SDP

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43301 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Novak20 wrote:
Alfons Kauders wrote: Mislim da je kljucni problem sto tri godine nisu izgradili kurac. :D

Mogu sad do sutra pricati gdje ce pare ici, kako su to namjenska sredstva, prezentirati 3D rendere mostova i tunela... Ali jebiga... Ko ce im vjerovati nakon svega?

Tri godine nisu bili u stanju napraviti nista, i sad u izbornoj godini traze milijardu? :-)
Nemoj zaboraviti da je Terzić obećao izgradnju 180 km autoceste do kraja mandata. Nikad nije kasno, još su na vlasti. :D
izgradiće 179 km u tehničkom mandatu :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#43302 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Chmoljo wrote:
Novak20 wrote:
Alfons Kauders wrote: Mislim da je kljucni problem sto tri godine nisu izgradili kurac. :D

Mogu sad do sutra pricati gdje ce pare ici, kako su to namjenska sredstva, prezentirati 3D rendere mostova i tunela... Ali jebiga... Ko ce im vjerovati nakon svega?

Tri godine nisu bili u stanju napraviti nista, i sad u izbornoj godini traze milijardu? :-)
Nemoj zaboraviti da je Terzić obećao izgradnju 180 km autoceste do kraja mandata. Nikad nije kasno, još su na vlasti. :D
izgradiće 179 km u tehničkom mandatu :D
Terzic je prvi rekao ono sto Bakir i Dragan jos uvijek ne smiju - da nece biti izbora :D

Nije mi jasno kako je to svima promaklo, jer je jasno da ne govori o ovom mandatu, vec o ovom i sljedecem. Mozda i jos kojem.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#43303 Re: SDP

Post by Matzan »

SDP stručnjaci i neimari na djelu.
„Kada je SDP imenovao upravu Autocesta, u proljeće 2011. godine, zatekli su punu kasu. Zatekli su osigurana sredstva za četiri dionice, u iznosu od skoro 900 miliona KM. A kada su odlazili, ostavili su dug od 180 miliona KM! Zato mi je neshvatljivo da se upravo SDP tako grlato bori protiv povećanja akcize, a potrošili su najviše novca i napravili su najveći dug“
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#43304 Re: SDP

Post by zippoo87 »

meni samo nije jasno kako ovi nasi jadovi nisu u stanju ni potrositi pare a da nesto ne zaseru

evo da zamislimo graditelja kuce
namakne covjek sebi pare,raspita se malo ko je dobar izvodjac radova,dobijes 2-3 imena,popricas sa njima,cujes njihovu ponudu i naravno odabere nekoga i gradis kucu
kuca se sa kesom izgradi za 3 mjeseca a za 6 bude potpuno useljiva i gotovo


ovim debilima,osiguraju iz kredita po milijardu maraka i ono nije u stanju odabrati izvodjaca i reci sa SVOJIM/NASIM novcem,gradi to i to po ovom projektu,ako ne izgradis,idu penali...naravno to se sve ugradi u ugovore i ne samo to,nego i ostali zastitni mehanizmi

i opet nisu u stanju i narod ih opet bira i opet i opet i ...zanima me da li ce ikada vise prestati ista prica oko SDA i SDPa
ista govna,druge boje (na zastavama)...nikakve tu razlike nema i svaki puta me ebeno naljuti prica o tome ako je SDA vlast,jedina nada SDP a ako je SDP pozicija,jedina nada SDA

kada cete skontati neke stvari jbte ????
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#43305 Re: SDP

Post by Matzan »

zippoo87 wrote:meni samo nije jasno kako ovi nasi jadovi nisu u stanju ni potrositi pare a da nesto ne zaseru

evo da zamislimo graditelja kuce
namakne covjek sebi pare,raspita se malo ko je dobar izvodjac radova,dobijes 2-3 imena,popricas sa njima,cujes njihovu ponudu i naravno odabere nekoga i gradis kucu
kuca se sa kesom izgradi za 3 mjeseca a za 6 bude potpuno useljiva i gotovo


ovim debilima,osiguraju iz kredita po milijardu maraka i ono nije u stanju odabrati izvodjaca i reci sa SVOJIM/NASIM novcem,gradi to i to po ovom projektu,ako ne izgradis,idu penali...naravno to se sve ugradi u ugovore i ne samo to,nego i ostali zastitni mehanizmi

i opet nisu u stanju i narod ih opet bira i opet i opet i ...zanima me da li ce ikada vise prestati ista prica oko SDA i SDPa
ista govna,druge boje (na zastavama)...nikakve tu razlike nema i svaki puta me ebeno naljuti prica o tome ako je SDA vlast,jedina nada SDP a ako je SDP pozicija,jedina nada SDA

kada cete skontati neke stvari jbte ????

:thumbup: :thumbup:
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#43306 Re: SDP

Post by GoldenSpoon »

zippoo87 wrote:meni samo nije jasno kako ovi nasi jadovi nisu u stanju ni potrositi pare a da nesto ne zaseru

evo da zamislimo graditelja kuce
namakne covjek sebi pare,raspita se malo ko je dobar izvodjac radova,dobijes 2-3 imena,popricas sa njima,cujes njihovu ponudu i naravno odabere nekoga i gradis kucu
kuca se sa kesom izgradi za 3 mjeseca a za 6 bude potpuno useljiva i gotovo


ovim debilima,osiguraju iz kredita po milijardu maraka i ono nije u stanju odabrati izvodjaca i reci sa SVOJIM/NASIM novcem,gradi to i to po ovom projektu,ako ne izgradis,idu penali...naravno to se sve ugradi u ugovore i ne samo to,nego i ostali zastitni mehanizmi

i opet nisu u stanju i narod ih opet bira i opet i opet i ...zanima me da li ce ikada vise prestati ista prica oko SDA i SDPa
ista govna,druge boje (na zastavama)...nikakve tu razlike nema i svaki puta me ebeno naljuti prica o tome ako je SDA vlast,jedina nada SDP a ako je SDP pozicija,jedina nada SDA

kada cete skontati neke stvari jbte ????
Relativiziraš, dakako da SDA i SDP nisu iste, SDP je gradio, SDA je krala i samo krala, a ovo poturanje preko kupljenog klixa o akcizama i slicnim odlukama Niksiceve vlade su jasan pokazatelj nemoći SDA ali i nedostatak argumenata.

Jedno je gurati zakon o akcizama gdje ce se pare slijevati direktno na racun JPAC, a drugo je to sto SDA ima "nijet" da od akciza ko fol gradi nesto

Uzimali su svi pa i SDP sigurno, ali stavljati ih sa ovim hadaljima u isti koš, koji nisu sposobni kilometra izgraditi je čisto relativiziranje
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#43307 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Najjčešće se od SDA glasača može čuti relativizacija i priča kako su svi isti
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#43308 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

Bosanski_kralj wrote:Najjčešće se od SDA glasača može čuti relativizacija i priča kako su svi isti
Glasao sam i za lijeve i za desne. A zar nisu isti?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#43309 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Trenutno jedini argument SDA i Co:

"SDP je gori od nas!"

Ta prica prolazi kod naroda, i zbog nje SDP nema sanse da osvoji vlast. Ako je nekim cudom osvoji, "narod" ce opet na ulice da spaljuje zgrade.

Zato i govorim da za SDP ne treba niposto glasati. Vecina naroda ipak vidi SDA kao manje zlo... I zato sam za to da SDA ostane na vlasti jos koju deceniju - narod jednostavno ne zna bez njih i vjerujte mi kada kazem da mnogi nece prezati ni od cega da zadrze SDP i ostale kvazi-ljevicare u opoziciji.

Ukratko - bolje je u startu glasati za SDA nego glasati za opoziciju, pa onda za 12-18 mjeseci gledati kako Sarajevo gori i kako se SDA vraca na vlast preko ulice i nasilja umjesto preko izbora.

Bolje ih je ne dirati. Eto im jos par mandata da vidimo sta ce napraviti. Ko zna, nakon 30 godina vlasti, mozda su nesto i naucili. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#43310 Re: SDP

Post by spreca »

GoldenSpoon wrote:
Relativiziraš, dakako da SDA i SDP nisu iste, SDP je gradio, SDA je krala i samo krala, a ovo poturanje preko kupljenog klixa o akcizama i slicnim odlukama Niksiceve vlade su jasan pokazatelj nemoći SDA ali i nedostatak argumenata.

Jedno je gurati zakon o akcizama gdje ce se pare slijevati direktno na racun JPAC, a drugo je to sto SDA ima "nijet" da od akciza ko fol gradi nesto

Uzimali su svi pa i SDP sigurno, ali stavljati ih sa ovim hadaljima u isti koš, koji nisu sposobni kilometra izgraditi je čisto relativiziranje
:thumbup:
ja samo znam da trenutno od SDA (i Kakira) nema gorih.......cak neki iz SDS-a vise rade za BiH nego ovi smradovi iz SDA a najveca prijetnja za BiH je trenutno SDA
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#43311 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

spreca wrote:
GoldenSpoon wrote:
Relativiziraš, dakako da SDA i SDP nisu iste, SDP je gradio, SDA je krala i samo krala, a ovo poturanje preko kupljenog klixa o akcizama i slicnim odlukama Niksiceve vlade su jasan pokazatelj nemoći SDA ali i nedostatak argumenata.

Jedno je gurati zakon o akcizama gdje ce se pare slijevati direktno na racun JPAC, a drugo je to sto SDA ima "nijet" da od akciza ko fol gradi nesto

Uzimali su svi pa i SDP sigurno, ali stavljati ih sa ovim hadaljima u isti koš, koji nisu sposobni kilometra izgraditi je čisto relativiziranje
:thumbup:
ja samo znam da trenutno od SDA (i Kakira) nema gorih.......cak neki iz SDS-a vise rade za BiH nego ovi smradovi iz SDA a najveca prijetnja za BiH je trenutno SDA
Ne, ne, ne i ne.

Vecina naroda SDP vidi kao vecu prijetnju od SDA.

Zato i molim ljude da ne glasaju za SDP... Jer ako dobiju izbore, prilicno sam siguran da cemo nakon toga zbrajati mrtve.

Bolje je ne cackati mecku i ostaviti SDA tamo gdje im je mjesto.
Novak20
Posts: 13973
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#43312 Re: SDP

Post by Novak20 »

skupljac_zeljeza wrote:
Bosanski_kralj wrote:Najjčešće se od SDA glasača može čuti relativizacija i priča kako su svi isti
Glasao sam i za lijeve i za desne. A zar nisu isti?
Taman i da su svi isti, 100% neću glasati za one koji su u ovom mandatu 2014 - 2018 bili na vlasti.

Jedina pozitivna stvar koja mi se desila od 2014 je pojeftinjenje goriva što nije zasluga naših političara.

Sve ostalo je minus i udar na moj novčanik, kućni budžet i koliko-toliko mirnu budućnost.

Ko vlada? SDA, SBB, HDZ, SNSD ...nema šanse da glasam za njih na slijedećim izborima ako mi nabrojani do tada ne uskrate i to pravo da biram.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#43313 Re: SDP

Post by spreca »

Alfons Kauders wrote:
Ne, ne, ne i ne.

Vecina naroda SDP vidi kao vecu prijetnju od SDA.

Zato i molim ljude da ne glasaju za SDP... Jer ako dobiju izbore, prilicno sam siguran da cemo nakon toga zbrajati mrtve.


Bolje je ne cackati mecku i ostaviti SDA tamo gdje im je mjesto.
Nemislim da ce se situacija razvijati tim scenarijom.......ali ako nam je sudbina da je to jedino rjesenje onda neka se desi to sto mora da se desi pa da jednom krenemo kako treba.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#43314 Re: SDP

Post by spreca »

Novak20 wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Bosanski_kralj wrote:Najjčešće se od SDA glasača može čuti relativizacija i priča kako su svi isti
Glasao sam i za lijeve i za desne. A zar nisu isti?
Taman i da su svi isti, 100% neću glasati za one koji su u ovom mandatu 2014 - 2018 bili na vlasti.

Jedina pozitivna stvar koja mi se desila od 2014 je pojeftinjenje goriva što nije zasluga naših političara.

Sve ostalo je minus i udar na moj novčanik, kućni budžet i koliko-toliko mirnu budućnost.

Ko vlada? SDA, SBB, HDZ, SNSD ...nema šanse da glasam za njih na slijedećim izborima ako mi nabrojani do tada ne uskrate i to pravo da biram.
:thumbup:
Niko normalan nece dati voj bandi i fasistima svoj glas
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#43315 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

spreca wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ne, ne, ne i ne.

Vecina naroda SDP vidi kao vecu prijetnju od SDA.

Zato i molim ljude da ne glasaju za SDP... Jer ako dobiju izbore, prilicno sam siguran da cemo nakon toga zbrajati mrtve.


Bolje je ne cackati mecku i ostaviti SDA tamo gdje im je mjesto.
Nemislim da ce se situacija razvijati tim scenarijom.......ali ako nam je sudbina da je to jedino rjesenje onda neka se desi to sto mora da se desi pa da jednom krenemo kako treba.
Hoce, hoce. SDP je i prosli put potcijenio SDA, pa su ih najurili kroz "desavanje naroda"... Danas nisu nista sposobniji no 2010. Zapravo, manje su sposobni i slabiji su u svakom smislu.

Sad zamisli kako bi izgledala ta neka nova vlast, sa ili bez SDP-a, kada je krenu razapinjati svi mediji u drzavi (jer su svi stranacki, a nijedan SDP-ov), kada hodze svakog petka vjernicima kazu da je njihova sveta duznost da se bore protiv komunjara koji ce im porusiti dzamije, kada se na drustvenim mrezama na njih obrusi cetvrt miliona ljudi koji ovise od vlasti SDA i HDZ?

Kad kazem da ce pasti mrtva glava, fakat se ne salim. Mislim da vecina ljudi na forumu potcjenjuje odbojnost koju dobar dio naroda osjeca prema opoziciji, ponajprije prema SDP-u. Prosli put su ih skinuli s vlasti bez mrtvih, i to jedva, jer je malo falilo da pogine par ljudi u Sarajevu i Tuzli.

Jesi li apsolutno siguran da ce sljedeci put biti tako? Da cemo sutradan samo zbrajati polupane prozore, razbijene glave i spaljene zgrade? Jer meni se cini da bi vrlo lako mogli brojati mrtve...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#43316 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Novak20 wrote:Ko vlada? SDA, SBB, HDZ, SNSD ...nema šanse da glasam za njih na slijedećim izborima ako mi nabrojani do tada ne uskrate i to pravo da biram.
Pa jebo ga ti, ako ankete i podaci budu govorili da ponovo uzimaju izbore - onda ce se odrzati bez problema.

Ukoliko se pak ispostavi da se klima stolica SDA ili SNSD - onda nece biti izbora do 2022, uz asistenciju HDZ-a.

Ako ni 2022 ne budu imali dovoljno podrske... Jebiga, onda cemo izbore imati tek 2026... Ili 2030 :)
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#43317 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

Novak20 wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Bosanski_kralj wrote:Najjčešće se od SDA glasača može čuti relativizacija i priča kako su svi isti
Glasao sam i za lijeve i za desne. A zar nisu isti?
Taman i da su svi isti, 100% neću glasati za one koji su u ovom mandatu 2014 - 2018 bili na vlasti.
...
Ko vlada? SDA, SBB, HDZ, SNSD ...nema šanse da glasam za njih na slijedećim izborima ako mi nabrojani do tada ne uskrate i to pravo da biram.
Neću ni ja ni za jedne koje si nabrojao. Ma lahko je kritikovati šta ne valja jer to je stvar logike, ali šta su rješenja? Jedan vijećnik u Grudama i jedan u Han Pijesku?

Sinoć priča...

zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#43318 Re: SDP

Post by zippoo87 »

GoldenSpoon wrote:
zippoo87 wrote:meni samo nije jasno kako ovi nasi jadovi nisu u stanju ni potrositi pare a da nesto ne zaseru

evo da zamislimo graditelja kuce
namakne covjek sebi pare,raspita se malo ko je dobar izvodjac radova,dobijes 2-3 imena,popricas sa njima,cujes njihovu ponudu i naravno odabere nekoga i gradis kucu
kuca se sa kesom izgradi za 3 mjeseca a za 6 bude potpuno useljiva i gotovo


ovim debilima,osiguraju iz kredita po milijardu maraka i ono nije u stanju odabrati izvodjaca i reci sa SVOJIM/NASIM novcem,gradi to i to po ovom projektu,ako ne izgradis,idu penali...naravno to se sve ugradi u ugovore i ne samo to,nego i ostali zastitni mehanizmi

i opet nisu u stanju i narod ih opet bira i opet i opet i ...zanima me da li ce ikada vise prestati ista prica oko SDA i SDPa
ista govna,druge boje (na zastavama)...nikakve tu razlike nema i svaki puta me ebeno naljuti prica o tome ako je SDA vlast,jedina nada SDP a ako je SDP pozicija,jedina nada SDA

kada cete skontati neke stvari jbte ????
Relativiziraš, dakako da SDA i SDP nisu iste, SDP je gradio, SDA je krala i samo krala, a ovo poturanje preko kupljenog klixa o akcizama i slicnim odlukama Niksiceve vlade su jasan pokazatelj nemoći SDA ali i nedostatak argumenata.

Jedno je gurati zakon o akcizama gdje ce se pare slijevati direktno na racun JPAC, a drugo je to sto SDA ima "nijet" da od akciza ko fol gradi nesto

Uzimali su svi pa i SDP sigurno, ali stavljati ih sa ovim hadaljima u isti koš, koji nisu sposobni kilometra izgraditi je čisto relativiziranje
ne relativiziram ja nista...nego ti izgleda imas prekratko pamcenje...to si vec zaboravilo 2010., pa onda 2 ipo godine nesposobnosti Lagumdzije da formira vladu,pa prekompozicije vlade ,pa koalicija sa SDA ???

kako bolan nisu isti,na papiru najveci neprijatelji a u praksi,puna BiH koalicija SDA i SDP i dan danas
evo u mom gradu Gracanici,trenutno na sceni koalicija SDA i SDP i sta ja kao gradjanin imam koristi...nista
samo nesto rove,kopaju,izvlace pare iz ionako malog budzeta,sve kljucne stvari i dalje stoje godinama,pojedina naselja koja su 2 km od centra grada jos uvijek nemaju vodu i milion problema
pa glavno setaliste nema niti jedne kante za smece...prosle godine kada su radili najskuplju rasvjetu na svijetu,nisu nikada ni postavili kante za smece,uskoro ce godina dana od kako je postavljena ta nova rasvjeta

SDP zivi u svom nekom univerzumu da su bitni a SDA su uzjahale najvece krkancine i cobani iz raznoraznih dolina i planina i jedina cilj im je pokrasti sto vise

ali zar u mandatu 2010-2014 i SDP nije bio samo "sjahao Murta da uzjase Kurta",zaposlili sve svoje ljude u institucije
a sto se autoputa tice i izgradnje,imali su pare a priznajem da su ih znali potrositi,jer se autoput gradio i zavrsila se jedna dionica...ali to je tako jadan argument za propali SDP
da nema TK kantona,SDP bi se mogao komotno i ugasiti,jer ih vise nigdje i nema
a kako vladaju u TK,vidimo po standardu kantona i platama i razvijenosti infrastrukture
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#43319 Re: SDP

Post by skupljac_zeljeza »

zippoo87 wrote: da nema TK kantona,SDP bi se mogao komotno i ugasiti,jer ih vise nigdje i nema
a kako vladaju u TK,vidimo po standardu kantona i platama i razvijenosti infrastrukture
A i u TK su pustili Gutića da vlada kao da je sve njegovo lično. Takvog feudalizma nema ni u jednom kantonu. Nije takav slučaj samo u Gračanici nego skoro u svim općinama kantona. Kakva korist od SDP načelnika u Gradačcu kada sve pare idu preko predsjednika SDA i kantonalnog ministra koji poslove namješta svojim ljudima u toj čaršiji pa iako FTV preko Mreže sve to objelodani ovi iz SDP-a šute, a da nešto poduzmu to bi bilo za čuđenja.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#43320 Re: SDP

Post by zippoo87 »

skupljac_zeljeza wrote:
zippoo87 wrote: da nema TK kantona,SDP bi se mogao komotno i ugasiti,jer ih vise nigdje i nema
a kako vladaju u TK,vidimo po standardu kantona i platama i razvijenosti infrastrukture
A i u TK su pustili Gutića da vlada kao da je sve njegovo lično. Takvog feudalizma nema ni u jednom kantonu. Nije takav slučaj samo u Gračanici nego skoro u svim općinama kantona. Kakva korist od SDP načelnika u Gradačcu kada sve pare idu preko predsjednika SDA i kantonalnog ministra koji poslove namješta svojim ljudima u toj čaršiji pa iako FTV preko Mreže sve to objelodani ovi iz SDP-a šute, a da nešto poduzmu to bi bilo za čuđenja.
pa ja o tome i pricam...SDA i SDP se ne mogu samo preko medija i preko emisija a u realnom zivotu i u praksi,saradjuju na svim poljima,gdje se krcmi budzetski novac
tada SDA ne nazivaju lopovima,jer bi istom tom recenicom i sebe nazvali lopovima

isto kao sto se Dodik i Izetbegovic prepucavaju samo preko medija a iza kulisa su najbolji saradnici i potpora jedan drugom,jer bez njihovih predizbornih nacionalistickih ratova,ne bi bilo ni mobilizacije krezubih "bosnja" i krezubih cetnika

ja opet ponavljam,da nikakve razlike izmedju SDPa i SDA nema i nerado cu "progutati" i ovo navodno ujedinjenje ljevice...mi se u Gr godinama borimo protiv SDPa a SDP kada pobijedi i kada im zatreba koja rucica,"napravi saradnju" sa 3-4 vijecnika iz SDA (ili sto bi rekli ovi iz RSa,kupi par papaka) i laganini imaju vecinu uvijek
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#43321 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

skupljac_zeljeza wrote:
Bosanski_kralj wrote:Najjčešće se od SDA glasača može čuti relativizacija i priča kako su svi isti
Glasao sam i za lijeve i za desne. A zar nisu isti?
Nisu isti. SDP nikad nije ljude ucjenjivao otkazima ukoliko se ne učlane u partiju, SDP nikad nije ucjenjivao mlade doktore da ako žele specijalizaciju moraju pristupiti partiji. SDP nikad nije uslovljavao dodjeljivanje terapija za liječenje pripadnošću partiji. Ovo su sve banalani ali ipak indikativni primjeri razlika među strankama,, a lista se ne završava sa ovim pobrojanim.

O jednima i drugima formiram mišljenje gledajući ih na terenu, kako djeluju u mojoj lokalnoj zajednici i razlika je ogromna između jednih i drugih. Kada pogledam moju općinu za vrijeme SDA načelnika i za vrijeme SDP-ovog načelnika, za sve dobro je zaslužan ovaj drugi.

Pa evo i u Bihaću je stanje za vrijeme vladavine jednog Hamdije Lipovače (trenutno jedan od najomraženijih sdpovaca) bilo daleko bolje stanje, gradilo se i stvaralo se nešto. Kad je došao na vlas Emdžad Galijašecić Bihać je uništen, propao, ofucao se i više ne liči na sebe.

O razlikama na višim nivoima mi se ne da govoriti, ta je priča ispričana na ovom forumu 100 puta i nema smisla da se ponavljam.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#43322 Re: SDP

Post by johntra »

zippoo87 wrote:
ali zar u mandatu 2010-2014 i SDP nije bio samo "sjahao Murta da uzjase Kurta",zaposlili sve svoje ljude u institucije
a sto se autoputa tice i izgradnje,imali su pare a priznajem da su ih znali potrositi,jer se autoput gradio i zavrsila se jedna dionica...ali to je tako jadan argument za propali SDP
da nema TK kantona,SDP bi se mogao komotno i ugasiti,jer ih vise nigdje i nema
a kako vladaju u TK,vidimo po standardu kantona i platama i razvijenosti infrastrukture

ovo je najveća laž, odnosno spin, koji se plasira...upravo je SDP i napravio tu grešku što nije otjerao decenijske kadrove SDA, nego im je povjerovao na šuplju priču da će gotviti SDP 2014. godine i glasati za njih...doduše, kako su državni i ini službenici zaštićeni ko krmad u Teheranu, to SDP nije ni mogao uraditi...
pa sa državnim službenicima su pregovarali o novom kolektivnom, pa kad je to prošlo, svi službenici su brže-bolje su tužili Vladu da bi vratili svoj koeficijent...i sad im to Fadil isplaćuje nazad...
da je SDP bogdo očistio sve kadrove, što je u ravni sa SF-om, dobio bi glat izbore 2014. godine...
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#43323 Re: SDP

Post by zippoo87 »

johntra wrote:
zippoo87 wrote:
ali zar u mandatu 2010-2014 i SDP nije bio samo "sjahao Murta da uzjase Kurta",zaposlili sve svoje ljude u institucije
a sto se autoputa tice i izgradnje,imali su pare a priznajem da su ih znali potrositi,jer se autoput gradio i zavrsila se jedna dionica...ali to je tako jadan argument za propali SDP
da nema TK kantona,SDP bi se mogao komotno i ugasiti,jer ih vise nigdje i nema
a kako vladaju u TK,vidimo po standardu kantona i platama i razvijenosti infrastrukture

ovo je najveća laž, odnosno spin, koji se plasira...upravo je SDP i napravio tu grešku što nije otjerao decenijske kadrove SDA, nego im je povjerovao na šuplju priču da će gotviti SDP 2014. godine i glasati za njih...doduše, kako su državni i ini službenici zaštićeni ko krmad u Teheranu, to SDP nije ni mogao uraditi...
pa sa državnim službenicima su pregovarali o novom kolektivnom, pa kad je to prošlo, svi službenici su brže-bolje su tužili Vladu da bi vratili svoj koeficijent...i sad im to Fadil isplaćuje nazad...
da je SDP bogdo očistio sve kadrove, što je u ravni sa SF-om, dobio bi glat izbore 2014. godine...
nikakva laz niti spin,nego realnost od prije samo par godina
a jednim dijelom si i sam sebi vec odgovorio...tacno je da je nemoguce otpustiti drzavnog sluzbenika i SDP nije to ni pokusavao,nego je samo povecavao administraciju i uposljavao svoj kadar i gdje je trebalo i gdje nije...klasicna podjela izbornog plijena,kao sto SDA godinama radi
problem je upravo ovaj koji si i sam konstatovao,svaki novi uhljeb na drzavnoj sisi ce tu ostati vjecno i samo pravi trosak drustvu a nikakve koristi od njega nema niko,osim stranke koja ga je uposlila,jer ce glasati za istu

evo sada vlada SDA a ti isti sto su tada zaposleni su i dalje u institucijama sigurno,ne vjerujem da ce ko napustiti budzet...direktori se smjenjuju ali govorim o onim nizerangiranim

ja se dobro sjecam tih desavanja sa kraja 2010. i do 2012.,tada sam to sve pratio na dnevnoj bazi i znam tacno sta je sve radio Lagumdzija i kakve je budalastine pokusavao,pa onda ono njegovo hranjenje egoa da samo on smije biti ministar vanjskih poslova,pa peglanja sa HDZom,pa onda sa SDA...2 godine se pravila vlada i na to su potrosene 2 godine a onda u druge 2 godine je bila ona famozna Helezova revizija boraca i jedino pozitivno iz 4 godine vladavine SDPa je sto su znali potrositi one silne milione za izgradnju autoputa

nemojte bezveze pokusavati lazima nesto "dokazati"...nismo djeca i ne prate svi politiku "od jucer"
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#43324 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Ponavljanje je majka znanja, očigledno da je SDA svjesna da je dovoljno jaka bez obzira na sve probleme i da joj u ovom trenutku lista nezavisnih načelnika i Šepićeva ekipa ne predstavlja problem iz više razloga, a jedan od njih je svakako činjenica da su Mehmedovića uspjeli umiriti i da se već pomalo Šepić guši, odnosno na kraju ta Liste za Evropu ili šta već će sigurno koalirati sa SDA 2018. godine ukoliko se eto tobože SDA malo promjeni, što oni ustvari sad zahtjevaju, a iza svega su naravno samo njihove pozicije i bolesne ambicije, tako da će to ustvari biti njihovo objašnjenje koalicije sa SDA.

U SDA-u vrlo dobro znaju da će lagano izaći na kraj sa HDZ-om, nezavisnim načelnicima, Šepićem i ekipom jer niko od njih nije jasno i nedvosmisleno rekao da nakon izbora 2018. godine neće koalirati sa SDA-om, svi traže ustvari da se SDA mijenja. što će im biti alibi za koaliciju 2018. godine.

U cijeloj ovoj priči će najvažniju ulogu odigrati SDP, koji okuplja lijevo građansko tijelo, opcije i glasače i ovisno od toga ćemo imati koaliciju 2018. godine. U FBiH najjača stranka je SDA, SDP će sigurno - minimalno biti druga, a u ovom slučaju nam je jasno da koalicije između SDA i SDP-a 2018. godine neće biti jer je tako rečeno u SDP-u, što nam govori da je najveći neprijatelj SDA-u u ovom trenutku SDP i da će sve učiniti da oblate njih, jer jedino SDP može skupiti toliki broj glasova da napravi koaliciju sa nekim drugim strankama i na taj način izbaci SDA iz vlasti.

Zaista, ali zaista organski ne podnosim Mašića, Magazinovića i sl. ekipu, ali u ovom trenutku SDP je jedina opcija i mislim da će većina građana glasati na taj način, jer glasajući za SDP se glasa za jedinu opciju tj. da se SDA mrdne iz vlasti, a u tom slučaju imamo garanciju da SDA neće biti u vlasti 2018. godine. Ovo sve dosad je bilo glasanje za SDA, računajući i 2010 kada je SDP koalirao sa SDA i evo godinama nakon toga priznao tu grešku.

SDP je povećavao penzije, ovi dižu kredite da isplate, SDP je gradio autoputeve, ovi paralizu napravili, SDP je asimilirao rudnike i Elektroprivredu, te popravio standard rudara, ovi apsolutno obustavili investicije u rudarstvu. SDP je ostvario rekordne prihode u JP Elektroprivreda BiH, a ovi konstantno padaju, SDP nije pričao o prodaji BH Telekoma, a ovi primaju "eksperte" kao prvi korak privatizacije telekoma. SDP je rastjerao ustašku bandu u HT Eronetu i HZ HB i postavio prvi put Bošnjake i Srbe na rukovodeća mjesta u tim ustanovama, ovi nakon izbora 2014. godine sve to dali HDZ-u, SDP je u Aluminij prvi put kao dioničar ušao sa Vladom 2012 ( nisam siguran za godinu ) . godine, SDA i HDZ su Aluminij doveli skoro do bankrota i nacionalno podijelili i da ne nabrajam dalje. SDA je izgubila Srebrenicu, bosanski jezik u RS-u, maltretiranje povratnika, dala sve HDZ-u, izgubila Sutorinu, izgubila bitku za reviziju uz amaterski pristup, mislim da je bolje da dalje ne nabrajam, povraća mi se.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#43325 Re: SDP

Post by JThomas »

ja ne vidjeh da je sdp i na verbalnom nivou zaista priznao da je koalicija 2010. bila greška. da ne ulazim u to koliko bih vjerovao u to, istom rukovodećem kadru koji je to napravio i tad, manje lagumdžija.
Post Reply