SDP Novi Grad

putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#76 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

Koliko se meni čini Sarajevski SDP ne stoji najbolje
tu bi trebalo NSda bude lider Opozicije
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#77 Re: SDP Novi Grad

Post by El_comadante »

putokaz1 wrote:Koliko se meni čini Sarajevski SDP ne stoji najbolje
tu bi trebalo NSda bude lider Opozicije
5. su u KS. bolji od njih su SDA. SBB, NS i DF. sada to pokusavaju propraviti
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#78 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

El_comadante wrote:
putokaz1 wrote:Koliko se meni čini Sarajevski SDP ne stoji najbolje
tu bi trebalo NSda bude lider Opozicije
5. su u KS. bolji od njih su SDA. SBB, NS i DF. sada to pokusavaju propraviti
po izborima 2016
SDA----------- Mali pad
DF-------------U groznom padu
SDP-----------( Ko će ti znati valjda blagi rast zbog pribjeglica iz DF)
NS(blagi rast) i SBB(blagi pad)
GS(blagi rast)
SPU,USD,BPS=SDA potrčke koje i sama SDA progura ili prođu zbog niskog praga
SBIH bez praga,BOSS(SDA ih uvjek spasi)
Mogući napredak Hadzibajrićevih
Moždagriješim
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#79 Re: SDP Novi Grad

Post by El_comadante »

putokaz1 wrote:
El_comadante wrote:
putokaz1 wrote:Koliko se meni čini Sarajevski SDP ne stoji najbolje
tu bi trebalo NSda bude lider Opozicije
5. su u KS. bolji od njih su SDA. SBB, NS i DF. sada to pokusavaju propraviti
po izborima 2016
SDA----------- Mali pad
DF-------------U groznom padu
SDP-----------( Ko će ti znati valjda blagi rast zbog pribjeglica iz DF)
NS(blagi rast) i SBB(blagi pad)
GS(blagi rast)
SPU,USD,BPS=SDA potrčke koje i sama SDA progura ili prođu zbog niskog praga
SBIH bez praga,BOSS(SDA ih uvjek spasi)
Mogući napredak Hadzibajrićevih
Moždagriješim
nakon slijedečih izbora SDP bi lako mogao biti 3 partija u kantonu. očekuje se pad DFa a dio glasača ide SDPu svakako. sad ja očekujem manji pad i SBBa jer su oni malo pozicija malo opozicija i vidjet čemo gdje če eventualno otiči njihovi glaovi. e sad da bi SDP prestigao NS moraju dobro zapeti i raditi a SDA je skoro nemogče prestiči u ovom trenutku. sad ko bi mogao u SKS ući od ostalih stranaka? GS, BPS i vidjet čemo ko još
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#80 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

Šta se očekuje od eventualne liste Hadzibajrić i ostali,pošto je bio SBB,da li će eventualni njihov prolaz praga ići na štetu SBB u KS
Prednost SDP nad NS u KS je što imaju organizaciju u svim općinama i u gradu i na selu dok je NS koncretrirana samo na Grad gdje je jača od SDP
Zavisi će mnogo i od Reufa od najviše udara kontra Bakira ali imaju najtanju organizaciju
Po meni BH prag KS+BPK mogu proći samo SDP(zbog svoje infrastrukture) i NS(ako bude lider ljevice u gradu Sarajevu),teoretski ima mogu ukrats glasove DF,GS,USD i dr
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#81 Re: SDP Novi Grad

Post by El_comadante »

održani su izbori i za KO. i tu ih ima previše teško če ovo na dobro. još ima i prebjega jedna bila kandidat ispred GS zadnje izbore a sad u KO SDP KS svašta
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#82 Re: SDP Novi Grad

Post by mario001 »

El_comadante wrote:održani su izbori i za KO. i tu ih ima previše teško če ovo na dobro. još ima i prebjega jedna bila kandidat ispred GS zadnje izbore a sad u KO SDP KS svašta
Samo SDP
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#83 Re: SDP Novi Grad

Post by El_comadante »

naravno u ovom broju ljudi u OO ima mnogo i škarta i judi kojima tu nije mjesto. teško če se SDP oporaviti izgleda. osoba koja je na zadnjim izborima bila kandidat ispred GS sada se nazalzi u KO SDP KS. pa eto gdje je ova stranka sada.....
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#84 Re: SDP Novi Grad

Post by johntra »

Pa je li bila u srpskim radikalima, je li bila četnikuša? isto kao da je došla iz SRS ili SNS, a ne iz GS-a, koji je plava kopija SDP-a... :lol:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#85 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

johntra wrote:Pa je li bila u srpskim radikalima, je li bila četnikuša? isto kao da je došla iz SRS ili SNS, a ne iz GS-a, koji je plava kopija SDP-a... :lol:
Imal šta od tog SDP KS
Oni najavljuju pobjedu
Izgleda samo u dva sela :D :D :D :D :D :D :D
Pertini
Posts: 149
Joined: 29/03/2011 13:44

#86 Re: SDP Novi Grad

Post by Pertini »

El_comadante wrote:naravno u ovom broju ljudi u OO ima mnogo i škarta i judi kojima tu nije mjesto. teško če se SDP oporaviti izgleda. osoba koja je na zadnjim izborima bila kandidat ispred GS sada se nazalzi u KO SDP KS. pa eto gdje je ova stranka sada.....
SDP BiH, kao najstarija partija socijaldemokratske orjentacije, ima zadatak da objedini sve ljude ovog i sličnog političkog opredjeljenja, bez obzira gdje je ko bio, da li je bio i koliko dugo. Izostane li taj pristup i ovoga puta, i nastavi li ljevica sa unutarnjim podjelama, na način da svakome nađe manu, usitniće se toliko da će se pretvoriti u čestice pračine koju će na kraju SDA zauvjek pomesti i smjestiti u kantu istorije.
Nadam se da smo svi dovoljno naučili iz proteklog vremena, da što je više međusobnih prepucavanja, to je SDA sve jača i jača. Ili nismo?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#87 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

Ima pozitivnih primjera kakao se može porazit SDA HDZ I SNSD
-Ivanićeva pobjeda 2014(SDS PDP NDP SRS SDA...)
-Pobjede Hrvatske Oporbe u Domaljevcu i Rami te Kupresu
-Ujedinjena Ljevica u Lukavcu ili SBIH Zavidovići
...
Ponekad Narod samoincijativno glasa protiv
Npr Vareš Protiv SDA načelnika ili Kupres i Rama protiv HDZ načelnika

...
Ujedinjeni pristup 5/6 Lijevih i još nekoliko Desnih ''opozicionih'' stranaka bi mogao rezultirat da Sebija nebude Članica Predsjedništva
..
Problem je kao i u svim Balkanskim zemljama isti
Nit ima opozicije nit ima ljevice nit desnice u opoziciji,razjedinjenost ,nekvalitet i sl
Osim Izuzetaka ,ČAST NJIMA
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#88 Re: SDP Novi Grad

Post by El_comadante »

Pertini wrote:
El_comadante wrote:naravno u ovom broju ljudi u OO ima mnogo i škarta i judi kojima tu nije mjesto. teško če se SDP oporaviti izgleda. osoba koja je na zadnjim izborima bila kandidat ispred GS sada se nazalzi u KO SDP KS. pa eto gdje je ova stranka sada.....
SDP BiH, kao najstarija partija socijaldemokratske orjentacije, ima zadatak da objedini sve ljude ovog i sličnog političkog opredjeljenja, bez obzira gdje je ko bio, da li je bio i koliko dugo. Izostane li taj pristup i ovoga puta, i nastavi li ljevica sa unutarnjim podjelama, na način da svakome nađe manu, usitniće se toliko da će se pretvoriti u čestice pračine koju će na kraju SDA zauvjek pomesti i smjestiti u kantu istorije.
Nadam se da smo svi dovoljno naučili iz proteklog vremena, da što je više međusobnih prepucavanja, to je SDA sve jača i jača. Ili nismo?
nije problem u tome. nekaže se djaba svi su oni isti. šta je uradio SDP? pošto je recimo tema o NG, čujem prdsjenica sadašnja je bila potpredsjenik u vrijeme Edina Habula koji je uništio stranku u NG podatak da su osvojili manje glasova na zadnjim izborima od SDA, SBB, DF i NS. i ona je onda instalirala poslušnike koji če raditi kako ona rekne. sve to ono šuti jer hočemo jaču stranku nečemo da se svadjamo. i šta smo dobili? iste ljude isto sve a hočemo nešto novo kako? a što se tiče preletača njih nevolim jer ko garantuje da če ona ostati vjerna SDPu narednih 5-10 godina da neče opet preći negdje drugo? a toliko ima ljudi u SDPu NG koji su tu ustranci od 92 a nemogu priči ni blizu OO ili KO
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#89 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

e ti Preletači
Nekad znaju biti pozitivci ali uglavnom su kao
MILADIN
Pertini
Posts: 149
Joined: 29/03/2011 13:44

#90 Re: SDP Novi Grad

Post by Pertini »

:bih: Dešava li se išta u NG po dolasku nove predsjednice? Pitam jer imam informaciju da ni jedan mjesni odbor ne postoji ili je nova predsjednica nakon imenovanja proglasila "stanje godišnjih odmora"?
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#91 Re: SDP Novi Grad

Post by El_comadante »

Pertini wrote::bih: Dešava li se išta u NG po dolasku nove predsjednice? Pitam jer imam informaciju da ni jedan mjesni odbor ne postoji ili je nova predsjednica nakon imenovanja proglasila "stanje godišnjih odmora"?
koliko ja znam da nepostoje i da se od izbora rukuvodstva OO SDP Novi Grad ništa nedešava nema sastanaka, okrugli stolova ništa, e sad je stanje godišnjih odmora ili nešta drugo neznam....
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#92 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

Kod mene u Općini SDP svaki dan nešto organizuje tribine sjednice skupove
Pertini
Posts: 149
Joined: 29/03/2011 13:44

#93 Re: SDP Novi Grad

Post by Pertini »

putokaz1 wrote:Kod mene u Općini SDP svaki dan nešto organizuje tribine sjednice skupove
:bih: Znači kod vas SDP postoji. Koja općina?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#94 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

Pertini wrote:
putokaz1 wrote:Kod mene u Općini SDP svaki dan nešto organizuje tribine sjednice skupove
:bih: Znači kod vas SDP postoji. Koja općina?
Općina Lukavac TK
-Neki dan organizovali tribinu antifašista
-Danas s drugim stranaka opet tribinu vezanu za stanje u OV
Ipak nešto rade vrte se,postoji prelasci iz SDP u druge stranke ali više iz Drugih u SDP,nešto se radi,naravno imaju i Načlnika koji nešto radi po gradu,investicije,ima pozitivnih više stvari nego negativnih
Dok kako čujem u Sarajevu,SDP i čitava ljevica,nema nijednog načelnika a kamoli šta drugo, da u Sarajevu ima ljevičara 60% ali razijeljeni na 5 ili 10 lijevih stranaka.
Ima i VIC da je jači BOSS od SDP u Sarajevu
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#95 Re: SDP Novi Grad

Post by El_comadante »

putokaz1 wrote:
Pertini wrote:
putokaz1 wrote:Kod mene u Općini SDP svaki dan nešto organizuje tribine sjednice skupove
:bih: Znači kod vas SDP postoji. Koja općina?
Općina Lukavac TK
-Neki dan organizovali tribinu antifašista
-Danas s drugim stranaka opet tribinu vezanu za stanje u OV
Ipak nešto rade vrte se,postoji prelasci iz SDP u druge stranke ali više iz Drugih u SDP,nešto se radi,naravno imaju i Načlnika koji nešto radi po gradu,investicije,ima pozitivnih više stvari nego negativnih
Dok kako čujem u Sarajevu,SDP i čitava ljevica,nema nijednog načelnika a kamoli šta drugo, da u Sarajevu ima ljevičara 60% ali razijeljeni na 5 ili 10 lijevih stranaka.
Ima i VIC da je jači BOSS od SDP u Sarajevu
bilo je toga i KS prije ovih unutarstranačkih izbora. te kafa sa viječnicima i parlamentarcima itsl, pa onda sastnci informativni dokle se stiglo sa unutar strančkom reformom a sada je to sve stalo nakon izbora i uspostave vlasti
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#96 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

Poenta je ovdje što se sve dešava poslije izbora
Prije nismo znali ništa o SDP,bili nam isti SDA
a sad imamo razgovor s vijećnicima,pitanja,odgovore,radne akcije,tribine,dodju vijećnici i načelnik te zajedno s narodom učestvuju u čišćenju granja i otpada,imaš komunikacoju uzivo ,kafa s načelnikom,il iprkeo neta grupa za Reći mišljenje,tako da su uveli malo pozitivizma,imamo nekoga kome se može obratiti,jedna nova politika SDP i time oni sprečavaju eventulani opoziiv načelnika,SDA želi opoziv može pokrenuti incijativu ali ima strah i od Naroda i od Glasača i od Organa gonjenja
Jednostavno jedan novi SDP
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#97 Re: SDP Novi Grad

Post by mario001 »

putokaz1 wrote:Kod mene u Općini SDP svaki dan nešto organizuje tribine sjednice skupove
Koji si ti sretnik
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#98 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

mario001 wrote:
putokaz1 wrote:Kod mene u Općini SDP svaki dan nešto organizuje tribine sjednice skupove
Koji si ti sretnik
IMAŠ MOGUĆNOST DA KOMUNICIRAŠ NA FB S NAČELNIKOM I VIJEĆNICIMA(PONEKIM)
ipak je mala prednost,postaviš pitanje dobiješ odgovor hitan slučaj oni su tu,načelnik je i borce posjetio u Sarajevu
Šta ja znam meni se to sviđa
Neki napuštaju SDP a veći broj dolazi
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#99 Re: SDP Novi Grad

Post by mario001 »

vajduga wrote:
Pertini wrote::bih: Dešava li se išta u NG po dolasku nove predsjednice? Pitam jer imam informaciju da ni jedan mjesni odbor ne postoji ili je nova predsjednica nakon imenovanja proglasila "stanje godišnjih odmora"?
ništa se ne dešava niti će se desiti,predsjednica je priča za sebe,neće ni prdnuti bez saglasnosti Mašića a ovaj opet s visine gleda i konta,vidi idiota kako sam ih navukao,bitno je da glasove dobijem a sve ostalo je manje važno i nevažno.Mjesnih odbora nema niti ih bilo ko može sastaviti sve u svemu propala partija pa tako i NG.
Mjesni odbori se organizuju u anonimno, bez velike price.
Svi cete biti iznenadjeni rezultatom
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#100 Re: SDP Novi Grad

Post by putokaz1 »

Mene može iznenadit samo pobjeda SDP ,a što je ravno Nuli.
Jedino što mogu jeste da ponove Fahrinu rečenicu
Mi smo druga stranka kod Bošnjaka!
Post Reply