SDP

putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#44076 Re: SDP

Post by putokaz1 »

baxul wrote:
johntra wrote: jedno je koalicija, jedno je saradnja u općinskom vijeću...jbga, SDA više radi za dobrobit Gračanice od NS izgleda...njima je ipak bitno da hlade damu iz hladovine i pričaju kako ništa ne valja...
predsjednik OV SDP
zamjenik SDA
budžet 18 (9 sda 9 sdp) za 11 protiv
al eto nije koalicija :D

zbog čega pričaš o NS na temi o SDP?
DA,slično je bilo i u Lukavcu 2006-2016
SDA načelnik i Vijeće
A SDP Savjetnik načelnika te zajednička KRAĐA na izborima i prolaz:Midhata Osmanovića SBIH,Seudina Hodžića SDP,te raznih SDA koji su KRAĐOM prolazili u razne skupštine ili OV
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44077 Re: SDP

Post by johntra »

baxul wrote:
predsjednik OV SDP
zamjenik SDA
budžet 18 (9 sda 9 sdp) za 11 protiv
al eto nije koalicija :D

zbog čega pričaš o NS na temi o SDP?
ne pričam ja, drugi su počeli to spominjati...
koalicija je kad se nešto potpiše i ozvaniči, kad se ima zajednički i usaglašen program...to je samo rad općinskog vijeća i formiranje većine...nauči prvo političke pojmove, pa se javi...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44078 Re: SDP

Post by JThomas »

hoće l' sutra biti tako samo rad vlade federacije i formiranje većine kao 2010...? k'o fahro ćete se žrtvovati da narod ne ostane bez vlasti...? :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#44079 Re: SDP

Post by putokaz1 »

JThomas wrote:hoće l' sutra biti tako samo rad vlade federacije i formiranje većine kao 2010...? k'o fahro ćete se žrtvovati da narod ne ostane bez vlasti...? :mrgreen:
Eventualna pobjeda SDP,NEREALNA trenutno
-Može biti koalicija s HDZ i SDA
-Koalicija s HDZ i Nezavisni,SBB,ASDA,NS,BPS i sl
-Opozicija
-Odugovlačenje oko formiranja vlasti,12 HDZ ovih Delegata ili 5 SDP šta je jače,ko je veći Hrvat,ko može predstavljat Hrvate ,ko je glasao za Kukića i sl
Ovo prvo smo imali naknadno u toku 2012/2013/2014 na BH nivou-kratko
Ovo Drugo je nekako najrealnije ako SDP ''Pobjedi''
Treće je realno kako stvari stoje
Četvrto smo imali 2010-2014 period na početku tog mandata
Imamo
-Opasnost da ostanemo u Rangu Somalije ako SDA ostane
-Opasnost da ne dobije vlast do 2022 ako bude ta zadnja opcija vječni sukob HDZ SDP
Nikšić i Čović su Hervegovci,oba su bili Komunisti,oba su sad Foteljaši -Ma dogovorit će se oni ako SDP ''Pobjedi''
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44080 Re: SDP

Post by johntra »

JThomas wrote:hoće l' sutra biti tako samo rad vlade federacije i formiranje većine kao 2010...? k'o fahro ćete se žrtvovati da narod ne ostane bez vlasti...? :mrgreen:
40.000 članova će to odlučiti, a kad bi kojim slučajem i neko htio od rukovodećih u koaliciju, sumnjam da bi članovi to htjeli...još jednom da ponovim ovo za članove ili? ako treba, nije problem...
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#44081 Re: SDP

Post by baxul »

johntra wrote:
ne pričam ja, drugi su počeli to spominjati...
koalicija je kad se nešto potpiše i ozvaniči, kad se ima zajednički i usaglašen program...to je samo rad općinskog vijeća i formiranje većine...nauči prvo političke pojmove, pa se javi...
čemu ta naoštrenost u stavu?

budzet je strateški dokument oko kog su se svezali na period od godinu dana ;)
no hajmo se hvatat za slamke i branit savez sda i sdp. taj savez je meni sasvim normalna stvar. demokratsko smo društvo i kompromis i zajednička strategija sda i sdp na lokalnom nivou su legitimna stvar. i ja bih na dasinom mjestu prije ganjao koaliciju sa 9 vijećnika sda nego da moram sabirati iz 3-4 stranke opozicije, zna to bit poskupo :D

nego jbga sabina vas je pitala kaj je sa finansiranjem sportskih klubova u gračanici to lagano ignorišeš a hvataš se definicija i izbjegavaš da priznaš sebi suštinsku istinu da sdp vlada uz pomoć sda u gračanici. ;) nazovi ti to kako ho'š al oni su u koaliciji :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#44082 Re: SDP

Post by JThomas »

a pošto zajedničko glasanje u nekom tijelu nije koalicija, nego samo "rad" i "formiranje većine", hoće li toga biti...? :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#44083 Re: SDP

Post by putokaz1 »

baxul wrote:
johntra wrote:
ne pričam ja, drugi su počeli to spominjati...
koalicija je kad se nešto potpiše i ozvaniči, kad se ima zajednički i usaglašen program...to je samo rad općinskog vijeća i formiranje većine...nauči prvo političke pojmove, pa se javi...
čemu ta naoštrenost u stavu?

budzet je strateški dokument oko kog su se svezali na period od godinu dana ;)
no hajmo se hvatat za slamke i branit savez sda i sdp. taj savez je meni sasvim normalna stvar. demokratsko smo društvo i kompromis i zajednička strategija sda i sdp na lokalnom nivou su legitimna stvar. i ja bih na dasinom mjestu prije ganjao koaliciju sa 9 vijećnika sda nego da moram sabirati iz 3-4 stranke opozicije, zna to bit poskupo :D

nego jbga sabina vas je pitala kaj je sa finansiranjem sportskih klubova u gračanici to lagano ignorišeš a hvataš se definicija i izbjegavaš da priznaš sebi suštinsku istinu da sdp vlada uz pomoć sda u gračanici. ;) nazovi ti to kako ho'š al oni su u koaliciji :D
SDP u Lukavcu je prihvatio da bude opozicija u OV iako ima načelnika jer NEĆE S SDA
znači može se i opozicija bit
pridobio je SBB i molio je,preklinjo SBIH ali oni su u Džamiji sklopili brak s SDA,i sami sebe uništili za 2018
NS neparlamentarna indirektno sarađujes SDA
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44084 Re: SDP

Post by johntra »

baxul wrote:
čemu ta naoštrenost u stavu?

budzet je strateški dokument oko kog su se svezali na period od godinu dana ;)
no hajmo se hvatat za slamke i branit savez sda i sdp. taj savez je meni sasvim normalna stvar. demokratsko smo društvo i kompromis i zajednička strategija sda i sdp na lokalnom nivou su legitimna stvar. i ja bih na dasinom mjestu prije ganjao koaliciju sa 9 vijećnika sda nego da moram sabirati iz 3-4 stranke opozicije, zna to bit poskupo :D

nego jbga sabina vas je pitala kaj je sa finansiranjem sportskih klubova u gračanici to lagano ignorišeš a hvataš se definicija i izbjegavaš da priznaš sebi suštinsku istinu da sdp vlada uz pomoć sda u gračanici. ;) nazovi ti to kako ho'š al oni su u koaliciji :D
nisam vala naoštren, nego ste dosadni sa tim pokušajem spina oko koalicije, dajte nešto novo...
ne znam za stanje u Gračanici, niti me nešto to posebno zanima, ali ako je to veliki problem u odnosu na sve što je Daso uradio gore, onda je fakat četnik kako ste ga predstavljali... :lol:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44085 Re: SDP

Post by johntra »

JThomas wrote:a pošto zajedničko glasanje u nekom tijelu nije koalicija, nego samo "rad" i "formiranje većine", hoće li toga biti...? :mrgreen:
Ne mogu ni to bez odluke članstva. Ako bude preletača, vjerovatno će isto biti i kao i na lokalnim...ide potpis ugovora da je SDP vlasnik mandata i mjenica sa iznosom "odštete"...
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44086 Re: SDP

Post by AsharaK »

Danas je Ustavno-pravna komisija Predstavničkog doma podržala Prijedlog zakona o izmjeni Izbornog zakona BiH (zabrana kandidiranja ratnih zločinaca) i Prijedlog zakona o izmjeni Krivičnog zakona BiH (zabrana negiranja i poricanja genocida) koje je predložio poslanik Dr. Denis Bećirović.

http://sdp.ba/stotine-hiljada-bosnjaka- ... zlocinaca/
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#44087 Re: SDP

Post by sabina1 »

johntra wrote:
...bitno je da SDP nije razbila ni SDA, ni SBB, ni bilo ko, dok vas ozbiljno drma jedna preljuba...što se tiče NS u Gračanici, jbga, žao mi je...a odgovor bi vjerovatno dobili od Dase, da čitavu kampanju niste gradili na pljvanju njegovog lika i djela...poyy
Tako kratka rečenica sa dvije neistine i jednom i više nego degutantnom opsakom.....niti mene , niti Našu stranku ništa "ne drma" a ovo o "preljubi"je u stilu avazovog Ekspresa , starog dobrog nekadašnjeg koalicionog partnera.
johntra wrote: jedno je koalicija, jedno je saradnja u općinskom vijeću...jbga, SDA više radi za dobrobit Gračanice od NS izgleda...njima je ipak bitno da hlade damu iz hladovine i pričaju kako ništa ne valja...
To što jedino za vas 40.000 članova SDP-a "saradnja sa SDA u općinskom vijeću" nije istovremeno i koalicija , ne znači da to nije koalicija niti znači da ni vas ni SDA koalicione partnere u općini Gračanica ne oslobađa odgovora od slijedećeg reda pitanja :
- ko i na koji način i u kom iznosu iz općinskih sredstava finanira općinske sportske klubove i koje klubove ?

Dosadašnji odgovori kako odgovora zapravo nema su protivzakoniti , samo da ponovimo.
Srdačno pozdravljam i vas i vaše kolege iz Gračanice te njihove koalicione partnere iz lokalne organizacije SDA.
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#44088 Re: SDP

Post by AsharaK »

Poyy back :lol:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#44089 Re: SDP

Post by putokaz1 »

To što jedino za vas 40.000 članova SDP-a "saradnja sa SDA u općinskom vijeću" nije istovremeno i koalicija , ne znači da to nije koalicija niti znači da ni vas ni SDA koalicione partnere u općini Gračanica ne oslobađa odgovora od slijedećeg reda pitanja :
- ko i na koji način i u kom iznosu iz općinskih sredstava finanira općinske sportske klubove i koje klubove ?

Dosadašnji odgovori kako odgovora zapravo nema su protivzakoniti , samo da ponovimo.
Srdačno pozdravljam i vas i vaše kolege iz Gračanice te njihove koalicione partnere iz lokalne organizacije SDA.[/quote]
Koalicija s SDA
Interesantan pojam koji dijeli na Iskrenu Ljevicu i Lažnu Ljevicu
Svi nažalost ponekad uđu u neki savez koaliciju s SDA,da li je to INTERES,ili neki drugi razlog,npr koalicija SDA SDP da NS ne prođe u vijeće:''Smetat će nam'',ili Koalicija SDA NS da se pobjedi(zamjeni) SDP načelnik SDA ovskim načelnikom,ili koalicija SDA DF tj ovi pobjegli da bi oni imali fotelje 4 godine a SDA ostala vlast,ili koalicija SDA SDP načelnik SDA savjetnik SDP,razne varijacije tih koalicija povremeno postoje NEPOTREBNO
NS i SDP ili DF međusobno prebacuju lopticu :''Vi ste s SDA,MI nismo'',s tim da je SDPima mogućnost da mijenja stvar nakon pobjede nad SDA a nije mijenjao,DF je imao priliku nije iskoristio,NS je uskrećena prilika od strane tri čovjeka bez obraza:Stojnić,Jurić,Miladin SDP DF USD
SDP ima kapacitet da pobjedi SDA i da stvara nešto novo ali taj kapacitet koristi u svrhu ličnog bogaćenja,NS trenutno nema kapacitet,GS I DF takođe
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#44090 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Problem ljevice je taj što se više krvi između sebe, nego protiv onih kojih bi se stvarno trebali boriti.

NS-u je veći problem SDP od SDA
SDP-u je veći problem DF od SDA
DF-u je veći problem GS od SDA itd.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#44091 Re: SDP

Post by kiligonzales »

Svakako ih ceka slican rezultat ko na proslim izborima. To im je dovoljno prostora da se srede u godinama kasnije. Sad dolaze malo sebi i pameti, ali vidjecemo na sta ce to izaci. :D
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#44092 Re: SDP

Post by baxul »

johntra wrote:
nisam vala naoštren, nego ste dosadni sa tim pokušajem spina oko koalicije, dajte nešto novo...
ne znam za stanje u Gračanici, niti me nešto to posebno zanima, ali ako je to veliki problem u odnosu na sve što je Daso uradio gore, onda je fakat četnik kako ste ga predstavljali... :lol:
opet nešto "ste" :D
ko je ba predstavljo dasu kao četnika? daj bilo kakav dokaz da vidim to predstavljanje. esi normalan ti?
nemaš pojma o Gr a rezolutno pričaš o tome kako sdp (ne)posluje sa sda. majstore u stanju kad sda u Gr nema ni glavu ni rep daso ih drži u većini dok se ne saberu. :D
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#44093 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Bosanski_kralj wrote:Problem ljevice je taj što se više krvi između sebe, nego protiv onih kojih bi se stvarno trebali boriti.

NS-u je veći problem SDP od SDA
SDP-u je veći problem DF od SDA
DF-u je veći problem GS od SDA itd.
Da Zbog sukoba pred izbore u Centru izgubiše Centar a time i čitav Grad,dobro reče Bake ,Centar vrijedi 10,šta će Baketu:Lukavac,Živinice,Kalesija,Zenica,Visoko,Žepče,Odžak,Bihać,Bužim,Maglaj,Zavidovići,Srebrenica...Šta će mu to kad može preko unutrašnje podjele ljevice dobiti CENTAR time i SARAJEVO
Tu je SDP najmanje kriv,DF najviše ili i NS izborom kandidata za načelnika
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#44094 Re: SDP

Post by cyprus »

GS bi realno i bio problem da su veća partija... Ovako su marginelni (iako im se daje neproporcionalno širok prostor u medijima), pa bi ih se i dalo istrpiti u kratkoročnoj koaliciji... Ali generalno je to stranka tipa Stranke za BiH, koja bi za ljevicu mogla biti pogubna ako naraste...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44095 Re: SDP

Post by johntra »

baxul wrote:
opet nešto "ste" :D
ko je ba predstavljo dasu kao četnika? daj bilo kakav dokaz da vidim to predstavljanje. esi normalan ti?
nemaš pojma o Gr a rezolutno pričaš o tome kako sdp (ne)posluje sa sda. majstore u stanju kad sda u Gr nema ni glavu ni rep daso ih drži u većini dok se ne saberu. :D
pa "ste", nisi jedini koji trola ovdje sa pričom o koaliciji sa SDA...što se tiče većine i te priče, sam si sebi nekoliko postova odgovorio, prema tome pozz...
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#44096 Re: SDP

Post by putokaz1 »

cyprus wrote:GS bi realno i bio problem da su veća partija... Ovako su marginelni (iako im se daje neproporcionalno širok prostor u medijima), pa bi ih se i dalo istrpiti u kratkoročnoj koaliciji... Ali generalno je to stranka tipa Stranke za BiH, koja bi za ljevicu mogla biti pogubna ako naraste...
Ali oni jesu pomogli ljevici da dobija Bihać,inače bi to SDA poklopila
Oni su bitni za KS i USK kao dio koalicije ili da prođu prag 3% što je realno u ta dva kantona možda i BPK,bitni su za člana Predsjedništva tj ne smiju kandidovat svog,a njihovi glasači će podržat ljevičara ,svakako,bitni su i za FBIH I BH da ne kradu glasove
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44097 Re: SDP

Post by johntra »

sabina1 wrote:
johntra wrote:


Tako kratka rečenica sa dvije neistine i jednom i više nego degutantnom opsakom.....niti mene , niti Našu stranku ništa "ne drma" a ovo o "preljubi"je u stilu avazovog Ekspresa , starog dobrog nekadašnjeg koalicionog partnera.

To što jedino za vas 40.000 članova SDP-a "saradnja sa SDA u općinskom vijeću" nije istovremeno i koalicija , ne znači da to nije koalicija niti znači da ni vas ni SDA koalicione partnere u općini Gračanica ne oslobađa odgovora od slijedećeg reda pitanja :
- ko i na koji način i u kom iznosu iz općinskih sredstava finanira općinske sportske klubove i koje klubove ?

Dosadašnji odgovori kako odgovora zapravo nema su protivzakoniti , samo da ponovimo.
Srdačno pozdravljam i vas i vaše kolege iz Gračanice te njihove koalicione partnere iz lokalne organizacije SDA.
ma u redu je, imali ste kapacitet za opoziciju, nikada za vlast, uskoro nećete imati ni za opoziciju...iskreno, žao mi je, ali haj...
pričaš mi nešto o "koaliranju" i podržavanju SDA, a u Zenici instalirali predsjedavajuću Skupštine...
kad naučiš osnovne pojmove o koaliciji i koaliranju, onda se javi, do tada i tebi ide pozz...
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#44098 Re: SDP

Post by putokaz1 »

ma u redu je, imali ste kapacitet za opoziciju, nikada za vlast, uskoro nećete imati ni za opoziciju...iskreno, žao mi je, ali haj...
pričaš mi nešto o "koaliranju" i podržavanju SDA, a u Zenici instalirali predsjedavajuću Skupštine...
kad naučiš osnovne pojmove o koaliciji i koaliranju, onda se javi, do tada i tebi ide pozz...[/quote]
u Zenici je koalicija više stranaka bez SDA?
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#44099 Re: SDP

Post by baxul »

johntra wrote: pa "ste", nisi jedini koji trola ovdje sa pričom o koaliciji sa SDA...što se tiče većine i te priče, sam si sebi nekoliko postova odgovorio, prema tome pozz...
iznošenje činjenica koje ne želiš da čuješ =/= trollanje :wink:
pozz
PS
sdp je u koaliciji sa sda u Gr :D
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44100 Re: SDP

Post by johntra »

putokaz1 wrote: u Zenici je koalicija više stranaka bez SDA?
Za predsjedavajuću Gradskog vijeća Zenica, izabrana je Sanja Renić ispred Naše stranke. Na mjesto zamjenika predsjedavajuće izabran je Jasmin Hodžić (SBB). Radno predsjedništvo čine: Sanjin Aldobašić (Snaga Centra), Emina Tufekčić i Ekrem Ćosić (SDA). Predsjedavajuća je izabrana većinom glasova, navedenih stranaka – SDA, SBB, Snaga Centra, BPS, NS, Nezavisni kandidat i A-SDA, sa ukupnim brojem od 26 glasova. Kandidat DF-a i SDP-a, Goran Bulajić, dobio je ukupno 5 glasova.

Nažalost, iako su sredinom mjeseca oktobra započeti razgovori te je dogovoreno zajedničko djelovanje Demokratske fronte, Socijal – demokratske partije i Naše stranke u općinskim/gradskim vijećima na cijelom području Bosne i Hercegovine, Naša stranka je u Zenici odlučila potražiti druge partnere za većinu u Gradskom vijeću Zenica.
Post Reply