Sebija All about

Post Reply
User avatar
mp3sa
Posts: 278
Joined: 09/08/2008 18:56

#4926 Re: Sebija All about

Post by mp3sa »

U zatvor po zaslugama:
Gavran nakon 14 godina na čelu KCUS = 23 miliona duga,
Aganovic nakon 10 mjeseci = 46 miliona duga,
Sanko nakon 2 godine = 99 miliona duga,
Seka nakon godinu dana = nema duga ali nema ni reagensa svako malo, Karabega, akceleratora na dva dana, lijekovi se moraju kupovati pa refundirati onda... Svi u zatvor, mrska seka na vješala! Sanko na uslovnu nek ide da se ne mora sad s jahte vraćati i ganjati po zatvorima, ipak ga i po Sloveniji nešto sad istražuju, da mu ne prisjedamo na muku...
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4927 Re: Sebija All about

Post by Novak20 »

mp3sa wrote:U zatvor po zaslugama:
Gavran nakon 14 godina na čelu KCUS = 23 miliona duga,
Aganovic nakon 10 mjeseci = 46 miliona duga,
Sanko nakon 2 godine = 99 miliona duga,
Seka nakon godinu dana = nema duga ali nema ni reagensa svako malo, Karabega, akceleratora na dva dana, lijekovi se moraju kupovati pa refundirati onda... Svi u zatvor, mrska seka na vješala! Sanko na uslovnu nek ide da se ne mora sad s jahte vraćati i ganjati po zatvorima, ipak ga i po Sloveniji nešto sad istražuju, da mu ne prisjedamo na muku...
Sve ih treba prepitati bez obzira na njihovu (formalnu) političku opciju.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4928 Re: Sebija All about

Post by agent_zero »

@Chmoljo

Stvarno ne vidim razlog za onoliki ban, ništa loše nisam napisao, a što ne zalužuje udružena zločinačka organizacija zvana SDA i oni koji je zdušno podržavaju.

Gdje je nestala demokratija na ovom forumu?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4929 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

mp3sa wrote:U zatvor po zaslugama:
Gavran nakon 14 godina na čelu KCUS = 23 miliona duga,
Aganovic nakon 10 mjeseci = 46 miliona duga,
Sanko nakon 2 godine = 99 miliona duga,
Seka nakon godinu dana = nema duga ali nema ni reagensa svako malo, Karabega, akceleratora na dva dana, lijekovi se moraju kupovati pa refundirati onda... Svi u zatvor, mrska seka na vješala! Sanko na uslovnu nek ide da se ne mora sad s jahte vraćati i ganjati po zatvorima, ipak ga i po Sloveniji nešto sad istražuju, da mu ne prisjedamo na muku...
A - da li je ovo sve bas ovako, tj. da li su ti dugovi napravljeni bas ovako kako je ovdje prikazano?

Hajmo biti realni, ali i nadasve kriticni i analiticni:
1. Da li je Sebija, ili bilo ko drugi, prezentovala ikakve dokumente (a tu se misli na finansijsku dokumentaciju KCUS) iz perioda za koje ona danas optuzuje druge da su zavili KCUS u crno? - Nije.

2. Da li postoje pokrenute istrage/sudski procesi protiv Aganovica i Sanke, u kojima se dokazuje ili je dokazano ovo sto se gore tvrdi (dug od 145 miliona KM za navedene periode)? - Meni nije poznato.
Ali, ako to zaista jeste tako (u sta ja, iskreno, i te kako sumnjam), zar ne bi Sebija, Bakir i SDA kopali i rukama i nogama da se to sto prije rasvijetli i dokaze, jer bi time momentalno skinuli zvono sa sebe? - Logicno da bi.

Zasto se to ne desava?
Po mom skromnom misljenju - jer to zapravo nije bas tako, i jer bi te istrage pokazale i dokazale upravo suprotno - da su veliku vecinu tih dugovanja napravili ipak SDA kadrovi. U talu s povremenim generalnim direktorima iz drugih stranaka, logicno.

E, radi ovoga se danas samo prica o tome kako je "KCUS u prethodnom periodu zaduzen za stotine miliona KM", pri cemu se aludira na "neke druge ljude iz nekih drugih stranaka, koji su bili direktori u KCUS", ali se zapravo ne radi nista u smislu pravnih sankcija prema tim "odgovornim" ljudima jer bi to neminovno dovelo opet do - SDA, Bakira, i na kraju i Sebije, koja je godinama ubirala i te kakvu korist iz svega toga.

Mogu se oni praviti blesavi i naivni, ali to nikada nece promijeniti cinjenicno stanje.
User avatar
mp3sa
Posts: 278
Joined: 09/08/2008 18:56

#4930 Re: Sebija All about

Post by mp3sa »

Ničije maslo tu nije za ramazana i svi oni rade zajedno i samo su prividno jedni protiv drugih... Niti se SDA bunila kad je sanko postavio Aganovica da mu čuva mjesto dok on ne rascisti sa ministarskom foteljom i zauzme ono što čitav život želi a to je vrh kliničkog, niti se sanko žalio kad je samo nestao a seka preuzela... Ni jednom nije izašao i rekao da nije tačno da je zaposlio 50 geodeta na kliniku i napravio dug a eto ga u parlamentu, niti sada seka pokazuje bilo kakve dokumente s kojima se stalno hvali... Ono što je činjenica i iritira je da je sve što se sada stavlja seki na račun isto radio sanko i gore sigurno 2x ali njemu niko riječ nije rekao od dežurnih kritičara danas... Nelegalan dolazak na poziciju
Upitna strucnost
Karakter
Malverzacije
Reagense nije bilo nikad poslije gavrana a on je nabavlja bez tendera...
I sve ovo se sanki tolerise a seku bi da vjesaju, što samo govori da su ovo politička prepucavanja koja sada rezira SDP uz pomoć avaza, a sutra će SDA u kontru... Dvije strane iste medalje...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#4931 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

mp3sa wrote:Ničije maslo tu nije za ramazana i svi oni rade zajedno i samo su prividno jedni protiv drugih... Niti se SDA bunila kad je sanko postavio Aganovica da mu čuva mjesto dok on ne rascisti sa ministarskom foteljom i zauzme ono što čitav život želi a to je vrh kliničkog, niti se sanko žalio kad je samo nestao a seka preuzela... Ni jednom nije izašao i rekao da nije tačno da je zaposlio 50 geodeta na kliniku i napravio dug a eto ga u parlamentu, niti sada seka pokazuje bilo kakve dokumente s kojima se stalno hvali... Ono što je činjenica i iritira je da je sve što se sada stavlja seki na račun isto radio sanko i gore sigurno 2x ali njemu niko riječ nije rekao od dežurnih kritičara danas... Nelegalan dolazak na poziciju
Upitna strucnost
Karakter
Malverzacije
Reagense nije bilo nikad poslije gavrana a on je nabavlja bez tendera...
I sve ovo se sanki tolerise a seku bi da vjesaju, što samo govori da su ovo politička prepucavanja koja sada rezira SDP uz pomoć avaza, a sutra će SDA u kontru... Dvije strane iste medalje...
:lol: :lol: :lol: :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4932 Re: Sebija All about

Post by mO k3 »

agent_zero wrote:@Chmoljo

Stvarno ne vidim razlog za onoliki ban, ništa loše nisam napisao, a što ne zalužuje udružena zločinačka organizacija zvana SDA i oni koji je zdušno podržavaju.

Gdje je nestala demokratija na ovom forumu?
koliko si fasovo 2 mjeseca??
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4933 Re: Sebija All about

Post by Alfons Kauders »

Dozer wrote:
mp3sa wrote:U zatvor po zaslugama:
Gavran nakon 14 godina na čelu KCUS = 23 miliona duga,
Aganovic nakon 10 mjeseci = 46 miliona duga,
Sanko nakon 2 godine = 99 miliona duga,
Seka nakon godinu dana = nema duga ali nema ni reagensa svako malo, Karabega, akceleratora na dva dana, lijekovi se moraju kupovati pa refundirati onda... Svi u zatvor, mrska seka na vješala! Sanko na uslovnu nek ide da se ne mora sad s jahte vraćati i ganjati po zatvorima, ipak ga i po Sloveniji nešto sad istražuju, da mu ne prisjedamo na muku...
A - da li je ovo sve bas ovako, tj. da li su ti dugovi napravljeni bas ovako kako je ovdje prikazano?

Hajmo biti realni, ali i nadasve kriticni i analiticni:
1. Da li je Sebija, ili bilo ko drugi, prezentovala ikakve dokumente (a tu se misli na finansijsku dokumentaciju KCUS) iz perioda za koje ona danas optuzuje druge da su zavili KCUS u crno? - Nije.

2. Da li postoje pokrenute istrage/sudski procesi protiv Aganovica i Sanke, u kojima se dokazuje ili je dokazano ovo sto se gore tvrdi (dug od 145 miliona KM za navedene periode)? - Meni nije poznato.
Ali, ako to zaista jeste tako (u sta ja, iskreno, i te kako sumnjam), zar ne bi Sebija, Bakir i SDA kopali i rukama i nogama da se to sto prije rasvijetli i dokaze, jer bi time momentalno skinuli zvono sa sebe? - Logicno da bi.

Zasto se to ne desava?
Po mom skromnom misljenju - jer to zapravo nije bas tako, i jer bi te istrage pokazale i dokazale upravo suprotno - da su veliku vecinu tih dugovanja napravili ipak SDA kadrovi. U talu s povremenim generalnim direktorima iz drugih stranaka, logicno.

E, radi ovoga se danas samo prica o tome kako je "KCUS u prethodnom periodu zaduzen za stotine miliona KM", pri cemu se aludira na "neke druge ljude iz nekih drugih stranaka, koji su bili direktori u KCUS", ali se zapravo ne radi nista u smislu pravnih sankcija prema tim "odgovornim" ljudima jer bi to neminovno dovelo opet do - SDA, Bakira, i na kraju i Sebije, koja je godinama ubirala i te kakvu korist iz svega toga.

Mogu se oni praviti blesavi i naivni, ali to nikada nece promijeniti cinjenicno stanje.
Cinjenicno stanje nije bitno niti ce ikad biti bitno.

A koliko cujem, Sanko prica s advokatima - ali ne da se brani, vec da tuzi za klevetu. :izet:
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4934 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Image

E, da i to vidimo :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4935 Re: Sebija All about

Post by Chmoljo »

Alfons Kauders wrote:
Cinjenicno stanje nije bitno niti ce ikad biti bitno.

A koliko cujem, Sanko prica s advokatima - ali ne da se brani, vec da tuzi za klevetu. :izet:
ima u Ljubljani dobrih advokata.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4936 Re: Sebija All about

Post by Alfons Kauders »

Chmoljo wrote:
Alfons Kauders wrote:
Cinjenicno stanje nije bitno niti ce ikad biti bitno.

A koliko cujem, Sanko prica s advokatima - ali ne da se brani, vec da tuzi za klevetu. :izet:
ima u Ljubljani dobrih advokata.
U Sarajevu su jeftiniji, a ne moraju ni putovati.

Jebiga, da neko za vas govori da ste ukrali 40 miliona i da ste u bijegu - da li bi vi tuzili ili sjedili i pushili?

Doduse, ja ne bih tuzio, vec pobio govna, al hajd :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4937 Re: Sebija All about

Post by Chmoljo »

vala, ja bih onda stvarno uzeo tih 40 miliona.

ionako to Seka za pola godine vrati.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4938 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Ma za 2-3 mjeseca ba, kakvih pola godine...
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#4939 Re: Sebija All about

Post by GeeTnT »

Image
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4940 Re: Sebija All about

Post by Alfons Kauders »

Chmoljo wrote:vala, ja bih onda stvarno uzeo tih 40 miliona.

ionako to Seka za pola godine vrati.
Ali meni zaista nisu jasni ljudi koji mogu trpiti takve stvari, da ne neko blati i pravi budalom. Dobro, Sanko svakako ima aferima, pa je jasno da ima razloga da ne kuha.

Meni kad su lokalni debili pravili sranja prije godinu i kusur, ja im par puta pokusao kulturno objasniti, vidim ne ide... Na kraju pred policijom rekao da cu otici do benzinske po kanister benzina i sve zapalit... Drotovi nesto srali da se tako ne smije, krivicno djelo ovo ono - ja rekao da me boli kurac i da me mogu odmah uhapsiti, a da cu onda spaliti jos vise kada izadjem, ukljucujuci njihova auta.

Od tad nemam nikakvih problema. :)
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#4941 Re: Sebija All about

Post by GeeTnT »

..odvadi malo. Makar pola kanistera.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4942 Re: Sebija All about

Post by Ned071 »

Dozer wrote:
mp3sa wrote:U zatvor po zaslugama:
Gavran nakon 14 godina na čelu KCUS = 23 miliona duga,
Aganovic nakon 10 mjeseci = 46 miliona duga,
Sanko nakon 2 godine = 99 miliona duga,
Seka nakon godinu dana = nema duga ali nema ni reagensa svako malo, Karabega, akceleratora na dva dana, lijekovi se moraju kupovati pa refundirati onda... Svi u zatvor, mrska seka na vješala! Sanko na uslovnu nek ide da se ne mora sad s jahte vraćati i ganjati po zatvorima, ipak ga i po Sloveniji nešto sad istražuju, da mu ne prisjedamo na muku...
A - da li je ovo sve bas ovako, tj. da li su ti dugovi napravljeni bas ovako kako je ovdje prikazano?

Hajmo biti realni, ali i nadasve kriticni i analiticni:
1. Da li je Sebija, ili bilo ko drugi, prezentovala ikakve dokumente (a tu se misli na finansijsku dokumentaciju KCUS) iz perioda za koje ona danas optuzuje druge da su zavili KCUS u crno? - Nije.

2. Da li postoje pokrenute istrage/sudski procesi protiv Aganovica i Sanke, u kojima se dokazuje ili je dokazano ovo sto se gore tvrdi (dug od 145 miliona KM za navedene periode)? - Meni nije poznato.
Ali, ako to zaista jeste tako (u sta ja, iskreno, i te kako sumnjam), zar ne bi Sebija, Bakir i SDA kopali i rukama i nogama da se to sto prije rasvijetli i dokaze, jer bi time momentalno skinuli zvono sa sebe? - Logicno da bi.

Zasto se to ne desava?
Po mom skromnom misljenju - jer to zapravo nije bas tako, i jer bi te istrage pokazale i dokazale upravo suprotno - da su veliku vecinu tih dugovanja napravili ipak SDA kadrovi. U talu s povremenim generalnim direktorima iz drugih stranaka, logicno.

E, radi ovoga se danas samo prica o tome kako je "KCUS u prethodnom periodu zaduzen za stotine miliona KM", pri cemu se aludira na "neke druge ljude iz nekih drugih stranaka, koji su bili direktori u KCUS", ali se zapravo ne radi nista u smislu pravnih sankcija prema tim "odgovornim" ljudima jer bi to neminovno dovelo opet do - SDA, Bakira, i na kraju i Sebije, koja je godinama ubirala i te kakvu korist iz svega toga.

Mogu se oni praviti blesavi i naivni, ali to nikada nece promijeniti cinjenicno stanje.
1. jeste. imas nalaze inspektora SIPA i finansijske revizije
2. postoje. sto kilavo traje zahvalimo pravosuđu

shanko se vise nikada nece vratiti u bih. zivi bili pa vidjeli...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#4943 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

Alfons Kauders wrote:
Doduse, ja ne bih tuzio, vec pobio govna, al hajd :D

s'o's ih pobit? vrijedniji su zivi :D

svakom ko je uz'o sanku u usta traziti 10 milja pa navise :D
svaki medij, svaka osoba ...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4944 Re: Sebija All about

Post by Chmoljo »

Ned071 wrote: 1. jeste. imas nalaze inspektora SIPA i finansijske revizije
2. postoje. sto kilavo traje zahvalimo pravosuđu

shanko se vise nikada nece vratiti u bih. zivi bili pa vidjeli...
kad je otiš'o?

ako je ta revizija utvrdila da je vraćeno, koliko ono, 80 miliona, onda se Šanko nikud iz Radićeve neće maknuti.
uglavnomja wrote:

s'o's ih pobit? vrijedniji su zivi :D

svakom ko je uz'o sanku u usta traziti 10 milja pa navise :D
svaki medij, svaka osoba ...
mislim, kakav ti moraš biti pa da te šanko tuži? :D
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4945 Re: Sebija All about

Post by strong69 »

Dok covjek licno ne dozivi ne zna kakvo je stanje u KCUS. Ne daj Boze da vam trebaju njihove usluge. Nista vise.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4946 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Ned071 wrote: 1. jeste. imas nalaze inspektora SIPA i finansijske revizije
2. postoje. sto kilavo traje zahvalimo pravosuđu

shanko se vise nikada nece vratiti u bih. zivi bili pa vidjeli...
Moze li se to vidjeti negdje online? Cisto da se vide tacni periodi/godine i iznosi.
A ko upravlja pravosudjem? :D
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#4947 Re: Sebija All about

Post by suza81 »

strong69 wrote:Dok covjek licno ne dozivi ne zna kakvo je stanje u KCUS. Ne daj Boze da vam trebaju njihove usluge. Nista vise.
Upravo tako...

Na ovoj temi je dominantno politicko sda-sdp naprdjivanje a to su sve ista govna i samo jadan obicni narod naheba.

Ako sda smanjenje duga na KCUS-u zeli dogodine predstaviti kao svoj politicki poen mislim da su se bas zahebali... Ko god se lijecio u zadnje vrijeme gore ili mu je neko od familije imao posla sa KCUS-om nikad mu vise nece pasti na pamet za njih glasati. Svi joj samo mater ... Kad se odozgo vracaju.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4948 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Ja cu se samo kratko ograditi - nisam ni SDA, ni SDP, ni bilo koja druga stranka. Ja samo pricam o nebulozama postojeceg sistema, i pokusavam ponuditi i neka rjesenja koja bi bila funkcionalna, kvalitetna i produktivna za svakoga.

A savrseno me zaboli kojoj stranci pripada neki direktor. Da se mene pita, ni jedan jedini direktor ni jedne jedine javne firme ili ustanove ne bi smio biti clan ni jedne politicke partije, nego bi bio covjek od struke koji bi prije stupanja na duznost morao javno predstaviti svoje detaljne kratkorocne, srednjerocne i dugorocne planove rada preduzeca/ustanove.

Ali...jbg... To je nemoguce.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4949 Re: Sebija All about

Post by Alfons Kauders »

uglavnomja wrote:
Alfons Kauders wrote:
Doduse, ja ne bih tuzio, vec pobio govna, al hajd :D

s'o's ih pobit? vrijedniji su zivi :D

svakom ko je uz'o sanku u usta traziti 10 milja pa navise :D
svaki medij, svaka osoba ...
Nemam zivaca - samo krenem prijetit "ja cu ovo sve zapalit" i cao.

Ne mozes fino s nasom stokom. Ne razumiju. :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4950 Re: Sebija All about

Post by Alfons Kauders »

GeeTnT wrote:..odvadi malo. Makar pola kanistera.
Sest drotova doslo :D i njima bilo smijesno kad sam krenuo brojat :D
Post Reply