnom postu, plus:
- Javno i privatno zdravstvo su uvezani i izjednaceni, i svaki osiguranik moze birati gdje i kod koga da se lijeci.
- Za svakog osiguranika lijek u apoteci, i to bilo koji, dostupan je po identicnoj cijeni. Cini mi se da je to nesto oko 6 funti.
- Svaki osiguranik na kraju godine ocjenjuje svog doktora, od cega onda njemu zavisi nagrada ili sankcije

Vise detalja o razlicitim sistemima zdravstvene zastite (GB, FR, Cuba, USA) moze se vidjeti iz dokumentaraca Michaela Moora - Sicko.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#5324 Re: Sebija All about

Post by putokaz1 »

sEBIJA URAGAN ODNESE BOGA OCA
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#5325 Re: Sebija All about

Post by Novak20 »

Eto kakvo smo društvo da nam smetaju uspješne žene. Svakoga ko je udario na uspješnu doktoricu neka je sram i stid.

Malo me čudi što nisu naveli još neki primjer uspješne žene. :D

https://faktor.ba/vijest/asocijacija-ze ... tvu-264618

....Da mediji imaju presudnu ulogu u sistemu indokrinacije, pokazuje i slučaj Sebije Izetbegović, doktorice, profesorice, uspješne poslovne žene, koja se godinama, aktivno sudjelujući u unapređenju javnog zdravstva, kontinuirano nalazi na meti privatnih medija, koji najširu javnost dezavuiraju i snabdijevaju ideološkim konotacijama lišenim i stručnim izvorima i pravim informacijama, ali i autocenzurom i mogućnostima demanta, čime efektivno blokiraju bilo kakvo saznanje i razumijevanje onoga sto se, u društvu, zaista i dogadja......

...Neprofesionalno je i tužno, da se tako preko žene, koja iza sebe ima godine predanog rada u najhumanijem i najtežem pozivu, koja je i univerzitetski profesor, danas i menadžer, razračunavaju političke stranke pokušavajući, steći političku prednost na predstojećim izborima. Dobro organizirana prljava propaganda, pripremljena za najširu populaciju, podvrgava ljude manipulaciji i uspješno zavarava, često u razmjerima kojih nisu ni svjesni te tako pojedinci, ukoliko nemaju realnih i objektivnih izvora informisanja, potpadaju pod razornu i sveobuhvatnu moć propagande i prihvataju njene neistine i iskrivljene informacije.......
Post Reply