SDA-All about

User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#31426 Re: SDA-All about

Post by Opetja033 »

Banksy wrote:
arzuhal wrote:
Ja ne' mislim da je Zvizdić ikakav autoritet, na što je reagovao @BersK, niti sam to rekao, nego sam reako da je iz/gradio nekakav imidž prihvatljiv za EU i Balkan, jer ima sve idealne pretpostavke za prihvatljivog predstavnika neke male, bijedne, uništene i opljačkane državice-protektorata istrgane etno-nacionalnim šovinizmima na kojima surfaju kvazi-elite koje se neprestano bogate na račun tupavih glasača koja će uvijek, kao što je i dosada, slušala i klimala glavicom (bez obzira bila tzv. desnica ili tzv. ljevica na vlasti) i koja nikada neće predstavljati ništa ozbiljnije od toga...Dakle, u tom kontekstu Zvizdić: je miran, kooperativan, nije galamdžija i provokator, pravi bezlični birokrata, bez nekih afera koje ga prate i koje bi malo veću nervozu predstavljale tim evropskim vlastodršcima nego njemu samom, itd.

Po svemu tome je poprilično idealan izbor.
Nije on nikome prihvatljiv. Nakon otkrića da je blizak Čengiću i društvu s Mejtaša, ''Zapad'' je zauvijek prekrižio Zvizdića.
http://cross-atlantic.com/2016/08/25/te ... a-kadrove/
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... punkt.html

Bilo je tu još tekstova, ali ih više ne mogu naći na netu...
Kakve ti gluposti lupas pa to je za nepovjerovati. A kao izvor uzimas dva clanka od kojih su oba rekla-kazala a jedan od njih (Cross Atlantic) je uz to prepun konkretnih gresaka, da ne kazem islamofobican. Da imam vise vremena isao bih stavku po stavku pa bi onda, nadam se iskreno, i ti postala svjesna kakve idiotluke uzimas kao izvor i argument.
Kao prvo sejh Brzina niti je bio niti jeste blizak sa Cengicem.
Kao drugo, eto tebi neko "prisapnuo" da je Zapad prekrizio Zvizdica zbog bliskosti "drustvu sa Mejtasa". To je presmijesna (istovremeno i preglupa) tvrdnja. Pa nije Gornja Maoca da se Zapad tu ima sta petljati ili krizati. U cemu je problem? Problem vehabije/selefije, problem IZ a sada odjednom problem i dervisi?
A mozda je problem u tebi jer projiciras samo svoje sopstvene zelje i vlazne snove i pakujes ih pod "stav Zapada"? Mozda je problem u tebi i tvojoj bolesnoj islamofobiji pa ti smeta sve sto ima veze sa Islamom, bilo to vehabije, IZ ili dervisi?

Dugo sam na forumu ali ovaj tvoj komentar definitivno spada medju najvece gluposti ikada napisane ovdje. Apsolutno nikakvog dodira sa stvarnoscu nema.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66396
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#31427 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

arzuhal wrote:Ja ne' mislim da je Zvizdić ikakav autoritet, na što je reagovao @BersK, niti sam to rekao, nego sam reako da je iz/gradio nekakav imidž prihvatljiv za EU i Balkan, jer ima sve idealne pretpostavke za prihvatljivog predstavnika neke male, bijedne, uništene i opljačkane državice-protektorata istrgane etno-nacionalnim šovinizmima na kojima surfaju kvazi-elite koje se neprestano bogate na račun tupavih glasača koja će uvijek, kao što je i dosada, slušala i klimala glavicom (bez obzira bila tzv. desnica ili tzv. ljevica na vlasti) i koja nikada neće predstavljati ništa ozbiljnije od toga...Dakle, u tom kontekstu Zvizdić: je miran, kooperativan, nije galamdžija i provokator, pravi bezlični birokrata, bez nekih afera koje ga prate i koje bi malo veću nervozu predstavljale tim evropskim vlastodršcima nego njemu samom, itd.

Po svemu tome je poprilično idealan izbor.

Bećirović mi je drag k'o insan i k'o političar, ne bih ništa imao protiv da on zasjedne u fotelju Predsjedništva, ali ne vjerujem da je on štof za toga...

Ja bih, ipak, volio da imam drukčiji izbor pa da ne moram Zvizdića zaokruživat...No ako tzv. ljevica ponudi Slavu Kukića, zaokružit ću ga iz nekoliko razloga, a jedan od njih su i one batine koje je dobio u svom kabinetu...

Mi uopće NEMAMO autoriteta u politici, ne postoje takvi. Možda postoje neki pojedinci koji imaju nekakav autoritet ili bi ga mogli imati, ali takvi nisu u politici.
E'o boba fali da ti povjerujem :D
DonieBrasco
Posts: 15647
Joined: 31/08/2016 16:09

#31428 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

SDA ce zaokruzit samo onaj ili oni kome familija, porodica, posao, neka štela zavise od iste, naravno uljebi, ova stoka sto se na racun iste te SDA doselila u Sarajevo i okolna mjesta (Vogosca, Ilijas, Breza..itd.) i koji klimaju glavom tj. ovce su. Na žalost ovakvih je jako mnogo, oni zive jako dobro za razliku od mnogih drugih građana.

Ja licno znam ljude koji preziru SDA ali opet moraju glasati za njih jer su na radnim mjestima koja SDA drzi, gdje postoje liste pred svake izbore i gdje moras da slikas glasacki listic da dokazujes da si glasao inace si gotov. Ne gotov da ce izgubiti posao, nego ce ti se na vrat nakaciti sa ponizavanjem i maltretiranjem na razne nacine.

Normalan covjek nece sigurno glasati za SDA jer hvala Bog vecina drugiz za razliku od ovih gore nabrojanih ima zdrav razum, oci, usi.

Ove izbore u grob poslati SDA i HDZ i zacementirati ih u istom.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#31429 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Opetja033 wrote:
Banksy wrote:
arzuhal wrote:
Ja ne' mislim da je Zvizdić ikakav autoritet, na što je reagovao @BersK, niti sam to rekao, nego sam reako da je iz/gradio nekakav imidž prihvatljiv za EU i Balkan, jer ima sve idealne pretpostavke za prihvatljivog predstavnika neke male, bijedne, uništene i opljačkane državice-protektorata istrgane etno-nacionalnim šovinizmima na kojima surfaju kvazi-elite koje se neprestano bogate na račun tupavih glasača koja će uvijek, kao što je i dosada, slušala i klimala glavicom (bez obzira bila tzv. desnica ili tzv. ljevica na vlasti) i koja nikada neće predstavljati ništa ozbiljnije od toga...Dakle, u tom kontekstu Zvizdić: je miran, kooperativan, nije galamdžija i provokator, pravi bezlični birokrata, bez nekih afera koje ga prate i koje bi malo veću nervozu predstavljale tim evropskim vlastodršcima nego njemu samom, itd.

Po svemu tome je poprilično idealan izbor.
Nije on nikome prihvatljiv. Nakon otkrića da je blizak Čengiću i društvu s Mejtaša, ''Zapad'' je zauvijek prekrižio Zvizdića.
http://cross-atlantic.com/2016/08/25/te ... a-kadrove/

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... punkt.html

Bilo je tu još tekstova, ali ih više ne mogu naći na netu...
Kakve ti gluposti lupas pa to je za nepovjerovati.
nadam se iskreno, i ti postala svjesna kakve idiotluke uzimas kao izvor i argument.
To je presmijesna (istovremeno i preglupa) tvrdnja.
mozda je problem u tebi jer projiciras samo svoje sopstvene zelje i vlazne snove i pakujes ih pod "stav Zapada"?
Mozda je problem u tebi i tvojoj bolesnoj islamofobiji pa ti smeta sve sto ima veze sa Islamom, bilo to vehabije, IZ ili dervisi?
Dugo sam na forumu ali ovaj tvoj komentar definitivno spada medju najvece gluposti ikada napisane ovdje. Apsolutno nikakvog dodira sa stvarnoscu nema.
Da si uključio mozak, k'o što nisi, vidio bi da je tekst iznad zbir tekstova prethodno objavljenih u ''bošnjačkim'' glasilima, sami se pozivaju na njih,
da si u toku, znao bi sve te stvari iznad i sam jer to je sad već stara priča,
Dalje, smanji histeriju, takav papanski ton možeš s ukućanima, kako si navikao, sa mnom neće ići,
ne obraćaj mi se više, post ti je prijavljen,
alahimanet.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40874
Joined: 21/05/2012 22:46

#31430 Re: SDA-All about

Post by AmiĐa_Idriz »

Koja kolicina uvlakasa u supcic u jednoj prostoriji.


Ziv'la Sebija, prestanite maltretirati zenu! :lol:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5086
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#31431 Re: SDA-All about

Post by oldtajmer »

http://www.zurnal.info/novost/20680/pod ... a-dadzbina

a ja trazim racun kad zvake kupujem pih :zzzz:
User avatar
pici
Posts: 43607
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#31432 Re: SDA-All about

Post by pici »

sve za izbore i sljedeci mandat :bih:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66396
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#31433 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

Cherry-Cherry wrote:U Sarajevu pobjeđuju, jer je u Sarajevu sada najmanje sarajlija. Sve što ne valja iz drugih gradova i sela, je došlo u Sarajevo. Njima ne treba voda, nisu je ni u svojim vukojebinama imali. Ne trebaju im ni električna energija, ni gradski prevoz. O zdravstvu da ne govorimo... Dok postoje hodže i travari, ljekari nisu potrebni.
Joj ovo me poc'jeti na izjavu jedne poznanice da njakva kurvestija nije trebala uci u Parove i predstavljati se kao Sarajka jer rusi ideju Sarajke :D Da su sve ove djevojke sto vidjam po gradu a da su neukusno obucene, porijeklom iz istocne Bosne :D
User avatar
pici
Posts: 43607
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#31434 Re: SDA-All about

Post by pici »

Bosanskohercegovački entitet Replika Srpska i Republika Srbija nikada neće biti jedno i to će zauvijek ostati samo pusti snovi predsjednika RS-a Milorada Dodika i njegovih istomišljenika s manifestacije koja je jučer započela u Beogradu ocijenili su danas u Stranci demokratske akcije (SDA).
tu je nasHa eSDeA da nas brani ko 92uge :bih:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#31435 Re: SDA-All about

Post by seln »

pici wrote:
Bosanskohercegovački entitet Replika Srpska i Republika Srbija nikada neće biti jedno i to će zauvijek ostati samo pusti snovi predsjednika RS-a Milorada Dodika i njegovih istomišljenika s manifestacije koja je jučer započela u Beogradu ocijenili su danas u Stranci demokratske akcije (SDA).
tu je nasHa eSDeA da nas brani ko 92uge :bih:
Da spremim lug i vrelu vodu?
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#31436 Re: SDA-All about

Post by oakville »

seln wrote:
pici wrote:
Bosanskohercegovački entitet Replika Srpska i Republika Srbija nikada neće biti jedno i to će zauvijek ostati samo pusti snovi predsjednika RS-a Milorada Dodika i njegovih istomišljenika s manifestacije koja je jučer započela u Beogradu ocijenili su danas u Stranci demokratske akcije (SDA).
tu je nasHa eSDeA da nas brani ko 92uge :bih:
Da spremim lug i vrelu vodu?
Jest republika srpska prešla dug put u rječniku SDA i ostalih balijskih stranaka - od genocidnog entiteta, do manjeg entiteta, do "bosanskohercegovačkog entiteta." Šta je sljedeće - neodvojivo srce BiH :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50693
Joined: 16/07/2012 16:00

#31437 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Sljedeće će biti "bolji dio BH", bez zajebancije.
Već sada je Lukavica bolji dio Sarajeva, bar za stanovati.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#31438 Re: SDA-All about

Post by seln »

drugi profil wrote:Sljedeće će biti "bolji dio BH", bez zajebancije.
Već sada je Lukavica bolji dio Sarajeva, bar za stanovati.
Ako laze koza, ne laze rog
RS bi 2018. mogla prestići FBiH po broju kilometara autoputa

Vodi nas SDA k'o Milosevic Srbiju...
User avatar
pici
Posts: 43607
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#31439 Re: SDA-All about

Post by pici »

AKCIJA BOSNA
Suđenje Zukiću i ostalim: Uz dokumente za zaposlenje u Elektroprivredi i potvrda o članstvu u SDA
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sudjenj ... /170918080
Image
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#31440 Re: SDA-All about

Post by Opetja033 »

Banksy wrote:
Opetja033 wrote:
Banksy wrote:[
Nije on nikome prihvatljiv. Nakon otkrića da je blizak Čengiću i društvu s Mejtaša, ''Zapad'' je zauvijek prekrižio Zvizdića.
http://cross-atlantic.com/2016/08/25/te ... a-kadrove/

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... punkt.html

Bilo je tu još tekstova, ali ih više ne mogu naći na netu...
Kakve ti gluposti lupas pa to je za nepovjerovati.
nadam se iskreno, i ti postala svjesna kakve idiotluke uzimas kao izvor i argument.
To je presmijesna (istovremeno i preglupa) tvrdnja.
mozda je problem u tebi jer projiciras samo svoje sopstvene zelje i vlazne snove i pakujes ih pod "stav Zapada"?
Mozda je problem u tebi i tvojoj bolesnoj islamofobiji pa ti smeta sve sto ima veze sa Islamom, bilo to vehabije, IZ ili dervisi?
Dugo sam na forumu ali ovaj tvoj komentar definitivno spada medju najvece gluposti ikada napisane ovdje. Apsolutno nikakvog dodira sa stvarnoscu nema.
Da si uključio mozak, k'o što nisi, vidio bi da je tekst iznad zbir tekstova prethodno objavljenih u ''bošnjačkim'' glasilima, sami se pozivaju na njih,
da si u toku, znao bi sve te stvari iznad i sam jer to je sad već stara priča,
Dalje, smanji histeriju, takav papanski ton možeš s ukućanima, kako si navikao, sa mnom neće ići,
ne obraćaj mi se više, post ti je prijavljen,
alahimanet.
Nece moci tako. To je "stara prica" ali u tvojoj glavi. Svoje fantazije i "analize" pokusavas sasvim nevjesto prodati kao cinjenice - pa ako prodje, prodje. Sto je samo po sebi presmijesno i pateticno.

Napisala si komentar koji nema nikakve veze sa stvarnoscu a kao argument si koristila linkove prepune poprilicno retardiranih i posve netacnih informacija i podataka. Ako je tebi to dovoljno da u svojoj glavi doneses zakljucke - normalnoj i barem opce obrazovanoj osobi je sa druge strane smijesno.

Dalje, to ko ce sta komentarisati, kada i kako, te ko ce se kome obracati mozes probati kod svoje kuce odlucivati. Ili eventualno napraviti blog. Meni i ovdje neces. Jasno?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#31441 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

Sikter.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#31442 Re: SDA-All about

Post by oakville »

seln wrote:
drugi profil wrote:Sljedeće će biti "bolji dio BH", bez zajebancije.
Već sada je Lukavica bolji dio Sarajeva, bar za stanovati.
Ako laze koza, ne laze rog
RS bi 2018. mogla prestići FBiH po broju kilometara autoputa

Vodi nas SDA k'o Milosevic Srbiju...
Onda nek sljedeći termin SDA za republiku srpsku bude "manji bosanskohercegovački genocidni i auto putevima dobro pokriveni entitet republika srpska naravno neodvojivi dio BiH "....Može se mijenjati po želji, dodavati ili oduzimati par fraza.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#31443 Re: SDA-All about

Post by bersK »

Nešto kontam da se organizujemo i da počnemo prijavljivat SDA botove po fb. Nakotilo ih se opasno.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#31444 Re: SDA-All about

Post by channel10 »

Sta ono dogovaraju sa HDZ-om za izbor clanova predsjednistva u parlamentu FBIH-a?
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#31445 Re: SDA-All about

Post by sahara1428 »

Šta je neradnici, jeste li ustali?

Image


Šta je tek u glavama lopova?
Hendrix
Posts: 4124
Joined: 27/02/2004 00:00

#31446 Re: SDA-All about

Post by Hendrix »

Odes malo na Facbeook i vidis ove botove i komentare, uvlacenje u guzicu gospodinu premijeru. Ova drzava ima dvije paralelne stvarnosti, i sve zavisi od toga u kojoj ti zivis kako ces gledati na sve ovo. :)

Dino je predobar covjek...predobar...i to mu je najveci problem.Pored toga sto mu noge podmecu iz njegove stranke pa ne moze nista sprovesti ni u ZOI 84,ni u VIK,evo citam i ovaj Marsal propao...radnici na ulici...Ali najlakse bi bilo odustati...
Premijer gosp Elmedin Dino Konakovic izvrsno radi svoj posao svi napaju ga koji sjede u kucama il na moru na plazama a uradio je dosta toga u svom mandatu I nemoj se pravdat ovim pametnjakovicima sellam Dino Konakovic...
Ubjedjena sam da je ovo SDA-ovo maslo da Premijeru natovare gradjane na ledja...smeta Dino mnogim SDA-ovcima sto nije poslusnik partije nego gradjana koji su ga birali
Svaka cast ovom gigantu premijeru dini tek ovako uredzeni i dotjerani sa radom svih sluzbi KS mi i nasa djeca mozemo ocekivati bolje sutra a svjedoci smo vise nego pozitivnim promjenama i koliko to sve funkcionise na svim nivoima i ono sto je najvaznije nista nije ispod tepiha,kad je opozicija,mediji mirni ja znam da je tu i u tom hajr.Dino-druze samo naprijed,svaka ti cast i Allah dzs ti dao svako dobro gigante
izgubljena dusa
Posts: 573
Joined: 01/03/2013 19:24

#31447 Re: SDA-All about

Post by izgubljena dusa »

:shock:
Koliko placaju, da i ja zaradim hvaleci vrlog hadziju i njegova ovozemaljska djela :shock:

oslobodi nas co'ek vode, do kece "sta bi..." :izet:
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#31448 Re: SDA-All about

Post by Opetja033 »

Banksy wrote:Sikter.
To ukucanima probaj uredovati.

Ovdje i meni mozes samo: kme, kme, kme. :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50693
Joined: 16/07/2012 16:00

#31449 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

pazi onaj zadnji citirani komentar. Tacno ne znas jel sarkazam ili droga.
Hendrix
Posts: 4124
Joined: 27/02/2004 00:00

#31450 Re: SDA-All about

Post by Hendrix »

Ma kakav sarkazam, nazalost ima ih bruka takvih.
Kad si krenuo u ovu nezahvalnu borbu znao sam ,DRAGOG MI BOGA STA TE CEKA,a i ti si bio svjestan.zato nemij odustajati dikazi lazovima da se moze posteno baviti politikom i da se moze uspjeti.mislim da je narod prepoznao mnogo toga da ide nabolje.SAMO NAPRIJED I SRETNO.
Ko radi taj i grijesi ali ovo je najbolja Valda Kantona malo neznatnih greska a Kapitalne projekte radi sa premijerovim zaslugama akobogda sretno i Hairli, samo naprijed uz Pomoc Jedinog akobogda, Turisti zajedno,Vodovod itd,
Ja ne shvatam zasto za sve krivite premijera? Jeste li toliko zlobni ili neinformisani da ne vidite da smo mi dio svijeta ? Mi smo samo jedno sjediste u nekom velikom vozu, i pri tome nemamo nikakav uticaj na masinovodju, vozi kako hoce, gdje hoce, stane gdje hoce....
Post Reply