Savo Milošević - nekadašnji selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
splinter
Posts: 7445
Joined: 08/10/2011 12:28

#376 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by splinter »

Kako će svima Sava začepiti jezik kad izborimo plasman za EP. Samo polako. Slaže se već kostur buduće ekipe.
Bitno je da se riješimo klanova Džeko i Pjanić koji zadnjih godina samo guše atmosferu u svlačionici i usporavaju igru na terenu.
Ono što nam fakat treba jesu jedan ili dva brzonoga naturalizovana igrača po mogućnosti iz Latinske Amerike il tako nešto, pa nekad riješiti i to.
Vidi se da su igrači limitirani i ubijeni u pojam, ali to će se vremenom sanirati. Npr sinoć je trebalo Zolotića ubaciti na poluvremenu, moguće da bi se izbjegao ccrveni karton i konačni ishod bi bio povoljniji. Takav igrač je odličan na toj poziciji. I sigurno da ima još igrača na deficitarnim pozicijama koji do sada nisu dobijali poziv.
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#377 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by gold'n'brown »

Frajer potrosio 3 utakmice ni u sta.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#378 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by dulekrele »

splinter wrote: 20/11/2023 13:07 Kako će svima Sava začepiti jezik kad izborimo plasman za EP. Samo polako. Slaže se već kostur buduće ekipe.
Bitno je da se riješimo klanova Džeko i Pjanić koji zadnjih godina samo guše atmosferu u svlačionici i usporavaju igru na terenu.
Ono što nam fakat treba jesu jedan ili dva brzonoga naturalizovana igrača po mogućnosti iz Latinske Amerike il tako nešto, pa nekad riješiti i to.
Vidi se da su igrači limitirani i ubijeni u pojam, ali to će se vremenom sanirati. Npr sinoć je trebalo Zolotića ubaciti na poluvremenu, moguće da bi se izbjegao ccrveni karton i konačni ishod bi bio povoljniji. Takav igrač je odličan na toj poziciji. I sigurno da ima još igrača na deficitarnim pozicijama koji do sada nisu dobijali poziv.
Zolotic je morao igrati od pocetka. A Savo strucnjak je morao promijeniti igraca odmah nako dobijenog zutog jer je Gojkovic nonstop bio u duelima sa slovacima i svakom duduku je bilo jasno da ce dobiti drugi zuti. Ali Savo strucnjak to ne vidi i desi se sta se desi.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#379 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by MarlboroGold »

Presusili izvori dobrih igraca u inostrantvu, a djeca koja su tamo rodjena krajem devedestih i kasnije obicno nemaju nikako ili nemaju dovoljno patriotizma, pa ne osjecaju neku povezanost sa Bosnom. To se reflektovalo na reprezentaciju, a nedostatak kvaltiteta je jasan i maloj djeci.

Ne bi ni Pep na klupi izvukao neke znatno bolje rezultate sa ovakvim igracima. Zato ja Savu ne kritikujem nesto posebno.

Ovo je pravljenje dvorca od govana. Taj dvorac ce i dalje da smrdi.
splinter
Posts: 7445
Joined: 08/10/2011 12:28

#380 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by splinter »

dulekrele wrote: 20/11/2023 13:11
splinter wrote: 20/11/2023 13:07 Kako će svima Sava začepiti jezik kad izborimo plasman za EP. Samo polako. Slaže se već kostur buduće ekipe.
Bitno je da se riješimo klanova Džeko i Pjanić koji zadnjih godina samo guše atmosferu u svlačionici i usporavaju igru na terenu.
Ono što nam fakat treba jesu jedan ili dva brzonoga naturalizovana igrača po mogućnosti iz Latinske Amerike il tako nešto, pa nekad riješiti i to.
Vidi se da su igrači limitirani i ubijeni u pojam, ali to će se vremenom sanirati. Npr sinoć je trebalo Zolotića ubaciti na poluvremenu, moguće da bi se izbjegao ccrveni karton i konačni ishod bi bio povoljniji. Takav igrač je odličan na toj poziciji. I sigurno da ima još igrača na deficitarnim pozicijama koji do sada nisu dobijali poziv.
Zolotic je morao igrati od pocetka. A Savo strucnjak je morao promijeniti igraca odmah nako dobijenog zutog jer je Gojkovic nonstop bio u duelima sa slovacima i svakom duduku je bilo jasno da ce dobiti drugi zuti. Ali Savo strucnjak to ne vidi i desi se sta se desi.
Pa šta radi konzultant i asistent Jusufbegović? Može mu i on sugerisati. Bitno se uvaliti i uhljebiti.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#381 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Thorgerson »

MarlboroGold wrote: 20/11/2023 13:16 Presusili izvori dobrih igraca u inostrantvu, a djeca koja su tamo rodjena krajem devedestih i kasnije obicno nemaju nikako ili nemaju dovoljno patriotizma, pa ne osjecaju neku povezanost sa Bosnom. To se reflektovalo na reprezentaciju, a nedostatak kvaltiteta je jasan i maloj djeci.

Ne bi ni Pep na klupi izvukao neke znatno bolje rezultate sa ovakvim igracima. Zato ja Savu ne kritikujem nesto posebno.

Ovo je pravljenje dvorca od govana. Taj dvorac ce i dalje da smrdi.
Ma da da, inace Luksemburg vrvi od talenata i Lihtenstajn kojeg jedva dobismo.

Suplja.

Zna se dobro sta je problem.

Savez. Tu sjede govna koja nemaku veze sa fudbalom. I hajd neka, al da su barem biznismeni, menadzeri, covjek bi oprostio sto su anti fudbaleri. Jer bi onda skontali, aha mi ne znamo ajmo naci ko zna.

A onda dalje ide selekter i strucni stab.

Pa onda igraci.

Jebemu kakvi god da su, profesionalci jebemu zivot. Dakle, ljudi koji igraju taj sport i zaradjuju od njega za zivot.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#382 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by dulekrele »

splinter wrote: 20/11/2023 13:18
dulekrele wrote: 20/11/2023 13:11
splinter wrote: 20/11/2023 13:07 Kako će svima Sava začepiti jezik kad izborimo plasman za EP. Samo polako. Slaže se već kostur buduće ekipe.
Bitno je da se riješimo klanova Džeko i Pjanić koji zadnjih godina samo guše atmosferu u svlačionici i usporavaju igru na terenu.
Ono što nam fakat treba jesu jedan ili dva brzonoga naturalizovana igrača po mogućnosti iz Latinske Amerike il tako nešto, pa nekad riješiti i to.
Vidi se da su igrači limitirani i ubijeni u pojam, ali to će se vremenom sanirati. Npr sinoć je trebalo Zolotića ubaciti na poluvremenu, moguće da bi se izbjegao ccrveni karton i konačni ishod bi bio povoljniji. Takav igrač je odličan na toj poziciji. I sigurno da ima još igrača na deficitarnim pozicijama koji do sada nisu dobijali poziv.
Zolotic je morao igrati od pocetka. A Savo strucnjak je morao promijeniti igraca odmah nako dobijenog zutog jer je Gojkovic nonstop bio u duelima sa slovacima i svakom duduku je bilo jasno da ce dobiti drugi zuti. Ali Savo strucnjak to ne vidi i desi se sta se desi.
Pa šta radi konzultant i asistent Jusufbegović? Može mu i on sugerisati. Bitno se uvaliti i uhljebiti.
Kao Jusuf beg je nesto pametniji. Sve go q.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#383 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by MarlboroGold »

Thorgerson wrote: 20/11/2023 13:38
MarlboroGold wrote: 20/11/2023 13:16 Presusili izvori dobrih igraca u inostrantvu, a djeca koja su tamo rodjena krajem devedestih i kasnije obicno nemaju nikako ili nemaju dovoljno patriotizma, pa ne osjecaju neku povezanost sa Bosnom. To se reflektovalo na reprezentaciju, a nedostatak kvaltiteta je jasan i maloj djeci.

Ne bi ni Pep na klupi izvukao neke znatno bolje rezultate sa ovakvim igracima. Zato ja Savu ne kritikujem nesto posebno.

Ovo je pravljenje dvorca od govana. Taj dvorac ce i dalje da smrdi.
Ma da da, inace Luksemburg vrvi od talenata i Lihtenstajn kojeg jedva dobismo.

Suplja.

Zna se dobro sta je problem.

Savez. Tu sjede govna koja nemaku veze sa fudbalom. I hajd neka, al da su barem biznismeni, menadzeri, covjek bi oprostio sto su anti fudbaleri. Jer bi onda skontali, aha mi ne znamo ajmo naci ko zna.

A onda dalje ide selekter i strucni stab.

Pa onda igraci.

Jebemu kakvi god da su, profesionalci jebemu zivot. Dakle, ljudi koji igraju taj sport i zaradjuju od njega za zivot.
Mozes ti podici profesionalnost, srediti savez i ostalo, ali bez kvaliteta opet neces praviti Bog zna kakve rezultate. Vecina nasih igraca koji su vrijedili ili vrijede i sad su ili u cjelosti igrali u inostranstvu od mladosti ili vecinu karijere. Kad to imas u zdravoj sredini, kad imas adekvatne uslove i ostalo dalje je samo do tebe kao igraca.

Kljuc je u nasoj ligi i domacim igracima i klubovima. Domaci klubovi moraju postati mnogi konkurentniji da bi mogao nesto ocekivati, da imamo adekvatna ulaganja u omladinske pogone, skole i sve ostalo sto ide s tim. Treba u korijenu mijenjati mentalitet i davati sansu kvalitetnim igracima, a ne da samo neke guraju ciji ocevi plate treneru i ekipi sta vec i onda propadaju oni koji vrijede jer ne igraju.

Nasa liga je i prije Vice bila karina, a takva je i sad izuzev Zrinjskog koji je prvi nas klub koji je ostvario ovakvo nesto u Evropi od postojanja lige. Nesto mi ne djeluje da ce bas svake godine praviti ovakve rezultate - prije jednom u 5 ili 10 godina.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#384 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by MehmedPasaMoric »

Jel dobio otkaz, sta se ceka vise?
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#385 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

Savi da dovedes Messia i Ronalda,dzaba mu kad tip ne zna.Ubjedjen sam da na ovdje na forumu ima veci strucnjaka koji bi bolje slozili i postavili bolju taktiku od ovoga panja.Ovaj jednostavno mora da leti.Kako i na koji nacin nemam pojma
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#386 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by auspuhc »

Volio bi da cujem objasnjenje kako ce promjenom saveza nasi igraci dobiti na kvalitetu i poceti igrati bolje. Hvala.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#387 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by auspuhc »

MarlboroGold wrote: 20/11/2023 13:16 Presusili izvori dobrih igraca u inostrantvu, a djeca koja su tamo rodjena krajem devedestih i kasnije obicno nemaju nikako ili nemaju dovoljno patriotizma, pa ne osjecaju neku povezanost sa Bosnom. To se reflektovalo na reprezentaciju, a nedostatak kvaltiteta je jasan i maloj djeci.

Ne bi ni Pep na klupi izvukao neke znatno bolje rezultate sa ovakvim igracima. Zato ja Savu ne kritikujem nesto posebno.

Ovo je pravljenje dvorca od govana. Taj dvorac ce i dalje da smrdi.
Ma mi cemo u buducnosti imati sve vise i vise reprezentativaca koji su rodjeni u inostranstvu. Narocito u Njemackoj. I ne moraju ni imati patriotizma jer ce opet igrati za nas iz vlastitog interesa. Trenutno imamo slabu generaciju, ali ne znaci da za 5-6 godina nece iskociti nekoliko kvalitetnih igraca.
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#388 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

auspuhc wrote: 21/11/2023 16:33 Volio bi da cujem objasnjenje kako ce promjenom saveza nasi igraci dobiti na kvalitetu i poceti igrati bolje. Hvala.
Promjenom menadzmenta u kompanijama obicno rezultira u povoljnim rezultatima poslovanja.
Tako bi slicno bilo i sa reprezentacijom. Kada bi neko kvalifikovan vodio savez, sigurno bi uradio sve da se igraci psihicki dignu, i da daju 110% na terenu. Ovo sto sad pruzaju je mozda nekih 15% njihovih mogucnosti.
Isto tako, zdravo rukovodsvo saveza bi sigurno imalo neki normalan plan i program da se sve vezano za fudbal u BiH digne na visi nivo.
Promjene se sigurno ne mogu desiti preko noci, treba vremena, ali isto tako trebaju sposobni ljudi za posao.

Mislim realno kako bi se ti ponasao da dodjes na okupljanje a tamo sjedi neki Vico, Colpa i Co. :-)
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19543
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#389 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by teskeredzic_22 »

Crvena Tifoza wrote: 21/11/2023 18:20
Ovo sto sad pruzaju je mozda nekih 15% njihovih mogucnosti.
Ma daj molim te.

Ovo što sad pružaju je 115 % njihovih mogućnosti.

Vicu Zeljkovića govnjivom motkom treba otjerati iz Saveza i sve one koji su tu od samog početka radi interesa i menadžerskih koristi.

Igračima iz Srbije i Hrvatske vratiti status stranca izuzev onih do 21 godine.
Smanjiti i prvu i lige fbih/rs na deset klubova , zabraniti amaterskim klubovima takmičenje u prvoj i drugim ligama.

Zadužiti se , angažovati trenere iz uvoza , izgraditi kampove i investirati u djecu.

I ako tada ne budemo imali rezultat , makar smo pokrenuli stvari s mrtve tačke.
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#390 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by NediM17 »

Cire vise nema.
Angazovati Btacu gumenu glavu da prije svake tekme odrzi motivacijski govor. :D
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#391 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by auspuhc »

Crvena Tifoza wrote: 21/11/2023 18:20
auspuhc wrote: 21/11/2023 16:33 Volio bi da cujem objasnjenje kako ce promjenom saveza nasi igraci dobiti na kvalitetu i poceti igrati bolje. Hvala.
Promjenom menadzmenta u kompanijama obicno rezultira u povoljnim rezultatima poslovanja.
Tako bi slicno bilo i sa reprezentacijom. Kada bi neko kvalifikovan vodio savez, sigurno bi uradio sve da se igraci psihicki dignu, i da daju 110% na terenu. Ovo sto sad pruzaju je mozda nekih 15% njihovih mogucnosti.
Isto tako, zdravo rukovodsvo saveza bi sigurno imalo neki normalan plan i program da se sve vezano za fudbal u BiH digne na visi nivo.
Promjene se sigurno ne mogu desiti preko noci, treba vremena, ali isto tako trebaju sposobni ljudi za posao.

Mislim realno kako bi se ti ponasao da dodjes na okupljanje a tamo sjedi neki Vico, Colpa i Co. :-)
Ne mozes reci da se ne pozivaju najbolji i da reprezentacija nema dobre uslove priprema i svega ostalog, pa da je problem sa "menadzmentom". Jel Miske masu ovih dijasporasa doveo da igraju za nas? Ok, moze biti da su selektori fula. Ali tu je opet problem sto nas niko stvarno kvalitetan i ne zeli da preuzme. A moje misljenje je da su svakako isti zanemariv faktor i puno manji nego u klupskom fudbalu jer zapravo jako malo vremena i provedu sa igracima koji su ubjedljivo najbitniji. I Pape je neznalica pa nas odvede na prvenstvo jer je imao dobru generaciju.

Ovo kako bi se ponasao na okupljanjima ne znam. Znam da je kapiten dobar sa Vicom i da je zadovoljan. Eto i ugadjaju mu da ne mora doci i moze odmarati. :-D
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#392 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Pazi, uslovi za rad su samo jedan od faktora za uspjeh. Naša reprezentacija ima fine uslove, ne baš najbolje ali uglavnom solidnu su. Ali za uspjegh igraju ulogu svi, od portira do selektora. Znači čitav sistem mora imati osobe koje zaslužuju taj posao, a ne samo zato što su dio neke stranke.
Zato mislim da kod nas u savezu sjede neki ljudi koji apsolutno ne zaslužuju da budu tu. Pogledaj samo šta su uradili od projekta obnove terena.
Isto tako mislim da je Miske najmanji problem. On ovaj posao što je do sad uradio, kada je doveo par ovih kvalitetnih mladih igrača, odradio je pošteno i sasvim profesionalno. Mislim da je čak jedini čovjek u savezu koji se zaista posvetio svom poslu. Ovo ostalo i da hoće ne znaju.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#393 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by auspuhc »

Pa da je Zeljkovicu cilj da repka bude sto slabija valjda ne bi postavio tog Misimovica kao svog glavnog covjeka i angazovao ga da dovodi nase talente iz inostranstva. A tu tezu mnogi provlace. Ne mora on ni da voli drzavu da mu bude cilj da se ostvari rezultat i ode na prvenstvo. Dovoljno novcanih razloga ima za to.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#394 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Piaty »

splinter wrote: 20/11/2023 13:07 Kako će svima Sava začepiti jezik kad izborimo plasman za EP. Samo polako. Slaže se već kostur buduće ekipe
Slaže se kostur, kako da ne. Slaže se tako da se uskoro u kladionicama neće niti nuditi kvote za protivnike BiH, možda 1.01.
Bosnu nije pobijedio samo onaj koji nije imao priliku. Ali nisu to ni pobijede, nego trpanja i iživljavanja.

Nas čeka onaj zadnji šešir sa Vatikanom i San Marinom.
El_comadante
Posts: 7951
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#395 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by El_comadante »

Nemamo mi igrače. Eto Lux ima par igrača u 1. Bundesligi a mi niti jednog, a prije par sezona bilo ih je dosta. Pa onda iz kojih liga dolaze naši igrači? Osim Krunica (Italija) ostalo bezveze sve. Nije sve ni do saveza ili selektora jednostavno sada nemamo kvalitet.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#396 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

El_comadante wrote: 23/11/2023 13:41 Nemamo mi igrače. Eto Lux ima par igrača u 1. Bundesligi a mi niti jednog, a prije par sezona bilo ih je dosta. Pa onda iz kojih liga dolaze naši igrači? Osim Krunica (Italija) ostalo bezveze sve. Nije sve ni do saveza ili selektora jednostavno sada nemamo kvalitet.
Pa nije samo Krunić, ima ih još.
El_comadante
Posts: 7951
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#397 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by El_comadante »

Logovan wrote: 23/11/2023 13:48
El_comadante wrote: 23/11/2023 13:41 Nemamo mi igrače. Eto Lux ima par igrača u 1. Bundesligi a mi niti jednog, a prije par sezona bilo ih je dosta. Pa onda iz kojih liga dolaze naši igrači? Osim Krunica (Italija) ostalo bezveze sve. Nije sve ni do saveza ili selektora jednostavno sada nemamo kvalitet.
Pa nije samo Krunić, ima ih još.
Ali ima i Lux, najlakše je reći kakvi oni. Drugo je Lihtenštajn.
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#398 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Ovaj ublehaš još nije dobio otkaz?
Nego će ga na kraju nagraditi da nas vodi u baražu.
DonieBrasco
Posts: 15552
Joined: 31/08/2016 16:09

#399 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by DonieBrasco »

I da je dobio otkaz sta to mjenja, sta ce to promjeniti tamo neki selektor kojeg sad dovedes ?
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#400 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

El_comadante wrote: 23/11/2023 15:03
Logovan wrote: 23/11/2023 13:48
El_comadante wrote: 23/11/2023 13:41 Nemamo mi igrače. Eto Lux ima par igrača u 1. Bundesligi a mi niti jednog, a prije par sezona bilo ih je dosta. Pa onda iz kojih liga dolaze naši igrači? Osim Krunica (Italija) ostalo bezveze sve. Nije sve ni do saveza ili selektora jednostavno sada nemamo kvalitet.
Pa nije samo Krunić, ima ih još.
Ali ima i Lux, najlakše je reći kakvi oni. Drugo je Lihtenštajn.
Pa ima, ali imamo i mi. Sa onakvim igracima morali smo imati bolje rezultate.
Post Reply