SDA 'UKINULA' www.gorazde-x.com

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#76

Post by Prenj »

Kick off wrote:Zar ne bi bilo fino cuti i drugu stranu ? Znaci raloge zasto je ukinuo site i na koji nacin jer fakat mi nije jasno da neko moze ukinuti jedan website :? .. Pa nije Gorazde u Kini :D Nego daj malo pisite zasto i na koji nacino je ukinuo stranicu... Najlakse je kenjati, nazivati covjeka pogrdnim imenima, izrugivati se njegovoj slici ... srati o SDA itd.... jos nam fali par tipova da postiraju Alijinu sliku ili evt. sliku mudzahedina i proglasiti Gorazde kao leglo Al Queda-e :D :D
Eh, samo da jos ne bude da je napad na Salka, napad na islam.
Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#77

Post by Kick off »

Saian wrote:
alo maestro, ovo je samo vrhunac Salkinog shenluchenja ovaj sluchaj sa stranicom
Tipicna sa-x logika :D
Ako nesto tvrdis iznesi argumente pa da cujemo jer ja osobno prvi put cujem za covjeka.. a zaista mi je cudno da je ukinuo jedan website.. Jedino sto mogu procitati od vas je standarno supljiranje.. nista konkretno. Mislim ako si upoznat .. izvoli napisi
Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#78

Post by Kick off »

mIRCerka wrote: a ti mu garant dodjes savjetnik....
zna se kako se sta ukida..
trebamo sacekati da se javi administracija gorazde-x i da nam oni ispricaju sta je bilo....
a GARANTUJEM ti da je bilo (nije gorazde milionski grad) prijetnji preko ili direktora ili clanova familije....
ja zasita ne znam kako se to ukida. i nemas ti meni sta garantovati .. interesuju me samo cinjenice .. jerkao sto rekoh iznad, nista konkretno jos uvijek nisam procitao.. ako se dokaze da je prijetnja ili slicno treba ga objesit :D
nisam njegov savjetnik.. prvi put cujem za tipa.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#79

Post by Prenj »

Kick off wrote:
mIRCerka wrote: a ti mu garant dodjes savjetnik....
zna se kako se sta ukida..
trebamo sacekati da se javi administracija gorazde-x i da nam oni ispricaju sta je bilo....
a GARANTUJEM ti da je bilo (nije gorazde milionski grad) prijetnji preko ili direktora ili clanova familije....
ja zasita ne znam kako se to ukida. i nemas ti meni sta garantovati .. interesuju me samo cinjenice .. jerkao sto rekoh iznad, nista konkretno jos uvijek nisam procitao.. ako se dokaze da je prijetnja ili slicno treba ga objesit :D
nisam njegov savjetnik.. prvi put cujem za tipa.
Ne ocekujes valjda da ce se administratori gorazde-x pojaviti sa kopijom prepiske ili video zapisom?
Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#80

Post by Kick off »

Prenj wrote:
Kick off wrote:Zar ne bi bilo fino cuti i drugu stranu ? Znaci raloge zasto je ukinuo site i na koji nacin jer fakat mi nije jasno da neko moze ukinuti jedan website :? .. Pa nije Gorazde u Kini :D Nego daj malo pisite zasto i na koji nacino je ukinuo stranicu... Najlakse je kenjati, nazivati covjeka pogrdnim imenima, izrugivati se njegovoj slici ... srati o SDA itd.... jos nam fali par tipova da postiraju Alijinu sliku ili evt. sliku mudzahedina i proglasiti Gorazde kao leglo Al Queda-e :D :D
Eh, samo da jos ne bude da je napad na Salka, napad na islam.
Jebiga ti gledas sve kroz crno/bijelo.. jer cim se neko sranje napravi.. odmah ona standardna.. SDA-ovci su krivi .. mudzahedini .. ratni profiteri itd itd.. a argumenti se vrlo cesto zaobilaze..
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#81

Post by Sarafcina »

Kako se ukida sajt? ;)
Uputstvo....:D
Saznaj u carsiji ko je glavni :D
Saznaj ciji je taj glavni ;)
Nadji nekoga ko ima uticaja na doticnog ;) :D
Nazovi ga/je ;) :D
On/ona ce nazvati glavnog :D
Nakon jaranskog ubjedjivanja ;), vecina ce odustati ;) jer nece da se zamjeri ljudima ;)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#82

Post by mIRCerka »

Pogledaj naslove Arhiva IZDVAJAMO:
NAPOMENA: Svi komentari posjetioca ove
stranice su iskljucivo privatna misljenja
autora tih komentara i GORAZDE-X ne prihvata
odgovornost za iste.
********************************************
prestanak rada gorazde-x
Razno
2005-Oct-14 22:44 od gorazde-x - Komentari : (4)



Zbog politickog pritiska od strane nekolicine ljudi koje necemo imenovati, gorazde-x ce najvjerovatnije prestati sa radom.

Naime, zbog toga sto smo omogucili slobodu misljenja i izrazavanja posjetiocima, izvjesne osobe nas smatraju odgovornim za ta misljenja - tacnije, komentare korisnika na vijesti, te nam pripisuju komentare - kao clanke koje smo objavili sa namjerom klevetanja istaknutih osoba u Vladi BPK, iako je u nasim uslovima koristenja (pogledati zadnji link dole, sa lijeve strane) da se odricemo bilo kakve odgovornosti za ono sto posjetioci ovog portala napisu. Takav nacin rada vec godinama se koristi sirom svijeta, (pogledajte i primjer portala sarajevo-x.com, gdje redakcija nema vremena niti mogucnosti nadgledati sve sto posjetioci napisu) to je zapravo i sustina interneta - sloboda govora i sloboda misljenja, ali, na zalost, u nasem malom gradu na Drini, tumaci se pogresno.

Posto smo ionako ograniceni sa vremenom i posto za jedan ovakav portal trosimo ionako mnogo truda, novca i vremena, dodatni pritisak na redakciju - kap je koja prelijeva casu.

Da ironija bude jos veca, spomenut cemo i komentare pojedinih korisnika - gdje, bukvalno, zahtjevaju od nas nesto sto se zove azurnost, a zauzvrat, ne pruzaju nista.

Ali dobro, valjda smo mi gorazdani takvi po prirodi, i kod nas je valjda normalno ocekivati sve, a ne davati nista, u svakoj prilici i na svakom mjestu.

Bilo nam je zadovoljstvo, ipak, biti uz vas svo ovo vrijeme. Nadamo se da ste ovaj portal, barem malim dijelom, smatrali korisnim i da ste mogli pronaci za sebe nesto zanimljivo...
--------------------------------------------------------------------------------

http://66.249.93.104/search?q=cache:Diq ... de-x&hl=en



toliko o tome....o drugoj strani....
odmah potegnuli po klevatanju :D
gandhi
Posts: 201
Joined: 23/07/2005 23:11

#83

Post by gandhi »

Slažem se sa pojedinima da 'trčite pred rudu', i govorite bez argumenata. Sve što ja ovdje vidim je web stranica http://www.gorazde-x.com na kojoj, kada se otvori, stoji da je 'ugašena zahvaljujući premijeru' tog Kantona. Na osnovu ovoga ne može se ništa konkretno zaključiti. Apsolutno ne branim čovjeka ni njegovu stranku, ali da li biste isto tako povjerovali da je bilo koja druga stranica ugašena i da je napisano 'da se zahvalimo tom i tom'...?! :roll: :?
Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#84

Post by Kick off »

Prenj wrote:
Kick off wrote:
mIRCerka wrote: a ti mu garant dodjes savjetnik....
zna se kako se sta ukida..
trebamo sacekati da se javi administracija gorazde-x i da nam oni ispricaju sta je bilo....
a GARANTUJEM ti da je bilo (nije gorazde milionski grad) prijetnji preko ili direktora ili clanova familije....
ja zasita ne znam kako se to ukida. i nemas ti meni sta garantovati .. interesuju me samo cinjenice .. jerkao sto rekoh iznad, nista konkretno jos uvijek nisam procitao.. ako se dokaze da je prijetnja ili slicno treba ga objesit :D
nisam njegov savjetnik.. prvi put cujem za tipa.
Ne ocekujes valjda da ce se administratori gorazde-x pojaviti sa kopijom prepiske ili video zapisom?
Kako onda osudjivati bilo koga ako nemas dokaze.Mislim ja bih dao svoje misljenje/kritiku tek kada bih cuo obje strane.. ili dokaze..
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#85

Post by mIRCerka »

gandhi wrote:Slažem se sa pojedinima da 'trčite pred rudu', i govorite bez argumenata. Sve što ja ovdje vidim je web stranica http://www.gorazde-x.com na kojoj, kada se otvori, stoji da je 'ugašena zahvaljujući premijeru' tog Kantona. Na osnovu ovoga ne može se ništa konkretno zaključiti. Apsolutno ne branim čovjeka ni njegovu stranku, ali da li biste isto tako povjerovali da je bilo koja druga stranica ugašena i da je napisano 'da se zahvalimo tom i tom'...?! :roll: :?
procitaj post iznad tvog...i prosurfaj linkom malo....
Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#86

Post by Kick off »

Sarafcina wrote:Kako se ukida sajt? ;)
Uputstvo....:D
Saznaj u carsiji ko je glavni :D
Saznaj ciji je taj glavni ;)
Nadji nekoga ko ima uticaja na doticnog ;) :D
Nazovi ga/je ;) :D
On/ona ce nazvati glavnog :D
Nakon jaranskog ubjedjivanja ;), vecina ce odustati ;) jer nece da se zamjeri ljudima ;)
Ne znam dal da se smijem ili da placem :D ima li zakona dole kod vas? Mislim u Bosni :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#87

Post by Prenj »

Moguce je da je ovo objasnjenje iznenadne posjete delegacije Komunisticke Partije Kine BiH i njihovog sastanka sa SDA.

Prenosili su im know-how :D
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#88

Post by Sarafcina »

gandhi wrote:Sla¾em se sa pojedinima da 'trèite pred rudu', i govorite bez argumenata. Sve ¹to ja ovdje vidim je web stranica http://www.gorazde-x.com na kojoj, kada se otvori, stoji da je 'uga¹ena zahvaljujuæi premijeru' tog Kantona. Na osnovu ovoga ne mo¾e se ni¹ta konkretno zakljuèiti. Apsolutno ne branim èovjeka ni njegovu stranku, ali da li biste isto tako povjerovali da je bilo koja druga stranica uga¹ena i da je napisano 'da se zahvalimo tom i tom'...?! :roll: :?

Jesi li ikada bio pod slicnim pritiskom? ;)
Kada budes ;) bice ti jasno o cemu je rijec ;)
User avatar
Saian
Posts: 15353
Joined: 08/04/2004 21:50

#89

Post by Saian »

Kick off wrote:
Saian wrote:
alo maestro, ovo je samo vrhunac Salkinog shenluchenja ovaj sluchaj sa stranicom
Tipicna sa-x logika :D
Ako nesto tvrdis iznesi argumente pa da cujemo jer ja osobno prvi put cujem za covjeka.. a zaista mi je cudno da je ukinuo jedan website.. Jedino sto mogu procitati od vas je standarno supljiranje.. nista konkretno. Mislim ako si upoznat .. izvoli napisi

centralni dnevnik, prije nekih lazhem recimo godinu dana, premijer kantona, na konkretna pitanja novinarke ne znajuci da ga kamera snima i ignorirajuci sta ga jedna profesionalka pita (jer to je obavljanje novinarskog posla), govori "Jel vam ko reko da su vam ochi ko voda u plichaku..." nesto u tom stilu parafraziram, eh ovako ide moja logika, premijer je jedno odgovorno mjesto, sa povlasticama koje daje idu i odgovornosti, ponashanje premijera u tom "interview"-u nije dostojno jednog papka obichnog, a kamo li nekog ko je premijer alooooooo, dakle Salko je za mene papak ;) a ovo prije mi daje osnovu da vjerujem da je imao svoje prste u gashenju stranice, ja nisam neko ko paushalizira pri dijeljenju uvreda kao sto je "papak", takve stvari se ne govore ako nisam siguran u tu ocjenu, al Salko je ne znajuci da kamera nije ugashena u tom "interview"-u pokazao svoje pravo lice, neprosvijetljeno ;)
Last edited by Saian on 18/10/2005 14:08, edited 1 time in total.
gandhi
Posts: 201
Joined: 23/07/2005 23:11

#90

Post by gandhi »

mIRCerka wrote:
gandhi wrote:Slažem se sa pojedinima da 'trčite pred rudu', i govorite bez argumenata. Sve što ja ovdje vidim je web stranica http://www.gorazde-x.com na kojoj, kada se otvori, stoji da je 'ugašena zahvaljujući premijeru' tog Kantona. Na osnovu ovoga ne može se ništa konkretno zaključiti. Apsolutno ne branim čovjeka ni njegovu stranku, ali da li biste isto tako povjerovali da je bilo koja druga stranica ugašena i da je napisano 'da se zahvalimo tom i tom'...?! :roll: :?
procitaj post iznad tvog...i prosurfaj linkom malo....
Pročitao sam, to se sve može riješiti sudskim putem. Prijetnja je opasan prekršaj, ali i kleveta.
User avatar
Saian
Posts: 15353
Joined: 08/04/2004 21:50

#91

Post by Saian »

Kick off wrote:
Sarafcina wrote:Kako se ukida sajt? ;)
Uputstvo....:D
Saznaj u carsiji ko je glavni :D
Saznaj ciji je taj glavni ;)
Nadji nekoga ko ima uticaja na doticnog ;) :D
Nazovi ga/je ;) :D
On/ona ce nazvati glavnog :D
Nakon jaranskog ubjedjivanja ;), vecina ce odustati ;) jer nece da se zamjeri ljudima ;)
Ne znam dal da se smijem ili da placem :D ima li zakona dole kod vas? Mislim u Bosni :D
ima majstore zove se zakon jacheg :D :D :D :D
Anony
Posts: 10
Joined: 18/10/2005 13:58

#92

Post by Anony »

upustvo kako ces ukinuti nezavisni sajt gradjana:

1. dodjes na vlast
2. radis samo za licne interese
3. nadje se neko i pokaze prstom u tebe
4. drugi to prepisu i pokazu svima
5. raja pocne sve da ti po spisku kamara
6. ti se pocnes stiditi i vidis da ces se obrukati i svak da ce to saznati
7. pokusas prepasti te neke prijeteci im da ces ih tuziti sto su svima rekli kakva je situacija
7b. (ako to ne uspije jer ima ono glupo pravilo slobode misljenja) saznas koji su to radili ciji su ko im je babo i majka braca sestre djedi i nene i sva bliza rodbina
8. saznas gdje se lijece rade kupuju i sl ta njihova rodbina
9. sredis sa prodavacicom doktoricom seficom uciteljicom da im kaze da to ne valja sto su uradili
10. u slucaju da i dalje ne prestanu onda kazes da njihovi roditelji braca sestre bake nene djedi tetke amidze i svi ostali vise nece moci kupovati lijeciti raditi sklovati se tu i tu...
11. dokazes sam sebi da ti nemoze niko nista i boli te
Last edited by Anony on 18/10/2005 14:13, edited 1 time in total.
gandhi
Posts: 201
Joined: 23/07/2005 23:11

#93

Post by gandhi »

Sarafcina wrote:
gandhi wrote:Slažem se sa pojedinima da 'trčite pred rudu', i govorite bez argumenata. Sve što ja ovdje vidim je web stranica http://www.gorazde-x.com na kojoj, kada se otvori, stoji da je 'ugašena zahvaljujući premijeru' tog Kantona. Na osnovu ovoga ne može se ništa konkretno zaključiti. Apsolutno ne branim čovjeka ni njegovu stranku, ali da li biste isto tako povjerovali da je bilo koja druga stranica ugašena i da je napisano 'da se zahvalimo tom i tom'...?! :roll: :?

Jesi li ikada bio pod slicnim pritiskom? ;)
Kada budes ;) bice ti jasno o cemu je rijec ;)
Ne vidim zašto bih došao 'pod sličan pritisak', ja samo kažem da su trebali odmah tužiti, ako im je neko prijetio, a da stranicu nisu trebali zatvarati.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#94

Post by Prenj »

gandhi wrote:
mIRCerka wrote:
gandhi wrote:Slažem se sa pojedinima da 'trčite pred rudu', i govorite bez argumenata. Sve što ja ovdje vidim je web stranica http://www.gorazde-x.com na kojoj, kada se otvori, stoji da je 'ugašena zahvaljujući premijeru' tog Kantona. Na osnovu ovoga ne može se ništa konkretno zaključiti. Apsolutno ne branim čovjeka ni njegovu stranku, ali da li biste isto tako povjerovali da je bilo koja druga stranica ugašena i da je napisano 'da se zahvalimo tom i tom'...?! :roll: :?
procitaj post iznad tvog...i prosurfaj linkom malo....
Pročitao sam, to se sve može riješiti sudskim putem. Prijetnja je opasan prekršaj, ali i kleveta.
Da, ali tek kada se nekakvim zakonom regulise. Internet je jos nepostojeca kategorija za nase zakonodavstvo.
Mada nakon ovog slucaja, ne bih se iznenadio da ne uslijedi express inicijativa.
Naravno, po kineskom obrascu ...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#95

Post by mIRCerka »

gandhi wrote:
mIRCerka wrote:
gandhi wrote:Slažem se sa pojedinima da 'trčite pred rudu', i govorite bez argumenata. Sve što ja ovdje vidim je web stranica http://www.gorazde-x.com na kojoj, kada se otvori, stoji da je 'ugašena zahvaljujući premijeru' tog Kantona. Na osnovu ovoga ne može se ništa konkretno zaključiti. Apsolutno ne branim čovjeka ni njegovu stranku, ali da li biste isto tako povjerovali da je bilo koja druga stranica ugašena i da je napisano 'da se zahvalimo tom i tom'...?! :roll: :?
procitaj post iznad tvog...i prosurfaj linkom malo....
Pročitao sam, to se sve može riješiti sudskim putem. Prijetnja je opasan prekršaj, ali i kleveta.
onda svakoga od forumasa na sa-x sa vise od 10 postova moze tuziti neko iz vlasti, ili sa medija itd itd...
i onda se zalite da je Tito bio dikator...
pa ovo je gore od diktature....cenzura, direktna....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#96

Post by mIRCerka »

gandhi wrote:
Ne vidim zašto bih došao 'pod sličan pritisak', ja samo kažem da su trebali odmah tužiti, ako im je neko prijetio, a da stranicu nisu trebali zatvarati.
ne mozes ti tuziti nekoga zato sto ti kaze OSTACE TI FAMILIJA BEZ posla, ili ZNAM TI DIREKTORA ODLICNO....
ko ne zeli da ga ljudi blate, nek se potrudi da im ne da materijala za to...
nek se ne lakta dublje u scheisse....
gandhi
Posts: 201
Joined: 23/07/2005 23:11

#97

Post by gandhi »

Anony wrote:upustvo kako ukinuti nezavisni sajt gradjana:

1. dodjes na vlast
2. radis samo za licne interese
3. nadje se neko i pokaze prstom u tebe
4. drugi to prepisu i pokazu svima
5. raja pocne sve da mu po spisku kamara
6. ti se pocnes stiditi i vidis da ces se obrukati i svak da ce to saznati
7. pokusas prepasti te neke prijeteci im da ces ih tuziti sto su svima rekli kakva je situacija
7b. (ako to ne uspije jer ima ono glupo pravilo slobode misljenja) saznas koji su to radili ciji su ko im je babo i majka braca sestre djedi i nene i sva bliza rodbina
8. saznas gdje se lijece rade kupuju i sl ta njihova rodbina
9. sredis sa prodavacicom doktoricom seficom uciteljicom da im kaze da to ne valja sto su uradili
10. u slucaju da i dalje ne prestanu onda kazes da njihovi roditelji braca sestre bake nene djedi tetke amidze i svi ostali vise nece moci kupovati lijeciti raditi sklovati se tu i tu...
11. dokazes sam sebi da ti nemoze niko nista i boli te
Ja ipak mislim da se kod nas može doći do pravde, sporo i teško, ali...
Ipak, pored svega, nije ovo neki diktatorski sistem i postoje neke institucije i domaće a i strane.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#98

Post by danas »

gandhi wrote: Ne vidim zašto bih došao 'pod sličan pritisak', ja samo kažem da su trebali odmah tužiti, ako im je neko prijetio, a da stranicu nisu trebali zatvarati.
a kod nas nezavisno sudstvo, sve po principu "kadija te tuzi, kadija ti sudi"...
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#99

Post by Sarafcina »

gandhi wrote:
Sarafcina wrote:
gandhi wrote:Sla¾em se sa pojedinima da 'trèite pred rudu', i govorite bez argumenata. Sve ¹to ja ovdje vidim je web stranica http://www.gorazde-x.com na kojoj, kada se otvori, stoji da je 'uga¹ena zahvaljujuæi premijeru' tog Kantona. Na osnovu ovoga ne mo¾e se ni¹ta konkretno zakljuèiti. Apsolutno ne branim èovjeka ni njegovu stranku, ali da li biste isto tako povjerovali da je bilo koja druga stranica uga¹ena i da je napisano 'da se zahvalimo tom i tom'...?! :roll: :?

Jesi li ikada bio pod slicnim pritiskom? ;)
Kada budes ;) bice ti jasno o cemu je rijec ;)
Ne vidim za¹to bih do¹ao 'pod slièan pritisak', ja samo ka¾em da su trebali odmah tu¾iti, ako im je neko prijetio, a da stranicu nisu trebali zatvarati.

Pa nisu premijeri glupi :D ako su mahniti ;)
trebo si reci da se prijetnje trebaju poslati napismeno, potpisane od premijera ;) i protokolisane kao sluzbena posta ;).
Da im bude lakse kada budu tuzili ;).

A dok tuzba prispije :D treba nesto i jesti u medjuvremenu, jer ramazan brzo prodje ;)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#100

Post by mIRCerka »

http://www.sarajevo-x.com/clanak/051018011

eto postala je i agencijska vijest :D

nego, da ne bismo mi sad rasplinuli diskusiju, mislim da je najbolje da sacekamo da se ajve raja sa tog sajta da vidimo sta je bilo....
ovako mozemo brabonjati u nedogled....
Post Reply