SDP

User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#44151 Re: SDP

Post by drug_profi »

PeraDzetic wrote:Izvini, a zašto se o tome ne bi čitalo i pisalo? O tome se i u civiliziranom svijetu cita i piše samo u rubrici o modi, a kod nas je s razlogom u politici.
Mislim postoji stanovita razlika između tašnice od 5000 i dzempera od 150 maraka.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44152 Re: SDP

Post by johntra »

Capsicum wrote:
johntra wrote:Ok, pomjerena sjednica Kongresa ranije zbog SDP i DF...zašto se nije pomjerila da se održi 10., dan poslije? i svima bi bilo dobro...
Ma uopste nije bitno kad je bio kongres. GS izasao u susret SDP-u i eto. Stvar je u tome da su SDP i DF potvrdili da ce njihovi predstavnici doci na kongres GS-a i onda se nisu ni pojavili. To je odraz nepostovanja. Ovamo se pricaju price za malu djecu kako okupljate ljevicu, a popisate se po svima ostalim potpisnicima Jahorinske deklaracije. Fakat je interesantno da je taj mali GS tolikim ljudima i strankama utjerao strah u kosti. Na vasem mjestu ja bih se zapitao...
pa eto, kad si tako dobro upućen, onda vjerovatno i znaš zašto nisu došli...
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#44153 Re: SDP

Post by PeraDzetic »

Drugi profil, nismo se mi razumili druže.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#44154 Re: SDP

Post by cadburry »

Alfons Kauders wrote:Jako je zanimljivo (da ne kazem sta gore), da SDP i DF trose haman svu energiju i vrijeme na pljuvanje po strankama koje jedva prebace prag... Lijevim i liberalnim strankama.

Po SDA i HDZ ne smiju - nece da naljute buduce kolege? :)
Možda živimo u dvije odvojene stvarnosti, ali u mojoj stvarnosti, ja ne vidim da SDP pljuje ni GS ni NS, već samo vidim povremene iskre iz suprotnog smjera (posebno kad Emira i Reufa prenese). Sa druge strane, SDP meni postaje dosadan pljuvanjem SDA i HDZ. To pljuvanje je skoro uvijek opravdano, ali rijetko potkrijepljeno alternativnim prijedlozima i rješenjima.

Sigurno je moguće naći barem nekoliko stotina saopćenja, članaka, kolumni, reagovanja... od posljednih izbora do danas u kojima SDP pljuje po SDA i HDZu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44155 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

PeraDzetic wrote:
Alfons Kauders wrote:Jako je zanimljivo (da ne kazem sta gore), da SDP i DF trose haman svu energiju i vrijeme na pljuvanje po strankama koje jedva prebace prag... Lijevim i liberalnim strankama.

Po SDA i HDZ ne smiju - nece da naljute buduce kolege? :)
Naprotiv, ja sam to primijetio u slučaju GS-a... totalno zaokret u politici od kongresa. A, nisam vidio da su se iz sdp-a i df-a osvrnuli na sve te medijske provokacije. Niti su iti jednim prokomentirali stanje u ns. Niti jednom. Tako da ne znam na cemu temeljite te navode.
I Da, evo ja zaista nisam ispratio nigdje u medijima da je zakazan kongres gs-a prije 05.09. Dajte neki clanak nesto pa da vidimo... I zašto ste potjerali sa 16.09. Kakve veze ima vas kongres sa forumom mladih sdp koji jr bio obična protesta šetnja?
GS ih proziva sto su se "ujedinili" s odvojenim izbornim listama, sto manje vise znaci da idu u koaliciju s SDA.

I neka su - sasvim legitimno i opravdano.

Ili smo zaboravili kako se na ovim stranicama jebavala mater SDP-u i DF-u radi koalicije s SDA, pa je sad odjednom pozeljna?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44156 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

cadburry wrote:
Alfons Kauders wrote:Jako je zanimljivo (da ne kazem sta gore), da SDP i DF trose haman svu energiju i vrijeme na pljuvanje po strankama koje jedva prebace prag... Lijevim i liberalnim strankama.

Po SDA i HDZ ne smiju - nece da naljute buduce kolege? :)
Možda živimo u dvije odvojene stvarnosti, ali u mojoj stvarnosti, ja ne vidim da SDP pljuje ni GS ni NS, već samo vidim povremene iskre iz suprotnog smjera (posebno kad Emira i Reufa prenese). Sa druge strane, SDP meni postaje dosadan pljuvanjem SDA i HDZ. To pljuvanje je skoro uvijek opravdano, ali rijetko potkrijepljeno alternativnim prijedlozima i rješenjima.

Sigurno je moguće naći barem nekoliko stotina saopćenja, članaka, kolumni, reagovanja... od posljednih izbora do danas u kojima SDP pljuje po SDA i HDZu.
Toliko ih pljuju da su fakticki vec u koaliciji s njima. :)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44157 Re: SDP

Post by johntra »

Alfons Kauders wrote:
Toliko ih pljuju da su fakticki vec u koaliciji s njima. :)
:lol: :lol: :lol:

Ko to kaže, Emir ili je Reuf retvitovao Emira?
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#44158 Re: SDP

Post by cadburry »

Alfons Kauders wrote:
cadburry wrote:
Alfons Kauders wrote:Jako je zanimljivo (da ne kazem sta gore), da SDP i DF trose haman svu energiju i vrijeme na pljuvanje po strankama koje jedva prebace prag... Lijevim i liberalnim strankama.

Po SDA i HDZ ne smiju - nece da naljute buduce kolege? :)
Možda živimo u dvije odvojene stvarnosti, ali u mojoj stvarnosti, ja ne vidim da SDP pljuje ni GS ni NS, već samo vidim povremene iskre iz suprotnog smjera (posebno kad Emira i Reufa prenese). Sa druge strane, SDP meni postaje dosadan pljuvanjem SDA i HDZ. To pljuvanje je skoro uvijek opravdano, ali rijetko potkrijepljeno alternativnim prijedlozima i rješenjima.

Sigurno je moguće naći barem nekoliko stotina saopćenja, članaka, kolumni, reagovanja... od posljednih izbora do danas u kojima SDP pljuje po SDA i HDZu.
Toliko ih pljuju da su fakticki vec u koaliciji s njima. :)
Posmatrajući situaciju od moje mejsne zajednice, preko opštine (Stari Grad), gradskog nivoa, kantonalnog, entitetsog i državnog, mogu potvrditi da SDP nije u koaliciji ni sa SDA ni sa HDZ.

Štaviše, svaki dan izbace saopćenje tipa "Nikad više sa SDA i HDZom". Evo primjera:
https://www.youtube.com/watch?v=zPqOuzb5Mx4
http://** No links **.ba/clanak/162310/ovo-su-nov ... zbora-2018
http://sandzakpress.net/sdp-i-df-ozvani ... z-om-i-sda
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44159 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Da, rekli su da nece saradjivati s njima do izbora...

A poslije izbora ovisi o rezultatima, kako rece Niksic :)

Ili to na forumu zaista ima ljudi koji misle da ce SDP i DF nakon izbora, sa svojih 200,000 glasova, moci formirati vlast bez SDA, HDZ, SBB, SNSD, SDS i ostalih?
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#44160 Re: SDP

Post by Capsicum »

johntra wrote:
Capsicum wrote:
johntra wrote:Ok, pomjerena sjednica Kongresa ranije zbog SDP i DF...zašto se nije pomjerila da se održi 10., dan poslije? i svima bi bilo dobro...
Ma uopste nije bitno kad je bio kongres. GS izasao u susret SDP-u i eto. Stvar je u tome da su SDP i DF potvrdili da ce njihovi predstavnici doci na kongres GS-a i onda se nisu ni pojavili. To je odraz nepostovanja. Ovamo se pricaju price za malu djecu kako okupljate ljevicu, a popisate se po svima ostalim potpisnicima Jahorinske deklaracije. Fakat je interesantno da je taj mali GS tolikim ljudima i strankama utjerao strah u kosti. Na vasem mjestu ja bih se zapitao...
pa eto, kad si tako dobro upućen, onda vjerovatno i znaš zašto nisu došli...
To valjda treba da kaže neko iz SDP-a i DF-a. Mada ne znam čime se to može opravdat?!

Ja mislim da je to zbog sujete Željka Komšića.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44161 Re: SDP

Post by johntra »

Capsicum wrote: To valjda treba da kaže neko iz SDP-a i DF-a. Mada ne znam čime se to može opravdat?!

Ja mislim da je to zbog sujete Željka Komšića.
pa zoveš goste na kongres i noć prije pljuješ po njima na twitteru, kao SDA organizuje ovu sjednicu GO SDP i DF, SDA iza svega stoji, bla, bla...i onda koristi izjavu Damira Bećirovića, sa kojim Željko ne priča pola godine, kao neki argument da to dokaže...i zato su otkazana oba gosta na kongresu...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44162 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Capsicum wrote: To valjda treba da kaže neko iz SDP-a i DF-a. Mada ne znam čime se to može opravdat?!

Ja mislim da je to zbog sujete Željka Komšića.
Ih, ima tu vise sujeta... Malo SDP-DF, malo Emir-Reuf

Ali to ne mijenja cinjenicu da nesto zestoko smrdi u ovoj SDP-DF prici. To su uostalom i rekli neki istaknuti clanovi partija, bivsi i trenutni.

Ukratko: SDP i DF su odlucili da postanu lokalne, sarajevske stranke. Tu im najvecu konkurenciju predstavljaju NS, GS i slicne mikroskopske stranke, a ne SDA i SBB, protiv kojih nemaju sanse. Legitimno je i to da se SDP i DF bore da otmu glasace srodnih opcija, i da se fokusiraju na Najvrijedniju Opstinu.

Samo nek onda ne seru da su opozicija ili alternativa SDA... Jer SDA je aktivna i u ostatku drzave koji Komsici, Magazinovici, Masici i drugi vide samo na TV-u.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44163 Re: SDP

Post by johntra »

i onda je svizac zamotao čokoladu... :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44164 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

johntra wrote:i onda je svizac zamotao čokoladu... :lol:
Samo govorim kako vas ja dozivljavam.

I drago mi je sto smatrate da je to smijesno, jer samo dokazuje moju tvrdnju. :)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44165 Re: SDP

Post by johntra »

pa drugo je kako ti doživljavaš i niko ti to ne brani, nego je problem što ti to predstavljaš kao provjerene informacije, a ustvari je sve rekla-kazala...čak i dalje od toga...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44166 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

johntra wrote:pa drugo je kako ti doživljavaš i niko ti to ne brani, nego je problem što ti to predstavljaš kao provjerene informacije, a ustvari je sve rekla-kazala...čak i dalje od toga...
Nema problema, ti im vjeruj, niko ti to ne brani i istinski vam zelim dobar rezultat.

De mi samo objasni kako ce to SDP i DF formirati vlast bez HDZ, SDA i ekipe iz RS (jednog ili drugog bloka)?

Koliko vi uopste ocekujete glasova na izborima? Milion jebote?
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44167 Re: SDP

Post by johntra »

Alfons Kauders wrote:
johntra wrote:pa drugo je kako ti doživljavaš i niko ti to ne brani, nego je problem što ti to predstavljaš kao provjerene informacije, a ustvari je sve rekla-kazala...čak i dalje od toga...
Nema problema, ti im vjeruj, niko ti to ne brani i istinski vam zelim dobar rezultat.

De mi samo objasni kako ce to SDP i DF formirati vlast bez HDZ, SDA i ekipe iz RS (jednog ili drugog bloka)?

Koliko vi uopste ocekujete glasova na izborima? Milion jebote?

pa šta onda? treba sjesti i šutiti? da svi komplet trpimo u državi, što se ne može bez HDZ-a, navodno, formirati vlast?
SDA je vrlo lako izbaciti iz vlasti, a ni HDZ nije nemoguće...toga se HDZ i najviše boji, zato Čović kuka o izbornim izmjenama svako malo...jer DF, SDP i ostale stranke ljevice ili građanske imaju dovoljno Hrvata...što se tiče RS, pa nije tamo samo Dodik ili Savez za promjene, ima još ljudi koji mogu pomoći...SDP tamo sam uzima oko 12.000 glasova i to kad su truba bili 2014. godine, sve je moguće u partnerstvu i sa ostalima...ali jok, hajmo se pljuvati zbog toga što neko nekome nije došao na kongres...smiješno, fakat...
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#44168 Re: SDP

Post by Capsicum »

Alfons Kauders wrote:
Capsicum wrote: To valjda treba da kaže neko iz SDP-a i DF-a. Mada ne znam čime se to može opravdat?!

Ja mislim da je to zbog sujete Željka Komšića.
Ih, ima tu vise sujeta... Malo SDP-DF, malo Emir-Reuf

Ali to ne mijenja cinjenicu da nesto zestoko smrdi u ovoj SDP-DF prici. To su uostalom i rekli neki istaknuti clanovi partija, bivsi i trenutni.

Ukratko: SDP i DF su odlucili da postanu lokalne, sarajevske stranke. Tu im najvecu konkurenciju predstavljaju NS, GS i slicne mikroskopske stranke, a ne SDA i SBB, protiv kojih nemaju sanse. Legitimno je i to da se SDP i DF bore da otmu glasace srodnih opcija, i da se fokusiraju na Najvrijedniju Opstinu.

Samo nek onda ne seru da su opozicija ili alternativa SDA... Jer SDA je aktivna i u ostatku drzave koji Komsici, Magazinovici, Masici i drugi vide samo na TV-u.
Reuf prepustio vođenje stranke mladjima. I on i Emir su javno rekli da ne traže za sebe nikakve funkcije ni ništa, samo da se ide zajednički na izbore. Toliko o njihovoj sujeti.

Emir što je rekao na Twitteru, ništa nije pogriješio. SDP i DF su jasno dali do znanja ostalim strankama i potpisnicima Jahorinske deklaracije, da nema ništa od zajedničkog nastupa na izborima. Dogovorili se da će kandidovati Komšića za člana predsjedništva i da će imati odvojene liste. I još da ne bude zabune, dodali kako neće ulaziti u predizborne koalicije sa SDA i bratijom. Možeš mislit, totalno neočekivano. :roll: A poslije izbora vidjet ćemo...

A SDP je glup što je dopustio da ga jedan propali đilkoš koji sebe naziva političarom povuče sa sobom u propast radi vlastite sujete. Jebo ljevicu, jebo socijaldemokratiju. Bitno je da Željko bude u predsjedništvu. To što će SDA-u omogućiti da istrijebi i ovo malo lijevo orijentisanih birača, to je samo kolateralna šteta u borbi za tih par udobnih fotelja u budžetskoj opoziciji.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44169 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

johntra wrote:
Alfons Kauders wrote:
johntra wrote:pa drugo je kako ti doživljavaš i niko ti to ne brani, nego je problem što ti to predstavljaš kao provjerene informacije, a ustvari je sve rekla-kazala...čak i dalje od toga...
Nema problema, ti im vjeruj, niko ti to ne brani i istinski vam zelim dobar rezultat.

De mi samo objasni kako ce to SDP i DF formirati vlast bez HDZ, SDA i ekipe iz RS (jednog ili drugog bloka)?

Koliko vi uopste ocekujete glasova na izborima? Milion jebote?

pa šta onda? treba sjesti i šutiti? da svi komplet trpimo u državi, što se ne može bez HDZ-a, navodno, formirati vlast?
SDA je vrlo lako izbaciti iz vlasti, a ni HDZ nije nemoguće...toga se HDZ i najviše boji, zato Čović kuka o izbornim izmjenama svako malo...jer DF, SDP i ostale stranke ljevice ili građanske imaju dovoljno Hrvata...što se tiče RS, pa nije tamo samo Dodik ili Savez za promjene, ima još ljudi koji mogu pomoći...SDP tamo sam uzima oko 12.000 glasova i to kad su truba bili 2014. godine, sve je moguće u partnerstvu i sa ostalima...ali jok, hajmo se pljuvati zbog toga što neko nekome nije došao na kongres...smiješno, fakat...
Da, onda treba sjediti i sutiti.

Ako kazu da nece "saradjivati s SDA i HDZ", to znaci upravo to!

(ili znaci da jedan od nas dvojice ne zna bosanski?)

Kod SDP-a to "necemo nikad" haman znaci "necemo dok se ne ispostavi da nemamo dovoljno glasova, pa koaliramo s bilo kim da se uhljebimo"
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44170 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Capsicum wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ih, ima tu vise sujeta... Malo SDP-DF, malo Emir-Reuf

Ali to ne mijenja cinjenicu da nesto zestoko smrdi u ovoj SDP-DF prici. To su uostalom i rekli neki istaknuti clanovi partija, bivsi i trenutni.

Ukratko: SDP i DF su odlucili da postanu lokalne, sarajevske stranke. Tu im najvecu konkurenciju predstavljaju NS, GS i slicne mikroskopske stranke, a ne SDA i SBB, protiv kojih nemaju sanse. Legitimno je i to da se SDP i DF bore da otmu glasace srodnih opcija, i da se fokusiraju na Najvrijedniju Opstinu.

Samo nek onda ne seru da su opozicija ili alternativa SDA... Jer SDA je aktivna i u ostatku drzave koji Komsici, Magazinovici, Masici i drugi vide samo na TV-u.
Reuf prepustio vođenje stranke mladjima. I on i Emir su javno rekli da ne traže za sebe nikakve funkcije ni ništa, samo da se ide zajednički na izbore. Toliko o njihovoj sujeti.

Emir što je rekao na Twitteru, ništa nije pogriješio. SDP i DF su jasno dali do znanja ostalim strankama i potpisnicima Jahorinske deklaracije, da nema ništa od zajedničkog nastupa na izborima. Dogovorili se da će kandidovati Komšića za člana predsjedništva i da će imati odvojene liste. I još da ne bude zabune, dodali kako neće ulaziti u predizborne koalicije sa SDA i bratijom. Možeš mislit, totalno neočekivano. :roll: A poslije izbora vidjet ćemo...

A SDP je glup što je dopustio da ga jedan propali đilkoš koji sebe naziva političarom povuče sa sobom u propast radi vlastite sujete. Jebo ljevicu, jebo socijaldemokratiju. Bitno je da Željko bude u predsjedništvu. To što će SDA-u omogućiti da istrijebi i ovo malo lijevo orijentisanih birača, to je samo kolateralna šteta u borbi za tih par udobnih fotelja u budžetskoj opoziciji.
Koliko god ja prozivao Emira i Reufa po forumu, u ovom slucaju ljudi imaju pravo, i ove godine su mi pravo narasli u ocima. Ne toliko radi ovog, vec sto su bili jedini koje Bakir nije kao pudlice doveo u Vijecnicu, da podrze njegovu ublehu.

SDP papagajski ponavlja da nece ulaziti u koaliciju s SDA (tj predizborna saradnja), a kad ih pitas hoce li koalirati s SDA nakon izbora, dobijes odgovor kao ja maloprije.

"SDP nikad nece koalirati s SDA i HDZ!"

"Ok, dakle, necete ici uci u vlast s SDA i HDZ nakon izbora"

"E to vec ovisi od rezultata"

Posto svi znamo da SDP i DF ni u ludilu ne mogu dobiti dovoljno glasova da eliminiraju HDZ, a vjerovatno ni SDA... Lako je zakljuciti kamo to sve ide.

Glas za SDP ili DF je indirektni glas za SDA. Za DF skoro direktni, jer njih pola nakon izbora mijenja stranku.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44171 Re: SDP

Post by johntra »

@capiscum...

Sve što si napisao je sada na nivou rekla-kazala priče...zajednički nastup, koaliranje, bilo šta između DF-a i SDP-a je starije i od GS i od Jahorinske deklaracije...priča o nekom dodatnom zajedničkom nastupu je počela kad je nastao GS i tad je održano više sastanaka, na kome su dogovoreni zajednički koraci...problem je sujeta, ali ne sujeta od SDP-a, koji je, iako je najstarija i najjača partija, sebe punim u to dao, nego odnosi između Željke, Reufa i Emira s jedne strane, kao i odnosi između Reufa i Emira sa Peđom i obratno...

na kraju krajeva, dokument o zajedničkom nastupu je još otvoren i nije obavezujući i ako se desi nešto što se nekom ne bi svidjelo, slobodan je da iz njega izađe? zašto onda GS ili NS ne ulaze u to?

možemo mi o Željku govoriti ili ovako ili onako, ali to je lik koji i dalje kod naroda kotira jako dobro, pet ili šest puta bolje od stranke...ne smatram ni ja da je on super rješenje za kandidata, volio bi da postoji drugi, ali ko će onda skinuti ovu bagru? i na kraju krajeva, nigdje se kandidati još ni spominju, u bilo kakvim naznakama...

Emir lupa po twitteru i što je najgore samo SDA-u pravi ustupke, jer je očigledno da se SDA prepala zajedničke priče ili nastupa...ali samo treba redovno bobe hapati i biće ok...

i po stoti put, SDP ne može, i da hoće, koalirati sa SDA ili HDZ, osim ako članstvo ne odluči drugačije...
Last edited by johntra on 21/09/2017 11:06, edited 1 time in total.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#44172 Re: SDP

Post by Capsicum »

Alfons Kauders wrote:
Capsicum wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ih, ima tu vise sujeta... Malo SDP-DF, malo Emir-Reuf

Ali to ne mijenja cinjenicu da nesto zestoko smrdi u ovoj SDP-DF prici. To su uostalom i rekli neki istaknuti clanovi partija, bivsi i trenutni.

Ukratko: SDP i DF su odlucili da postanu lokalne, sarajevske stranke. Tu im najvecu konkurenciju predstavljaju NS, GS i slicne mikroskopske stranke, a ne SDA i SBB, protiv kojih nemaju sanse. Legitimno je i to da se SDP i DF bore da otmu glasace srodnih opcija, i da se fokusiraju na Najvrijedniju Opstinu.

Samo nek onda ne seru da su opozicija ili alternativa SDA... Jer SDA je aktivna i u ostatku drzave koji Komsici, Magazinovici, Masici i drugi vide samo na TV-u.
Reuf prepustio vođenje stranke mladjima. I on i Emir su javno rekli da ne traže za sebe nikakve funkcije ni ništa, samo da se ide zajednički na izbore. Toliko o njihovoj sujeti.

Emir što je rekao na Twitteru, ništa nije pogriješio. SDP i DF su jasno dali do znanja ostalim strankama i potpisnicima Jahorinske deklaracije, da nema ništa od zajedničkog nastupa na izborima. Dogovorili se da će kandidovati Komšića za člana predsjedništva i da će imati odvojene liste. I još da ne bude zabune, dodali kako neće ulaziti u predizborne koalicije sa SDA i bratijom. Možeš mislit, totalno neočekivano. :roll: A poslije izbora vidjet ćemo...

A SDP je glup što je dopustio da ga jedan propali đilkoš koji sebe naziva političarom povuče sa sobom u propast radi vlastite sujete. Jebo ljevicu, jebo socijaldemokratiju. Bitno je da Željko bude u predsjedništvu. To što će SDA-u omogućiti da istrijebi i ovo malo lijevo orijentisanih birača, to je samo kolateralna šteta u borbi za tih par udobnih fotelja u budžetskoj opoziciji.
Koliko god ja prozivao Emira i Reufa po forumu, u ovom slucaju ljudi imaju pravo, i ove godine su mi pravo narasli u ocima. Ne toliko radi ovog, vec sto su bili jedini koje Bakir nije kao pudlice doveo u Vijecnicu, da podrze njegovu ublehu.

SDP papagajski ponavlja da nece ulaziti u koaliciju s SDA (tj predizborna saradnja), a kad ih pitas hoce li koalirati s SDA nakon izbora, dobijes odgovor kao ja maloprije.

"SDP nikad nece koalirati s SDA i HDZ!"

"Ok, dakle, necete ici uci u vlast s SDA i HDZ nakon izbora"

"E to vec ovisi od rezultata"

Posto svi znamo da SDP i DF ni u ludilu ne mogu dobiti dovoljno glasova da eliminiraju HDZ, a vjerovatno ni SDA... Lako je zakljuciti kamo to sve ide.

Glas za SDP ili DF je indirektni glas za SDA. Za DF skoro direktni, jer njih pola nakon izbora mijenja stranku.
Potpisujem do zadnje riječi.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44173 Re: SDP

Post by johntra »

Alfons Kauders wrote:
Da, onda treba sjediti i sutiti.

Ako kazu da nece "saradjivati s SDA i HDZ", to znaci upravo to!

(ili znaci da jedan od nas dvojice ne zna bosanski?)

Kod SDP-a to "necemo nikad" haman znaci "necemo dok se ne ispostavi da nemamo dovoljno glasova, pa koaliramo s bilo kim da se uhljebimo"
jbga, ako ti se sjedi i šuti, onda uradi tako....
šta je nejasno oko toga neće sarađivati sa SDA i HDZ? možda ti treba crtati, ne kontam?
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#44174 Re: SDP

Post by cadburry »

Alfons Kauders wrote:Da, rekli su da nece saradjivati s njima do izbora...

A poslije izbora ovisi o rezultatima, kako rece Niksic :)

Ili to na forumu zaista ima ljudi koji misle da ce SDP i DF nakon izbora, sa svojih 200,000 glasova, moci formirati vlast bez SDA, HDZ, SBB, SNSD, SDS i ostalih?
Meni se čini da ti malo izvrćeš riječi, ali Allah opet najbolje zna. "Nikad više" ne znači do izbora 2018.

Ja mislim da ljevica (SDP, DF, GS, NS) neće moći formirati vlast nakon izbora 2018. niti u jednom kantonu, a kamoli na višim nivoima. Mislim da neće formirati ni vlast sa SDA.

Mislim da će biti jedna od sljedeće dvije varijante:
1. Ljevica formira vlast sa HDZom, Savezom za promjene i nekom bošnjačkom alternativnom desničarskom strankom (SBB, Šepić, nezavisni načelnici...)
2. Ljevica ostaje u opoziciji, a okosnicu vlasti čine SDA i HDZ. Partneri iz RS-a su ili Savez za promjene ili SNSD (vjerovatnije SNSD). SBB će zamijeniti Šepić (po meni vjerovatnije) ili nezavisni načelnici. Dakle, sve haman isto ko i sad.

Da se moram kladiti, kladio bih se na varijantu 2.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#44175 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

johntra wrote:
Alfons Kauders wrote:
Da, onda treba sjediti i sutiti.

Ako kazu da nece "saradjivati s SDA i HDZ", to znaci upravo to!

(ili znaci da jedan od nas dvojice ne zna bosanski?)

Kod SDP-a to "necemo nikad" haman znaci "necemo dok se ne ispostavi da nemamo dovoljno glasova, pa koaliramo s bilo kim da se uhljebimo"
jbga, ako ti se sjedi i šuti, onda uradi tako....
šta je nejasno oko toga neće sarađivati sa SDA i HDZ? možda ti treba crtati, ne kontam?
Meni je sve jasno.

Za tebe nisam siguran.
Post Reply