SDA-All about

User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#31501 Re: SDA-All about

Post by horkesh »

Ugledao se na Trumpa po svemu, to late-night postiranje, to fake news.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#31502 Re: SDA-All about

Post by sahara1428 »

Svaki klik se prati br. 4

Puna podrška "iz(s)-pod-zemlje" :run:


Image
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#31503 Re: SDA-All about

Post by bersK »

sahara1428 wrote:Svaki klik se prati br. 4

Puna podrška "iz(s)-pod-zemlje" :run:


Image

Kad te ovakav brani, onda znaš koliko je sati. Ja sam čuo makar da su kriminalci iole pismena raja.

A u komentarima se uključio i ugledni poduzetnik Izo Spahović. Fali još samo jedan od najvećih poslovnih ljudi Sarajeva, Jasmin Bomba Ćatić.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#31504 Re: SDA-All about

Post by hladan.preminger »

A rodzo akif...
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#31505 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

Danas u 16:00 h idem kući i potpuni ke saobraćajni kolaps prema Vogošći. Kad odjednom Škoda Superb sa blibkerima i bijelo neobilježeno policijsko fozilo sa rotacijama prestižu sve redom i divljaju po cesti. Vožnja Nedima Hrustića vozača premijera je bila na ivici da izazove teški sudar. Ali zašto bi kriminalac i ubleha od premijera Novalića čekao kao ostali u koloni. Zaustavlja se auto u koloni i pušta vozač drugo vozilo da se uključi u saobraćaj, a bahati premijer i pratnja ne znsju kako da prođu, pa samo što nisu zajahali preko vozila ili na trotoar da profuraju. Tačno izazivaju da im neko sa šleperom samo blokira prolaz i da se zabiju u isti i da zaginu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55673
Joined: 15/12/2008 16:53

#31506 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Kako ti znas ko je vozac premijera? :D I da je bas on vozio...
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#31507 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

Negdje sam pročitao u nekim novinama.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#31508 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Better Man wrote:Danas u 16:00 h idem kući i potpuni ke saobraćajni kolaps prema Vogošći. Kad odjednom Škoda Superb sa blibkerima i bijelo neobilježeno policijsko fozilo sa rotacijama prestižu sve redom i divljaju po cesti. Vožnja Nedima Hrustića vozača premijera je bila na ivici da izazove teški sudar. Ali zašto bi kriminalac i ubleha od premijera Novalića čekao kao ostali u koloni. Zaustavlja se auto u koloni i pušta vozač drugo vozilo da se uključi u saobraćaj, a bahati premijer i pratnja ne znsju kako da prođu, pa samo što nisu zajahali preko vozila ili na trotoar da profuraju. Tačno izazivaju da im neko sa šleperom samo blokira prolaz i da se zabiju u isti i da zaginu.
Vidio. Ja nisam htio da se sklonim, a on kao na mene. Bujrum, ne mozes me natjerati da silazim u jarak.
Stade, pa ga ovi iz njegovog smjera pustise da prođe.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#31509 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

Koliko drzak i bezobrazan morš biti da to radiš? Hajd da je jedna traka slobodna, pa pretiče kolonu, ali u obje trake su velike kolone i oni hoće da im se svijet sklanja. Bukvalno su vozili na ivici izazivanja teške saobrćajne nesreće.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#31510 Re: SDA-All about

Post by bersK »

Bilo bi dobro. Ko s đavolom tikve sadi...

Prvo onaj Bake na Bjelašnici, pa onda Novalić. Sve do jednom... što bi reko narod. Ako ne bih feštao taj dan, onda ne znam šta bih radio.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#31511 Re: SDA-All about

Post by agent_zero »

Džabe citiranje i prepucavanje po društvenim mrežama, svi fino na izbore, pa da ovom ovom fašističkom balijskom šljamu od stranke i glasača dođe kraj.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#31512 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

agent_zero wrote:Džabe citiranje i prepucavanje po društvenim mrežama, svi fino na izbore, pa da ovom ovom fašističkom balijskom šljamu od stranke i glasača dođe kraj.
Ne moze to buraz. Ovdje su nepopravljivo sjebani mozgovi ljudima. Nisam bio ni svjestan. Građansko, sekularno, je uništeno.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#31513 Re: SDA-All about

Post by sahara1428 »


PREMIJER KONAKOVIĆ I KRAJ REDUKCIJA

septembar 2015.
Možemo očekivati stabilno snabdijevanje vodom do narednog ljeta ukoliko se sve na vrijeme realizira.

april 2016.
Kraj redukcija mi očekujemo polovinom naredne godine ili najkasnije krajem 2017.

april 2017.
Konaković te je otkrio da će se redukcije nastaviti tokom cijele godine, ali da bi trebalo doći do prestanka na ljeto 2018.

septembar 2017.
Mislimo da građani Sarajeva neće imati redukcije vode krajem naredne godine.

najnovije:
"Naredno ljeto ćemo biti bez redukcija ili bez premijera".

4.9.2015.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/konakov ... /150904046

27.4.2016.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/elmedin ... /160425102

24.04.2017.
http://ba.n1info.com/a150467/Vijesti/Vi ... -vode.html

11.9.2017
https://www.klix.ba/vijesti/bih/konakov ... /170911088

21.09.2017.
http://ba.n1info.com/a215987/Vijesti/Vi ... ijera.html
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#31514 Re: SDA-All about

Post by sahara1428 »

PRVO KOLJENO

SEDAM MILIONA ZA MOG MIRSADA: Zet Bakira Izetbegovića je glavni dobavljač cijevi za sarajevski Vodovod!

Objavljeno: 21.09.2017. u 17:30h

Firma Mirsada Berberovića Bihexo potpisala je 37 ugovora sa Vodovodom ukupne vrijednosti 7,5 miliona maraka. Dodijeljeni su im poslovi popravke vodovodne mreže. Koja ne funkcionira

Pišu: A. Omerović/A. Avdić
Firma Bihexo ima baš patriotsko ime. Onako kako i dolikuje porodičnom backgroundu Izetbegovića. Prema sudskom registru, vlasnik i osnivač firme je Mirsad Berberović, suprug Sabine Berberović rođene – Izetbegović. Sabina Berberović je, dakako, rođena sestra Bakira Izetbegovića i kada su Berberovići 2012. godine, sa ulogom od 2000 KM, osnivali firmu – logično je bilo da naziv mora biti patriotski – Bihexo. A onda ih je krenulo.

SEDAM MILIONA ZA MOG ZETA

Samo u mandatu SDA-ovog "beznadležnog" kantonalnog premijera Elmedina Konakovića firma Izetbegovićevog zeta od Javnog preduzeća Vodovod i kanalizacija dobila je ugovore vrijedne 7,5 miliona maraka.

U periodu od 2015. godine do danas, ViK je raspisao pet tendera na osnovu kojih je izvršena nabavka „poliesterskih cijevi, spojnog materijala i ogranaka za priključke“. Svih pet tendera, vrijednosti između 250 i 500 hiljada maraka dobila je firma Bihexo.

Kada je u pitanju nabavka „spojnica od nehrđajućeg čelika i spojnica za reparaturu cijevi" ViK je raspisao, također, pet tendera. Svih pet tendera opet je dobila firma Bihexo. Da se kompanija Bihexo specijalizirala za poslove u Vodovodu, dokazuje podatak da su, od ukupno 37 tendera, bili jedini ponuđači u čak 28 slučajeva. A u preostalih devet svi drugi ponuđači su diskvalifikovani.

Nabavljao je Bihexo, tako, i „daktilne fazonske komade sa spojnim i zaptivnim materijalom“ za 132 hiljade maraka, bili su dobavljači i vodovodnih armatura za mreže, materijala za priključke na vodovodnu mrežu ... . Uglavnom, svaki kvar na vodovodnoj mreži u Sarajevu popravljan je materijalom čiji su oni dobavljači.

ILI REDUKCIJA ILI PREMIJER
Posljednji tender u ViK-u Bihexo je dobio 7. septembra ove godine, a vrijednost je 250 hiljada maraka. Samo u 2017. godini Bihexo je dobio poslove vrijedne 2,6 miliona maraka. A kvarovi i redukcije nikad nisu bile izraženije.

„Narednog ljeta ili neće biti redukcija ili neće biti premijera“, kazao je Elmedin Konaković nakon što je smijenio Nadzorni odbor ViK-a, čije je čelnike optužio za narad.

S obzirom na to da će Konaković, uobičajeno, odgovornost za sumnjivo dodjeljivanje javnih poslova prebaciti na bivšu upravu ViK-a pronašli smo dodatne Bihexove ugovore sa javnim preduzećima iz premijerove kantonalne nadležnosi.

Samo u mandatu Elmedina Konakovića, Bihex je od Sarajevogasa dobio poslove vrijedne 623 hiljade maraka. Bili su glavni dobavljači koljena za cijevi. Kako to i dolikuje rodbini prvog koljena.

(zurnal.info)
zippoo87
Posts: 15619
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#31515 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

pa zar ni nedostatak vode u 21. stoljecu ne moze ujediniti sarajlije da se dignu i naprave proteste i pokrenu lavinu,da se ova gamad otjera iz drzave
pa evo Konakovic godinama javno obecava i namjerno laze a u pozadini se stimaju tenderi porodici Izetbegovica

pa stvarno ljudi u BiH nenamu ni gram dostojanstva ni osjecaja morala i obaveze za necim
sve prepustaju drugom da uradi za njih...a ja jos nisam upoznao nekoga ko ce uraditi posao za mene

sta li vi cekate ?
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#31516 Re: SDA-All about

Post by toure123 »

zippoo87 wrote:pa zar ni nedostatak vode u 21. stoljecu ne moze ujediniti sarajlije da se dignu i naprave proteste i pokrenu lavinu,da se ova gamad otjera iz drzave
pa evo Konakovic godinama javno obecava i namjerno laze a u pozadini se stimaju tenderi porodici Izetbegovica

pa stvarno ljudi u BiH nenamu ni gram dostojanstva ni osjecaja morala i obaveze za necim
sve prepustaju drugom da uradi za njih...a ja jos nisam upoznao nekoga ko ce uraditi posao za mene

sta li vi cekate ?
I u drugim gradovima gdje SDA vlada je ista situacija vjeruj mi ...
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#31517 Re: SDA-All about

Post by XXS »

sahara1428 wrote:
PRVO KOLJENO

SEDAM MILIONA ZA MOG MIRSADA: Zet Bakira Izetbegovića je glavni dobavljač cijevi za sarajevski Vodovod!

Objavljeno: 21.09.2017. u 17:30h

Firma Mirsada Berberovića Bihexo potpisala je 37 ugovora sa Vodovodom ukupne vrijednosti 7,5 miliona maraka. Dodijeljeni su im poslovi popravke vodovodne mreže. Koja ne funkcionira

Pišu: A. Omerović/A. Avdić
Firma Bihexo ima baš patriotsko ime. Onako kako i dolikuje porodičnom backgroundu Izetbegovića. Prema sudskom registru, vlasnik i osnivač firme je Mirsad Berberović, suprug Sabine Berberović rođene – Izetbegović. Sabina Berberović je, dakako, rođena sestra Bakira Izetbegovića i kada su Berberovići 2012. godine, sa ulogom od 2000 KM, osnivali firmu – logično je bilo da naziv mora biti patriotski – Bihexo. A onda ih je krenulo.

SEDAM MILIONA ZA MOG ZETA

Samo u mandatu SDA-ovog "beznadležnog" kantonalnog premijera Elmedina Konakovića firma Izetbegovićevog zeta od Javnog preduzeća Vodovod i kanalizacija dobila je ugovore vrijedne 7,5 miliona maraka.

U periodu od 2015. godine do danas, ViK je raspisao pet tendera na osnovu kojih je izvršena nabavka „poliesterskih cijevi, spojnog materijala i ogranaka za priključke“. Svih pet tendera, vrijednosti između 250 i 500 hiljada maraka dobila je firma Bihexo.

Kada je u pitanju nabavka „spojnica od nehrđajućeg čelika i spojnica za reparaturu cijevi" ViK je raspisao, također, pet tendera. Svih pet tendera opet je dobila firma Bihexo. Da se kompanija Bihexo specijalizirala za poslove u Vodovodu, dokazuje podatak da su, od ukupno 37 tendera, bili jedini ponuđači u čak 28 slučajeva. A u preostalih devet svi drugi ponuđači su diskvalifikovani.

Nabavljao je Bihexo, tako, i „daktilne fazonske komade sa spojnim i zaptivnim materijalom“ za 132 hiljade maraka, bili su dobavljači i vodovodnih armatura za mreže, materijala za priključke na vodovodnu mrežu ... . Uglavnom, svaki kvar na vodovodnoj mreži u Sarajevu popravljan je materijalom čiji su oni dobavljači.

ILI REDUKCIJA ILI PREMIJER
Posljednji tender u ViK-u Bihexo je dobio 7. septembra ove godine, a vrijednost je 250 hiljada maraka. Samo u 2017. godini Bihexo je dobio poslove vrijedne 2,6 miliona maraka. A kvarovi i redukcije nikad nisu bile izraženije.

„Narednog ljeta ili neće biti redukcija ili neće biti premijera“, kazao je Elmedin Konaković nakon što je smijenio Nadzorni odbor ViK-a, čije je čelnike optužio za narad.

S obzirom na to da će Konaković, uobičajeno, odgovornost za sumnjivo dodjeljivanje javnih poslova prebaciti na bivšu upravu ViK-a pronašli smo dodatne Bihexove ugovore sa javnim preduzećima iz premijerove kantonalne nadležnosi.

Samo u mandatu Elmedina Konakovića, Bihex je od Sarajevogasa dobio poslove vrijedne 623 hiljade maraka. Bili su glavni dobavljači koljena za cijevi. Kako to i dolikuje rodbini prvog koljena.

(zurnal.info)
Dabogda uzeli jos 7.5 miliona. Ovaj narod ne zasluzuje nista bolje. Zedne preko vode, dok, ko fol, brani napaceni narod od anamo onih.
Narod zna i opet nista!
zippoo87
Posts: 15619
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#31518 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

toure123 wrote:
zippoo87 wrote:pa zar ni nedostatak vode u 21. stoljecu ne moze ujediniti sarajlije da se dignu i naprave proteste i pokrenu lavinu,da se ova gamad otjera iz drzave
pa evo Konakovic godinama javno obecava i namjerno laze a u pozadini se stimaju tenderi porodici Izetbegovica

pa stvarno ljudi u BiH nenamu ni gram dostojanstva ni osjecaja morala i obaveze za necim
sve prepustaju drugom da uradi za njih...a ja jos nisam upoznao nekoga ko ce uraditi posao za mene

sta li vi cekate ?
I u drugim gradovima gdje SDA vlada je ista situacija vjeruj mi ...
u skoro svim gradovima ima vode,samo u glavnom gradu jedne drzave nema i niko se ne buni
ne znam ali meni pamet i logika stanovnika BiH nikako ne idu u glavu i nikada nece ni ici...samo sute i slijezu ramenima
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#31519 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

vrlo je jednostavno, u sarajevu je centar kartela i najveći je procenat ljudi direktno i indirektno na platnoj listi kartela.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#31520 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

zippoo87 wrote:
toure123 wrote:
zippoo87 wrote:pa zar ni nedostatak vode u 21. stoljecu ne moze ujediniti sarajlije da se dignu i naprave proteste i pokrenu lavinu,da se ova gamad otjera iz drzave
pa evo Konakovic godinama javno obecava i namjerno laze a u pozadini se stimaju tenderi porodici Izetbegovica

pa stvarno ljudi u BiH nenamu ni gram dostojanstva ni osjecaja morala i obaveze za necim
sve prepustaju drugom da uradi za njih...a ja jos nisam upoznao nekoga ko ce uraditi posao za mene

sta li vi cekate ?
I u drugim gradovima gdje SDA vlada je ista situacija vjeruj mi ...
u skoro svim gradovima ima vode,samo u glavnom gradu jedne drzave nema i niko se ne buni
ne znam ali meni pamet i logika stanovnika BiH nikako ne idu u glavu i nikada nece ni ici...samo sute i slijezu ramenima
Grad gradom čine građani. A ne vodovod. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#31521 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

i niko ko ima nešto što zna da nije zaslužio neće dići glas ni na tri puta gore.
zippoo87
Posts: 15619
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#31522 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

pa znam ja da je sve manje gradjana u gradovima a sve vise seljacina ali i seljacine i gradjani se koriste istom vodom :D
a nje nema ni jednim ni drugim
dakle problem je identican za sve ljude u tom gradu i niko se ne buni,jos se sale na svoj racun po FB
tuga i jad
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#31523 Re: SDA-All about

Post by baglama »

Novak20 wrote:
zippoo87 wrote:[quote="

pa stvarno ljudi u BiH nenamu ni gram dostojanstva ni osjecaja morala i obaveze za necim
sve prepustaju drugom da uradi za njih...a ja jos nisam upoznao nekoga ko ce uraditi posao za mene



Mene sda podsjeca na onaj stari vic kad je Staljin

Izasao pred prvacice otkopcanog slica a niko mu ne smije nista rec
Javi se jedan prvacic Druze staljine ispao ti.urac.

A na to staljin, nije ni cudo kome sve danas treba da hebem mater:-)
sta li vi cekate ?
I u drugim gradovima gdje SDA vlada je ista situacija vjeruj mi ...
u skoro svim gradovima ima vode,samo u glavnom gradu jedne drzave nema i niko se ne buni
ne znam ali meni pamet i logika stanovnika BiH nikako ne idu u glavu i nikada nece ni ici...samo sute i slijezu ramenima[/quote]

Grad gradom čine građani. A ne vodovod. :D[/quote]
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#31524 Re: SDA-All about

Post by agent_zero »

User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#31525 Re: SDA-All about

Post by fidoremilienko »

:izet: majorizirane
Post Reply