SDA-All about

Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#30876 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

putokaz1 wrote:Tačno ali ni Opoziciji nemamo.
Ispravka :kvalitetne opozicije
:-)
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#30877 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Kaže SNSD ovac Mato Đaković
SNSD SDA HDZ su najjači
Ivanić odgovara
Jesu pojedinačno ali neće moći imati 51%
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#30878 Re: SDA-All about

Post by bersK »

Jel pratio danas neko na FTV-u kad Kešo iznosi svoju repliku u skupštini, a pored njega rođo (normalno eydea) spava ko zaklan.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#30879 Re: SDA-All about

Post by Gojeni H »

PM72 wrote: Gojeni,
Ne možeš me ubijediti da je ovoliki broj samoubistava nešto normalno ,kao,ne odskačemo od ostatka svijeta :-) .Također,ne možeš me ubijediti da nas Alija nije uveo u rat nepripremljene baš kao bez qrca u svatove.Hoćeš državu a nemaš s kim i nemaš čim.Evo,imamo tu neku kurčevu fildžan državu koja nije ni na šta nalik.Nemamo ni himne ni zastave da nam srce zaigra.Radi njega i njegove stranke nemamo kako treba vlasti ni u jednoj mjesnoj zajednici a kamoli opštini.Podobni a sposobni je njegov način vladanja i od nas je napravio neuku i primitivnu masu podložnu svemu i svačemu koja je zavisna od svih.Kome god se ćuna digne može nas zapišati bez posljedica.Tačno je da je Srbija kriva za rat ali je veću štetu po ljudski i svaki drugi potencijal u Bosni napravila SDA.Veliš kako je rat uništio 35% puteva i 40% mostova.22 godine iza rata vlast na čijem je čelu SDA nije bila u stanju SAMOSTALNO I BEZ KREDITA napraviti bilo koju cestu,put ili ćupriju.A stotine hiljada automobila i registracija od kojih se izdvajaju stotine miliona...gdje te pare odoše? Pa njima majku im jebem,svaka firma im je bankomat kojim kupuju socijalni mir i podmiruju one kategorija od kojih ih glava može zaboljeti.
Mozda te ne mogu ubijediti, ali tako govore brojke. Moja poenta je da probleme ne treba potcjenjivati ali ni precjenjivati.
Isto kao sto se razmjere destrukcije tokom agresije ne smiju zaobici niti zaboraviti. Dugorocne posljedice te destrukcije ljudskog i materijalnog potencijala osjecamo i danas.

Isto kao sto je sistem stvoren na temeljima Dejtona a implementiran od strane SDA na teritoriji gdje nas najvise boli, stvorio neodrzivo drustvo malih i velikih lopova, te strategiju za razvoj drustva "ni do Trebevica dobacit'". Bosna vjerovatno nikada nece imati svedsku ekonomiju.
Ali moze imati drustvo postenih i drustveno korsinih ljudi. To sto je broj takvih ljudi danas izuzetno mali je u najvecoj mjeri krivica SDA.
Da skratim, SDA = izvor svih moralnih devijacija.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#30880 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Opančić osta Premijer
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#30881 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

putokaz1 wrote:Opančić osta Premijer
zato što Fahro ne da svoje kadrove da smjeni :)
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#30882 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Roccohljup wrote:
putokaz1 wrote:Opančić osta Premijer
zato što Fahro ne da svoje kadrove da smjeni :)
Što bi mijenjao u Novoj Vladi oni ostaju
Samo umjesto SDA dolaze SDP+DF
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#30883 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Iznad Doboja zora sviće......
Član Predsedništva BiH, Bakir Izetbegović, posetio je danas Doboj, gde je održao sastanak i sa gradonačelnikom te lokalne zajednice, Obrenom Petrovićem(SDS).
Image
Petrović je Izetbegovića dočekao rečima „dobrodošao predsedniče“, dok je Izetbegović na odlasku dobojskom gradonačelniku poručio „vidimo se u Sarajevu“.


Na sastanku, koji je trajao oko pola sata, pričali su o suživotu u Doboju.

- Gospodin Obren je jedan dobar načelnik, koji ne deli ljude po tome kako se zovu i kojoj veri pripadaju nego se trudi da svima bude dobar gradonačelnik - rekao je Izetbegović i dodao da će Obren Petrović i ubuduće imati podršku SDA.

On je dodao kako je sa Petrovićem razgovarao i investiciji iz Azerbejdžana u izgradnju fabrike za preradu voća i povrća, te naglasio da će bez obzira na kašnjenja fabrika biti otvorena za osam do devet meseci.

On nije propustio da za kašnjenje okrivi vlasti u Banjaluci, jer smatra da je bilo ”bespotrebnih zatezanja” prilikom izdavanja neophodnih dozvola.

- Milorad Dodik je imao otpočetka jedan loš odnos prema investiciji koja donosi tri stotine egzistencija, a u perspektivi hiljade egzistencija i mene čudi takav odnos - istakao je Izetbegović.

On je dodao da su sa njim sastanku prisustvovali i neki ministri Federalne Vlade, te da su još neka pitanja u vezi ekonomije i otvaranja novih radnih mesta bila razmatrana.

Projekat Kotorsko

I Obren Petrović bio je zadovoljan sastankom.

- Upoznao sam predsednika sa ovim investicijama koje su u toku, posebno Azerbejdžan, u koji su odmah u početku i predsednik Dodik i Izetbegović uključili oko projekat koji bi bio realizovan ovde u Ševarlijama i to je krenulo dobro. Skoro je bio i konzul Azerbejdžana i ja se nadam da će posle ovog sastanka taj projekat krenuti dalje - rekao je Petrović i dodao da očekuje da će poseta Denisa Zvizdića Azerbejdžanu ubrzati taj proces.

- Upoznao sam ga i vezano za Turke, za završetak projekta Kotorsko, da imamo već u stečaju fabrike, to su Trudbenik i TDSK i da bi dobro bilo da ako bude investitora da se pojave na području grada Doboja - zaključio je Petrović.

Danas je SDA održala sednicu Glavnog odbora u Doboju, dok Bakir Izetbegović kaže da ni to nije slučajno.

- Zbog toga što je Doboj takva sredina, onaj deo Bosne, koji liči na onu predratnu gde ljudi nanovo sa u skladu žive sa drugima - rekao je Izetbegović i dodao da je sednica zakazana u Doboju kao u znak podrške

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#30884 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

obrene treba mi srba :mrgreen:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#30885 Re: SDA-All about

Post by bersK »

Ja ne znam dokle ovaj Izetbegović misli da narod puši priču o totalnoj krivici Banja Luke. Kakav kajmacar sve te jebalo.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#30886 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

bersK wrote:Ja ne znam dokle ovaj Izetbegović misli da narod puši priču o totalnoj krivici Banja Luke. Kakav kajmacar sve te jebalo.
Kajmačar bio ili ne bio
Trenutna opozicija Lijeva i Desna ga ne može pobjediti
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#30887 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

SDA se sjetila da čestita 27. juli – Dan ustanka protiv fašizma u BiH. Druge stranke ni toliko. Ne znam da li je ovaj dan obilježen igdje u F BiH.

Toliko o zaboravljenom antifašizmu.

http://ba.n1info.com/a176842/Vijesti/Vi ... a-SDA.html

16. Glavni odbor SDA svim građanima BiH čestita 27. juli – Dan ustanka protiv fašizma u BiH, datum na koji su prije 76 godina narodi i narodnosti BiH zajedno krenuli u borbu protiv fašističkog okupatora. Obilježavanje ovog datuma potvrđuje da je BiH utemeljena na vrijednostima zajedništva i antifašizma.
rimsa91
Posts: 113
Joined: 21/07/2017 14:17

#30888 Re: SDA-All about

Post by rimsa91 »

Najgora bolest ovog društva je KLIJENTELIZAM TJ. PODANIŠTVO

Jednostavno radi interesa za poziciju i privilegije ili da dobiješ stan ti češ unesrećit na hiljade ljudi. Najbolji primjer nam je privatizacija, sudstvo itd. Moral je ovdje RAHMETLI kategorija. :-)
User avatar
jasko_ba
Posts: 7808
Joined: 13/11/2006 17:47

#30889 Re: SDA-All about

Post by jasko_ba »

Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#30890 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

jasko_ba wrote:SDA pocela lagano forsirati :-) :roll:
http://stav.ba/vrijeme-je-za-reviziju-t ... rogramima/
Sve poštenjačine u ovim novinama vjersko-političkog karaktera.

http://avaz.ba/vijesti/teme/285892/ured ... radu-novca

Filip Mursel Begović, glavni i odgovorni urednik niskotiražnog glasila SDA „Stav“, odavno je još u Zagrebu, odakle je u Sarajevo došao s putovnicom, pokazao svoju prljavu stranu. Prodaja u Sarajevu Od gazda iz Turske i stranačkih šefova, kojima bjesomučno, ali nemušto pokušava dokazati svoj navrat-nanos dobiveni „bošnjački identitet“, Begović krije da ga u Zagrebu terete krivičnom prijavom za otuđenje novca!.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#30891 Re: SDA-All about

Post by bersK »

Jel dorat ostavio neko oproštajno pismo?
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#30892 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

bersK wrote:Jel dorat ostavio neko oproštajno pismo?
Kažu da su mu našli pod kopitom pismo u kojem moli sve da mu halale...a prije toga ubio cuku da ne svjedoči...tragedija u režiji SDA.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#30893 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Da li iko od vas javno na FB smije nešto reći protiv SDA
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#30894 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Ma jok.Mi smo ti svi ilegalci.Ko Valter. :D Svako ko bude glasao za SDA - ruka mu se osušila.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#30895 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

PM72 wrote:Ma jok.Mi smo ti svi ilegalci.Ko Valter. :D Svako ko bude glasao za SDA - ruka mu se osušila.
Ja glasam za SBIH,moj drug za SBB,ko fol mi nećemo za SDA,kad Hare i Fahro sa SDA
Ja promjenim glasam za SDP drug za DF-isto slučaj
Promjenimo ja za Radeljaša on za Čamdžića-isto
Probamo i SEFER i ASDA kombinaciju -isto
i NS nekad igra protov SDP u korist SDA
Probali smo i SDU/USD dobili SDA
Trenutno svi crvendaći bar njih 4 govore da neće s SDA(govore isto kao nekad Hare,Fahro,Zlatko...)
Teško im je vjerovat
Na mom lokalu SDP udara kontru SDA,SDA ima OV(jednu ruku Papka više) a SDP ima načelnika,baš se međusobno udaraju
SDA ovci javno kažu:da ne moraju narodu objašnjavat stavove,da znaju da krše zakonske provcedure ali da će ih kršit da bi sinove zaposlili
SDP piše krivične ,prekršajne prijave koje MUPi Tužioci(koji su SDA) ignorišu.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#30896 Re: SDA-All about

Post by Innovation »

PM72 wrote:Ma jok.Mi smo ti svi ilegalci.Ko Valter. :D Svako ko bude glasao za SDA - ruka mu se osušila.
:facepalm:

Jeli cijela ili samo dio? :saveta:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#30897 Re: SDA-All about

Post by nightvision »

Innovation wrote:
PM72 wrote:Ma jok.Mi smo ti svi ilegalci.Ko Valter. :D Svako ko bude glasao za SDA - ruka mu se osušila.
:facepalm:

Jeli cijela ili samo dio? :saveta:
Sto se mene tice mogu im djeca pokrepati od svakog moguceg raka i tumora...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#30898 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Danas je SDA zaposlila bez konkursa u Lukavcu 27 ljudi,uz Opomenu da svi članovi tih porodica 4x27 moraju na Opozivu načelnika glasati kako SDA kaže ili lete s posla.
Priča da su isti ranije dali veliki novac da budu tu primjeni,inače su tu bez konkursa ranije i radili pa im istekao ugovor na određeno koji nije produžem odlukom/zabranom/ DF-SDP..
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#30899 Re: SDA-All about

Post by megaman4 »

putokaz1 wrote:Danas je SDA zaposlila bez konkursa u Lukavcu 27 ljudi,uz Opomenu da svi članovi tih porodica 4x27 moraju na Opozivu načelnika glasati kako SDA kaže ili lete s posla.
Priča da su isti ranije dali veliki novac da budu tu primjeni,inače su tu bez konkursa ranije i radili pa im istekao ugovor na određeno koji nije produžem odlukom/zabranom/ DF-SDP..
Zeleni su gori od komunista. :-x

Ovo je cista diktatura a znamo kako one zavrsavaju. Bog sve vidi. Samo polako.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#30900 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Gdje ti vidiš Komuniste
Da li bi Nermin Nikšić otišao u Šumu da jede korijene,rizikuje svoj životradi ideala
Ma dajte nema Komunista u Rukovodstvu BH SDP,Vrh SDP-a je više Zelen od samih Zelenih
Post Reply