SDP

putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#44426 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Šta ste navalili na SDP,jel hoćete da vam SDA vlada još deceniju :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#44427 Re: SDP

Post by cadburry »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bivsi-a ... 1117067#10
Draško T. Aćimović rođen je 1965. u Banjaluci, studirao u Austriji i Bugarskoj, a strucnjak je za pitanja osiguranja, novi je Ambasador BiH u Belgiji, postavljen početkom 2016. godine.
Magistrirao na Ekonomskom fakultetu drzavnog univerziteta Svishtov u Bugarskoj, doktorirao na Drzavnom Univerzitetu Mariopul u Ukrajini.
Član je UTA-akademije u Kijevu.
Drasko je učestvovao u reformama tržišta osiguranja u istočnoj Evropi i bio član upravnog odbora Austrijskog osiguravajućeg društva.
Rukovodio je projektom izgradnje najveće firme za finansijsko posredovanje u istočnoj Evropi ”Eurolife” sa trideset pet hiljada ljudi u jedanaest država za švajcarsku kompaniju OC Occident, u saradnji sa velikim finansijskim korporacijama AiG (USA),Allianz (DE) i dr.
Predsjednik je nadzornog odbora Eulife group Ukrajina ciji su partneri holandski Aegon i poljski PZU.
Dobitnik je ordena Svetog Mihaila za širenje duhovnosti, ukrajinskog patrijarha kao i niza drugih priznanja u Evropi. Sluzi se sa pet stranih jezika. Od 2011 do 2015 Pocasni Konzul Ukrajine u Austriji.
2014 u Srbiji je objavljen njegov roman”Istok nije blizak”.
Drago mi je:
a) da se ljudi sa ovakvom biografijom žele baviti politikom u BiH
b) što SDP sa ovakvim ljudima ima šansu da postane jedina stranka ozbiljnije zastupljena u oba entiteta

Puna podrška :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#44428 Re: SDP

Post by Nurudin »

Kako je taj Aćimović bio ambasador, zar se ne mora biti u nekoj stranci da te imenuju ambasadorom?
Mislim, tko ga je imenovao, "naši" ili njihovi?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#44429 Re: SDP

Post by daddy-kool »

JThomas wrote:osnovna premisa, kako sam ja shvatio tekst, stoji bez obzira što je senad glasnik gatačkog klana.

komentar u RL ovamo, kaže - dabogda da je njima zlaja i po dva'es' hiljada dao od tog miliona... :mrgreen: e to ti je to.

Tako nešto u simboličkom smislu. :D
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44430 Re: SDP

Post by AsharaK »

Odlican potez. Procitao sam da ce bit i sam potpredsjednik, i treba da bude jer je iz RSa, moras dati na znacaju i pokazati da radis u manjem entitetu.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#44431 Re: SDP

Post by horkesh »

cadburry wrote: Drago mi je:
a) da se ljudi sa ovakvom biografijom žele baviti politikom u BiH
b) što SDP sa ovakvim ljudima ima šansu da postane jedina stranka ozbiljnije zastupljena u oba entiteta

Puna podrška :thumbup: :thumbup: :thumbup:
SDP plaho boli briga za RS, što su i dokazali svojevremenim izglasavanjem Zakona o prebivalištu BiH. Uostalom, do sada niti jednom nisu dobili delegata u PSBiH iz RS-a, niti će, zahvaljujući, između ostalog, spomenutom zakonu.
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44432 Re: SDP

Post by AsharaK »

Mozda napokon i pocnu mariti sada i za RS, vidjet cemo
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#44433 Re: SDP

Post by putokaz1 »

SDP i RS
SDP je ranije imao Zastupnike tamo ali teško će moći dobiti 2018,ipak tamo je SDA predominantna
Isto važi i za BH novo iz RS
Ali 2018 i SDA je upitna,kroz koaliciju sa SBB SBIH itd mogu ostati na 3/4 u RS-u
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#44434 Re: SDP

Post by cadburry »

Nurudin wrote:Kako je taj Aćimović bio ambasador, zar se ne mora biti u nekoj stranci da te imenuju ambasadorom?
Mislim, tko ga je imenovao, "naši" ili njihovi?
Anamo onaj. :mrgreen:

Ivanić ga imenovao.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#44435 Re: SDP

Post by Nurudin »

cadburry wrote:
Nurudin wrote:Kako je taj Aćimović bio ambasador, zar se ne mora biti u nekoj stranci da te imenuju ambasadorom?
Mislim, tko ga je imenovao, "naši" ili njihovi?
Anamo onaj. :mrgreen:

Ivanić ga imenovao.
cool
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#44436 Re: SDP

Post by Nurudin »

putokaz1 wrote:SDP i RS
SDP je ranije imao Zastupnike tamo ali teško će moći dobiti 2018,ipak tamo je SDA predominantna
Isto važi i za BH novo iz RS
Ali 2018 i SDA je upitna,kroz koaliciju sa SBB SBIH itd mogu ostati na 3/4 u RS-u
SDP nema šta dobijati glasove od bošnjačkih povratnika u rs-u, u biti je to potpuno svejedno tko ih zastupa u parlamentu rs-a.
Ono što bi sdp trebao (a ne može) , jeste da dobije glasove Srba iz rs-a. 5-6 % da dobije ja bih počeo glasati za sdp
Samo što od toga nema ništa, Aćimović je izgleda neka egzotika
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#44437 Re: SDP

Post by putokaz1 »

glasove Srba je u nekim OV dobila Liberana stranka te u Rogatici Lijanović
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#44438 Re: SDP

Post by Krokodajl »

SDP u RS je umro sa rahnetli Bracikom, SDA je umro kad su se uhljebili po Sarajevu, nama u RS preostaje glasat il za SDS :-) ili u Srebrenicu preselit.

Za Karadziceve nisam i necu, Ivanica jesam.
2018 ni za kog.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#44439 Re: SDP

Post by horkesh »

Krokodajl wrote:SDP u RS je umro sa rahnetli Bracikom, SDA je umro kad su se uhljebili po Sarajevu, nama u RS preostaje glasat il za SDS :-) ili u Srebrenicu preselit.

Za Karadziceve nisam i necu, Ivanica jesam.
2018 ni za kog.
Ono je ljudina bila, hvala mu na svemu što je uradio.

Povratnici su apsolutno najvažnija populacija u BiH, jedini koji sprječavaju podjelu BiH, a zapostavljeni od svih.
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#44440 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Krokodajl wrote:SDP u RS je umro sa rahnetli Bracikom, SDA je umro kad su se uhljebili po Sarajevu, nama u RS preostaje glasat il za SDS :-) ili u Srebrenicu preselit.

Za Karadziceve nisam i necu, Ivanica jesam.
2018 ni za kog.
¸Nekolikoizbornih jedinica u RS omogućuju direktan prolaz Bošnjačkim strankama
Prijedor,Doboj,Srebrenica,Bratunac,Zvornik tu se traži taj prolaz
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#44441 Re: SDP

Post by Krokodajl »

:bih:
putokaz1 wrote:
Krokodajl wrote:SDP u RS je umro sa rahnetli Bracikom, SDA je umro kad su se uhljebili po Sarajevu, nama u RS preostaje glasat il za SDS :-) ili u Srebrenicu preselit.

Za Karadziceve nisam i necu, Ivanica jesam.
2018 ni za kog.
¸Nekolikoizbornih jedinica u RS omogućuju direktan prolaz Bošnjačkim strankama
Prijedor,Doboj,Srebrenica,Bratunac,Zvornik tu se traži taj prolaz
I kakve mi fajde od njih imamo, Ahmetovic je u PS ušao iz RS pa nije da smo slavili, u skupštini RS realno osim Muje Hadžiomerovića u ime nas Bošnjaka nije niko progovorio, Salkić kao potpredsjednim nije uradio ništa, nije da sam šta očekivao, al makar nije dernečio po krsnim slavama ko prethodnik mu.

Bracika je za nas povratnike bio heroj i čovjek iz naroda i čovjek u kome smo vidjeli uzdanicu, bez obzira što ne dijelimo isto političko opredjeljenje ja sam na Fadila uvijek gledao kao najpozitivniju ličnost u političkom okružju Bošnjaka u RS.
Što se Duška tiče, on glasove može tražiti u Federaciji, za Srbe u RS SDP je Federalna stranka i kao takva je strana, osim za šaku jugonostalgičara iz gradova tipa Banja Luka i Doboj i onih koji se pokušavaju uhljebiti pod krinkom "proBosanski Srbi", ko god očekuje neke promjene u mišljenju Srba, ili nije deset dana u RS proveo ili živi u vaktu bratstva i jedinstva.

Ako u RS ima stvarno neko da pripada ljevici, glasat će za SP.
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#44442 Re: SDP

Post by Heartbeats »

Drago mi je za Aćimovića..ali ko je Aćimović?
Meni je interesantnije što SDP sada, kada mu je SDA pokazao mjesto sa hapšenjima, odmah se ustrojio i počeo davati izjave za Faktor.
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44443 Re: SDP

Post by AsharaK »

Racionalizacija Federacije BiH podržat će i gospodarstvenici, smatra Jasmin Imamović, jer bi se smanjenjem javne potrošnje otvorio prostor i za rasterećenje gospodarstva. Imamović smatra kako su najveći protivnici njegove inicijative vladajuće stranke SDA i HDZ BiH.- SDA i HDZ BiH nisu za ovu inicijativu zato što imaju najviše uhljebljenih kadrova, stranačkih plaćenika. Otvoreni saveznik ove ideje je SDP BiH, ali ja inzistiram da to bude građanska inicijativa

http://sdp.ba/jasmin-imamovic-iznio-pla ... acije-bih/
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#44444 Re: SDP

Post by almir90 »

On će nešto o ekonomiji, i racionalizaciji? :lol: :lol: :lol: :lol: Čovjek koji će, iz fotelje u penziju; čitav svoj, produktivni životni vijek je proveo na grbači onih, koji zapravo, moraju da rade prave poslove.

Nema veće političke prevare od ovog SDP-a; uključujući i ostatak tzv. "ljevice".
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#44445 Re: SDP

Post by Heller »

horkesh wrote:
cadburry wrote: Drago mi je:
a) da se ljudi sa ovakvom biografijom žele baviti politikom u BiH
b) što SDP sa ovakvim ljudima ima šansu da postane jedina stranka ozbiljnije zastupljena u oba entiteta

Puna podrška :thumbup: :thumbup: :thumbup:
SDP plaho boli briga za RS, što su i dokazali svojevremenim izglasavanjem Zakona o prebivalištu BiH. Uostalom, do sada niti jednom nisu dobili delegata u PSBiH iz RS-a, niti će, zahvaljujući, između ostalog, spomenutom zakonu.
Treba se ostaviti sizifovskog posla i pravit promjene u Federaciji nisu ni SdP ni RS krivi sto mi fbih uzima 35% plate a daje kurčinu
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#44446 Re: SDP

Post by jefff »

Jel to opet patriotska dužnost da glasamo za SDP?
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#44447 Re: SDP

Post by putokaz1 »

jefff wrote:Jel to opet patriotska dužnost da glasamo za SDP?
Nije patriotska dužnost
Već Moranje
Ustvari moramo skloniti SDA,ali ČIME,KAKO,Toliko Stranaka Opozicije,a nemogu zajedno nikako
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#44448 Re: SDP

Post by jefff »

Nejmaju oni ovoga. Davno su ispaljeni sa vlasti.

Image
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#44449 Re: SDP

Post by ušće »

1)Šta povratničkoj populaciji znači pobjeda SDP - a u Federaciji
2) Kada će SDP skupiti dovoljno snage da ponudi ozbiljnog bošnjačkog predstavnika u Predsjedništvu,nešto tipa Komšić za Hrvate
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#44450 Re: SDP

Post by putokaz1 »

ušće wrote:1)Šta povratničkoj populaciji znači pobjeda SDP - a u Federaciji
2) Kada će SDP skupiti dovoljno snage da ponudi ozbiljnog bošnjačkog predstavnika u Predsjedništvu,nešto tipa Komšić za Hrvate
Šta Građanima FBIH Znači pobjeda SDP u FBIH,jedino možda što nećemo više gledati Groznu SDA
Ko je ozbiljni Bošnjački Političar iz SDP
Cijenim SDP kao instituciju ali Lideri su im Nučla
Post Reply